Imperia Online Turkey  
Mart 29, 2024, 04:07:57 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ticaret Sistemi  (Okunma Sayısı 43982 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
By.Kr@L
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Nisan 04, 2009, 01:26:40 ÖÖ »

Tavan Fiyatını Bilemem Ama Taban Fiyatın Mutlaka Konması Gerekir Zaten Normal oLan Hic Kimse Odunu Taşı Demiri 0.01'den Koymaz.

Yani Minimum Taban Fiyatı 1.0 oLması Gerekir Hem Böylece Piyasadaki Kaynakların Değeri Gereğinden Fazla Düşmez.

Bu Yöntemin Hile Yapanlara Cok Büyük Zarar Vericeğini Sanmıyorum Ama En Azından 0.01'dan Satılmasından Daha Mantıklı Undecided

bu konuda haklısın.1 değilde demir için 3 altın taş için 1.5 odun içinde 0.8 fln olsa daha iyi olur bence.yada moderatörler ticaret konusunda ilgilense.onların onayı olmadan piyasaya sürülmese kayaklar.hem bölece hilecilerde yakalanır.ben diyar 4 te oynuyorum.bende gördüm bi kaçkez 0.01 den birileri satıyor dmeiri fln bi kaç kez gördüm hemen aldım tabii.bana yaradı ama bu güzel bişi değil..en mantıklısı modların kontrolü.böylece hilecilerde yakalanır ve cazesını alır yhani.
srburak
***srburak***
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

ECRİN_SR

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #46 : Nisan 05, 2009, 09:57:11 ÖS »

ticaret sistemine illaki bi alt sınır koyulmalı ust sınır zaten farketmiyor ama alt sınır için hangi rakam uygun Huh?Huh? hileye garanti çozum için hem alt sınırı hemde ust sınırı belirleyecek bi çozumum var bnm.. alt sınırı pazar fiyatının o anki en düşük fiyatının belli bi oranında verebilecek ve bu odunun demirin ve taşın temel fiyatından aşağı inmeyecek, ust sınırıda pazar fiyatının o anki en yuksek fiyatının belli bi oranında verebilecek..

ornek verecek olursak odun

pazar fiyatı               verebileceği min teklif

1                                    0,5
2                                    0,9
3                                    1,3

bu şklde olduğu zaman hileye olanak vermemiş oluruz . bunun hesaplamasınıda ufak bi denklemle halledebilir galiba oyun yoneticileri olmassa ben bi formul ureteyim Smiley))

SRBURAK & ECRİN_SR & WAR_LRD
iso_84
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Nisan 06, 2009, 10:54:15 ÖS »

benim  şikayetim şu konuda altının geç  gelmesi. önceki sistemde altın  hemen geliyordu. ama şimdi  yarı  fiyatına satış yapsanda ve  hemen alsalar bile  altın  eline  çok geç geliyor. benden  cok daha güçlü bir  ordunun bana saldırdığında ve altının  bakım masrafı nedeniyle  eksi de olduğu durumda  ordumun  yok olduğunu çaresizce izlemek zorundamıyım. istenildiğinde hemen  altın veren  bir yöntem olmalı. mesala sattığımız şekilde alış teklifi sunulan  bir sistem olabilir. atıyorum mesala 5 altından 100 000 demir alma teklifi verilebilmeli ve altını peşin olarak bloke olabilir. diğer oyuncularda işine geliyorsa satar. ve anında  satış yapıp  hemen  altın girişi olabilir yada mevcut sistemde  mal satıldığı anda altın gelsin. bakıyorum verdiğim teklifteki demir satılmış ama altının gelmesi  uzun sürüyor.  bu sorun giderilmeli           
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Nisan 07, 2009, 07:08:08 ÖÖ »

benim  şikayetim şu konuda altının geç  gelmesi. önceki sistemde altın  hemen geliyordu. ama şimdi  yarı  fiyatına satış yapsanda ve  hemen alsalar bile  altın  eline  çok geç geliyor. benden  cok daha güçlü bir  ordunun bana saldırdığında ve altının  bakım masrafı nedeniyle  eksi de olduğu durumda  ordumun  yok olduğunu çaresizce izlemek zorundamıyım. istenildiğinde hemen  altın veren  bir yöntem olmalı. mesala sattığımız şekilde alış teklifi sunulan  bir sistem olabilir. atıyorum mesala 5 altından 100 000 demir alma teklifi verilebilmeli ve altını peşin olarak bloke olabilir. diğer oyuncularda işine geliyorsa satar. ve anında  satış yapıp  hemen  altın girişi olabilir yada mevcut sistemde  mal satıldığı anda altın gelsin. bakıyorum verdiğim teklifteki demir satılmış ama altının gelmesi  uzun sürüyor.  bu sorun giderilmeli           

bu bir sorun değil aslında.....

off olacağın süre içerisinde ordunun bakım masrafını hesaplayarak ona göre maden hesaplarla ya da ticarete daha önceden satış amaçlı kaynak koyarsan, altın rezervini ayarlayabilirsin.... Wink

