Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 01:54:59 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: D-8 adlı kuruluşun ne olduğunu biliyor musunuz?
Evet, biliyorum. - 11 (64.7%)
Hayır, bilmiyorum. - 6 (35.3%)
Toplam oy: 13

Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: D-8  (Okunma Sayısı 5553 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
D-8
« : Haziran 21, 2009, 10:00:32 ÖÖ »

D-8'i bilen kaç kişi var?
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2009, 10:07:22 ÖÖ »

D-8'i bilen kaç kişi var?

Developing Eight (kalkınmakta olan 8 ülke)

Türkiye
Mısır
Nijerya
İran
Malezya
Pakistan
Bangladeş
Endonezya

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2009, 10:10:23 ÖÖ »

Doğru ama bunu birçok kişi bilmiyor. Şimdi bu konuyu niçin açtığımı merak edebilirsiniz. Medya, daha tam üye bile olamadığımız Avrupa Birliği'nden sürekli bahsediyor ama lideri olduğumuz bir kuruluşun adı bile geçmiyor. İster mecliste olsun, ister medyada olsun, bu kuruluşun adı geçmiyor. Sizce neden?
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2009, 10:18:57 ÖÖ »

Doğru ama bunu birçok kişi bilmiyor. Şimdi bu konuyu niçin açtığımı merak edebilirsiniz. Medya, daha tam üye bile olamadığımız Avrupa Birliği'nden sürekli bahsediyor ama lideri olduğumuz bir kuruluşun adı bile geçmiyor. İster mecliste olsun, ister medyada olsun, bu kuruluşun adı geçmiyor. Sizce neden?

Yurdumun insanında ve tabii ki medyasında popülarite her zaman ön planda.... Yönetici sıfatında ki şahıslar, Ülkelerinin hayrına olacak projelerde bulunmak ya da tanıtmak yerine kendilerini gündemde tutacak, çoğunluk nüfusun dikkatini çekecek boş işlerle uğraşırlar.

Cool

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2009, 10:22:59 ÖÖ »

Yurdumun insanında ve tabii ki medyasında popülarite her zaman ön planda.... Yönetici sıfatında ki şahıslar, Ülkelerinin hayrına olacak projelerde bulunmak ya da tanıtmak yerine kendilerini gündemde tutacak, çoğunluk nüfusun dikkatini çekecek boş işlerle uğraşırlar.

Cool

"Sizce neden?" sorusuna gayet mantıklı bir cevap. Bu kuruluş doğru amaç için kullanıldığında Türkiye ve diğer İslam ülkeleri çok şey kazanır.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2009, 10:28:54 ÖÖ Gönderen: seyhun » Kayıtlı
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2009, 10:33:17 ÖÖ »

"Sizce neden?" sorusuna gayet mantıklı bir cevap. Bu kuruluş doğru amaç için kullanıldığında Türkiye ve diğer İslam ülkeleri çok şey kazanır.

D-8 üyelerinin tamamı aynı zamanda İslam Konferansı Örgütü nün de üyeleridir. yeraltı zenginlikleri, pazarlarından ötürü kendi bölgelerinde önemli noktalarda bulunmaktadırlar.....

Cool

c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2009, 12:21:50 ÖS »

D-8 üyelerinin tamamı aynı zamanda İslam Konferansı Örgütü nün de üyeleridir. yeraltı zenginlikleri, pazarlarından ötürü kendi bölgelerinde önemli noktalarda bulunmaktadırlar.....

Cool

bu ayrıntıyı bilmiyordum yakında üyelikten de çıkarız Smiley Yararlı şeyleri pek sevip istemeyiz biz

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2009, 12:33:21 ÖS »

Bende biliyorum, ama bu tarz oluşumların şimdiye kadar ne pek birşey yapabildiklerine inandım, nede bundan sonra yapabileceklerine inanıyorum  *pardon*

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2009, 02:05:40 ÖS »

Bende biliyorum, ama bu tarz oluşumların şimdiye kadar ne pek birşey yapabildiklerine inandım, nede bundan sonra yapabileceklerine inanıyorum  *pardon*

Kusura bakma ama çok yanlış düşünüyorsun abiciğim. Bu oluşumdan şu an ne bekliyorsun ki? Mecliste adı bile geçmeyen bir oluşum ülkemize ne kazandırabilir? Ama bu oluşuma gerekli özen gösterildiğinde çok şey kazanırız. Bununla ilgili bir bakanlık açılmalı bence.
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2009, 02:42:52 ÖS »

Kusura bakma ama çok yanlış düşünüyorsun abiciğim. Bu oluşumdan şu an ne bekliyorsun ki? Mecliste adı bile geçmeyen bir oluşum ülkemize ne kazandırabilir? Ama bu oluşuma gerekli özen gösterildiğinde çok şey kazanırız. Bununla ilgili bir bakanlık açılmalı bence.
bu oluşumla ilgili bakanlık açmaktan önce,halkı bilinçlendirmek lazım..bunun içinde bir komısyon kurulmalı...içinde toplum bilimciler,ekonomistler ve burokratların bulundugu bır komisyon...AB sevdası yerine TÜRKBİRDEV ve D-8 aşılanmalı halka..
önce bakanlığı açıp sonrada halkı bilinçdirmeye kalkılırsa istediğimiz verimi alamayız...önce zemın hazırlanmalı...

