Imperia Online Turkey  
Mayıs 25, 2024, 02:14:11 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: 2012 ŞAMPİYONU
GALATASARAY
FENERBAHÇE
BEŞİKTAŞ
TRABZONSPOR
BURSASPOR

Sayfa: 1 ... 190 191 [192] 193 194 ... 203   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: FUTBOL  (Okunma Sayısı 457784 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2865 : Ocak 26, 2012, 06:04:03 ÖS »

Hile yok, kendin dene ve gör  Smiley

Sen yeniyor yazmılsın halbu ki YENEYOR yazınca Yenemiyor diye düzeltiyor... Yani kasıt var bence Grin
Armorking
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2866 : Ocak 26, 2012, 06:05:38 ÖS »

Sen yeniyor yazmılsın halbu ki YENEYOR yazınca Yenemiyor diye düzeltiyor... Yani kasıt var bence Grin
hahaha Grin bence de abi.
yapma bunu bak  *hahaha*

Başkalarına imrenme,çok kimseler var ki senin hayatına imreniyorlar....(Hz. Mevlana)....
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2867 : Ocak 26, 2012, 06:26:48 ÖS »

Hile yok çarpıtmayın  Grin Google amca bile olayın farkında  Grin

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
badwolf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2868 : Ocak 26, 2012, 09:06:41 ÖS »

bugünkü toplantının sonucu ne oldu bilgisi olan varmı
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2869 : Ocak 26, 2012, 10:02:03 ÖS »

bugünkü toplantının sonucu ne oldu bilgisi olan varmı
fenere kümeye dediler ne olucak Smiley

HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2870 : Ocak 26, 2012, 10:06:06 ÖS »

fenere kümeye dediler ne olucak Smiley

ünal aysalın açıklamaları soru işareti yarattı ama ne demek en fazla 2 takım düşecek  *SCRATCH*

IF YOU SLEEP YOU WILL DIE          .....Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer yine kendi kıçınızın üzeridir.....
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2871 : Ocak 26, 2012, 10:08:46 ÖS »

Kendi takımımla bir kez daha gurur duydum bugün Smiley Büyük Altay'ımın Büyük Başkanı Ömer Hızlıok kimsenin yapamadığını yapıp çatır çatır konuştu milyonların önünde Smiley Gerçi zorla susturdular ama kimsenin yapamadığını çıkıp canlı yayında tereddüt etmeden yapması beni çok mutlu etti ve gerçekten gururlandırdı, bu takımı tutarak ne kadar doğru birşey yaptığımı birkez daha görmüş oldum Smiley
badwolf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2872 : Ocak 26, 2012, 10:40:13 ÖS »

adalet yerini buldu yani  seneye göztepe maçlarına tüm galatasaraylıları bekleriz

Büyük derbi
Ezikbahçe-GÖZGÖZ
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2873 : Ocak 26, 2012, 10:41:16 ÖS »

Sonuç ne kesin bilgisi olan aydınlatabilir mi ?
badwolf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2874 : Ocak 26, 2012, 10:59:57 ÖS »

sniper gelir şimdi acele etme Smiley
HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2875 : Ocak 26, 2012, 11:07:06 ÖS »

Ve Karar Verildi!
Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilmesini kabul etmedi.

Ankara - 58. maddenin değişikliğine yönelik verilen önerge, oy birliği ile kabul edilmedi. Genel Kurul'dan puan silmeye onay çıkmadı.

Disiplin Talimatnamesi'nde 'şike ve teşvik' ile ilgili küme düşmeyi öngeren 58. madde, kulüp temsilcilerinin katıldığı Genel Kurul'da oylanarak karara bağlandı ve 58. madde değişmedi.

TFF olağanüstü genel kurulunda yapılan oylama sonucunda, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların, bir kereye mahsus olarak değiştirilmesi kabul edilmedi.

Ankara Sheraton Otel'de yapılan olağanüstü genel kurulda gündeme ilişkin konuşmaların ardından TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, eleştirilere cevap vermek için kürsüye çıktı.

Aydınlar'ın delegelere hitaben yaptığı ''duygusal'' konuşma sonrası Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, değişiklik önergesini oylamaya sundu. Yapılan oylama sonucunda büyük bir çoğunlukla maddenin değiştirilmemesine karar verildi.

"1-2 takımdan fazlası düşmez"
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Olağanüstü Genel Kurul'da sağduyunun hakim olduğunu belirterek, "7-8 takımın düşeceğine inanmıyorum. Düşecek takım sayısı 1 ya da 2 olur" dedi.

Ünal Aysal, 58. maddeyle ilgili yapılan oylamanın ardından yaptığı açıklamada, "58. maddeye dokunulmaması konusundaki talebimiz desteklendi. Bütün başkanlara teşekkür ediyorum. Bu oylama, Türk futbolunun doğru yolu bulmasında ön karar olarak tarihe geçecektir. İnşallah Mehmet Ali Bey istifa etmez" ifadelerini kullandı.

Olağanüstü Genel Kurul'da sağduyunun hakim olduğunu vurgulayan Aysal, "Çok kısa sürede Futbol Federasyonu, umarım yetkilerini kullanarak kararını verir ve biz de sıkıntılarımızı gideririz" diye konuştu.