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
promotex
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Nisan 07, 2009, 08:00:06 ÖÖ »

evet kesinlikle alt sını olmalı üst sınıra dicek bir seyim yok pahalı olarak almak isteyen alsın,,asıl olay 0.1 den mal satıp zengin olanlarda öğrendiğim kadarı ile multi hesap acıp geceleri 0.1 den kaynak aktararak ticaret sistemi ile haksız kazanc elde ediliyor multiyi ban yememenin yolunuda bulmus arkadaslar ıp numarası değştiren yurt dısından baglantı programları evlerine yakın yerdeki internet kafeler,komsunun internetinden baglanma gibi seceneklerle mal transferi yapılıyor bde üüst sıralara tırmancaz diye kasıp duruyoruz ama nafile adam bir gecede milyonlarca kaynagı 0.1 den kdhesabına geciryor buna dur demenın en etkili yolu ise 0,5 odun 2,5 demir 1 tas alt sınırı koymak bence bu acil olarak yapılmalıbundan faydalanamayan ve bu sistemden bıkan arkadaslara tavsiyem ise gece gec saatlerde internetin basına oturmak oturup keklik beklemek ben oyle yapıyorum gece baslıyorum ticarete tıklamaya elbet mal düşücek düştümü bende alıyorum kapanın elinde kalıyor  Grin Grin Grin Grin ancak bu boyle gitmez kesinlikle buna dur denmeli....
papito87
Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Nisan 07, 2009, 02:59:05 ÖS »

arkadaşlar bide herkez fazladan koyuyorlar i.o ekibi bi ekonomik paket düzenleseler olmazmı yaw mesela her bir maddeden 5m luk koysalar örn.: 5m demir 5 den 5m taş 2.5 dan 5m odun da 1 den konulsa olmazmı ve arkadaşlarımın dedigi gibi bi sınır koysunlar max. ve min. olarak
SkiER
SiCiL
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Nisan 07, 2009, 03:00:17 ÖS »

diyar başı 5m kaynak nasıl yapıcaksın? *hmm*

c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Nisan 07, 2009, 05:14:37 ÖS »

arkadaşlar bide herkez fazladan koyuyorlar i.o ekibi bi ekonomik paket düzenleseler olmazmı yaw mesela her bir maddeden 5m luk koysalar örn.: 5m demir 5 den 5m taş 2.5 dan 5m odun da 1 den konulsa olmazmı ve arkadaşlarımın dedigi gibi bi sınır koysunlar max. ve min. olarak

bu biraz zor ama min. olayı inşallah olur da max olmasınada gerek yok sonuçta amaç hileyi önlemek

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
Styks
Tercüman
Translator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşte meydan! İşte can!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Nisan 07, 2009, 06:48:26 ÖS »

Önerileriniz öyle bişi olsun ki, kişiler bilgisayarla değil diğer imparatorluklarla ticaret yapabilsin (hileye olanak vermeden) Savaş oyununun yanı sıra ticaretinde zevkine varabilsinler. Ekonomi olsun.

Önerileriniz her gün incelenip beğenilenler yöneticilere iletilmektedir.

Lütfen sadece çeviri hatalarında bana mesaj atın.
amasyaimp
Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Nisan 07, 2009, 06:59:35 ÖS »

Önerileriniz öyle bişi olsun ki, kişiler bilgisayarla değil diğer imparatorluklarla ticaret yapabilsin (hileye olanak vermeden) Savaş oyununun yanı sıra ticaretinde zevkine varabilsinler. Ekonomi olsun.

Önerileriniz her gün incelenip beğenilenler yöneticilere iletilmektedir.

bu ticaret sisteminde o degiign imkansız cünkü zaten kisi ayrı bir imparatorluk acıp ordan ticarete ucuzdan kaynak koyup alıyo yane binevi kaynak aktarma
Styks
Tercüman
Translator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşte meydan! İşte can!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Nisan 07, 2009, 07:23:23 ÖS »

bizde bu ticaret sistemini değiştirmek/düzeltmek için önerilerinizi soruyoruz zaten.

Lütfen sadece çeviri hatalarında bana mesaj atın.
atıl
Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Nisan 07, 2009, 07:26:02 ÖS »

Benim yaptığım öneri hakkında hiç kimse olumlu veya olumsuz yorum yapmadı herkes temcit pilavı gibi aynı şeyler tekrar edip duruyor.
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Nisan 07, 2009, 07:31:31 ÖS »

Benim yaptığım öneri hakkında hiç kimse olumlu veya olumsuz yorum yapmadı herkes temcit pilavı gibi aynı şeyler tekrar edip duruyor.

abi Senin önerin güzel de güzel oLmasına ama çoğu kişinin işine geLmes Tongue

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Nisan 07, 2009, 08:55:03 ÖS »

en iyisi eski sistem hiç uğraşmayak Grin:D:D:D:D:D
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Nisan 07, 2009, 08:58:43 ÖS »

en iyisi eski sistem hiç uğraşmayak Grin:D:D:D:D:D

benim dediğimde iyi idi ama kimse sallamadı  Cry Cry
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!