Imperia Online Turkey  
Nisan 16, 2024, 10:40:39 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: BOR MADENİ ve TÜRKİYE  (Okunma Sayısı 11504 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 05, 2009, 02:55:06 ÖS »

ASIL DEĞERİ 9 (DOKUZ) TRİLYON DOLAR DİKKAT 9 MİLYAR VEYA 9 MİLYON DEĞİL 9 TRİLYON DOLAR.

HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ ETİBANK ÖZELLESTİRİLECEK; ALICISI AMERIKAN MENŞEİLİ BİR FİRMA VE BOR İŞLETMELERİ (KULLANIM VE İŞLETİM HAKLARI) ETİBANK BÜNYESİNDE.

KONULAN FİYAT SADECE 40 MİLYON $.

Kısaca;

Borla çalışan araba üretildi, maliyeti 200 tl olan 1 kg bor ile 19 000 km yol yapabiliyor (1100kg. oto sabit 100 km süratle giderse) Bu demek oluyor ki Petrole son. Tam tersine Batılı ülkeler bor işletmeciliğinin kansere yol açtığını iddia ederek BOR madenininden soğutma çabası içindeler. Oysa bu mucize maden kanser tedavisinde de kullanılmaktadır. Arabayı bor madeniyle çalıştıracak patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı.

TÜRKİYE, dünyada BOR rezervinin yüzde 73'üne sahip......

Bu arada, uluslararası teröristler Türkiye uyanmadan bu kaynağı ele geçirme planları cabası....

Bu konuyu sadece bilgilenmeniz maksadı ile açtım.

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2009, 03:05:04 ÖS »

Bu konuyu senelerdir biliyorum , ama ne yazık ki gerekli özen gösterilmiyor... Bor ile ilgili birkaç küçük ve günü birlik haberlerden başka ne oldu  Huh? Bilmeyenler zaten bilmiyordur(halkımızdan), bilen yöneticilerimiz bugüne kadar ne yapmışlardır ? Göstermelik şeyler dışında ''HİÇBİRŞEY'' *pardon* Umarım bir gün halkımız kenetlenerek, bilinçli bir şekilde bu konuda da ülkesine sahip çıkar...Tıpkı terör olaylarında olduğu gibi. Unutmayın, terör olaylarında hükümeti biz harekete geçirdik, yollara düştük, tepkimizi gösterdik ve biran önce yasanın çıkmasını sağladık... İstedikten sonra herşeyi yapabiliriz  Wink konu için teşekkürler  *rose*

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2009, 03:38:26 ÖS »

aaaaaaaah ah petkimide sattılar ne kaldı güzelim türkiyemde yav o bor madenını kullansak suanda amerıkanın yerınde bız olurduk

c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2009, 04:05:21 ÖS »

Bu konuyu bizle paylaştığın için kendi sahşım adına teşekkür ederim abi. ' one minut'' kelimesini halkımız ezberlemiş durumda okuma yazma bilmeyen dahi ama belki o kişilere sorsak bor madeni ne işe yarar Türkiye'de ne kadar var maliyei ne kadar cevap vereceklerini hatta en vahimi cevap verebilecekleri sanmıyorum. Çünkü bu konuda herhangi bir bilgi sahibi değiller, bu konuda özellikle halkımızın bilinçlenmesi amaçlı gerekli basın-yayın organlarında çalışmalar yapılması gerekiyor. Baybars abinin de dediği gibi '' Umarım bir gün halkımız kenetlenerek, bilinçli bir şekilde bu konuda da ülkesine sahip çıkar...Tıpkı terör olaylarında olduğu gibi. Unutmayın, terör olaylarında hükümeti biz harekete geçirdik, yollara düştük, tepkimizi gösterdik ve biran önce yasanın çıkmasını sağladık... İstedikten sonra herşeyi yapabiliriz  '' yollara düşmemiz için kenetlenmemiz için bilmemiz lazım diye düşünüyorum bu konuyu bizle paylaştığından dolayı çok teşekkür ederim abi.

