Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 08:35:33 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: hepsimi kaza ile öldü ?  (Okunma Sayısı 6892 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
vedaaat
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ayna Ayna De BAna Bi BEnden Fırlaması VAmı...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Haziran 08, 2009, 07:35:50 ÖÖ »

Tarih tekerrürden ibarettir diyerek iyi niyete kapılmanın mümkünatı yok şu zamanda. Süleymanında koyduğu video gayet güzeldi, oyun ortada ama bunu insanlara kabul ettirmek için illaki onların cıkarlarına dokunmak gerek. Şu andada Türkiyede olan din üzerinden sömürge ve altından herşeyi götürmek.. İkinci bir ATATÜRK cıkarmı demişiz! Çıkmaz!!! Kesinlikle şu ortamda ses çıkaran bile olmaz. Konuşanların başka bahanelerle susturulduğu, hayali konulardan insanların tutuklandığı, düşünce özgürlüğünün düşüncesi bozuklara sunulduğu, vatan millet için düşünenlerin; suçlu bulunulduğu, çamur atıldığı daha sayılacak bir çok haksızlığın insanların gözünün içine içine sokularak yapıldığı ve buna çok şükür denildiği bir ortam da kim hangi temelle cıkarki? Temel diyorum çünkü; bunun için iyi bir ihtisasa ihtiyaç var bakalım milli eğitimimize milli değil çıkan genclere yeni nesilimize bakalım Türkçe konuşmaktan aciz yazık ki aciz ve bununla gurur duyan derdini bile anlatamayan ama kavgadan geri kalmayan karalamaktan vaz geçmeyen bir nesil... Hemen yakınımıza bakalım isimlerimize bakalım kendimizi anlatırken Türkçe isim bile kullanmıyoruz death, angel, devil, murder, lord, dük gibi daha bir çok saçma isim kullanıyoruz en kötüsüde bunların Türkçe karşılı var. Alfabemizde olmayan harfleri kullanmaya (g yerine q vs. gibi ) özeniyoruz bununla övünüyoruz yada cok hoş olmuş yerine ciks olmuş kuul olmuş vs gibi saçma iğrenç ötesi kelimeler kullanıyor bunu bilmeyenle dalga geçiyor bununla övünüyoruz. Yani herşey tümden çürümüş. Anlatabiliyormuyum!!!!!!! Bir şeyelere kızarken kendimizden düzelsek bize diretilen şeyleri yapmasak burada şikayet yazmak en basiti bunu birazda hayatımıza yaşantımıza davranışlarımıza uygulasak; ne bileyim hepimizin bir ailesi var bunu cocuklarımızada öğretsek böyle bir felsefe edinsek. Hoş olmaz mı??? Dedenin söylediğini baba , babanın söylediğini çoçuk anlamaz durumda içler acısı bir durum.
Yani oyun milletin her kademesinde var Bülent ECEVİT ne zaman iktidara gelse bir kriz cıkıverirdi dikkat edin buna adamın tek yaptığı kıbrıs harekatı bunda ne görüyoruz? Demek oluyor ki adamlar istedikleri zaman krizde cıkarabiliyorlar güllük gülistanlıkta yapabiliyorlar. Buna rağmen insanlar hala başka şeylerden medet umuyor. Yukarda paylaşılan videoda ne diyor Süleyman DEMİREL iktidardan olmuş demek oluyor ki bu içimizdeki bizden görünen hainler devletin en üstünü bile oynatabiliyorlar ... (NE KADARDA TAM BAĞIMSIZIZ...)
Yada BAKALIM  bize sürekli hain diye anlatılan Deniz GEZMİŞ ve arkadaşlarının asılmasının kutlandığı, asanın şimdilerde baya popüler olduğu, (şimdilerde ressam olan; Türkiyeyi kasıp kavuran dalgalar nedense ona dokunmadı) meşhuuuuuur darbemize : Bu adamlar bize sürekli hain diye anlatıldı. Asılırken bile kahrolsun amerikan emperyalizmi diyen bir genc ve arkadaşları; hain damgası yedi. Bunu ölürken bile söyleyen, bu yolda canından vaz geçen bir insan; nasıl bir hain olur anlamıyorum!! Darbe olunca pentagonda şampanyalar patlatıldı bizim çocuklar darbe yaptı diye. Millet sus pus bakıyoruz hiç bir şey yok. Siz çokmu akıllısınız? Deniz GEZMİŞ aptalmıydı canının derdine düşmedi. Şimdikilere bakıyoruz bukalemun gibi; renkten renge giriyor yeri geliyor ondan ala vatan sever yok yeri geliyor ondan ala hain yok. Buradan dönelim kendimize bakalım. Bu insanlar yanı başımızda ama ne diyoruz yada bir şeyleri kenara bırakıp ne diyebiliyoruz? ''Aslında iyi insan veya insanlar ama ne yapsın oda mecbur ailesi var, cocuğu var, sunu var, bunu var, yok başı secdeye geliyor, kimseye eyvallahı yok, aman cok delikanlı sözünü çekmiyor,  yok o yakın tanıdığım, akrabam, içimizden biri,... '' saymakla bitmez nede olsa mazeret ....
Konum o kadar dağınık oldu ki; Özür diliyorum! Ama ne yapalım Türkiye nin hali bu; ve daha yazmaya üşendiğim şeyler. Hani ne derler iki ucu bilmem neli değnek. Maalesef su anda Türkiyede değneğin hepsi bilmem neli ve kimsede elini uzatmak istemiyor ...

