Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 04:31:58 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 9   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kitap Tavsiyeleri  (Okunma Sayısı 29609 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
girljedi
Ziyaretçi
« : Şubat 05, 2009, 06:53:35 ÖS »

Arkadaşlar birbirimize kitap tavsiyeleri yapalım Smiley

Araştırma: Haluk Tarcan: Ön Türkler, Sinan Meydan: Atatürk ve Kayıp Kıta MU 1-2
Bilim Kurgu: Star Wars serisi, Dune
Fantastik: Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, Eragon serisi8okumadım ama filmde gördğüm kadarıyla güzel)
Diğer: Melekler ve Şeytanlar, Boleyn Kızları
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2009, 07:07:33 ÖS »

Arkadaşlar birbirimize kitap tavsiyeleri yapalım Smiley

Araştırma: Haluk Tarcan: Ön Türkler, Sinan Meydan: Atatürk ve Kayıp Kıta MU 1-2
Bilim Kurgu: Star Wars serisi, Dune
Fantastik: Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, Eragon serisi8okumadım ama filmde gördğüm kadarıyla güzel)
Diğer: Melekler ve Şeytanlar, Boleyn Kızları

Stephen KING'in kitaplarını tavsiye ederim. Ayrıca Agatha CHRISTIE'nin de kitapları çok güzel.
payitaht
Yusuf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2009, 07:17:46 ÖS »

Valla ne zamandır kitap okumuyorum.Heralde en son okuduğum kitap "Cin Ali Parkta" idi.(İlk okul 2. sınıfta) Grin Grin

Ben Ansiklopedi okurum, Gazete okurum,Bilim teknik dergisi okurum.Bunlar bana daha ilginç ve zevkli geliyor.Bir kaç kere kitap okumaya kalktım 60 sayfalık kitabı bitiremedim.Bence televizyondan izlemek daha zevkli.

Hayat ne yapamayacağımı söyleyenlerle dolu,gönlüm ise yapabileceğimi söyleyen hislerle.
 Bu savaş uğruna feda ettiğim hayallerim galip gelinceye kadar hep yakamda olcaklar.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2009, 10:45:12 ÖS »

Valla ne zamandır kitap okumuyorum.Heralde en son okuduğum kitap "Cin Ali Parkta" idi.(İlk okul 2. sınıfta) Grin Grin

Ben Ansiklopedi okurum, Gazete okurum,Bilim teknik dergisi okurum.Bunlar bana daha ilginç ve zevkli geliyor.Bir kaç kere kitap okumaya kalktım 60 sayfalık kitabı bitiremedim.Bence televizyondan izlemek daha zevkli.

Roman tavsiye ederim.
girljedi
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 06, 2009, 02:57:11 ÖS »

evet hoşuna gidebilecek bir türde bir roman oku. Araştırma,tarihi kitaplar sıkıcı gelebilir ama roman-eğer konusunu sevrsen- sıkıcı gelmez.

Bir yerde başlık vardı" sorunumuz okumamak" diye aslında o başlığın içeriği farklıydı ama evet sorun okumamak. Okumak gerekiyor,okumma alışkanlığı edinin arkadşlar. Dergi,gazete,araştırma roman ne olursa ama okuyun.

Yalnız Hz.Muhammed de bir hadisi vardır "boş bilgiden Allah'a sığınırım" diye Grin ona göre yani Grin
payitaht
Yusuf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Şubat 06, 2009, 04:32:19 ÖS »

Yalnız Hz.Muhammed de bir hadisi vardır "boş bilgiden Allah'a sığınırım" diye Grin ona göre yani Grin
Konumuz o değil ama yinede belirtmek istedim çünkü önemli.

Böyle bir hadisi şerifin olduğuna dair bir belgen varmı.Çünkü ben bunun pek doğru olduğunu sanmıyorum.Dinimiz bilime ve tekniğe önem veren bir dindir.Hangi bilgi olursa olsun öğrenmek gerek.Peygamber efendimiz ilim çindede olsa onu gidip alınız buyurmuştur.
 Ben bu hadis üzerinde biraz araştırma yapıp sizi bilgilendiricem.

Hayat ne yapamayacağımı söyleyenlerle dolu,gönlüm ise yapabileceğimi söyleyen hislerle.
 Bu savaş uğruna feda ettiğim hayallerim galip gelinceye kadar hep yakamda olcaklar.
payitaht
Yusuf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2009, 04:34:22 ÖS »

Roman tavsiye ederim.

Valla abi en son sefiller diye bir roman okumuştum.Senin daha güzel roman tavsiyelerin varsa söyle

girljedi
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2009, 11:15:14 ÖÖ »

Konumuz o değil ama yinede belirtmek istedim çünkü önemli.

