Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 10:40:48 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uygur Ayaklanması  (Okunma Sayısı 2374 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maskkk1
Ziyaretçi
« : Temmuz 06, 2009, 07:56:52 ÖS »

Türkmenistan'd çin hakimeyitinde olan Uygur kardeslerimiz özgüükleri icin ayaklanmıstır şimdiye kadar 140 olu olmustur ama bu ayaklanmada değil 140 140 bin kişi ölür yine özgürlükleri icin savasılar M.Ö Türkler özgürlükleri cin koskoca imparatorluklara karsına almıstır ama özgürlüklrini kazanmıslardır
Bu çin cok iğrenç bir topluluk neden?Uygur Türklerine zorla iş yaptırtıyorlar yapmayıncad işkence yapıyor veya öldürüyprlar
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2009, 07:59:29 ÖS »

acilen ayaklanmaları lazımlardı zaten.çin süper güç olunca hayatta bırakmazdı onları.
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2009, 08:06:10 ÖS »

Keşke yapıla bilecek bişeyler olsa
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2009, 08:09:11 ÖS »

Türkmenistan'd çin hakimeyitinde olan Uygur kardeslerimiz özgüükleri icin ayaklanmıstır şimdiye kadar 140 olu olmustur ama bu ayaklanmada değil 140 140 bin kişi ölür yine özgürlükleri icin savasılar M.Ö Türkler özgürlükleri cin koskoca imparatorluklara karsına almıstır ama özgürlüklrini kazanmıslardır
Bu çin cok iğrenç bir topluluk neden?Uygur Türklerine zorla iş yaptırtıyorlar yapmayıncad işkence yapıyor veya öldürüyprlar

1.) Böyle bir konu açmayı düşünüyordum, fakat benden önce davranmışsın. (+k)
2.) Türkmenistan'ı niye karıştırıyorsun? (ne alaka)
3.) 140 değil, 150 ölü var. Bu ayaklanmanın aslı sebebi de, oyuncak fabrikasında çıkan kavgada Han Çinler'inin 8 Uygur Türk'ünü öldürmesidir.
4.) Uygur Türkleri'nin her zaman yanındayız.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2009, 08:11:33 ÖS Gönderen: seyhun » Kayıtlı
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2009, 08:10:31 ÖS »

türkistan dicekti herhalde.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2009, 08:11:11 ÖS »

türkistan dicekti herhalde.

Evet, diğer adı Doğu Türkistan'dır.
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2009, 11:32:44 ÖÖ »

bu konuyu bende açacaktım ama kısmet degilmiş TÜRKİYE'den büyük destek olmasını temenni ediyorum cin mallarını artık ülkemde görmek istemiyorum
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2009, 11:44:00 ÖÖ »

bu konuyu bende açacaktım ama kısmet degilmiş TÜRKİYE'den büyük destek olmasını temenni ediyorum cin mallarını artık ülkemde görmek istemiyorum

Güzel düşünüyorsun ama bunun uygulanması zor.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2009, 05:05:29 ÖS »

eger su turkuyede bu kadar ıssız varsa bırçogunun nedenı made in chına yazan malalrdır....
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 08, 2009, 06:11:55 ÖS »

Uygur Türkleri yıllardır zülme maruz kalıyor....geçen sene çindeydım...tv.de olimpiyat haberleri yayınlanırken,Uygurlu soydaşlarımız katledılıyordu...çinde msnde Uygur Türkleri ile ilgili kelime yazdıgınızda net baglantısı anında kopuyor....Uygur restoranlarında yemek yedıgınızde izlenmeye baslıyorsunuz...soydaşlarımız zorla memleketlerınden göç ettirilip iç kesımlerde köle gıbı calısmaya zorlanıyor..yerlerıne Han Çinlileri yerlestırılıyor...yanı sistematik bir sekılde asimile ediyorlar..ve bunu basarıyorlarda..Uygur Türkleri su an kültür ve yasam biçimi olarak bizden cok farklılar..dinleri islamiyet ama,islami Ahlaktan bi hayli uzaklar...Türk örf ve adetlerını unutma derecesındeler...bizlerin yapması gereken 200 kısının hesabını sormakla yetınmek deıl....çin hükümetinin bu olaylar için hazırladıgı zemıne tepkı göstermektır...biz sözde ermeni soykırımı ıcın nasıl rahatsız edılıyorsak Türkiye'nin yapması gereken BM toplulugunu ayaga kaldırmaktır....gereklı mudaheleler uluslarası düzeyde olursa olumlu sonuc dogurur...bireysel olarak çin mallarını boykot etmek çözum değil...bunun yerine Türk Firmaları çinde fabrika açıp Uygurlu soydaslarımıza iş verse emın olun daha cok faydası olur..

Styks
Tercüman
Translator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşte meydan! İşte can!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 08, 2009, 06:53:06 ÖS »

Konulara siyaset karıştırmazsanız sevinirim.
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2009, 02:39:54 ÖÖ Gönderen: Styks » Kayıtlı

Lütfen sadece çeviri hatalarında bana mesaj atın.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!