Lütfen önce kendimizden başlayalım ...  Lütfen Türk olarak en cok rahatsız olduğum Türkçeyi kendimize ve çevremize yabancı kullanmayalım. Kendimizi Türkçe ifade edelim isimlerimizde Türkçe olsun cok zor değil nede olsa anadilimiz yapabiliriz .... saygılar  *rose*

cok guzel seyler yazmıssın fakat su var Bülent ECEVİT ona krız cıkaran kısı damgası vurma kriz bir anda olan bırsey degildir. Yılların birikimi olarak dogar ve birinde patlak verir  buda Rahmetli Bülent ECEVİT e denk geldı cok durust kisilikli bir insan ona mal etme herseyı o zaman tek partı degil kualisyon hükümet dönemiydi.

bide türkcemizin duzgun kullanımından bahsettıgın satırları unidekı degerlı edebıyat hocamıza benzettım Smiley son fınal sınavını guzel turkce olarak ayırmıstı ve notunu karsılıklı konusmalara gore verıyordu ama husranla bıttı bı arkadasımız fenerbahce bursa macını kendısı koyu fenerlıdır bursa trıbununde ızlemıs onun felaket derecede yedigi dayagın anlatımı ıle basladı ve bıttı Smiley 

Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur....
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Haziran 08, 2009, 07:58:17 ÖÖ »

evet bir MUSTAFA KEMAL daha gelmez bu vatana görüldüğü üzere bu vatanın geliştirmeye çalışan türk  evlatlarının inanılmaz ölüm öykülerini duyuyoruz.Onlarda biliyor ki TÜRKİYE savaşta alınacak bir vatan değil içeriden yıkmaya çalışıyorlar ama onu beceremiyorlar.Ama ben inanıyorum ki TÜRKİYE deki ayırmacılık bitse bu ülke en fazla 10 yıl içinde şahlanır  *rose*
by_sie
by_security
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Haziran 08, 2009, 12:13:33 ÖS »

öncelıkle böle bı konu acıldığı ıcın tskler Smiley  herkes demıs kı neredeyse bır mustafa kemal daha gelmez .... cansununda dediği gibi doğdunğunda mustafa olarak doğdu ve yapmıs olduğu ıslerden basarılardan dolayı hafızalardan asla sılınmıcek sekılde ölumsuzleserek ATATÜRK oldu ....bence 1 mustafa kemal Ataturk DEĞİL BELKIDE 100 lerce var suan türkıyemızde ama sızce Ataturkun donemındekı ınsanlar o halk su anda varmı türkıyede  Huh? bence yok o donemdekı halk ınanmıs guvenmıslerde her sekılde canlarını vermekten cekınmeye herseyı göze alan ınsanlardı mekanları cennet olsun ... bırde sımdıkı turkıyey bakalım askerlığı dahı ucretle yapan daha fazlasıda askerlığı dahı yapmayan bır suru adam var ...Avrupanın kulturunu benımsemıs yokadar cok ınsan varkı ınanamıyorum gercektende ...dıyorum kı kendı kendıme bırdaha savas cıksa (Allah korusun) kaç kısı okadar özverılı bır sekılde savasır gercekten bılmıyorum ....sükaslere gelınce bırı bas kaldırdımı o bası hemn kesıyorlar dıs kuvvetler veya o dıs kuvvetlerın turkıyemızdekı gizlı adamları tarafından .. bu bence böle sürer gider taa kı bız halk olarak durrr dıyene kadar ...saygılar *rose*

