Imperia Online Turkey  
Mart 29, 2024, 10:08:02 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: D-8 adlı kuruluşun ne olduğunu biliyor musunuz?
Evet, biliyorum. - 11 (64.7%)
Hayır, bilmiyorum. - 6 (35.3%)
Toplam oy: 13

Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: D-8  (Okunma Sayısı 5544 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Haziran 21, 2009, 03:25:13 ÖS »

D-8 in ''adil bir dünya düzeni'' için yaptığı herhangi bir icraat,öncülük, proje yada girişimi varsa bilmeyi çok isterim *pardon*

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Haziran 21, 2009, 05:37:57 ÖS »

D-8 in ''adil bir dünya düzeni'' için yaptığı herhangi bir icraat,öncülük, proje yada girişimi varsa bilmeyi çok isterim *pardon*

Gökhan abi, ya ben anlatamıyorum ya da sizler anlayamıyorsunuz. Ben de D-8'in bir icraatı olmadığından yakınıyorum. Neden icraatı yok? Yöneticilerimiz ülke için hayırlı olan şeyleri değil de, boş şeyleri dikkate alıyorlar. D-8'in ne medyada, ne mecliste lafı bile geçmiyor. Bazı D-8 üyesi ülkelerde de bu durum böyle. (Mısır gibi) D-8'e gereken ilgi ve hassasiyet gösterilse adil bir dünya kurulur. Yazımın sonunda Sertan abinin cevabını hatırlatmak isterim. (aşağıda)

Yurdumun insanında ve tabii ki medyasında popülarite her zaman ön planda.... Yönetici sıfatında ki şahıslar, Ülkelerinin hayrına olacak projelerde bulunmak ya da tanıtmak yerine kendilerini gündemde tutacak, çoğunluk nüfusun dikkatini çekecek boş işlerle uğraşırlar.

Cool
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Haziran 21, 2009, 05:59:50 ÖS »

Gökhan abi, ya ben anlatamıyorum ya da sizler anlayamıyorsunuz. Ben de D-8'in bir icraatı olmadığından yakınıyorum. Neden icraatı yok? Yöneticilerimiz ülke için hayırlı olan şeyleri değil de, boş şeyleri dikkate alıyorlar. D-8'in ne medyada, ne mecliste lafı bile geçmiyor. Bazı D-8 üyesi ülkelerde de bu durum böyle. (Mısır gibi) D-8'e gereken ilgi ve hassasiyet gösterilse adil bir dünya kurulur. Yazımın sonunda Sertan abinin cevabını hatırlatmak isterim. (aşağıda)

Türkiyede D-8le ilgili herhangı faaliyet yapılmamasının nedeni,bu olusumun Türkiyedeki bir siyasi partiyle özdeşleşmiş olmasının etkisi nedir sence?

refko
Refko
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Haziran 22, 2009, 12:40:04 ÖÖ »

bu oluşumla ilgili bakanlık açmaktan önce,halkı bilinçlendirmek lazım..bunun içinde bir komısyon kurulmalı...içinde toplum bilimciler,ekonomistler ve burokratların bulundugu bır komisyon...AB sevdası yerine TÜRKBİRDEV ve D-8 aşılanmalı halka..
önce bakanlığı açıp sonrada halkı bilinçdirmeye kalkılırsa istediğimiz verimi alamayız...önce zemın hazırlanmalı...

TÜRKBİRDEV birliği devreye girse neler yapılır. Tarihimizde düşman olan ülkeler bizi güncel hayatımızda oyaladıkça oyalar. Zaten de öle oluyor. Ama bunu başka bir ülkeye yapsalardı emin olun o ülke çökerdi.
Örnek olarak dedemin anlattığı gerçek bir anı:

Dedem, 1973'te sanırım yanlış hatırlamıyorsam Almanya da inşahat işindeyken bir Amerikalı dedemin disiplinli çalışması hoşuna gitmiş ve konuşup sohbet etmeye başlamışlar. Dedemin Türk olduğunu öğrenince direk olay politikaya dönmüş ve şöyle demiş: 'Türkiye içten sömürülüyor dıştan sömürülüyor ama hala ayakta!' diyip elini yumruk şeklinde havaya kaldırmış.