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
papito87
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2009, 04:57:23 ÖS »

arkadaşlar borun dünya genelindeki % 75 çivarı türkiyede bu bilinen kadarı tabi biz bu boru iyi degerlendirsek karşımızda hiçbir ülke duramaz
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2009, 05:28:17 ÖS »

Bor kaynağının bulunduğu yerlerin bir kısmıda blok dev araziler (önce hazine arazisi niteliğinden çıkartılıp) sonra tarla olarak İsraillilere satılıyor.Orda (güya) tohum üreteceklermiş ..Bu kadar basit olmamalı...
« Son Düzenleme: Mart 05, 2009, 05:57:29 ÖS Gönderen: devilkiss » Kayıtlı

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
tahsin18
NUMARAM DEĞİŞMEDİ HALA 1 NUMARAYIM..!
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

VERECEK CEVABIN YOK SUS VE İTAAT ET!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 05, 2009, 05:31:31 ÖS »

güzel bi konuya değinmişsin abi ama gerek borun olduğu bölgeler gerek suyumuzun olduğu bölgeler yabancılara satılıyor (özellikle israil) ve buna dur denilemiyor bizim milletimiz kafasını kullanacağı şeyi bilmiyor ülkemizde çıkarılmamış bir çok petrol ve doğal gaz vardır ama bunu çıkarttırmıyorlar bize çıkarırsak ekonomik özgürlüğe kavuşacağız buda amerika başta olmak üzere hiç kimsenin hoşuna gitmeyecektir

karaaslan
dostlarım bilir sadece=))))
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2009, 05:45:42 ÖS »

beyler bir baktımda bor ilgili iyi yorumlar varda tam olarak ne oldugunuda bilmeniz gerekir benim bitirme konumdu bor madeni dostlar evet haklısınız dünya rezervini yüzde 73 kadar türkiyede ve tamamen  devlet tekelindedir özel olarak çıkarmak yasaktı bildigim kadarıyla kullanıldıgı alana gelince aklınız hayaliniz almaz bir çok şeyde kullanılıyor en küçügünden en büyügüne kadar dostlar silah roket tencere cam seramik...................................... ço ksayıda var daha araştırsanız görürsünüz dostlar basit bir konu degil bu o kadar ama gerekli ilgiyide göstermiyorlar yada gösteremiyorlar dış güçler yüzünden beyler türkiye yer altı kaynakları bakımından çokca zengindir helede dogu bölgesi beyler borda batı tarafındadır türkiyede 5 yada 4 bölgede rastlanılmıştı yanlışda olabilir hatta bir ilçenin ismide bor beyler umarım kullana bilirizde bakalım ne olacak

AZ DAN AZ ÇOK DAN ÇOK GİDER..............
...http://www17.imperiaonline.org/imperia/game/top20.php?tip=&c=&sort=3&realm=29......
turgut baba
turgut baba
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat zalim bir oyun.. oyuncular hep koyun ( mee)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mart 08, 2009, 05:41:55 ÖS »

