Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 10:36:44 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 44   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Blitz (Diyar 10) Ekibi  (Okunma Sayısı 101317 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 09, 2009, 11:09:13 ÖÖ »

Arkadaşlar haftasonu aldığımız kararlar doğrultusunda Blitze başlıyoruz ve bizimle beraber oynamak isteyen herkeside bekliyoruz.Buraya başlıyacaklar yazabilirler.Ayrıca saat 16.30 itibariyle chatte buluşucaz ve 17.00 da hesaplarımızı alıcaz.

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
MotaRo
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2009, 11:12:18 ÖÖ »

Oynayacak olan arkadaşlar buraya isimlerini yazsın ve ne kadar süre oynamayı planladıklarını,oyun tarzlarını vs.söylesinler ona göre bi kaç grup oluşturup koordineli bir oyun oynayacağız...

_SaMeTgUlEr17_
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat boşş...

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2009, 11:13:17 ÖÖ »

abi ben okulda olucam senden ufak bi ricam var ben  yetişemicem belli sen bana bidene sametguler nickinde hesap açarsan çok sevinirim doğrusu ltf...                                                                    saygılar  *rose*

not:şifreyi sen istediğini yap ben sonra değiştirrm  Smiley

MotaRo
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 09, 2009, 11:16:52 ÖÖ »

Heh bunu ben yapamam malesef Smiley Bi kaç saatin önemi yok,okuldan döndüğünde açarsın hesabını...

_SaMeTgUlEr17_
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat boşş...

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2009, 11:17:55 ÖÖ »

Undecided

turgut baba
turgut baba
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat zalim bir oyun.. oyuncular hep koyun ( mee)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 09, 2009, 11:33:35 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar bende katılmak istiyorum ne yapmam gerektiği konuşunda yönlendirirseniz sevinirim..

Sözü dost, özü düşmandan usandım. Dili melek, kalbi şeytandan usandım. Herkesin kahrı çekilir amma; Ben davasız müslümandan'dan usandım.
MotaRo
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 09, 2009, 11:45:17 ÖÖ »

Oyun stratejinizi ve oyunu ne zamandır oynadığınızı yazarsanız ona göre bi fikirde bulunabiliriz.

CengizTs61
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 09, 2009, 11:57:51 ÖÖ »

18-19 saat online olabilidiğim icin orada hem askeri yönden hem ekonomik yönden ilerlemek gibi bir niyetim var ama hiç blitz oynamadığım için bilemiyorum.. Başladıktan sonra ne yapacağımıza karar versek olmazmı  Smiley

"BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR..." M.KEMAL ATATÜRK...
turgut baba
turgut baba
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mart 09, 2009, 12:01:04 ÖS »

yaklaşık bir aydır falan oynuyorum ilk zamanlar pek vaktim olmuyordu ama şimdi sürekli başındayım diyebilirim..önce üretim gelişme ve savunma sonra saldırı.. stratejim bu ..( anladığım anlamda strateji..)

Sözü dost, özü düşmandan usandım. Dili melek, kalbi şeytandan usandım. Herkesin kahrı çekilir amma; Ben davasız müslümandan'dan usandım.
MotaRo
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mart 09, 2009, 12:06:07 ÖS »

Kısacası düşündüğümüz strateji şu olacak ;

* Toplamda 3 ya da 4 ittifak olacak ve bu ittifakların her birinin belli bir görevi olacak ve bu görev doğrultusunda bir oyun oynayacaklar.

3 tür Grup olacak.

1) Akıncı Grubu ... Bu kişiler oyunu iyi bilenlerden oluşup,askeri oynayan arkadaşlardan oluşacak ...
2) Ekonomist grubu ... Bu gruptakilerde ekonomi yapmayı bilen tecrübeli arkadaşlardan oluşacak ...
3) Kamikaze Grubu  *freak* Bu grupta ki arkadaşlar,oyuna ayıracak fazla vakti olmayan ya da sonuna kadar oynamayıp belli bir süre sonra bırakacak olan kişilerden oluşacak.

Grupların görevleri ;

Akıncı Grubu ... Bu grup Askeri oynayacak.Online süreleri kesinlikle yüksek olmalı çünkü hep saldırı halinde olacakları ve asker kayıpları olacağı için, daha güçlülerden saldırı alıp orduları yok olursa durum sakat olur... Hedef seçilen kişiye / kişilere toplu saldırı yapacaklar, eğer adam vurulursa askerinin son damlasına kadar yok olacak ... Amaç ; Askeri puanda derece yapmak...

