Imperia Online Turkey  
Eylül 29, 2024, 01:11:42 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: sacmalıga bakarmısınızzz !!! :D  (Okunma Sayısı 13780 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Temmuz 28, 2009, 11:29:34 ÖS »

Çok güzel bir savaş arkadaşlar iki tarafıda tebrik ederim bu savaşı ders olarak okutmak lazım valla savunmanın 60.000.000 un üstünde kale puanı var o kadar askerle gideceğine 2000 in üzerinde bi ağır mancınıkla girseydin darmadağın olurdu bidahaki sefere öyle yap yalnız artık 3000 in üstünde götür ağır mancınıgı sen hazırlanana kadar adamın kale puanı 100.000.000 gecer 
savastur
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Temmuz 29, 2009, 12:53:51 ÖS »

onamı kafamı yoriyim yane neyse savasturuda diyar 10da bazıları az yenmedi Smiley

diyar 10 blitzde beni kim yendi? Ben yarı döneme kadar 1. sıradaydım zaten, sonra bir yunan önümüze geçti tatile çıkacağım zaman da hesabı bir arkadaşa verdim zaten.
savastur
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Temmuz 29, 2009, 12:59:34 ÖS »

Çok güzel bir savaş arkadaşlar iki tarafıda tebrik ederim bu savaşı ders olarak okutmak lazım valla savunmanın 60.000.000 un üstünde kale puanı var o kadar askerle gideceğine 2000 in üzerinde bi ağır mancınıkla girseydin darmadağın olurdu bidahaki sefere öyle yap yalnız artık 3000 in üstünde götür ağır mancınıgı sen hazırlanana kadar adamın kale puanı 100.000.000 gecer 
Saldırıyı yapan arkadaşın durumu farklı aslında. O saldırının amacı bana gelen diğer saldırılar gibi net puan birinciliğinden beni indirmekti. Yani kami olarak gelmişti. Benim elimde bir milyon şovalye ve ona orantılı piyade ve okçu vardı. Gelen saldırının moralini hesaplayıp önüne sadece moralini düşürecek kadar bir okçu koyup diğer askerleri meydandan kaçırmıştım. Olayın aslı bu yani. 
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #48 : Temmuz 29, 2009, 01:10:08 ÖS »

Saldırıyı yapan arkadaşın durumu farklı aslında. O saldırının amacı bana gelen diğer saldırılar gibi net puan birinciliğinden beni indirmekti. Yani kami olarak gelmişti. Benim elimde bir milyon şovalye ve ona orantılı piyade ve okçu vardı. Gelen saldırının moralini hesaplayıp önüne sadece moralini düşürecek kadar bir okçu koyup diğer askerleri meydandan kaçırmıştım. Olayın aslı bu yani. 

Tahmin etmiştim gerçekten güzel başarı tebrik ederim  *bravo* yalnız meydandaki okçu sayısını 7.000 yapıp %5 asker kaybını sağlasan güzel onur kazanırdın o anda sanırım gözünden kaçmış...

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Temmuz 29, 2009, 01:17:36 ÖS »

maşşallah herif netten indirmeye gelmiş ama salak kaç milyon bırakmış beleşten adamı zengin etmiş  Grin Grin
caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Temmuz 29, 2009, 07:15:14 ÖS »

senin meydandaki okcular hiç bi işe yaramıyor zaten meydanı 3 turda geçmiş adam ve meydanda toplam 6 moral kaybetmiş o na esas morali kaledeki okcular kaybettirdi jojuq un dediği gibi önüne biraz asker sürseydin süper askeri puan ve onur alırdın demekki onlara ihtiyacın yok  Grin
savastur
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Temmuz 30, 2009, 03:02:15 ÖÖ »

senin meydandaki okcular hiç bi işe yaramıyor zaten meydanı 3 turda geçmiş adam ve meydanda toplam 6 moral kaybetmiş o na esas morali kaledeki okcular kaybettirdi jojuq un dediği gibi önüne biraz asker sürseydin süper askeri puan ve onur alırdın demekki onlara ihtiyacın yok  Grin
6 moral çok fark ettriyor, dikkat edersen 2 tur daha geçse savaşı alma ihtimali var.
caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Temmuz 30, 2009, 05:57:48 ÖÖ »