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Haziran 21, 2009, 02:44:01 ÖS »

bu oluşumla ilgili bakanlık açmaktan önce,halkı bilinçlendirmek lazım..bunun içinde bir komısyon kurulmalı...içinde toplum bilimciler,ekonomistler ve burokratların bulundugu bır komisyon...AB sevdası yerine TÜRKBİRDEV ve D-8 aşılanmalı halka..
önce bakanlığı açıp sonrada halkı bilinçdirmeye kalkılırsa istediğimiz verimi alamayız...önce zemın hazırlanmalı...

Bu da fena bir fikir değil.
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Haziran 21, 2009, 02:45:48 ÖS »

ayrıca + verdıgımı sölemek ıcın tam yazımı duzeltıcektım ama sen yorumlamıssın..umarım ayrıca bunu yazdıgım ıcın spam olusturmam..+

By-TAR
ஜ۩ஜiLLeGaLஜ۩ஜ
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Haziran 21, 2009, 02:49:21 ÖS »

Ortak değerleri olan ülkelerin birbirlerile etkleşimde olmaları çok güzel birşey bence fakat bu yanlızca kağıt üzerindeki bir kaç şeyden ibaret olmamalı.Ben bu oluşumu ilk defa duyuyorum ama gerçekten ilgimi çekti ve gerçekten kullanılması için güzel faliyetlerde bulunulsa avrupa birliğine rakip olunabilinir.Onlar çoğu hammaddesini bu ülkelerden alıyorlar.

Geldiğin zaman boşlukarı dolduran değil,gittiğin zaman yeri doldurulmayan ol. (Hz.Ali)
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Haziran 21, 2009, 02:57:38 ÖS »

Ortak değerleri olan ülkelerin birbirlerile etkleşimde olmaları çok güzel birşey bence fakat bu yanlızca kağıt üzerindeki bir kaç şeyden ibaret olmamalı.Ben bu oluşumu ilk defa duyuyorum ama gerçekten ilgimi çekti ve gerçekten kullanılması için güzel faliyetlerde bulunulsa avrupa birliğine rakip olunabilinir.Onlar çoğu hammaddesini bu ülkelerden alıyorlar.
bu tarz olusumların AB ye rakıp olabılmesı,üye ülkelerin tam bagımsız olması gerekir..bagımsızlıgı sadece göklerde bayrak dalgalandırmak olarak algılamayalım..ekonomık ve politik bagımsızlık gerekir...Türkiyenın AB ye sırt çevirip buraya yöneldiğini düşünelim..imkb deki yabancı hisseler anında yurt dısına kayıp gider..buda büyük bir krizin habercisi olur...
yada içinde iranın bulundugu bir olusuma daha çok önem verdıgımızı düşündugumuzde amerikanın tavrı nolcak acaba?
28 mart tezkeresi gecmedıgınde istanbulun farklı noktalarında bombalar patlatılmıstı...
bazı şeylerı en ince ayrıntısına kadar inceleyip öle karar vermek lazım...
bu oluşumların etkin olabılmesi için en başta Türkiye olmak üzere dışa bagımlılıktan vazgecmelidir...bu bölgede en güçlü ülke olmamıza ragmen yeteri derece etkin değiliz...eger bu gücümüze yakısır bır sekılde davranmaya baslarsak,işte o gun ne ab parasını imkb.den cekebılır,nede amerıka basıt oyunlarla bıze gözdagı veremez....

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Haziran 21, 2009, 02:59:21 ÖS »

ayrıca + verdıgımı sölemek ıcın tam yazımı duzeltıcektım ama sen yorumlamıssın..umarım ayrıca bunu yazdıgım ıcın spam olusturmam..+

Sana +k verdiğin için teşekkür ederim.

Yalnız eklemek istediğim birşey var. Avrupa Birliği ile D-8'in amaçları birbirlerinden çok farklıdır. Avrupa Birliği'nin amacı; sınırların olmadığı birleşik bir Avrupa devleti kurmaktır. Bu yüzden üye ülkeler arasında vize sorunu kalkmıştır. Avrupa Birliği, bu amacına gittikçe yaklaşmaktadır. D-8'in amacı ise; adil bir dünya düzeni sağlamaktır. Yani birleşik bir devlet kurmak değildir. Bu amacı taşıyan TürkBirDev vardır. Neyse, TürkBirDev'e burada girmeyeyim. TürkBirDev hakkında tartışmak isteyenler forumdaki "Türk Birleşik Devletleri (TürkBirDev)" adlı konuya bakabilirler.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!