Imperia Online Turkey  
Nisan 18, 2024, 01:45:52 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: BOR MADENİ ve TÜRKİYE  (Okunma Sayısı 11507 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
CrisAngel
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 29, 2009, 10:42:06 ÖÖ »

satılacak bişi kaldımıki sattıklarımısı geri almamıs gerekecek dicedin heralde  *SCRATCH*
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 29, 2009, 11:22:51 ÖÖ »

Bodrum da falan hala bazı yerLer Türk'lerin =)

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
yigit_m_66
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 29, 2009, 02:27:15 ÖS »

cansu kardeşimin esprisi güzel ve doğru..cris angel kardeşim de doğru söylemiş....biz toplum olarak çok eğitimsiz kalmışız...aziz nesin in söylediği cümle aklınıza gelirse işimiz çok zor görünüyor...bir de yanına eğitimsizliği koyarsak gerisini siz düşünün artık...
 ben şu anki toplumla bir yere geleceğimizi sanmıyorum...durumumuz  kötü anlayacağınız....

-Ya sus, ya da sükuttan daha kıymetli bir şey söyle. Pethagorus..
-Kötülük etme fırsatı insanın karşısına günde yüz kere, iyilik etme fırsatı ise yılda bir kere çıkar. Voltaire
maskkk1
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mayıs 29, 2009, 03:04:21 ÖS »

Türkiye'de cok maden var ama cıkartamıyoruz
Denizli'de bir maden vardı şimdi unutum ama kıymetli bir maden idi
Bu madeni almak isteyen yabancı şirket valiye başvuruyorlar o zmanın valisi Recep Yazıcıoglu ama vali izin vermiyor ve trafik kazası süsü vererek olduruluyor Türkiye de tek bor madeni deil milyonlarca bor var
SkiER
SiCiL
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 29, 2009, 05:27:36 ÖS »

%80-90 civarı bizde ama kullanamıyoruz *WALL*

maskkk1
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mayıs 30, 2009, 12:23:24 ÖS »

%80-90 civarı bizde ama kullanamıyoruz *WALL*
*WALL* *WALL* Skiercım suc bizde deil Suc bızı amarika'nın kölesin yapanlarda ya şimdiki hükümet yada bundan onceki hükümet fark etmez
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2009, 12:32:03 ÖS Gönderen: maskkk1 » Kayıtlı
kuzguncuk
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Mayıs 31, 2009, 10:52:13 ÖÖ »

türkiyede ki öğretmen ve okul sayısı ne zaman cami ve imam sayısını geçerse o zaman herşeyi çıkarırızda icat da ederiz yolda yürümeyide öğrenir asgari ücretle avustralya da tatil yaparız ...pehh doğalgaz üretilmeyen bir ülkede doğalgazla çalışan elektrik santrali yapıyorz arkadaşlar bor çıkarmaktan bahsediyoruz sonrada:))..YaNlıŞ anlaşılmasın !!!
SkiER
SiCiL
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mayıs 31, 2009, 12:01:18 ÖS »

türkiyede ki öğretmen ve okul sayısı ne zaman cami ve imam sayısını geçerse --Her yere site yapmaktan okul yapıcak yermi kaldı *freak*

_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Mayıs 31, 2009, 01:22:16 ÖS »

Güzel güzel site yapalım oturalım deriz, çevreyi katlederiz, Trafik sorununu çözeceğiz deriz yolları genişletiriz metrobüs getiririz, bu yaptığımız güzel sitelerin de katkısıyla bağlantı yollarında tıkanır kalırız, ki bu bağlantı yolları da bizim genişlettiğimiz! yolları tıkar, metrobüsde zaten çok genişletilmiş ! yollarda geniş geniş yol ayırımı yapılarak yürür gider yollar çok kaliteli durumda olur  Smiley metrobüs yapacağım diye merter çıkışında cevizlibağ yolunda sağ şeritte koskocaman bir şişme göbek şeklinde bulunan asfalt halen öylece durur kimse elini sürmez  Wink Terör terör deriz para kaynağını kesmeyiz, mayınlı araziyi tarım için temizleyip yap işlet devret modeli yapacağız deriz, mayınsız, tarım yapılan, işçinin emekçinin alın terini döktüğü tarım arazilerine hiçbir katkı sağlamayız, mevcut tarım topraklarımızı kullanamayız mayınlı araziden medet umarız, tarihimizi ( insanlık tarihi de dahil ) görmezden geliriz barajlar yaparız, Turizm zenginiyiz deriz % kaçı yabancılara aittir hiç hesaba katmayız,Gap projesi deriz o ayrı bi muamma zaten çok merak ediyorum ne olacak, Fındık deriz çay deriz verdiğimiz fiyatlarla üreticiyi çileden çıkarırız ' Yapmam daha iyi ' durumuna getiririz  Smiley *pardon* bor madenimiz zengin deriz bu da diğer yaptıklarımız gibi gölgede kalır gider  Smiley Türkiyemin diyardan diyara resmi buyrun  *rose*

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
akpiyanist
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mayıs 31, 2009, 03:56:22 ÖS »