Bor mineralleri, sanayide sayısız denicek kadar çok çeşitli işlerde kullanılmaktadır. Bor minerallerinden elde edilen boraks ve asit borik; özellikle nükleer alanda, jet ve roket yakıtı, sabun, deterjan, lehim, fotoğrafçılık, tekstil boyaları, cam elyafı ve kağıt sanayinde kullanılmaktadır. Bor mineralleri, dünyanın sayılı bir kaç ülkesinde bulunur. Bunlar içinde yedekleriyle en zengin ülke, Türkiye’dir. Ancak üretimin ve ihracatın sınırlı olması nedeniyle bu maden, yurt ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır.
  Başlıca bor yatakları; Kütahya, Eskişehir ve Balıkesir’dedir. Bor minerallerini işletmek için Bandırma ve Kırkama tesisler kurulmuştur.
Bor mineralleri ve bileşikleri çeşitli endüstri dallarında çok farklı malzeme ve ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.
Bor ve ürünlerinin kullanım alanlarını aşağıdaki gruplarda toplamak mümkündür:
Cam Sanayi: Borosilikat Camları, İzolazyon Cam Elyafı, Tekstil Cam Elyafı, Optik Lifler, Cam Seramikleri, Şişe ve Diğer Düz  Camlar
Seramik Sanayi: Emaye, Sır,Sırça, Porselen Boyaları 
Nükleer Sanayi: Reaktör Kontrol Çubukları, Nükleer Kazalarda Güvenlik Amaçlı ve Nükleer Atık Depolayıcı olarak, Uzay ve Havacılık Sanayi: Sürtünmeye-Aşınmaya ve Isıya Dayanıklı Malzemeler, Roket Yakıtı katkı malzemeleri
Askeri & Zırhlı Araçlar: Zırh Plakalar , kompozit malzemeler.
Elektronik-Elektrik ve Bilgisayar Sanayinde: Bilgisayarların Mikro chiplerinde, CD-Sürücülerinde, Bilgisayar Ağlarında; Isıya-Aşınmaya Dayanıklı Fiber Optik Kablolar, Yarı İletkenler, Vakum Tüpler, Dialetrik Malzemeler, Elektrik Kondansatörleri, Gecikmeli Sigortalar.
İletişim Araçlarında: Cep Telefonları, Modemler, Televizyonlar .
İnşaat-Çimento Sektöründe: Mukavemet Artırıcı ve İzolasyon Amaçlı olarak
Metalurji: Paslanmaz ve Alaşımlı Çelik, Sürtünmeye-Aşınmaya Karşı Dayanıklı Malzemeler, Metalurjik Flaks, Refrakterler, Briket Malzemeleri, Lehimleme, Döküm Malzemelerinde Katkı Maddesi olarak, Kesiciler, Aşındırıcılar
Enerji Sektörü: Hidrojen taşıyıcı,Güneş Enerjisinin Depolanması, Güneş Pillerinde Koruyucu olarak,
Otomobil Sanayi: Hava Yastıklarında, Hidroliklerde, Plastik Aksamda, Yağlarda ve Metal Aksamlarda, Isı ve Ses Yalıtımı Sağlamak Amacıyla, Antifrizler
Tekstil  Sektörü: Isıya Dayanıklı Kumaşlar, Yanmayı Geciktirici ve Önleyici Selülozik Malzemeler, İzolasyon Malzemeleri, Tekstil Boyaları Deri Renklendiricileri, Suni İpek Parlatma Malzemeleri,
İlaç ve Kozmetik Sanayi: Dezenfekte Ediciler, Antiseptikler, Diş Macunları,
tıp: Osteoporoz Tedavilerinde, Alerjik Hastalıklarda, Psikiyatride, Kemik Gelişiminde ve Artiritte, Menopoz Tedavisinde, Beyin Kanserlerinin Tedavisinde
Kimya Sanayi: Bazı Kimyasalların İndirgenmesi, Elektrolitik İşlemler, Flotasyon İlaçları, Banyo Çözeltileri, Katalistler, Atık Temizleme Amaçlı olarak, Petrol Boyaları, Yanmayan ve Erimeyen Boyalar, Tekstil Boyaları
Temizleme ve Beyazlatma Sanayi: Toz Deterjanlar, Toz Beyazlatıcılar, Parlatıcılar
Tarım Sektörü: Gübreler, Böcek-Bitki Öldürücüler,
Kağıt Sanayi: Beyazlatıcı Olarak
Koruyucu: Ahşap Malzemeler ve Ağaçlarda Koruyucu olarak, Boya ve Vernik Kurutucularında
Mıknatıslar, Fotoğrafçılık,Kompozit Malzemeler,Spor Malzemeleri,Manyetik Cihazlar,Mumyalama.

arkadaşlar internetten indirdim.. ve inanın petrol ve sudan  başka bu kadar alanda kullanılan başka madde olduğunu sanmıyorum..umarım aydınlatıcıdır..

Sözü dost, özü düşmandan usandım. Dili melek, kalbi şeytandan usandım. Herkesin kahrı çekilir amma; Ben davasız müslümandan'dan usandım.
KleopatRa
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mart 08, 2009, 07:59:42 ÖS »

Bugün almanyadan eniştem geldi Ve biz ikimiz 3 saat konuştuk ve bu konuşmamızda birçok şeyler paylaştık , bunlardan biriside bor madeni konusuydu.. Şimdi bana ilginç birşey anlattı sizinlede paylaşmak isterim... Türkiye Cumhuriyeti Lozan Barış Antlaşmasının İNGİLTERE şartına göre ;

- Türkiyedeki Bor madenlerini Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılına kadar kullanamayacak

Diyerek Bor madenlerini kullanılmasını engellemişlerdir..Sizin yorumlarınızı okumadan bu yorumu atıyorum çünkü o kadar vaktim olmadığı için böyle oldu:) 2023 yılında Türkiye Bor madenlerini kullanmaya başladığı gün Türkiye büyük bir yükselişe geçecektir.. Avrupaydı sanırım OrtaAsya projesi var ( Fransa , İngiltere , Almanya ) , Bir tarafta Uzakdoğunun Avrasya projesi(Rusya ,Çin ,Pakistan) var ... Ve Türkiye ortada kalıcak Smiley)) Türkiye hangi projeye gidicek ? OrtaAsya projesi mi yoksa Avrasya projesine mi ? Türkiye bir seçim yapıcak ileride ve seçim yapamazsa kesin demiyim ama ileride Savaş çıkabilir  Smiley

