Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 12:26:09 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ticaret Sistemi  (Okunma Sayısı 44123 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
beyazenci
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Nisan 02, 2009, 09:46:43 ÖÖ »

Fikrinize kesinlikle katılmıyorum . Eğer bir kişi bir kaç ittifak üyesi tarafından saldırı altındaysa yokolur gider . ve birçok kişi oyunu bırakır . Bence saldırı altındayken malını satmak harika bir fikir ! ben bu sayede aykta kalabiliyorum zorda olsa !
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Nisan 02, 2009, 09:49:29 ÖÖ »

Eğri oturup doğru konuşmak lazım ceza verilerek bu ticaret sisteminde hilenin önü kapatılamaz. Hileyi acemice yapan ceza alıyor uyanık davranana bir şey olduğu yok.( Daha fazla detaya inmek istemiyorum bu konuda) Sinekle mücadele için gider bataklığı kurutursun elinde bir gazete parçası alıp sinek peşinde koşmazsın. Bir diğer konuda bir malı bir fiyattan alıcağın zaman ok tuşuna bastığın fiyatın değişerek gerçekleşmesi kabul edilebilir bir şey değildir. Eğer o an o mal alındıysa yeni fiyattan işine geliyorsa malı alırsın veya almazsın.  İğneyi batırdık şimdi sıra geldi çuvaldıza arkadaşlar yok artık öyle 3 köfte 5 kuruş artık ne kadar ekmek o kadar köfte. Bunları söylüyorumda zararı bana dokunmuyor mu dokunuyor ama biliyorum ki böylesi daha adil ve daha doğru. Eskiden biz olayı oyunun başında kopartırdık millet 5. eyaleti açarken biz 9-10 u açardık doğru dürüst adam kalmazdı 2x mizde şimdi kolaysa yap bakalım ( tabi ticarette hile yapmıyorsan). Eee peki çözümü nedir derseniz bence bunun 2 çözümü vardır. Ya ticarete alt ve üst taban getirilecek yada herkes piyasada ki malların ortalama fiyatından mal alabilecek.

Bu çok mantıklı bir itiraz bana göre ve bu konu ile ilgili fiyat değişikliğinin bilgilendirilmesi için öneriler iletildi.Sonuçdan haberdar edileceksiniz.

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
şafak
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Nisan 02, 2009, 01:52:34 ÖS »

Ticaret malları için üst sınır ve alt sınır getirilsin bu sınırı aşarmasınlar:
alt sınır:10 odun=2 demir= 5 taş= 5 altın
10odun:5altın
2demir:5altın
5taş:5altın

üst sınır:8 odun=1 demir= 2 taş= 5 altın
8odun:5altın
1demir:5altın
2taş:5altın
düşüncelerinizi bekliyorum.
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Nisan 02, 2009, 02:06:11 ÖS »

Ticaret malları için üst sınır ve alt sınır getirilsin bu sınırı aşarmasınlar:
alt sınır:10 odun=2 demir= 5 taş= 5 altın
10odun:5altın
2demir:5altın
5taş:5altın

üst sınır:8 odun=1 demir= 2 taş= 5 altın
8odun:5altın
1demir:5altın
2taş:5altın
düşüncelerinizi bekliyorum.
bi değişiklik gelecek sanırım üstte devilkiss bişeyler yazmış
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Nisan 02, 2009, 06:04:21 ÖS »

tabi memnun olurlar yapıyorlar hileyi bende hıle yapsam bende memnun olurdum ayrıca bu tıcaret sıstemı ypılacak ıslerı uzatıyor gereklı altını kaynagı satıp yapman gerekıyor ozamana kadar bırının almayacagı ne malum eskı sısteme gore demırı satıyorduk hemen alıyorduk altını sımdı satıyon 24 saat beklıyon kı satılacakta altın gelecek ılerıde cok buyuk ordular oldugunda dıyelım eyalet battı satıp hemen altın yapamıcaz ordumuz kalede hapsolacak cok sacma bence

Styks
Tercüman
Translator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşte meydan! İşte can!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Nisan 03, 2009, 02:09:13 ÖÖ »

Ticaret sisteminden şikayetçisiniz ama yapılan öneriler bu kadar mı ?
Oyun yönetimi sizin fikirlerinizi soruyor, en güzel ve uygulanabilir fikir seçilip ticaret sistemi düzeltilebilir.