Bir çivi yüzünden bir nal,
Bir nal yüzünden bir at,
Bir at yüzünden de bin atlı gidiverir.
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Haziran 08, 2009, 12:47:38 ÖS »

öncelıkle böle bı konu acıldığı ıcın tskler Smiley  herkes demıs kı neredeyse bır mustafa kemal daha gelmez .... cansununda dediği gibi doğdunğunda mustafa olarak doğdu ve yapmıs olduğu ıslerden basarılardan dolayı hafızalardan asla sılınmıcek sekılde ölumsuzleserek ATATÜRK oldu ....bence 1 mustafa kemal Ataturk DEĞİL BELKIDE 100 lerce var suan türkıyemızde ama sızce Ataturkun donemındekı ınsanlar o halk su anda varmı türkıyede  Huh? bence yok o donemdekı halk ınanmıs guvenmıslerde her sekılde canlarını vermekten cekınmeye herseyı göze alan ınsanlardı mekanları cennet olsun ... bırde sımdıkı turkıyey bakalım askerlığı dahı ucretle yapan daha fazlasıda askerlığı dahı yapmayan bır suru adam var ...Avrupanın kulturunu benımsemıs yokadar cok ınsan varkı ınanamıyorum gercektende ...dıyorum kı kendı kendıme bırdaha savas cıksa (Allah korusun) kaç kısı okadar özverılı bır sekılde savasır gercekten bılmıyorum ....sükaslere gelınce bırı bas kaldırdımı o bası hemn kesıyorlar dıs kuvvetler veya o dıs kuvvetlerın turkıyemızdekı gizlı adamları tarafından .. bu bence böle sürer gider taa kı bız halk olarak durrr dıyene kadar ...saygılar *rose*
bizim en kolay yapabileciğimiz ingilizce nick almamak olucaktır.

eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Haziran 08, 2009, 01:35:57 ÖS »

bunların suıkast oldugunu kundaktaki bebek biliyor  Angry

mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Haziran 08, 2009, 02:57:48 ÖS »

yaw olayı bir de dini konudan bakalım adamların ecelleri gelmişki ölmüş onlar sadece bir sebep
vedaaat
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ayna Ayna De BAna Bi BEnden Fırlaması VAmı...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Haziran 08, 2009, 02:59:59 ÖS »

daha neler be SmileySmileySmileySmileySmiley super bı acıklama hahahaha

Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur....
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Haziran 08, 2009, 03:01:10 ÖS »

yaw olayı bir de dini konudan bakalım adamların ecelleri gelmişki ölmüş onlar sadece bir sebep

O zaman cinayet işlemekde günah değildir Huh? nasılsa eceli gelmişki ölmüş deyip geçilir.  *xxx*

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Haziran 08, 2009, 03:07:11 ÖS »

O zaman cinayet işlemekde günah değildir Huh? nasılsa eceli gelmişki ölmüş deyip geçilir.  *xxx*

yaw tamam öldürüldü adamlar ben buna karşı degilim ki ama eger onlar öldürülmeysediler belki başka bir sebepten ölebilirlerdi
by_sie
by_security
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Haziran 08, 2009, 08:36:21 ÖS »

ewet kardeş ecel dıye bısey var kaderde öle ama her ınsanın kaderı elınde dır mesela okadar sükaste ölen ınsanlar o acıklamaları yapmasalardı ölurlermıydı yoksa eceleı gelmıs akacak kan damarda durmaz deyıp o anda sılahla veya ılacla zehırlenerek olmek yerıne azrail tarafındanmı öldürleckti yani  Huh? Huh?

Bir çivi yüzünden bir nal,
Bir nal yüzünden bir at,
Bir at yüzünden de bin atlı gidiverir.
yigit_m_66
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Haziran 08, 2009, 09:35:54 ÖS »

işte türkiye de din bu şekilde empoze edilmiş millete...ecel,kader,alın yazısı ve binbir tane daha...e şimdi gelin türkiyenin ilerlemesinden bahsedin....casuslar ve hırsızlar ise tbmm  yi işgal etmiş ve ülkeyi yönetiyor...hangi ilerleme hangi kurtuluş....Atatürk gibi birisi değil kendisi bile gelse kurtaramaz,o zamanki millet daha aydındı ve vatanını milletini seviyordu...şimdi öyle insanlar sayılabiliyor....anaların bile çocuklarını ararken coplandığı  ve milletin aydınlarının amerika tarafından toplatıldığı bir ülke var....bu kadar faşisti çok olan,anaları ve açız diyen insanları coplayan öldüren ülkesini bu kadar satma meraklısının çok olduğu bir ülkede faşistler asıla asıla biter mi ? ne kurtuluşu... sonra ilk sırada baş örtüsü sorunu var,,,kurtuluşa sıra gelir mi...yok dostlar hayale kapılmayalım hepimiz eninde sonunda faşist olacağız...

