Imperia Online Turkey  
Nisan 20, 2024, 05:40:37 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: bukadar sacma bi durum olmaz !  (Okunma Sayısı 2503 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alioos
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 01, 2009, 01:37:46 ÖS »

Savaş Raporları bir hafta dolmadan yayınlanamaz.
yuzde 38 ile meydandan kaciyo benim ordu ! ama yuzde 30 ile kazanilan sawaslarda oluyo ! bukadar sacma bi durum olmaz.. !!

benim ordum darmaduman etmesi gereken bi ordu karsisinda sirf moral yuzunden alandan kaciyo bun ne yaa !!! 4300 askerle daliyorum meydani ezip geciyorum we kalede yuzde 38 ile kaciyor ordu ! ben nerden bilecem akcip kacmayacagini ordumun ! ? ! boyle oyunmu olur allah askina ! caba gosterelim asker basalim gitsin yuzde 38 ile sawastan kacsin bune ya ! elalem sewinmis oluyo ! harbi cok tirt bi oyun bu... birakiyorum bu oyunu ! oyunlarin en guseli travian ile ogame ! bunlarin ustune oyun tanimam... madem oyun serwerlari accaksiniz bari biraz duzen olsun ! adam gibi oyun acinda oynayalim !! yuzde 38 ile kacmak ne ya !!! bukadar basitmi bu oyun !! allah askina cidden cok [edit] bi oyun ! werdigim emege yazik !

hadi boyle sacma [edit] oyuna oynamaya dewam edin siz !!   :rant:   :rant:
« Son Düzenleme: Şubat 01, 2009, 04:41:21 ÖS Gönderen: devilkiss » Kayıtlı
airman_01
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2009, 01:57:46 ÖS »

şimdi oyuna yeni başlayanların savaş konusundaki bazı ince hesapları bilmemesi gayet doğaldır yenilmek insana gerçekten üzüntü verir sinirlendirir.  şimdi arkadaşımızın yaptığı savaşta saldırdığı kişinin puanı iki çarpıdan az veya box defansa kaleye gitmiş  eğer moral yüzde 85 altına düşücek bir savaşa gidilidiği zaman  savaşı kazanma olasılığı yüzde elli ve altına düşer. bu gibi savaşlar hassastır.   çok iyi hesap yapılarak gidilmelidir. karşı tarafın askeri az bile olsa ordunuz savaşmadan meydandan kaçar. o yüzden puanı düşük oyunculara saldırırken savaş simlasyonunuzu en az dört kere test edin.
alioos
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2009, 02:02:34 ÖS »

şimdi oyuna yeni başlayanların savaş konusundaki bazı ince hesapları bilmemesi gayet doğaldır yenilmek insana gerçekten üzüntü verir sinirlendirir.  şimdi arkadaşımızın yaptığı savaşta saldırdığı kişinin puanı iki çarpıdan az veya box defansa kaleye gitmiş  eğer moral yüzde 85 altına düşücek bir savaşa gidilidiği zaman  savaşı kazanma olasılığı yüzde elli ve altına düşer. bu gibi savaşlar hassastır.   çok iyi hesap yapılarak gidilmelidir. karşı tarafın askeri az bile olsa ordunuz savaşmadan meydandan kaçar. o yüzden puanı düşük oyunculara saldırırken savaş simlasyonunuzu en az dört kere test edin.

tesekkur ederim...
werilecek bi cewap warsa bunda buna benzer bi cewaptir.. cocukca msjlar atip polamik yaratmaya gerek yoktur... fakat kafama takilan konu madem gercekciliyet yaratiyorsunuz bu oyunda we yuzde 38 ile kacma durumu cokta gercekciliyet deil bana gore.. size gore nasil bilemem we bilmelte isterim.. ki sawas esnasinda ordu moralinin azalmasi neye daniliarak azaliyo yani sawas esnasinda dusen moralin sebebi ne ? gercekciliyet esas alnirsa ki cokta bilindigi gibi sawaslarda boyle bi durum olusmuyo... hani derseniz gercekciliyet esas alinmiyo saygi duyarim we bisi demem... saygilarimla !
airman_01
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2009, 02:41:05 ÖS »

tesekkur ederim...
werilecek bi cewap warsa bunda buna benzer bi cewaptir.. cocukca msjlar atip polamik yaratmaya gerek yoktur... fakat kafama takilan konu madem gercekciliyet yaratiyorsunuz bu oyunda we yuzde 38 ile kacma durumu cokta gercekciliyet deil bana gore.. size gore nasil bilemem we bilmelte isterim.. ki sawas esnasinda ordu moralinin azalmasi neye daniliarak azaliyo yani sawas esnasinda dusen moralin sebebi ne ? gercekciliyet esas alnirsa ki cokta bilindigi gibi sawaslarda boyle bi durum olusmuyo... hani derseniz gercekciliyet esas alinmiyo saygi duyarim we bisi demem... saygilarimla !

aslında olayı şöyle özetliyelim  savaş olayına biraz farklı yaklaşılmış  gerçek durumda tabiki askeri fazla olanın gücü ve moralide fazladır. ama oyunda oyuncular arasında çok büyük bir uçurum olmaması için moral olayını getirrmişler  az puanlı oyuncuları korumak için moral esas alınmış ve puan durmuna göre  2 çarpı beş çarpı ve 10 çarpı durumları oluşturulmuş
ama genede  bu oyunculara saldırabilmek için onur puanı konulmuş  her yüz onur puan artışı artı 2 moral kazandırıyor.
oyunun ilerleyen zamanlarında bu oyunu iyi oynayanların onur puanları  2000 seviyelere kadar çıkıyor buda nedemek oluyor senin bu savaşına örnek verecem  sen 86 moralle savaşa başlamışsın eğer onur puanın 500 olsa idi  artı 10 moral daha fazla gidicen demekti ve savaşı kazanma ihtimalin fazlalaşacaktı.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!