Güzel güzel site yapalım oturalım deriz, çevreyi katlederiz, Trafik sorununu çözeceğiz deriz yolları genişletiriz metrobüs getiririz, bu yaptığımız güzel sitelerin de katkısıyla bağlantı yollarında tıkanır kalırız, ki bu bağlantı yolları da bizim genişlettiğimiz! yolları tıkar, metrobüsde zaten çok genişletilmiş ! yollarda geniş geniş yol ayırımı yapılarak yürür gider yollar çok kaliteli durumda olur  Smiley metrobüs yapacağım diye merter çıkışında cevizlibağ yolunda sağ şeritte koskocaman bir şişme göbek şeklinde bulunan asfalt halen öylece durur kimse elini sürmez  Wink Terör terör deriz para kaynağını kesmeyiz, mayınlı araziyi tarım için temizleyip yap işlet devret modeli yapacağız deriz, mayınsız, tarım yapılan, işçinin emekçinin alın terini döktüğü tarım arazilerine hiçbir katkı sağlamayız, mevcut tarım topraklarımızı kullanamayız mayınlı araziden medet umarız, tarihimizi ( insanlık tarihi de dahil ) görmezden geliriz barajlar yaparız, Turizm zenginiyiz deriz % kaçı yabancılara aittir hiç hesaba katmayız,Gap projesi deriz o ayrı bi muamma zaten çok merak ediyorum ne olacak, Fındık deriz çay deriz verdiğimiz fiyatlarla üreticiyi çileden çıkarırız ' Yapmam daha iyi ' durumuna getiririz  Smiley *pardon* bor madenimiz zengin deriz bu da diğer yaptıklarımız gibi gölgede kalır gider  Smiley Türkiyemin diyardan diyara resmi buyrun  *rose*

bir bu kadar da bende var Grin Grin

HERKES ÖLÜR AMA HERKES GERÇEKTEN YAŞAYAMAZ YAPTIKLARIMIZ SONSUZLUKTA YANKILANACAKTIR....
_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Mayıs 31, 2009, 05:05:49 ÖS »

Liste daha uzar gider de fazla uzatmayayım dedim başlıklar altında yazıp geçtim, o kadar okuyup öğrenim görüp ! ki ne kadar okudukları ve bildikleri tartışılır %90 ı nın  Smiley baştakiler gibi olacaksam okumak istemiyorum ben  *pardon* Böyle daha iyi bence  *SCRATCH*

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
kuzguncuk
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Haziran 01, 2009, 03:06:26 ÖS »

Smiley)))
mymasal
Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Haziran 02, 2009, 07:56:44 ÖS »

türkiyede ki öğretmen ve okul sayısı ne zaman cami ve imam sayısını geçerse o zaman herşeyi çıkarırızda icat da ederiz yolda yürümeyide öğrenir asgari ücretle avustralya da tatil yaparız ...pehh doğalgaz üretilmeyen bir ülkede doğalgazla çalışan elektrik santrali yapıyorz arkadaşlar bor çıkarmaktan bahsediyoruz sonrada:))..YaNlıŞ anlaşılmasın !!!

iyide camilerle müftülük ilgileniyor demekki müftülük görevini yapıyor varsın hükümet yapsın görevini alakası yok bence  Huh?
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Haziran 02, 2009, 09:38:19 ÖS »

iyide camilerle müftülük ilgileniyor demekki müftülük görevini yapıyor varsın hükümet yapsın görevini alakası yok bence  Huh?

Sen arkadaşı yanlış anladın sanırsam bu arada camileri müftülük yapmıyor yapılan camiden vergi alınmıyor adam yapıyor hayır diye kalıyor öyle ama okul öyle değil ki vergisi var Sad tabiki camilerde olacak camisiz bir mahalle düşünmüyorum bile ama okulsuz da bir mahalle düşünülmesin diyenlerdeniz ben Sad

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
iso_84
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Haziran 02, 2009, 10:30:22 ÖS »

belki  haberlerde görmüşsünüzdür  ama büyük bir ihtimalle  görmemişsinizdir basınımız sağolsun  "one minite" saatlarce gösterir ama böyle haberler 30 sn. de gecer gider. bende manisalı olduğu için biliyorum. Alaşehir ilçemizde  açılan petrol kuyusunda   TPAO  (Türkiye  Petrol Araştırma Ofisi)  yetersiz  rezerv  raporu verilip geçiliyor. Ve bu kurumun  bir çalışanı gidip  bir  firmaylada anlaşarak orayı satın alıyor. Ve sıra geldi sonuca. sonuç 10 000 000 varil  petrol olduğu tahmin ediliyor. çıkan  petrol yaklaşık 3 saat  mesafedeki  aliağa petkim rafinelisinde  rafine  ediliyor. yani rafineli  maliyeti  de yok. ordan kazanılacak  parayı ben tahmin  bile edemem. Türkiyemizde bunun gibi bilmediğimiz neleri vardır. en düz mantıkla güney doğu sınırımızda, sınırın biraz  ötesinde  çıkan şey   biraz berisinde nasıl çıkmaz. Bor konusunda da aynı şekilde  neler oluyordur. Te ortaokul yıllarımdan beri  bor dan haberim var ama benim var  onun haberi  var   ama ötekini yok  diğerinin de haberi yok  şunun da  haberi yok  haberi olmayanın sayısı o kadar çok ki. bu haberi yaymak  ve bilinci oluşturmanın en  önemli  unsuru  basındır  ama öyle bir güdümlü basınmız var ki şükürler olsun! boş işlerle uğraşmaktan başka  hiç bir  işleri yok
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!