Imperia Online Turkey  
Nisan 28, 2024, 08:23:19 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ticaret Sistemi  (Okunma Sayısı 44176 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #135 : Haziran 13, 2009, 12:09:55 ÖS »

yaw bu böyle olmayacak o kadar öneri dikkate alınmıyor alınmayabilir şöyle bi önerim var ticaret sisteminden hile yapıp yakalanana 2 gün ban vız geliyor biz bunu 10 güne çıkaralım bak bi Allahın kulu yapabiliyor mu

Evet, bence de bu ceza arttırılmalıdır.
erhan3366
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #136 : Haziran 14, 2009, 09:48:48 ÖS »

yaw bu böyle olmayacak o kadar öneri dikkate alınmıyor alınmayabilir şöyle bi önerim var ticaret sisteminden hile yapıp yakalanana 2 gün ban vız geliyor biz bunu 10 güne çıkaralım bak bi Allahın kulu yapabiliyor mu
kardeş sorun o değil farklı ıp adresleri kullanıldığında yakalanma söz konusu değil bunu yapıpta dereceye giren hızlı ilerleyen insanlar var hile yapmıyoruz diye geride kalıyoruz emeğimizin karşılığını alıp göğsümüzü kabartamıyoruz *SCRATCH*

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #137 : Haziran 14, 2009, 10:39:45 ÖS »

zaten bırakacam böyle olmayacak kredi aldım haram olsun o kadar onum saldırı yapıyorum diyar 8 de 1500 puandayım herifler 3700 ü buldular hilenin allahını yapıyolar tatile alacam öyle kalsın o kadar kredi
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #138 : Haziran 15, 2009, 04:21:02 ÖS »

Arkadaşlar bunun cezalar ile çözüme kavuşulacağı yok bence alt limit koymak çok iyi bir fikir kaynaklara verilicek minumum değer altın değerine eşit olsun üst limit koymak olmaz yeni açılan diyarlarda ticaret seviyen düşük olucak kar elde etmek için en azından değerinde satmak için komisyonu falan eklemen gerekicek... ama alt limit çok acil gerekli diye düşünüyorum daha biraz önce pazarda 8M odun ve 3M demir vardı 0.1 den gitti bunu satın alan kişi 20-30K puan yapıcak bu hiç adaletli değil..

ÇÖZÜM TAVSİYEM: Türk yabancı tüm forumlarda oylama başlatılsın oylamanın sonucuna göre oyunda bir değişiklik yapılsın... alt limit bence çok gerekli

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #139 : Haziran 15, 2009, 04:40:48 ÖS »

Bence de alt limit konmalıdır.
KANLI_KRAL
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

cahille tartışacağına alimle taş taşı daha iyidir

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #140 : Haziran 19, 2009, 10:06:57 ÖÖ »

yeni ticaret sistem pek hoşuma gitmedi ama biraz daha avantajlı şekle dönüşse güzel olur

ZOR OLAN YAPILIR ; İMKANSIZ OLAN VAKİTALIR.
zmx
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #141 : Haziran 19, 2009, 09:03:11 ÖS »

benim fikrim geldi yine....

ticarete koyduğumuz malların fiyatlarını sonradan değiştirebilmeliyiz...

madem oyunu gerçek hayattaki gibi yapıcaz diye ısrar ediyosunuz bu fikri kesinlikle hayata geçirmelisiniz...

meesla  2.5tan odun koydum...  istediğim vakit onu 2 ye 1.5a çekebilmeliyim...
yukarı çıkartmak istersem de altın ödeyerek yapabilmeliyim bunu...

Ты меня и любишь и не любишь.я тебя ненавижу
ш туув ещ пщ
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #142 : Haziran 19, 2009, 09:09:07 ÖS »

benim fikrim geldi yine....

ticarete koyduğumuz malların fiyatlarını sonradan değiştirebilmeliyiz...

madem oyunu gerçek hayattaki gibi yapıcaz diye ısrar ediyosunuz bu fikri kesinlikle hayata geçirmelisiniz...

meesla  2.5tan odun koydum...  istediğim vakit onu 2 ye 1.5a çekebilmeliyim...
yukarı çıkartmak istersem de altın ödeyerek yapabilmeliyim bunu...

