Imperia Online Turkey  
Mayıs 20, 2024, 04:46:46 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: Referandum
EVET
HAYIR

Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12 Eylül 2010  (Okunma Sayısı 19914 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #75 : Eylül 11, 2010, 12:42:45 ÖÖ »

mantıkda üzerime yoktur kafa olarakda gayet iyi düşünürüm

taraflı olmama ramen tarafsız bakarım ona göre yorumlarım. artık insanlardan korkmayın onlara değer verin etrafınızdaki değişimi göreceksiniz
uykusuz kalmışsındır o zaman.
sezen aksunun ne dedigini bilmem ama bi siyasetcinin oyle demesi cok garibime gitti ayrica en cok milletvekili olan muhalefet partisinin istanbul il baskani bi yemekte davetlilere hitap ediyor aynen soyle diyor gerekirse kavga edin olay cikartin bi gece yatmaktan bisey cikmaz  *hmm*
kişilere göre bakınca iktidarda yüzlerce var.hem kişilere hem kitlelere yönelik terbiyesizlikler hemde.siyaset meydanı mı savaş meydanı mı ayırt etmek mümkün değil.üstüne düşen görevleri çok iyi yapıyorlarmış gibi bir de kalkıp birbirlerine laf yetiştirmeye çalışıyorlar.
sanat yönü tartışılmayacak birkaç insandan birisi şuanda sezen aksu...sadece kızdıkları için severek dinledikleri bir insanın müziğine laf etmeler çok komik...
katılıyorum.

caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #76 : Eylül 11, 2010, 12:44:05 ÖÖ »

evet arkadaşlar bu resim gandinin bir mitinginden önce çekilmiştir...çift yumurta ikizi olmuşlar??? sözde 6 ok özde 6 kazık mı ne dersiniz bilinmez tutan kişide sözde ülkücü...

bunlar değilmi amerika ve rusyanın oyununa gelip ülkeyi kana bulayanlar

soguk savaş döneminde bu iki ülkenin askerleri birbirlerine hiç silah sıktımı bilmem ama bunların gazıyla yüzlerce vatan evladı toprağa verildi
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #77 : Eylül 11, 2010, 12:45:47 ÖÖ »

o dedigin terbiyesizlik degil resmen halki kiskirtiyor adam Wink provakasyon ayrica eskiden iktidarda iken muhalefet partisi dememismiydi onlardan biri EDİTliyi mi koycam yargiya 3000 kisiyi koymuslar o zaman partili olan Wink sonra simdiki iktidar partisi yargiyi ele gecircek diyorlar ama kendileri zatenbunu yapmislar  *hmm*
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2010, 06:39:29 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #78 : Eylül 11, 2010, 12:51:03 ÖÖ »

yok bea abi olurmu onlar gelirmi amerikanın ve rusyanın oyununa yapma etme Grin Grin Grin...en büyük kapitalist kominist düşmanı onlardır... Grin Grin Grin

ateşi maşayla tutarlar bizim ülkede, maşada ben maşa değildim aslında ateşdim der...çocuklara masal olarak anlatılacak kadar komikler ama temiz zihinleri kararır bebelerin...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #79 : Eylül 11, 2010, 12:53:44 ÖÖ »

bence turkiyede komunizm oldu ama hep kotu taraflari, tespit edebildigim en kotu tarafi insanlari adeta yurticine hapsetmisler yurtdisina cikmak icin ilk once dunyadaki en pahali pasaportu alcan sonra cikis vergisi herhalde sadece turkiyede var amcam simdi geldi anlatti eskiden ne kadara geldigini 600 dolar felan maliyet cikti  Sad tabi halktada o kadar para olmadigindan hep icerde kalmis Sad ama avrupa ulkelerinde 30-40 euroya rahat rahat cikiyon yurtdisina
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #80 : Eylül 11, 2010, 12:56:58 ÖÖ »

konvoydaki birisi bunu yaptı diye hemen genelleme yapmak çok saçma.bu gücünüze gidiyor şehitlere kelle terörist başına sayın denmesi teröristlere özel mahkeme kurulması hiç zorunuza gitmiyor hiç o resimleri paylaşmıyorsunuz.tuhaf diyorum sadece.

o dedigin terbiyesizlik degil resmen halki kiskirtiyor adam Wink provakasyon ayrica eskiden iktidarda iken muhalefet partisi dememismiydi onlardan biri mhpliyi mi koycam yargiya 3000 kisiyi koymuslar o zaman partili olan Wink sonra simdiki iktidar partisi yargiyi ele gecircek diyorlar ama kendileri zatenbunu yapmislar  *hmm*
yargı ele geçirilmiş diyelim.bunu çözmenin yolu yargıyı iktidarın eline bırakmak mı?dediğiniz olduğunda değişen ne olacak?ele geçirilmiş yargı aynen duruyor olmayacak mı?
---
arkadaşlar size parti savunan yok.iktidarın konuşulmasının sebebi anayasayı hazırlamış olmaları.hangi partinin ne yaptığını gayet iyi biliyoruz bizde bu vatanın evladıyız.destekçisi olduğumuz partinin yaptığı ahlaksızlıkları da yapılanları hiçe sayıp aklıcak kadar ne haysiyetsiz ne karaktersiz insanlarız.o yüzden anayasayla ilgili görüşlerinizi yazın lütfen şuraya.

omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #81 : Eylül 11, 2010, 01:01:01 ÖÖ »

biz simdi malum partinin genelbaskanin gidip israil tvsinde hukumeti sikayet etmesini , bizzat teroru yaratan bununda video ve ses kayitlari ile tescil edilip genelkurmay baskaninin sahip cikmasi ve malum partinin genelbaskaninin o genelkurmay baskanina buyuk saygi gostermesi bence yeter ve artar
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #82 : Eylül 11, 2010, 01:05:07 ÖÖ »

kaçınız gitti doğuya??? doğudaki halkın çaresizliğini hiç gördünüzmü??? devletin halkı EDİTkucağına nasıl attığını gördünüzmü??? kaçakçılıktan başka geçim kaynağı olmayan halkı gördünüz mü??? yolları olmayan suyu olmayan elektriği olmayan insanları gördünüzmü??? eğer şuanda bir terör örgütü mevcutsa bunun sabepleri ortadadır... güçlü ordu güçlü türkiye sloganını istemiyoruz... güçlü TÜRKİYE güçlü ORDU doğrusudur... halkını hiçe sayan yargıda istemiyoruz %99u müslüman olan bir ülkede başörtüsü sorun olsun istemiyoruz...
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2010, 06:42:36 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

ANI YAŞA!!!HAYATIN
sprinter
mareşal :P
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

numaram değişmedi, HAALA 1 NUMARAYIM !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #83 : Eylül 11, 2010, 01:20:33 ÖÖ »

referadumdan parti davasına gitti olay  *hmm*

yazacak çok şey var ama duvarla konuşuyorum sanki ... emin olun anayasanın memlekete bir artısı olacağını düşünsem malum partinin anayasasıda olsa seve seve evet derdim ama maalesef yargıyıda özelleştirip daha fazla talan etmek ve kendilerini aklamak için ustaca hazırlanmış bir anayasa bu ... madem bu kadar toz pembe de neden avrupada hiç bir ülkede yok böyle bir anayasa Huh? ingilterede birkaç yıl önce anayasa değişikliğine gitti ama şu an önümüze sunulan ana yasayla neden uzaktan yakından ilgisi yok ?
 Sistem veya düzen bozuk ve kötü olduğu için, değişiklik iyi değildir, daha az kötüdür.

Mevcut anayasanın tamamının kaldırılması, yerine yepyeni bir anayasa yapılması gerekir.

Böyle yeni bir anayasada neler olmalı, neler olmamalıdır:

1. Kesinlikle resmî ideoloji olmamalıdır.
2. Milletvekilliği yemini değiştirilmelidir.
3. milletvekili dokunulmazlığı kaldırılmalıdır.
4. Belediyelerdeki kokuşma ve talanı önleyecek kanunlar çıkartılmalıdır.
5. Devlet ve hükümet büyüklerinden hesap sorulabilmelidir.

İleride yapılacak yepyeni ve düpdüzgün anayasa yukarıda saydığım konular gözönünde bulundurularak hazırlanmalıdır.

İngiltere'de hukukun üstünlüğü var, demokrasinin âlâsı var, insan hakları var.

Anayasa değişmeli,

Halkın çoğunluğu değişmeli,

Kültür ve zihniyet değişmeli ki beklenen iyilikler, düzelmeler gerçekleşsin.

hadi kalın sağlıcakla... umarım yazılanları objektif olarak okuyup doğru bir şekilde idrak edersiniz  Wink

ULAŞAMAZSAN EL SALLA !!!
caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : Eylül 11, 2010, 01:37:54 ÖÖ »

evet anayasa tamamen değişmeli ama bu taşın altına şu anki değişikliği yapanlardan başka elini koyacak kimse yok taşın altına ellerini koymamalarıda cesaretleri olmadığından değil bir politikaları olmadığından bir projeleri ve proje uretme kabiliyetleri olmadığından günü birlik yaşamaya alışmış olduklarından
Emekli Tufek
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #85 : Eylül 11, 2010, 02:52:40 ÖÖ »

caca_55 kardes,
Ustteki yazilarinin birinde yaptigin alinti, sanki benden yapilmis gibi gorunuyor.  Shocked
O yazi benim degil, imperialist in yazisi yaf. Sad