Ekonomist grubu ; Diyar sonuna ya da diyarın bitmesine 10 gün kalana kadar ekonomi yapacaklar,fazla aktif savaş yapmadan bonuslarla durumu götürecekler... Oyun başlarında hepsi aynı çatı altında olabilir,herkesle barış içinde takılan bir pozisyonda olabilirler... Eğer ki aynı kişiler ya da ittifaklardan saldırılar gelmeye devam ederse,Akıncı grubu duruma el koyacak... Amaç ; Net değerde derece yapmak.

Kamikaze grubu ; Bu grubun seçkin asker'e ihtiyacı yok Smiley Sadece hafiflerden oluşan bir yağma ordusu yapacaklar, tek görevleri yağmalamak !! Kendilerini besleyecek ve hafif asker basabilecek kadar ekonomi yapacaklar Askerlerini kaybetselerde önemi yok Smiley Tekrar aynılarını yapmak uzun sürmez... Amaç ; Destek olmak.

Düşmanlar Ekonomi oynuyorsa,oynattırmayacağız ! Kamikaze grubu durumu halledecek ...  Askeri oynayan düşmanlarıda Akıncı grubu halledecek... Eğer akıncılar birini indirirse iş tekrar Kamikaze ekibine düşecek... Nüfuslarının son damlasına kadar vurulan kişiyi katledecekler ... Smiley

Tüm ittifaklar birlik içerisinde olacak, fakat diyara birbiriyle alakası olmayan ittifaklar süsü vereceğiz ki, adamlar bir gruba uyuz olup, başka bir gruba yönelmesin... Ve kamikaze grubunda ki arkadaşların pek askeri araştırmalara ihtiyacı olmayacağı için,casusluk, sağlık ( Çok önemlidir,yağma yapana genelde yağma ile karşılık verilir Smiley ) Harita bilimi ve süvari saldırısı araştırmalarına ağırlık vermesi daha iyi olur. Altınlarını bonus savaşlar ile karşılayacaklar, ve ağırlıklı olarak süvari basmaları ve süvari saldırısını geliştirmeleri daha iyi olacaktır gidiş - dönüş süresinin kısalması açısından.

Şimdilik aklıma gelen gruplar ve görevleri bunlar... Eğer sizinde önerileriniz varsa yazın,tartışalım düşünelim...
« Son Düzenleme: Mart 09, 2009, 12:08:29 ÖS Gönderen: MotaRo » Kayıtlı

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mart 09, 2009, 12:07:55 ÖS »

ben ekonomiye oynuyabilirim ne zaman başlıyodu
turgut baba
turgut baba
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mart 09, 2009, 12:13:12 ÖS »

düşünce süper .. birde blitz ne demek??

MotaRo
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mart 09, 2009, 12:13:36 ÖS »

Normal diyarlardan 4 kat hızlı olan diyar demek.

Versiyon 3 [Blitz]

Dönem Uzunluğu: 45 gün

Oyun Hızı: x4

# aynı zaman zarfı içerisinde 4 kat daha fazla üretim
# nüfus artış hızı 4 kat daha hızlıdır ve nüfusu arttırmaya yönelik olan inşaların etkisi 4 kat fazladır
# ittifak savaşı süresi 48 saattir
# bankadan alınan borcun ödeme süresi 48 saattir
# yağmalamanın etki süresi 48 saattir
# binaların yapımı; ¼ daha kısa sürede gerçekleşir
# araştırmaların yapımı; ¼ daha kısa sürede gerçekleşir
# ordu eğitimi; ¼  daha kısa sürede gerçekleşir
# ordular 4 kat daha hızlı hareket eder
# ordu bakım masrafı 4 kat fazladır
# ordu hareket halindeyken bakım masrafı 6 kat daha fazladır

Versiyon 3 teki diğer kurallar burada da geçerlidir.

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mart 09, 2009, 12:14:39 ÖS »

Normal diyarlardan 4 kat hızlı olan diyar demek.
her şey hızlı demi mimari süresi var mı olmadığı zaman gıcık oluyom valla
turgut baba
turgut baba
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mart 09, 2009, 12:16:44 ÖS »

peki bunun için premium istemiyor diimi??

Sayfa: [1] 2 3 ... 44   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!