Fena bir fikir değilmiş. Smiley
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #143 : Haziran 20, 2009, 11:43:18 ÖÖ »

yaw oyunu gerçek hayata göre uyguluyorlarsa oyunu baştan yaratmalarını öneririm sizlere tavsiyem oyuncular arası ticaret olsun böylelikle herkez hile yapabilir  Grin Grin Grin Grin Grin Grin
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #144 : Haziran 21, 2009, 12:29:43 ÖS »

yaw oyunu gerçek hayata göre uyguluyorlarsa oyunu baştan yaratmalarını öneririm sizlere tavsiyem oyuncular arası ticaret olsun böylelikle herkez hile yapabilir  Grin Grin Grin Grin Grin Grin

*xxx* *hmm* farklı görüşlerin yok mu?

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
serdo
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Alayına isyan, ölümüne Beşiktaş

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #145 : Haziran 21, 2009, 09:51:47 ÖS »

yeni ticaret sistemi geldiğinden beri imperia oynamıyorum. çünkü biliyorum ki bu sistemde ne yaparsam yapayım emeklerim boşa gidecek. bu sistemde sürekli online olman lazım ki eksiye düşmeyesin. eksiye düşersen vay haline bekle ki sattığın mal alınsın. daha önce modlardan bir arkadaşa sormuştum eski sistemde devam edecek bir diyar varmı diye. uluslararası 9. diyar demişti bana. az kaldı 5 temmuzda başlıyor. inşallah eski sistemdir. bu konuda bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim.
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #146 : Haziran 21, 2009, 10:06:12 ÖS »

yeni ticaret sistemi geldiğinden beri imperia oynamıyorum. çünkü biliyorum ki bu sistemde ne yaparsam yapayım emeklerim boşa gidecek. bu sistemde sürekli online olman lazım ki eksiye düşmeyesin. eksiye düşersen vay haline bekle ki sattığın mal alınsın. daha önce modlardan bir arkadaşa sormuştum eski sistemde devam edecek bir diyar varmı diye. uluslararası 9. diyar demişti bana. az kaldı 5 temmuzda başlıyor. inşallah eski sistemdir. bu konuda bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim.
diyar 9 ittifak araştırması olan eski stil bir diyar ama yeni sisteme dönecek sanırım şu an orada oynuyorum eski haliyle kalırsa diyara üye patlaması yaşanacağı kesin
serdo
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Alayına isyan, ölümüne Beşiktaş

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #147 : Haziran 21, 2009, 10:14:39 ÖS »

diyar 9 ittifak araştırması olan eski stil bir diyar ama yeni sisteme dönecek sanırım şu an orada oynuyorum eski haliyle kalırsa diyara üye patlaması yaşanacağı kesin
valla eğer eski sistem olacaksa ilk ben girecem. ayrıca üye patlaması olacağı kesin. çünkü bu sistemden memnun olmayanların sayısı çok fazla.
beres
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #148 : Haziran 23, 2009, 08:33:58 ÖS »

Ben ticaret sistemini genel olarak beğendim. Oyunda yeniyim ve ilk olarak oynuyorum (Türkiye Diyar 5). Eskisinin ne olduğunu bilmediğim için karşılaştırma şansım yok. Serbest piyasa olması bana güzel gelen yanı. Fiyatları biz belirliyoruz. Spekülatörler, uyanıklar, dolandırıcılar gerçek hayatta olduğu gibi burada da var, bence iyi bir deneyim.

Diyar 5 te kaç oyuncu var diye bakındım, sanırım 35.000 civarı. En büyük oyuncu 69.000 puanlı. 1000 puanın üzerinde 1690 kişi var. 500 puanı aşan kişi sayısı ise 2500 gibi. Oyuncuların büyük çoğunluğu sıfır puanlı. Oynayan oyuncu sayısı 35.000 değil, çok az gerçekte. Bu ticareti de etkiliyor. Küçük oyuncular ticaret seviyeyelerini geliştiremedikleri için %20-30 gibi komisyon ödemek zorundalar. Ucuza mal satmak büyük çoğunluk için hiçte karlı bir iş değil.

Çok az sayıda olan büyük oyuncular pazarda belirleyici oluyor. Ticareti tam geliştirdikleri için %10 komisyon ödüyorlar. Çok fazla mal pazara sürebildikleri için fiyatta asıl belirleyici oluyorlar. Aynı fiyata pazara mal süren büyük oyuncu komisyonu dikkate aldığımızda küçüklere göre daha avantajlı.

