Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 06:30:08 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sanal Alemde Hakaret, Küfür, Tehdit (Hukiki Yönü)  (Okunma Sayısı 18209 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Temmuz 19, 2009, 01:34:29 ÖÖ »

Arkadaşlar Sanal ortamın vermiş olduğu genişlikten dolayı malesef bir çoğumuzun mağdurluğunu yaşadığı Küfür, hakaret, tehdit gibi unsurların Cezai yaptırımı hakkında malesef bir çoğumuz bilgiye sahip değiliz...

sizlerden ricam aşağıdaki 2 kısa video ya bir göz atmanız...  daha Onurlu bir toplum daha onurlu bir hayat için bu konuda bilinçlenmeye ihtiyacımız var...

Hakaretin Türk ceza kanunundaki yeri (6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası)
http://www.uzmantv.com/hakaretin-hukuktaki-tanimi-nedir!1

Sanal ortamdaki yaptırım uygulama daha kolay ve daha hızlı bir sürece sahiptir
http://www.uzmantv.com/eposta-msn-messenger-ile-tehdit-edilirsek-veya-hakarete-ugrarsak-ne-yapabiliriz

Bulunmaz, aman uğraşılmaz diye düşünmeyin sadece savcılığa bir dilekçe vermeniz yeterli başka birşey yapmanıza gerek yok savcılık IP ve DNS sunucularından kişiyi tespit ederek gerekli soruşturmayı açıcaktır, siz sadece hakkınızı bilin ve bu mağduriyete artık dur deyin... Bu teknoloji bir kaç insanın egosunu, işkembesini tatmin etmek için icad edilmedi, sanal ortam olabilir ancak kullananlar gerçek insanlardır ve cezası gerçek hayatta olduğundan daha ağır ve hızlı bir şekilde sonuç bulmaktadır...

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 19, 2009, 03:15:16 ÖÖ »

cok güzel paylaşım...bilgilendirme için tşkler...hukukmu okuyorsun yada avukat savcı hakım fılanmısın?
+

imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 19, 2009, 03:18:44 ÖÖ »

teşekkür ederim çok yararlı bi paylaşım olmuş  *rose*

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 19, 2009, 03:50:29 ÖÖ »

tebrikler kanka  *rose*
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Temmuz 19, 2009, 03:56:18 ÖÖ »

cok güzel paylaşım...bilgilendirme için tşkler...hukukmu okuyorsun yada avukat savcı hakım fılanmısın?
+

hayır hukuk okumuyorum, bağzı konularda internetten faydalanıyorum Smiley öğrenmek için merak ve araştırmak yeterli... birde bu tarz konuların daha çok paylaşılmasından yanayım... bilassa hukuk konusunda başımıza gelene kadar bilmediğimiz yada önemsemediğiz bir çok hakkımız var bunları öğrendikçe insan "vay be yıllardır hakkımı gasp ediyorlarmışta haberim yokmuş" diyor  Cry *black_eye* :rant:

teşekkür ederim çok yararlı bi paylaşım olmuş  *rose*
tebrikler kanka  *rose*
Ben teşekür ederim yorumun için *rose*

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 19, 2009, 04:50:06 ÖÖ »

hayır hukuk okumuyorum, bağzı konularda internetten faydalanıyorum Smiley öğrenmek için merak ve araştırmak yeterli... birde bu tarz konuların daha çok paylaşılmasından yanayım... bilassa hukuk konusunda başımıza gelene kadar bilmediğimiz yada önemsemediğiz bir çok hakkımız var bunları öğrendikçe insan "vay be yıllardır hakkımı gasp ediyorlarmışta haberim yokmuş" diyor  Cry *black_eye* :rant:
Wink doğru söze ne hacet....forumda sacmasapan konuların acılmasının yerine böle şeylerin konusulması taraftarıyım...
bu konu;aynı konuyu 5 ayrı yere acıp; forum mensuplarına hakaret yagdıran arkadasa örnek ve uyarı olur ınsallah...
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2009, 05:11:33 ÖÖ Gönderen: 0guzh@n » Kayıtlı

by_sie
by_security
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 19, 2009, 08:21:18 ÖÖ »

güzel paylasım tebrıkler Smiley             *rose*

Bir çivi yüzünden bir nal,
Bir nal yüzünden bir at,
Bir at yüzünden de bin atlı gidiverir.
hogos
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2009, 09:20:32 ÖÖ »

güzel paylaşım olmuş teşekkürler bilgilendirmen için
maskkk1
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 19, 2009, 11:00:39 ÖÖ »

ben boyle hakaret kufur olunca ben adamın bütün cıkmaz sokaklarıına da caddelerinde giriyorum (anlayan almıstır Grin)
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 19, 2009, 02:07:46 ÖS »

+  super paylasım

devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 20, 2009, 12:06:47 ÖÖ »

JoJuQ  Fakülte bitince haber ver Smiley Bu oyun ve forumdan  sana çok dava çıkar bence Lips Sealed

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #11 : Temmuz 20, 2009, 01:06:40 ÖÖ »

JoJuQ  Fakülte bitince haber ver Smiley Bu oyun ve forumdan  sana çok dava çıkar bence Lips Sealed

*hihi* bence siz IO yönetimi olarak bi avukat tutun arada bi kaç kişiyi içeri tıkalım :evil4:

devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 20, 2009, 01:12:20 ÖÖ »

*hihi* bence siz IO yönetimi olarak bi avukat tutun arada bi kaç kişiyi içeri tıkalım :evil4:

Avukat kısmıyla İO şirket olarak ilgileniyor.Ben içeri atma kısmıyla değil ama gerektiğinde forumdan dışarı atma kısmıyla bizzat ilgileniyorum.. *xxx*

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
PsiŞik_EmO
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Temmuz 20, 2009, 01:19:10 ÖÖ »

Peki bise sorcam ben mesela birisine küfür ettim diyelim msn den ve ettiklerimi aldım ve degistirdim cok kolay polise verdim tabi bana inanmıcak gitcek onunda pcsine bakcak kisdede geri yükleme var yane pc her acılısta sıfırdan acılıyo yane bise saklmıyo internet cafelerde var ismi aklıma gelmedi programın ve polis gidip msn gruop kayıtlarınımı incelicek yoksa benimi haklı bulcak  Grin
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #14 : Temmuz 20, 2009, 01:59:20 ÖÖ »

Peki bise sorcam ben mesela birisine küfür ettim diyelim msn den ve ettiklerimi aldım ve degistirdim cok kolay polise verdim tabi bana inanmıcak gitcek onunda pcsine bakcak kisdede geri yükleme var yane pc her acılısta sıfırdan acılıyo yane bise saklmıyo internet cafelerde var ismi aklıma gelmedi programın ve polis gidip msn gruop kayıtlarınımı incelicek yoksa benimi haklı bulcak  Grin

Ben avukat değilim ama bilgisayardan iyi anlarım ve sana bu konuda söyleyebileceğim tek şey, Hardiske yazılan hiç bir veri kaybolmaz... silmen değiştirmen durumu değiştirmez veri kurtarma programları sayesinde tarih ve saatinde hardiske yazılan veriyi bulmak ve kurtarmak mümkün yeterki tarihi ve saati unutma...

En basitinden OntrackEasyRecovery programını bulup bir dene 1-2 yıl önce sildiğin dosyaları hatta format attıktan önceki verileri dahi bulabilirsin Wink

Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!