Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 03:39:53 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sanal Alemde Hakaret, Küfür, Tehdit (Hukiki Yönü)  (Okunma Sayısı 18180 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mask_Caps
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ağustos 16, 2011, 03:35:06 ÖS »

Hocam yazdıklarımı iyi okumadın sanırım fotgraf gibi unsurları hesabında tutamazsın sadece atılan mesajlar vardır orda onların fotograflarını server saati atıldıgı tarih görünür şekilde çekmen ve bunların ya çıktısı yada usb ye kayıt ederek bi dosya olarak savcıya sunman gerekir. Tabi aslında bulara gerek kalmazdı eger oyunu yöneten admin işini sadece objektif yapabilseydi. Perşembe günü formda bi konu açacagım eger bildirimlerim sonuç vermez ise. Orada son süreçte ve daha önce benim oyuna atılmış küfürlü mesajları ve tehditleri tek tek yayınlayacagım 0 puanlı hesaplara bile bant neden atılmıyor yada bu tür mesajlar bazı oyunculara atılınca ceza verilmiyormu hepsini yayınlayacagım. Sanırım cuma akşamından beri 0 puanlı bi oyuncudan aldıgım mesajlarıda eklerim oraya. Şimdi neden yayınlamadığıma gelince gelecek cevap şu olacagı için perşembeyi beklemeyi seçtim. Admin izinliydi yada bildirimi yapmışsınız ancak çok fazla bildirim var sıra ile bakılıyor gbi bence saçma mazeretleri duymak istemiyorum. Küfürleri aynen yayınlayacagım onunda nedeni madem bu platformda bunlar ceza gerektirmiyor herkez okusun ne ceza gerektiriyor ne gerektirmiyor ögrensin.
tehditi alır almaz ban yedim değil cıktısını cıkartmak yazıcıyı bıle acamadan Smiley
bu forumdan birisini şikayet etsem savcıya zaten sikayet ettiğim kişi, admin ve forum ceza alır-alabilir ayrıca sen küfürleri yayınlarsan ya konunu sılerler yada seni banlarlar ben hakkımı arıyorum diye banladılar mesele neymiş hakkımı arıyorum kısvesi ile mod ve admını eleştirmek ve forumu rahatsız etmekten Smiley hakkımı aradıgımda kımı eleştirecem mertna yi mi yoksa os111 mi bir bu konuda hassas olan sertan abi var diğerleri ilgilenmiyor bile sende küfür et diyen bile cıkıyor biz birşey soylerken tek biz suclu oluyoruz Smiley ben anlatmak ıstedıgım konuda senın anlatmak ıstedıgınle esdeger Smiley
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2011, 03:36:56 ÖS Gönderen: Mask_Caps » Kayıtlı

Üzgünüm MasK, bu forumda yasaklandınız.

Ne kadar saygılı bir forum yasaklandınIZ Smiley
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ağustos 16, 2011, 03:42:39 ÖS »

tehditi alır almaz ban yedim değil cıktısını cıkartmak yazıcıyı bıle acamadan Smiley
bu forumdan birisini şikayet etsem savcıya zaten sikayet ettiğim kişi, admin ve forum ceza alır-alabilir ayrıca sen küfürleri yayınlarsan ya konunu sılerler yada seni banlarlar ben hakkımı arıyorum diye banladılar mesele neymiş hakkımı arıyorum kısvesi ile mod ve admını eleştirmek ve forumu rahatsız etmekten Smiley hakkımı aradıgımda kımı eleştirecem mertna yi mi yoksa os111 mi bir bu konuda hassas olan sertan abi var diğerleri ilgilenmiyor bile sende küfür et diyen bile cıkıyor biz birşey soylerken tek biz suclu oluyoruz Smiley ben anlatmak ıstedıgım konuda senın anlatmak ıstedıgınle esdeger Smiley