Biraz düşünün bakalım... Sadece birkaç öneri olmasın

Lütfen sadece çeviri hatalarında bana mesaj atın.
m.baybug
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Nisan 03, 2009, 03:13:21 ÖÖ »

madem öneri bekliyorlar alt sınır üst sınır uygulamasını yapsınlar fiyatlara.. valla oyunun başından beri bu ticaret sistemine karşıyım askeri olayı tamamen bıraktım eko oynuyorum sadece şuana kadar hiç satın alma yapmadım hep sattım belki fiyatları aşagıya çekerim diye
amasyaimp
Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Nisan 03, 2009, 07:06:36 ÖÖ »

yeni sistem bastan hatalı oyunu sadece parası olanlar oynasın mantıgına cevirmisler..... bizde kredi almasını biliyoruz aması var bir oyuna para yatırmak yane zaman öldürmek icin ara sıra girdin bir oyuna para yatırmak mantıklı degil bence .... para yatırmadanda zevki cıkıyodu tabiki... ama bonus kaynak kaldırıp bide preminyumlulara terk edilen eyaletleri direk gösteren bir sistem karsısında sizin yapcanız tek sey var oda sürekli savas halinde olmak....ama savasarak nereye kadar gidebilirsiniz orasıda muamma .. ticaret sistemine gelirsek adam oyunun basında yan hesaplarındakileri gece yarısı 0.1 den koyarak satın alıyor ve daha sonra epey gelistikten sonra 48 saat lik ban yiyo yaptıkları yanına kar kalıyo ....ve fiyatlar oyunu bilmeyen arkdaslar odunla tası hatta demiri birbirine karıstırıp öle piyasaya sunuyor sizde ne yazikki hic bir sey alamıyosunuz oyunun ilk haftasından demirin 10 altına cıktıgı bir  ticaret sistemi var önünüzde ilerki haftaları düsünemiyorum .....bence sistem arz talep degnesine dönülüp fiyatlarda ona göre belirlenmeli eskisi gibi.... yada arkdasların dedigi gibi alt sınır üst sınır olmalı ancak o sınırda alım satım dengesine göre degismeli.....
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Nisan 03, 2009, 09:36:57 ÖÖ »

satış hemen yapılıp altın elimize hemen geçsin boyle bır sıstem gelebılır sattıgımız kaynagın parasını sistem öder satın alırkende sunduklarımızı alan oyuncuların ödedıgı paralarda sisteme gider nasıl Huh?

memati85
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Nisan 03, 2009, 10:07:09 ÖÖ »

satış hemen yapılıp altın elimize hemen geçsin boyle bır sıstem gelebılır sattıgımız kaynagın parasını sistem öder satın alırkende sunduklarımızı alan oyuncuların ödedıgı paralarda sisteme gider nasıl Huh?

altıma imzamı atıyorum süper teklif...ama bir sakıncası var mesela adam 15 den odun koysa ne olcak kimse almıyacak ama sistem bize parasını ödeyecek...bu şekil bi şey olması lazım ama bu eksikliğin de giderilmesi lazım...bence de paramızı hemen alabilmeliyiz...sırf ticarette mal satılmadı diye yapacağım araştırmaları 5 6 saat geç yapıyorum...bu önerinin üstünde biraz daha düşünüp bir çıkar yol bulunmalı...

Biz bu vatanı karşılıksız sevdik
atıl
Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Nisan 03, 2009, 10:36:21 ÖÖ »

Benim bir fikrim var çan eğrisi Grin

İstiyorsanız fikrimi biraz açayım ama çok kişi bozulabilir bu sisteme  *black_eye*
Styks
Tercüman
Translator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşte meydan! İşte can!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Nisan 03, 2009, 02:15:51 ÖS »

bütün fikirlere açığız* konuyu açarsan sevinirim Smiley
ama pazar fiyatının ortalamasına göre satılmasına karşıyız, sonuçta onlarca kişi 10 altından demir koyduğunda bir kişi 1 aldından koyduğunda bu diğer oyuncuları zarara sokacaktır. ve kimse istediği fiyattan satamazsa oyunda ticaret ile hesap yapmayı bırakması gerekir..