Böyle bir hadisi şerifin olduğuna dair bir belgen varmı.Çünkü ben bunun pek doğru olduğunu sanmıyorum.Dinimiz bilime ve tekniğe önem veren bir dindir.Hangi bilgi olursa olsun öğrenmek gerek.Peygamber efendimiz ilim çindede olsa onu gidip alınız buyurmuştur.
 Ben bu hadis üzerinde biraz araştırma yapıp sizi bilgilendiricem.

gereksiz bilgi nedir kardeşim
elbette hiçbir işe yaramaya  bilgilerdir. misalen sana ne olabilir hmmm yani sana ne elin selületli karısından önemli mi bu tür gereksiz bilgiler. ilmi konuda zaten gereksiz bir bilgi yoktur en azından ben öyle düşünmüyor sanırsam karşılaşmadığım için. hadislerin bazılarının yalan yuanlış  sahte olduğunu biliyorum hatta salih gösterilen bazılarının bile bu yüzden dikkatli olmaya çaba sarf ederim. yok dinden döneni öldürün gibi hadisler kuranla uyuşmayınca gerçek doğru ayırt etmek kolaydır demi hehe
KleopatRa
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Şubat 07, 2009, 11:23:58 ÖÖ »

Ben en fazla yaşanacak olayları okurum... Cin treni , Vatan Yahut Silistre ,Süreç adlı kitapları okudum Süreç kitabını herkese tavsiye ederim.. Kutsal kitapların değerlerini nereden çıktıklarını ve büyük hikayelerini anlatıyor ... İlk başlarda sıkıcı fakat ortalarda çok güzel olmaya başlıyor yaklaşık 1000 küsür sayfadır

Ben kendimden başka kimseden korkmam bu hayatta ya sen?
payitaht
Yusuf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2009, 02:11:54 ÖS »

gereksiz bilgi nedir kardeşim
elbette hiçbir işe yaramaya  bilgilerdir. misalen sana ne olabilir hmmm yani sana ne elin selületli karısından önemli mi bu tür gereksiz bilgiler. ilmi konuda zaten gereksiz bir bilgi yoktur en azından ben öyle düşünmüyor sanırsam karşılaşmadığım için. hadislerin bazılarının yalan yuanlış  sahte olduğunu biliyorum hatta salih gösterilen bazılarının bile bu yüzden dikkatli olmaya çaba sarf ederim. yok dinden döneni öldürün gibi hadisler kuranla uyuşmayınca gerçek doğru ayırt etmek kolaydır demi hehe

Valla kardeş ne yalan söyleyim yazın çok karışık ve ben açıkçası fazla bişe anlamadım.Ama bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum moderatör abi yoksa bu konuyu kilitleyecek.Bu hadisi şerifin üzerinde az  araştırma yaptım ve hadis olduğunu anladım.Gerçektende hadismiş ben ilk başta hadisi şerifin manasını tam olarak anlayamamışım ama şimdi anladım peygamber efendimiz şöyle demiş:

Eğitimci Olarak Hz. Muhammed (sav) Hz. Peygamber'in temel görevinin dinî ve dünyevî tüm meselelerde insanları eğitmek olduğu söylenebilir. Bu bakımdan bizzat kendisi; "Ben ancak bir muallim olarak gönderildim" buyurmuştur (İbn Mâce, Mukaddime 17). Hz. Peygamber'in eğitimi, insanlara her yönde faydalı bilgilerin kazandırılması ve kazanılan bilgilerin kişilerin hayatına yansıyarak faydalı hâle gelmesi esasına dayanıyordu. O, bir taraftan Cenâb-ı Hakk'ın emrine uyarak; "Rabbim, benim ilmimi artır!" (Tâhâ, 20/114) diye bilgisinin artırılması için Allah'a yalvarır ve bu uğurda çaba sarfederken, diğer taraftan; "Allahım, bana öğrettiğinle faydalanmayı nasîbet!" (İbn Mâce, Mukaddime 23) diye yakarıyor; "Faydasız ilimden Allah'a sığınırım" (Müslim, Zikr 73) diyerek de bilgiden maksadın faydalanmak ve faydalı olmak olduğunu belirtiyordu.

Kaynak:http://74.125.77.132/search?q=cache:xl4Xawcv9xYJ:www.dinkulturum.com/sunneti_seniyye/idareci_olarak_hz_muhammed_sav-t257.0.html%3Bwap%3D+Bo%C5%9F+bilgiden+allaha+s%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1r%C4%B1m&hl=tr&ct=clnk&cd=4&gl=tr

Herkese teşekkürler.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2009, 02:15:25 ÖS Gönderen: payitaht » Kayıtlı

imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Şubat 07, 2009, 03:35:21 ÖS »

olasılıksız son dönemde çok moda okumayanlar okusun derim süper kitap

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Şubat 07, 2009, 04:54:31 ÖS »

Acaba yazarı kim?
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Şubat 07, 2009, 04:57:52 ÖS »

Acaba yazarı kim?
Adam Fawer.bide Empati diye romanı var o da güzelmiş okumadım ama ilk fırsatta okucam

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Şubat 07, 2009, 05:02:15 ÖS »

Adam Fawer.bide Empati diye romanı var o da güzelmiş okumadım ama ilk fırsatta okucam

Bu kitaba bakacağım. (olasılıksız)
payitaht
Yusuf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Şubat 07, 2009, 05:26:31 ÖS »

Kitabın konusunu biliyomusun abi

Sayfa: [1] 2 3 ... 9   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!