Hocam ne yazıkki sanal ortamı hayatının merkezine koymuş ve hayatta elinde bulunan bu ortamı korumak için herşeyi mübah sayanlar bu platformda çogunlukta. Demişsin ya seni banlarlar çokta umrumda banlamaları adminin neden oldugu bi durum var ve bunu bilinçlimi yapıyor yoksa pervasızlılığı yüzünden mi bilmiyorum. Bi fikrin varmı dersen bece bilinçli yapıyor diyarın 9 uncu ayında 0 puanlı bi hesabı neden banlamaz diye düşündügümde ise gene o oyunucu ile başkası konuştugunda aldıgı cevap aklıma geliyor ( ben oyun karıştırıcısıyım ) şimdi onların benim hesaba ne yaptıgı gerçekten umrumda degil kouyu silerlerse tekrar açarım olmadı başka maille hesap açar tekrar açarım taki onlar konuyu açık tutana kadar
mertna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Ağustos 16, 2011, 03:44:20 ÖS »

Hocam gerçek isminede gerek yok şimdi bu işleri yapanlar senin yazdıgın prg leride kullansada bulunabiliyor teknik yönünden anlamam ancak iş yasal noktaya geldiginde rahat buluyorlar. Şimdi burada önemli olan hangi nickli oyuncunun ne yaptığını ispatlayabilmek. Bunun içinde en kolay yol küfür hakaret yada tehdit mesajının hangi nickten hangi tarihte hangi platform ve saatte atıldıgına dair elinde görsel yada bilgisayar verisi varsa ve sen yasal yola başvurup hakkını arıyorsan o mesajların nereden atıldıgını bulabiliyorlar. Bu tesbit edildikten sonra o mesajları atanı bulmak emniyetin işi. Şunu diye bilirsin belki bu mesajları atan internet cafe yada topluma açık modemlerle bağlanmış ve ordan attıysa ne olacak. Bildigim kadarıyla bunuda tesbit edebiliyorlar. Nasıla gelince bu tür işlere bulaşanlar genelde kendilerine o kadar güveniyorki ne yaparlarsa yapsınlar bulunamayacakları düşünüyorlar. En büyük hatalarıda bu sahte özgüven oluyor. Bu yüzden hata yapıyorlar ve yakalanıyorlar pek çok örnegi var bu yazdıklarımın
tabii canım hatta emniyet istediği zaman google'yi hackleyebiliyor Grin gözünde fazla büyüttün sen emniyeti.
1.bilgisayarla ilgili delirler en fazla 9 ay ellerinde kalabiliyor
2.bu deliler istanbul'da incelenmektedir
3.ankara'dan istanbul'a gitmesi 6 ay almaktadır.
4.sen bu delilerin hakkariden gönderildiğini düşün bence 12 ayda istanbul'a ulaşır o deliler. Wink
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Ağustos 16, 2011, 03:51:34 ÖS »

tabii canım hatta emniyet istediği zaman google'yi hackleyebiliyor Grin gözünde fazla büyüttün sen emniyeti.
1.bilgisayarla ilgili delirler en fazla 9 ay ellerinde kalabiliyor
2.bu deliler istanbul'da incelenmektedir
3.ankara'dan istanbul'a gitmesi 6 ay almaktadır.
4.sen bu delilerin hakkariden gönderildiğini düşün bence 12 ayda istanbul'a ulaşır o deliler. Wink

Yanlış bilgi veriyorsun hocam güncel bi örnek seçimler öncesinde yaşandı bi bakanın mail hesabından 2009 yılında ösym ye atılan mail seçimlerden önce açıga çıktı ve takip ile atan kişi yakalandı tamam teknik yönünden anlamam ancak bir şeyi yazıyorsam dayanagı illaki vardır.
mertna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ağustos 16, 2011, 04:48:10 ÖS »

Yanlış bilgi veriyorsun hocam güncel bi örnek seçimler öncesinde yaşandı bi bakanın mail hesabından 2009 yılında ösym ye atılan mail seçimlerden önce açıga çıktı ve takip ile atan kişi yakalandı tamam teknik yönünden anlamam ancak bir şeyi yazıyorsam dayanagı illaki vardır.
o zaman avukatı kötüymüş adamın yada takip olayı olduğu için delilleri inceleme gerek duyulmamıştır.
fakat emniyet bulamaz ip gizleme kanıt silme bundan başka bide ssl şifrelemesi var 128 bitlik mesela yazdığın yazı 128 karakterli bir şekilde şifreleniyor sonra yazdığın şekilde orda oluyor yazı yani servera ulaşınca şifrelenmiş olup görsel şekile normal hale geliyor.(kırması yıllarını alır md5 bile zor kırılıyor ve yalnızca 32 bit)
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ağustos 16, 2011, 04:57:19 ÖS »