Anlıyacağınız sene 2009; ama durum aynı! Düşünüyorumda böle bir sömürmeleri başka ülke yaşasaydı şuan ayakta kalırmıydı? Sizi bilemem ama bence HAYIR!

Checkmate Diyar Turkish 1 Diplomat

Geçmişine bakan,geleceğini karartır.
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Haziran 22, 2009, 12:58:08 ÖÖ »

TÜRKBİRDEV birliği devreye girse neler yapılır. Tarihimizde düşman olan ülkeler bizi güncel hayatımızda oyaladıkça oyalar. Zaten de öle oluyor. Ama bunu başka bir ülkeye yapsalardı emin olun o ülke çökerdi.
Örnek olarak dedemin anlattığı gerçek bir anı:

Dedem, 1973'te sanırım yanlış hatırlamıyorsam Almanya da inşahat işindeyken bir Amerikalı dedemin disiplinli çalışması hoşuna gitmiş ve konuşup sohbet etmeye başlamışlar. Dedemin Türk olduğunu öğrenince direk olay politikaya dönmüş ve şöyle demiş: 'Türkiye içten sömürülüyor dıştan sömürülüyor ama hala ayakta!' diyip elini yumruk şeklinde havaya kaldırmış.

Anlıyacağınız sene 2009; ama durum aynı! Düşünüyorumda böle bir sömürmeleri başka ülke yaşasaydı şuan ayakta kalırmıydı? Sizi bilemem ama bence HAYIR!
sölediklerine sonuna kadar katılıyorum...ama bu üzerinde ayrıca konusulması gereken konu..konu baslıgından saparız...buda konuyu acan arkadasımıza saygısızlık olur...umarım bunun için ayrı bı başlık acılır..uzun uzun konusuruz..

refko
Refko
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Haziran 22, 2009, 03:01:54 ÖÖ »

sölediklerine sonuna kadar katılıyorum...ama bu üzerinde ayrıca konusulması gereken konu..konu baslıgından saparız...buda konuyu acan arkadasımıza saygısızlık olur...umarım bunun için ayrı bı başlık acılır..uzun uzun konusuruz..

Konuyu açan arkadaş saygısızlık olarak görülmesini istemem tabi ki. İsterse direk cevabı kaldırabilirim. Bunu şuanllık ekleme olarak görün. Arkadaşımızın konusuna devam Smiley

Checkmate Diyar Turkish 1 Diplomat

Geçmişine bakan,geleceğini karartır.
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Haziran 22, 2009, 12:18:15 ÖS »

bilmiyordum öğrendim evet bunun için bakanlık açılmalı ama öncelikle medyada disiplin olmalı medya tamamen devlete baglı olmalı her kafadan bir ses çıkmamalı  Wink   
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Haziran 22, 2009, 12:35:54 ÖS »

Tek sesli basını savunmak istediğinden eminmisin?? Küba yada radikal islam devletleri gibi  Shocked

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Haziran 22, 2009, 01:19:31 ÖS »

bilmiyordum öğrendim evet bunun için bakanlık açılmalı ama öncelikle medyada disiplin olmalı medya tamamen devlete baglı olmalı her kafadan bir ses çıkmamalı  Wink   

Zaten şu anda medyanın çoğunluğu devlete bağlı ve o yüzden bu haldeyiz.
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Haziran 22, 2009, 01:21:44 ÖS »

Tek sesli basını savunmak istediğinden eminmisin?? Küba yada radikal islam devletleri gibi  Shocked

ya ben tek sesli olmasınız istemiyorum sadece tarafsız medya olsun buda zor işte
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Haziran 22, 2009, 01:28:21 ÖS »

ya ben tek sesli olmasınız istemiyorum sadece tarafsız medya olsun buda zor işte

Devlete bağlı olsun dersen zaten tarafsız basın isteme şansın kalmazki Huh?

mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Haziran 22, 2009, 02:59:43 ÖS »

Devlete bağlı olsun dersen zaten tarafsız basın isteme şansın kalmazki Huh?