-Ya sus, ya da sükuttan daha kıymetli bir şey söyle. Pethagorus..
-Kötülük etme fırsatı insanın karşısına günde yüz kere, iyilik etme fırsatı ise yılda bir kere çıkar. Voltaire
airman_01
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Haziran 08, 2009, 10:02:38 ÖS »

tarih bir toplumun aynasıdır.

yukarıda bir sürü karamsarlığa kapılmış arkadaşlar gördüm  ve gerçekten üzüldüm onlara uzun uzun yazarak cevap vermek isterdim ama  duygularımı düşüncelerimi anlatmaya  kelime dağarcığım el vermedi.  o yüzden  bi yerde okuduğum  bir  alıntıyı eklemek istiyorum.  bütün bu yazdıklarınıza sölediklerinize  benim cevabım niteliğindedir.  okursanız sevinirim.
Çanakkale; Vatanımızı, güle oynaya işgale gelen emperyalist ülke askerlerinin, Anadolu Aslanları’ndan derslerini aldıktan sonra, utanç ve ezikliklerinden dolayı başlarını yukarıya kaldıramadan, arkalarına bile bakamadan çekilip gittikleri ve emperyalizmin, Anadolu üzerindeki kirli emellerine ulaşmalarının ilk denemesinin engellendiği çok önemli bir Vatan toprağıdır.

Çanakkale; Türk Ulusu’nu, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ni kurmaya doğru götüren ve dünyada hiçbir milletin, bir daha sahip olamayacağı, bir Onur’dur…

Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerindeki Çanakkale ise;

Eski Dünya, yeni Dünya, bütün akvam-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi, mahşer mi, hakikat mahşer.
Yedi iklimi cihanın duruyor karşında,
Avusturalya'yla beraber bakıyorsun: Kanada!
Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk:
Sade bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
Hani, tauna da züldür bu rezil istilâ!

Şanlı tarihimizi hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalı ve sahip çıkmalıyız ki, aydınlık huzurlu ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatabilelim.
yigit_m_66
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Haziran 08, 2009, 10:25:38 ÖS »

şanlı bir tarihi ATATÜRK yarattı yarattırdı ama o zamanın aydın insanları ile...işçisi köylüsü hepsiyle,hepsi aydındı çünkü....şimdi millet başörtüsü ve maç kaygısına düşmüş....sanki o zamanlar ve sonraları kimse başörtüsü takmıyor ve müslüman değildi....eh iyimser bakıp da millet nasıl olsa savaşır geri alır,şanlı tarihimiz falan diyerek biraz daha milleti uyutmaya devam....uyuyun dostlar uyuyun daha zaman var,birkaç metrekare yerimiz kaldı onlar da gitsin...nasıl olsa savaşır alırız....

-Ya sus, ya da sükuttan daha kıymetli bir şey söyle. Pethagorus..
-Kötülük etme fırsatı insanın karşısına günde yüz kere, iyilik etme fırsatı ise yılda bir kere çıkar. Voltaire
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Haziran 09, 2009, 09:50:21 ÖÖ »

cok guzel seyler yazmıssın fakat su var Bülent ECEVİT ona krız cıkaran kısı damgası vurma kriz bir anda olan bırsey degildir. Yılların birikimi olarak dogar ve birinde patlak verir  buda Rahmetli Bülent ECEVİT e denk geldı cok durust kisilikli bir insan ona mal etme herseyı o zaman tek partı degil kualisyon hükümet dönemiydi.

[edit]  siyaset yapmayı sevmem ama bu bir gerçek
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2009, 10:05:47 ÖÖ Gönderen: devilkiss » Kayıtlı
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Haziran 09, 2009, 10:04:44 ÖÖ »

Evet işi siyasete dökerseniz hem mesajlarınızı silerim hemde forumdan uzaklaştırırım. *stop*

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!