o zaman avukatı kötüymüş adamın yada takip olayı olduğu için delilleri inceleme gerek duyulmamıştır.
fakat emniyet bulamaz ip gizleme kanıt silme bundan başka bide ssl şifrelemesi var 128 bitlik mesela yazdığın yazı 128 karakterli bir şekilde şifreleniyor sonra yazdığın şekilde orda oluyor yazı yani servera ulaşınca şifrelenmiş olup görsel şekile normal hale geliyor.(kırması yıllarını alır md5 bile zor kırılıyor ve yalnızca 32 bit)

Buna benzer çok örnek var onlarda verile bilir ancak anladığım kadarıyla sen kendi bilgini mutlak dogru olarak görmeye başlamışsın hocam yani ne örnek verilirse verilsin buna benzer cevaplar yazacaksın ancak nacizane bi tavsiyede bulunayım bilişim suçlarını ve sonuçlarını biraz araştır daha öncede söyledim teknik bilgim yok ancak ortaya çıkarılan olayları biliyorum
mertna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Ağustos 16, 2011, 06:06:02 ÖS »

Buna benzer çok örnek var onlarda verile bilir ancak anladığım kadarıyla sen kendi bilgini mutlak dogru olarak görmeye başlamışsın hocam yani ne örnek verilirse verilsin buna benzer cevaplar yazacaksın ancak nacizane bi tavsiyede bulunayım bilişim suçlarını ve sonuçlarını biraz araştır daha öncede söyledim teknik bilgim yok ancak ortaya çıkarılan olayları biliyorum
aslında biraz haklısın birisi gelip herşeyi yanlış bildiğimi söylese çıldırırım neyse benim söylediğim yöntemler belki emniyetin bayağı yorar belkide bulamaz neyse boşver Grin fakat benim dediğim herşey doğrudur o.0 Grin
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Ağustos 16, 2011, 06:11:06 ÖS »

aslında biraz haklısın birisi gelip herşeyi yanlış bildiğimi söylese çıldırırım neyse benim söylediğim yöntemler belki emniyetin bayağı yorar belkide bulamaz neyse boşver Grin fakat benim dediğim herşey doğrudur o.0 Grin

Açıkcası netten alınan bilgiye pek güvenmem teyid ederim genelde yazdıkların kısmen dogru hatta şöyle bişey var telefonlardaki dinleme engelleyen sistemde bu anlattıklarının bi versiyonu. Yanlız bu anlattığın prgler sadece mesajın biryerden başka noktaya gidişinde izlenemiyormuş ulaştığı nokta ve gönderilen nokta tesbit edilebiliyormuş. Tabi profesyonel hackerlar bu yazdıgın sistemleri kullanmıyorlarmış onların kullandıgı yöntemi çözmek bazen imkansız bazense aylar alabiliyormuş bunlar netten bulabilgim bilgiler dogruluğu yanlışlığını bilmiyorum.
mertna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Ağustos 16, 2011, 07:15:25 ÖS »

Açıkcası netten alınan bilgiye pek güvenmem teyid ederim genelde yazdıkların kısmen dogru hatta şöyle bişey var telefonlardaki dinleme engelleyen sistemde bu anlattıklarının bi versiyonu. Yanlız bu anlattığın prgler sadece mesajın biryerden başka noktaya gidişinde izlenemiyormuş ulaştığı nokta ve gönderilen nokta tesbit edilebiliyormuş. Tabi profesyonel hackerlar bu yazdıgın sistemleri kullanmıyorlarmış onların kullandıgı yöntemi çözmek bazen imkansız bazense aylar alabiliyormuş bunlar netten bulabilgim bilgiler dogruluğu yanlışlığını bilmiyorum.
net'ten alınan bilgiye nasıl güvenmezsin sen?zaten net bilginin daha kolay ulaşılabilmesi için yapılmıştır *xxx*
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Ağustos 16, 2011, 07:19:24 ÖS »

net'ten alınan bilgiye nasıl güvenmezsin sen?zaten net bilginin daha kolay ulaşılabilmesi için yapılmıştır *xxx*