Lütfen sadece çeviri hatalarında bana mesaj atın.
atıl
Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Nisan 03, 2009, 02:38:53 ÖS »

bütün fikirlere açığız* konuyu açarsan sevinirim Smiley
ama pazar fiyatının ortalamasına göre satılmasına karşıyız, sonuçta onlarca kişi 10 altından demir koyduğunda bir kişi 1 aldından koyduğunda bu diğer oyuncuları zarara sokacaktır. ve kimse istediği fiyattan satamazsa oyunda ticaret ile hesap yapmayı bırakması gerekir..

Öncelikle teşekkür ederim sorduğun için yoksa içimde kalacaktı Grin Benimde düşündüğüm zaten o tarz bir ortalama fiyat değil.

Sistem zaten mal alışı yaptığımızda ağırlıklı ortalama fiyata buluyor yani öyle zannediyorum ki piyasadaki toplam malın ortalama fiyatıda buluyor. Benim teklifim şu piyasanın ortalama fiyatı( bu esnek bir fiyattır) %25 altında veya üstünde bir fiyat sürüldüğünde sistem otamatik olarak piyasanın %25 altında olan fiyatı kabul ederek malı satın alsın ve piyasaya aynı malı ortalama fiyattan tekrar sunsun.

Yani msl demir ortalama fiyat 10 altın diyelim biri 5 altından çıkarırsa direk malı anında 7.5 altından satın alacak ve piyasaya 10 altından geri koyacak. Aynı şekilde 15 altından çıktı diyelim gene 7.5 altından anında alacak ve piyasaya 10 altından koyacak.

Önerdiğim sistemin yararları şunlardır böylece hiç kimsenin hile maksatlı olarak düşük fiyatlı mal koymasının piyasaya anlamı kalmayacaktır. Diyelim ki çok sıkıştık acil paraya iğtiyacımız var anında piyasanın % 25 aşasına malımızı nakite çevirebilicez. Böylelikle kimse mal saklama amaçlı olarak çok yüksek fiyattan mal piyasaya süremicek sürsede fazla işine yaramıcak. Ayrıca herkes piyasaya sürdüğü malda daha dikkatli fiyatlama yapıcak ve böylece piyasada daha sağlıklı bir fiyat oluşucak ama serbest piyasa yapısı bozulmayacak.
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Nisan 03, 2009, 08:08:45 ÖS »

fikrine bir tek % kısmı hariç katılıyorum baştaki temel fiyat var ya belli oran onun % 50  altı ve üstü olmalı benec

ben suan itibariyle hiç kimseye kaılmıyorum Angry

bence söyle yapılsın ;

savas esnasında mevcut kaynakları altın cinsinden alıyoruz ya ( 20 odun , 5 demir , 10 tas  = 10 altın  ) , bence bu savas esnasında diyardaki fiyatlara göre belirlenmeli , yani savas oldugu sırada odun 2.7 demir 10 tas 3.9 ise yukardaki oranlara göre değil , solda belirtmis oldugum fiyatlara göre verilsin ( o fiyatlar örnek olsun die dedim , daha farklı oranlarda olabilir ... ) savasın gerceklestiği sıradaki piyasa fiyatlarına göre altın verilsin , bence bu en iyisi  Grin Grin
TyR_
Oktay
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Nisan 04, 2009, 12:34:12 ÖÖ »

Tavan Fiyatını Bilemem Ama Taban Fiyatın Mutlaka Konması Gerekir Zaten Normal oLan Hic Kimse Odunu Taşı Demiri 0.01'den Koymaz.

Yani Minimum Taban Fiyatı 1.0 oLması Gerekir Hem Böylece Piyasadaki Kaynakların Değeri Gereğinden Fazla Düşmez.

Bu Yöntemin Hile Yapanlara Cok Büyük Zarar Vericeğini Sanmıyorum Ama En Azından 0.01'dan Satılmasından Daha Mantıklı Undecided

Acımasızca Geçip Giden Zamandan Geriye Kalan Sadece Yanlızlıklarımızdır...

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!