bunlar gercek hayattada mmkn koskoca osmanlı ordusu bile bizans kalesini yenmek icin byk toplara ihtiacı wardı ne kadar kalabalık olursan ol asker sawasmıo kaleyle toplar wea mancınık sawasıo o ysden daa faslası gerekti Wink Wink

ben kaçla kazandığına dikkat etmemişim meydanda ne oyalasam o kar dedin heralde ama bu savaş onursuz kapanmamalıydı
Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Temmuz 30, 2009, 04:38:15 ÖS »

Kamiye gelen arkadaşın önünden ordu kaçırılmış şans eseri savunma galibiyeti gelmiş bu kadar açık.. moral hesapladım felan hikaye bunlar o adamın o moralle geleceğini nerden biliyodu

caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Temmuz 30, 2009, 04:45:34 ÖS »

Kamiye gelen arkadaşın önünden ordu kaçırılmış şans eseri savunma galibiyeti gelmiş bu kadar açık.. moral hesapladım felan hikaye bunlar o adamın o moralle geleceğini nerden biliyodu

kaç moralle geleceğini tam olarak hesaplayamasada çok yaklaşık olarak hesaplaya bilir az çok tecrübeli biri enfazla 10 moral yanılır bunda da en çok saldıran kişinin ittifaktaki konumu etkili olur
Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Temmuz 30, 2009, 04:51:29 ÖS »

general olup olmayışı taktik seviyesi tam puan aralığına denk gelmesi meydanda ne kadar moral kaybedileceği... morali hesaplamak öyle kolay değil, zaten savaş 1 raund daha sürseydi saldıran taraf galip geliyodu.kusura bakmayında kesin galibiyet gelecek diye bırakılmadı ordu bu oyunda eksi moralle bile savaş kazanılıyor ne olacağı belli olmaz tamamen şans...

http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/26/2009_1_20/26019608_26011684_340321
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2009, 05:04:13 ÖS Gönderen: Ironpunch » Kayıtlı

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Temmuz 30, 2009, 05:31:14 ÖS »

bu ne biçim savaş la adamın moral eksi 12 ya la
caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Temmuz 30, 2009, 06:58:46 ÖS »

general olup olmayışı taktik seviyesi tam puan aralığına denk gelmesi meydanda ne kadar moral kaybedileceği... morali hesaplamak öyle kolay değil, zaten savaş 1 raund daha sürseydi saldıran taraf galip geliyodu.kusura bakmayında kesin galibiyet gelecek diye bırakılmadı ordu bu oyunda eksi moralle bile savaş kazanılıyor ne olacağı belli olmaz tamamen şans...

http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/26/2009_1_20/26019608_26011684_340321

köy baskını ile kale kuşatmasını karıştırmayalım lütfen köy baskını 1 turdur karşınızda asker yoksa 1 turda meydanı geçersiniz -12 de başlarsanızda ilk turda meydanı geçtiğiniz için ordunuz kaçmaz
savastur
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Temmuz 30, 2009, 07:38:11 ÖS »

o gün içersinde daha önce bir saldırısı daha var eğer savaş raporlarına bakarsan görürsün. Kaç moralle girdiğini biliyordum zaten.
Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Temmuz 30, 2009, 11:49:16 ÖS »

köy baskını ile kale kuşatmasını karıştırmayalım lütfen köy baskını 1 turdur karşınızda asker yoksa 1 turda meydanı geçersiniz -12 de başlarsanızda ilk turda meydanı geçtiğiniz için ordunuz kaçmaz

1 tur 10 tur farketmez şans budur işte 1 turdada asker kaçabilir 100 turdada kaçmayabilir bilemezsin anlatmak istediğim bu.askerler 1 tur daha dayansa savaşı alacaktı yani tamamen şans savunandan yana

Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!