Diyar 5 te çok fazla 0.1 altın karşılığı mal satan oluyordu. Sağolsunlar, denk geldi birkaç kez bende yararlandım. Zamanla yasaklı oyuncu sayısı arttıkça 0.1 altın fiyatlı mallar pazardan çekildi. Yakında oyuncu kalmayacak diye korkuyorum Smiley))

Lafı çok uzattım, önerilerime geleyim.

Ticaret tam geliştirildiğinde bile %10 komisyon ödemek zorundayız. Bu çok yüksek. Sıfırlanamıyorsa bile %3, %5 gibi olması iyi olurdu. Saldırı aldığında yüksek fiyattan mal sürüp pazarı depo gibi kullananları caydırmak için bu yapılıyorsa düzgün oynayanlara haksızlık yapılıyor.

Pazara sürdüğümüz malı uygun bir komisyon karşılığında 48 saat dolmadan geri çekme hakkımız olmalı.

Pazarda oluşan fiyata bakıp mal alıyoruz. 1.5 altına odun alacakken bir bakıyorsun 2 altına alım gerçekleşmiş. Benden biraz önce biri ucuz malı kaptıysa benim suçum ne? mal alırken alt sınırı pazar belirliyor. Alıcı üst sınırı belirleyebilsin. Örneğin, pazarda 1.5 altına odun varken en fazla 1.65 altına alım yapabilirim diyebilsin. Bazen çok zorda kalıyoruz.

Günlük oluşan pazar fiyalarını çok yukarıya çekenleri, pazarı depo olarak kullananları caydırmak için belirli bir sınırın üzerine fazla komisyon uygulanabilir.

Düzgün oynayan oyunculara sorun çıkarmayacak biçimde alt sınırların belirlenmesi iyi olacaktır.

Okuduğunuz için teşekkürler.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #149 : Haziran 24, 2009, 07:10:05 ÖÖ »

beras Ticaret güzel itirazımız yok genel olarak alt limit istiyoruz... tek bir isim ile oynayanlar dediğin gibi karsız zaten satış yapmıyor en azından komisyon değerini katıp öyle kaynak sunuyor, bizim derdimiz multiciler 2-3 tane hesaptan ucuz kaynak çıkartıp bir isimde toplayarak hızlı gelişiyorlar yani adil bis sistem olması için ticarette kaynak değerinin altın'a oranından ucuz satılmaması

10 odunun değeri 5 altın = yani 0.5 den satman gerek en azından, kim dakikada bir bir biriken odunu imperia değerinden ucuz satarki zaten komisyonuda hesap edersen 0.5 den sattığın odundan bile kar etmiyorsun aynı şekilde taş ve demir de öyle... ama bizim gördüğümüz ise pazardaki 0.1 ler birilerinin bariz kaynak transferi yaptığını gösteriyor

bir örnek verim;
adam multi hesabı ittifak savaşında kamikaze için kullanıyor dünya asker kesiliyor savaş sonunda kazanırsa 1M demir 3M odun kazanıyor...
1M demiri ve 3M odunu 0.1 den sürüyor pazara, 20-25 dk ticaretin başında beklemesi yeter
(bunu gece saatlerinde yada oyunda fazla online olmayan saatlerde yapıyorlar)
1M demir 3M odunu 400.000 altın ile satılıyor ondan sonra gel durdur bu adamı 400K altın ile aldığı 4M kaynak...
Kullandığı anda 3.000 puan birden alır 400K altının değeri 400 puan iken adam 3.000 puan yaptı şimdi gel geç bu adamın önüne...

Birde bu aldıkları ile asker yaptığını düşün  *SCRATCH*
bu ufak bir örnek hacklenip askerleri terhis edilenler ve dahası bazen 3-4M demir 5-10M odun düşüyor pazara...

benim görüşümde uygulanması gereken alt limit:
odun  = 0.4
taş    = 0.9
demir = 2.4
bu alt limit altına orandan 0.1 daha ucuz böylece acil ürün satmak isteyende zararına satabilir ama kimse 0.1 den demir satarak aylarca uğraştığı profilini çöpe atmaz... yada satıyorsa bunun tek amacı olabilir multidir kaynak transferi yapıyordur

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!