Onu şöyle açıklayabiliriz sanırım en yaygın arama motorunda en iyi bildigin konuyu tarat karşına 10 tane dogru bilgi çıkıyorsa 100 tane yanlış bilgi çıkar. Bilmedigin bişey arıyorsan karşına çıkan bilgiyide dogru diye kabul ediyorsan hiç bi art niyetin olmadan yanlışı savunuyor olabilirsin. Çözüm nedir peki aldıgın bilginin teyidini başka kanallardan araştırmaktır.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Ağustos 16, 2011, 07:37:54 ÖS »

Neyi Tartışıyorsunuz ki ? Şuan Emniyetin elinde olan Teknoloji Hayal bile edemeyecegimiz seviyede  Huh?  Kapalı cep Tlf nun dan dinleme yapabiliyorlarsa gerisini Düşünmeye bile gerek yok  Wink

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Ağustos 16, 2011, 07:51:59 ÖS »

Neyi Tartışıyorsunuz ki ? Şuan Emniyetin elinde olan Teknoloji Hayal bile edemeyecegimiz seviyede  Huh?  Kapalı cep Tlf nun dan dinleme yapabiliyorlarsa gerisini Düşünmeye bile gerek yok  Wink

Kapalı cep dinlemeyi biliyorum o zor degil bünyamin
mertna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Ağustos 16, 2011, 08:25:09 ÖS »

bu olay sim kartın çıkarılmasıyla engellenebilir sanırım.eğer yanlış uydurmadıysam sistem şöyle:emniyet operatörden izin ister ve sim kartla iletişime geçer ve bazı komutlarla yalnızca telefonun mikrofonu açarlar bu mikrofonlada dinlerler.
keşke cevap yazmasaydım şimdi konu bayağı uzuycak Grin
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Ağustos 16, 2011, 08:39:54 ÖS »

bu olay sim kartın çıkarılmasıyla engellenebilir sanırım.eğer yanlış uydurmadıysam sistem şöyle:emniyet operatörden izin ister ve sim kartla iletişime geçer ve bazı komutlarla yalnızca telefonun mikrofonu açarlar bu mikrofonlada dinlerler.
keşke cevap yazmasaydım şimdi konu bayağı uzuycak Grin

Sim çözüm degil çünkü sim çıkarsanda güç kaynagı beslemeye devam ediyorsa acil arama aktif. Eski tip tlf lerde batarya çıkarıldıgında güç kesildigi için sinyal alımıda duruyordu bunu nerden anlıyoruz batarya çıktıgında tlf nun tarih ve saat ayarıda sıfırlanıyordu. Yeni nesil telefonlarda ise batarya çıksa bile bir süre sinyal alımı devam ediyor yanlış hatırlamıyorsam 10 dakka kadar sonra güç kesildigi için sinyal alımı kesiliyor. Acil arama sinyali emniyet jandarma yangın ihbar ve hızır acil gibi telefonlara ulaşımı saglıyor. Dinlemede bu sayede gerçekleşiyor
mertna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Ağustos 17, 2011, 08:43:51 ÖÖ »

Sim çözüm degil çünkü sim çıkarsanda güç kaynagı beslemeye devam ediyorsa acil arama aktif. Eski tip tlf lerde batarya çıkarıldıgında güç kesildigi için sinyal alımıda duruyordu bunu nerden anlıyoruz batarya çıktıgında tlf nun tarih ve saat ayarıda sıfırlanıyordu. Yeni nesil telefonlarda ise batarya çıksa bile bir süre sinyal alımı devam ediyor yanlış hatırlamıyorsam 10 dakka kadar sonra güç kesildigi için sinyal alımı kesiliyor. Acil arama sinyali emniyet jandarma yangın ihbar ve hızır acil gibi telefonlara ulaşımı saglıyor. Dinlemede bu sayede gerçekleşiyor
o zamaan telefonun yanına jammer koy sinyal falan olmaz Grin yada hmmm başka bişiy gelmedi aklıma :S
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!