Ben kendimden başka kimseden korkmam bu hayatta ya sen?
turgut baba
turgut baba
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat zalim bir oyun.. oyuncular hep koyun ( mee)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mart 09, 2009, 03:10:08 ÖS »

bence avrasyaya katılsın..rusya çin ve pakistana güç olarak hindistan ( garip gelebilir ama doğru!!) katılırsa ve türkiye bu grubun içinde yer alırsa sanırım dünyayı dize getirirler..hepsinin hem askeri hem iş hemde teknoloji gücü belli..amerikanın ekonomik ve askeri alanda batmaya başladığı ve çok süratli bir gerileme dönemine girdiğini son 6 - 7 yıldır kendi uzmanlarından dinliyoruz zaten... bu çırpınışla dahada battığını ve nerdeyse dünyaya karşı son kozlarını oynadığıda belli.. nato desteğini ve işbirliğini amerikadan yavaş yavaş kesiyor.. son dönemde avrupada askeri teknoloji olarak durma noktasına geldiği için belirli birkaç ülkeden destek alıyor..bunların başındada elektronik ve yazılım devi hindistan geliyor..avrupadaki otomotiv ve ağır sanayii üretimi hindistan ve çine kaydığı için bu ve bunlara bağlı üretimlerde ağır darbe aldı..rusyanın elindeki nükleer tesisler ve (eskide olsa) askeri teknolojinin gücüde küçümsenemez derecede yüksek...çin ve türkiyenin durumlarınıda anlatmaya gerek yok sanırım.. böyle bakarsak olaya yazının başındada belirttiğim gibi bu dörtlü her zaman dünyaya diz çöktürmeye aday....

Sözü dost, özü düşmandan usandım. Dili melek, kalbi şeytandan usandım. Herkesin kahrı çekilir amma; Ben davasız müslümandan'dan usandım.
KleopatRa
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mart 12, 2009, 01:31:00 ÖS »

bence avrasyaya katılsın..rusya çin ve pakistana güç olarak hindistan ( garip gelebilir ama doğru!!) katılırsa ve türkiye bu grubun içinde yer alırsa sanırım dünyayı dize getirirler..hepsinin hem askeri hem iş hemde teknoloji gücü belli..amerikanın ekonomik ve askeri alanda batmaya başladığı ve çok süratli bir gerileme dönemine girdiğini son 6 - 7 yıldır kendi uzmanlarından dinliyoruz zaten... bu çırpınışla dahada battığını ve nerdeyse dünyaya karşı son kozlarını oynadığıda belli.. nato desteğini ve işbirliğini amerikadan yavaş yavaş kesiyor.. son dönemde avrupada askeri teknoloji olarak durma noktasına geldiği için belirli birkaç ülkeden destek alıyor..bunların başındada elektronik ve yazılım devi hindistan geliyor..avrupadaki otomotiv ve ağır sanayii üretimi hindistan ve çine kaydığı için bu ve bunlara bağlı üretimlerde ağır darbe aldı..rusyanın elindeki nükleer tesisler ve (eskide olsa) askeri teknolojinin gücüde küçümsenemez derecede yüksek...çin ve türkiyenin durumlarınıda anlatmaya gerek yok sanırım.. böyle bakarsak olaya yazının başındada belirttiğim gibi bu dörtlü her zaman dünyaya diz çöktürmeye aday....
Avrasya projesine Türkiyenin katılmasını bende senin gibi isterim Smiley

Ben kendimden başka kimseden korkmam bu hayatta ya sen?
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 13, 2009, 03:36:58 ÖS »

zaten türkiye rusyanın straterijik müffetği durumunda.ama şunu belirtmek isterim amerika battıkça çin dünyanın en güçlü ülkesi olmaya doğru gidiyor.
yigit_m_66
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 28, 2009, 12:56:51 ÖÖ »

dostlar,sanırım ilkönce türkiye nin satılışını durdurmamız gerekecek...gerisi zaten gelir Smiley

-Ya sus, ya da sükuttan daha kıymetli bir şey söyle. Pethagorus..
-Kötülük etme fırsatı insanın karşısına günde yüz kere, iyilik etme fırsatı ise yılda bir kere çıkar. Voltaire
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mayıs 28, 2009, 08:16:30 ÖS »

dostlar,sanırım ilkönce türkiye nin satılışını durdurmamız gerekecek...gerisi zaten gelir Smiley

*bravo* *bravo* *bravo*

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!