o zaman bu iş nasıl olacak her kafadan bir ses çıkıyor bu ülkede medya gücü kimde ise o kişi çok güçlüdür daima örn, Aydın Doğan  Wink
MeCHuL
LordON
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

ULUSLARARASI DİYAR 50

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Haziran 22, 2009, 03:07:00 ÖS »

o zaman bu iş nasıl olacak her kafadan bir ses çıkıyor bu ülkede medya gücü kimde ise o kişi çok güçlüdür daima örn, Aydın Doğan  Wink

hayır özgür medyanın olması her zaman iyidir.çünkü eğer medya devlete bağlı olsa açığa çıkarılmak istenmeyen şeyler gizlenebilir.bununda en iyi yolu dikkatleri  başka bir yöne çekmektir..(ki bunuda gördük) 

Lord_ONUR
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Haziran 22, 2009, 03:09:50 ÖS »

hayır özgür medyanın olması her zaman iyidir.çünkü eğer medya devlete bağlı olsa açığa çıkarılmak istenmeyen şeyler gizlenebilir.bununda en iyi yolu dikkatleri  başka bir yöne çekmektir..(ki bunuda gördük) 

konu D-8 den nerelere gelmiş böle *xxx* *xxx*

_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Haziran 22, 2009, 04:06:27 ÖS »

Kusura bakma ama çok yanlış düşünüyorsun abiciğim. Bu oluşumdan şu an ne bekliyorsun ki? Mecliste adı bile geçmeyen bir oluşum ülkemize ne kazandırabilir? Ama bu oluşuma gerekli özen gösterildiğinde çok şey kazanırız. Bununla ilgili bir bakanlık açılmalı bence.

Kusura bakacak birşey yok kardeşim niye kusura bakayım Smiley Şuan birşey beklemiyorum ama ileride de beklemiyorum... Bu oluşuma bizimle birlikte dahil olan ülkelerin hangisi bağımsız ? Hangi büyük ülke desteklemekte ? desteğine ihtiyacımız yok diyebilirsin ama bağımsız olmadan borçlarını bitiren ülkeleri örnek gösterek bizde bitireceğiz söylemlerinde bulunduktan sonra imf ile antlaşmalar yaparak bağımsızlık sağlanmıyor... Şuan İran ın en büyük destekçisi görünen Çin ve Rusya niye buna destek olmuyorlar ? Emin ol bundan sonra da olmayacaklardır...Bu oluşumun şuanlık muhattabı islam ülkeleri olabilir ama ileriki zamanlarda Türk cumhuriyetleri de bu oluşuma dahil edilmek istenecektir ve bunun sonucunda Çin ve Rusya nın çıkarları söz konusu olacaktır ki onlarda köstek olduktan sonra zaten bu oluşumu desteklemeyen amerika ve ab ülkeleri hepbirlikte karşı çıkacaklardır  Wink Bunu göze alabilecek olan varsa buyursun, bağımsız olmadan asla başarılamayacak bir durum...Gelelim birde arap ülkelerine Smiley Suudi arabistan ın durumu malum amerika yandaşı olduğunu bilmeyen yoktur sanırım bu kadar büyük bir islam ülkesini yanımıza çekebileceğimizi mi düşünüyorsunuz ? ben hiç mi hiç düşünmüyorum   *pardon* Şuan İran ın durumu ve görüşü ortada, ve genel sekreterliği ele geçirmek için de oldukça hevesli Smiley şimdi bu genel sekreterlik İran da olursa İran ın söylem ve görüşlerini nasıl aktaracağını kestiremiyorum...Kısacası bu oluşumun amaçlarını yerine getirmesi demek diplomatik krizlerin ambargoların ekonomik krizlerin hatta savaşların çıkmasına sebebiyet verebilir... Böyle bir oluşum olmasına karşı değilim yanlış anlaşılmasın ama bunu yapmak için önce yapma aşamasına gelmek lazım yapma aşamasına gelmeden haydaa yapıyoruz demek olmaz  Wink Kuruluşundan beri de aşamaları tamamlanmadığı için bu durumda olduğu ve ilerleme kaydedemeyeceği görüşündeyim ben sadece  Smiley

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!