ESKI TUFEK diyor ki;
KRAL CIPLAK..!
Zira; O meshur hikayedeki cocuk gibi, benim Kraldan bir beklentim yok.
Kraldan beklentisi olanlara;
UGUR'LAR OLA.
Emekli Tufek
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #86 : Eylül 11, 2010, 04:12:00 ÖÖ »

bence turkiyede komunizm oldu ama hep kotu taraflari, tespit edebildigim en kotu tarafi insanlari adeta yurticine hapsetmisler yurtdisina cikmak icin ilk once dunyadaki en pahali pasaportu alcan sonra cikis vergisi herhalde sadece turkiyede var amcam simdi geldi anlatti eskiden ne kadara geldigini 600 dolar felan maliyet cikti  Sad tabi halktada o kadar para olmadigindan hep icerde kalmis Sad ama avrupa ulkelerinde 30-40 euroya rahat rahat cikiyon yurtdisina

Omercim. Turkiye de hic komunizm olmadi.
Cunku komunizm de, uretim araclari proleteryanin elindedir. Kapitalist girisimcilerin bireysel olarak bunlara sahip olmalari imkansizdir...
Ornegin; Eger bu ulkede komunizm olsaydi, Vehbi Koc, Vehbi Koc olamazdi, gibi... Wink

Ancak; 1950 yilina kadar, devletci bir ekonomik politika izledigimiz gercektir. O gunun sartlarinda (Cumhuriyetin ilk yillarinda) dogru olan bu yaklasim, zamanla cag disi kalmistir. Velev ki, 1950 den sonra gelen iktidarlar, daha LIBERAL ekonomik sistemler getirmistir.
Getirilen liberal sistemler CARPIK OLARAK yerlestirilmis, Milli kaynaklarimizin yabancilara peskesi ve bir takim kisilerin devleti ve halki HORTUMLAMASI sekline donusturulmustur.
Iste asil sorun burdadir...

Yurt disina cikis ve pasaport konularinda yazdiklarin cok dogru. Pasaport cikarmak bir alem, alanda cikis vergisi odemek baska bir alemdi.
Neyse ki simdilerde bu durum degisti. Artik 600 dolar falan vermeden pasaport alinabiliyor.. Wink

« Son Düzenleme: Eylül 12, 2010, 01:19:56 ÖÖ Gönderen: Emekli Tufek » Kayıtlı

ESKI TUFEK diyor ki;
KRAL CIPLAK..!
Zira; O meshur hikayedeki cocuk gibi, benim Kraldan bir beklentim yok.
Kraldan beklentisi olanlara;
UGUR'LAR OLA.
sprinter
mareşal :P
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

numaram değişmedi, HAALA 1 NUMARAYIM !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #87 : Eylül 11, 2010, 05:32:00 ÖS »

kaçınız gitti doğuya??? doğudaki halkın çaresizliğini hiç gördünüzmü??? devletin halkı EDİTkucağına nasıl attığını gördünüzmü??? kaçakçılıktan başka geçim kaynağı olmayan halkı gördünüz mü???
anadolunun her köşesinde var yoksulluk değerli dostum... ben güneydoğunun da iç anadolunun da karadenizin de en ücra köşesine gittim ... gez bakalım orduda fındık bağlarında çalışanları, çorumda -merzifonda soğan toplayanları, rizede çay bahçelerinde çalışanları,batıda pamuk toplayan güneydoğudan giden vatandaşlarımızı... çalışana ekmek her yerde var kardeşim. yok öyle yan gelip yatıp sabahtan akşama kadar çocuk yapma pozisyonları denemek... her şeyi devletten beklemek ahmaklık , acizliktir...
 geçen hafta hanımla orduya gezmeye gittik. kaldırımda oturan şalvarlı bir kürt abla, eşimle benim dikkatimizi çekti. iki kolu bilezik dolu,boynunda gerdanlıklar falan.. kadına eşim şakayla takıldı '' oooo maaşallah altınları düğünde mi taktılar sana ? '' diye...  genç kadında; ''yok be ne düğünü çalışana allah veriyor.'' dedi ... bu hanım abla bize anlattığına göre orduya fındık toplamaya gelmiş ve türkiyede hasat zamanına göre fındık , çay , soğan vs. toplayarak geçimlerini sağlıyorlarmış...
 şimdi ben bu insanların , alın teriyle çalışıp kimseye muhtaç olmadan yaşayan insanların ellerinden gözlerinden öpmem mi Huh? kimse bana degamoji yapmasın arkadaş . bu ülkede çalışana her yerde ekmek var Angry 
  dağa çıkanları kimse savunmasın bana...  Wink

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2010, 10:14:06 ÖS Gönderen: sprinter » Kayıtlı

ULAŞAMAZSAN EL SALLA !!!
caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #88 : Eylül 11, 2010, 07:09:18 ÖS »

evet kimse dağa çıkan ahmakları savunamaz ama bu ülkede kanayan bir yara var bu görmemezlikden gelinemez 20 yıldır kapanmayan buyaranın üzerine gidilmeli ama bu güne kadar yapılanlar gibi yarayı büyütmek için değil yarayı kapatmak için ve burada kimse ben bundan nasıl çıkar sağlarım diye düşünmemeli.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #89 : Eylül 11, 2010, 11:34:42 ÖS »

niye uzun uzun tartısıyorsunuz ki  Huh?

evet cıkıcagını 70 milyon biliyor...
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!