Sheraton Otel'de gerçekleştirilen toplantıya delegeler yoğun ilgi gösterirken, 300 delegeden 240'ı toplantıda hazır bulundu.

-TFF Başkanı Aydınlar:
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar açılış konuşmasında, ''Bu sınavda her zamankinden daha fazla huzura, güvene, istikrara ve birlikteliğe ihtiyaç duyuyoruz'' dedi.

Bugüne kadar Türk futbolunun iyi yerlere gelmesi açısından 20 yıldır çalıştığını dile getiren Aydınlar, ''Bundan 7 ay önce ben ve 14 değerli arkadaşım yine bu salonda sizlerin teveccühü ile futbol idaresine 4 yıllığına seçildik. Göreve başlayışımızın henüz 90. saatinde şike soruşturmasıyla karşı karşıya kaldık'' dedi.

Aydınlar, kendilerinin de 74 milyon insan gibi bu duruma hazırlıksız yakalandıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Türk futbolu sadece bugün değil, kurulduğu 1923 yılından beri en ciddi krizini yaşamakta. TFF'nin bunu tek başına çözmesi mümkün değimdir. Kamuoyunda zaman zaman süreç iyi yönetilmedi eleştirilerine karşın, sadece iyi niyetle çalışmalarımızı sürdürdük. Bu sınavda her zamankinden daha fazla huzura, güvene, istikrara ve birlikteliğe ihtiyaç duyuyoruz. Çünkü sorumlusu biz değiliz. Çözüm için hepinizden yardım istiyoruz. Sizlerden baskı değil destek bekliyoruz. Bu arada bize bugüne kadar yapıcı eleştirileriyle yön verenlere de teşekkür ediyoruz.''

-''Türk futbolunun başının dik durmasından yana, tarafız''-
Küçük çıkarlar için kaos ortamını daha da büyütmeye çalışan kesimlerin de olduğuna dikkati çeken Aydınlar, şöyle devam etti:

''Bize inanın, adalet anlayışımıza güvenin. 7 aydır süren ama bize 7 yıl gibi gelen bu süreçte çok üzüldük, kırıldık. 'Arkadaşlar bırakıp gidelim' demedik. Bu 7 aylık süreçte evet biz tarafız. Türkiye'den, Türk futbolunun başının dik durmasından yana, tarafız. Bu konuda alacağımız kararların herkesi memnun etmesi mümkün değil. Fakat TFF'nin bugüne kadar aldığı her karar, her işlem TFF'nin kanun, statü ve hukukuna uygun olduğu gibi FIFA ve UEFA'nın uluslararası kurallarına da uygundur. TFF olarak herkese eşit mesafedeyiz, herkese karşı adiliz çünkü biz herkesin federasyonuyuz. Sizlerin teveccühü ile seçilen bir otoriteyiz ama otoriter değiliz.''

''Biz bir aileyiz ve büyük bir aileyiz diyorsak tüm fertleri dinlemek mecburiyetindeyiz'' diyen Aydınlar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Sadece bugün değil sürecin başladığı 3 Temmuz'dan bu yana herkesi dinliyoruz. Kulüpler Birliği ile defalarca toplantı yaptık. Her türlü eleştiriye açığız. Doğru bildiğimizden vazgeçmeyeceğiz. Şeffaf, paylaşımcı olmaya devam edeceğiz. Futbol ailesinin tüm kesimlerinin her kelimesine azami önem vereceğiz. Bu nedenle dürüst olmaya devam edeceğiz. Süreç başladığından bu yana hukukun üstünlüğü en çok konuşulan konu oldu. Biz, sözde değil, özde hukuktan yanayız. Bunu yaparken dünyayı yeniden keşfetmiyoruz. Şimdi sırada savunma hakkı var. Etik kurul da bu süreçte raporunu tamamlayacak. Yetişmesi halinde, play off öncesi nihai kararı almayı planlıyoruz. TFF olarak önceliğimiz elbette futbolun gelişmesi. Bizim için Türkiye'nin uluslararası alanda itibarı da çok önemli. Bunları da dikkate alıyoruz.''

Ankara'daki Sheraton Otel'de düzenlenen olağanüstü genel kurulda, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın konuşmasının ardından verilen ''Genel kurula 1 saat ara verilmesi'' önergesi için oylama yapıldı.

Aralarında Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın da bulunduğu 10 kulüp başkanı tarafından verilen önerge için Divan Kurulu tarafından yapılan oylamadaki kabul ve ret oylarının sayılmaması ise salonda tartışmalara neden oldu.

BAŞKANLAR BİRBİRİNE GİRDİ
Genel kurul salonundan toplantı salonuna geçen Kulüpler Birliği ile TFF Yönetimi toplantısına Orduspor Başkanı Nedim Türkmen ile Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı damgasını vurdu. İkili arasında kavga çıktığı öğrenildi.

Verilen bilgiye göre; Nedim Türkmen ve Kenan Yaralı toplantı sırasında kendi aralarında tartışmaya başladı. Kenan Yaralı'nın Türkmen'i "Çok fazla konuşuyorsun" sözleri ile uyarması üzerine, tartışma daha da alevlendi. Diğer kulüp başkanlarının araya girerek olayın daha fazla büyümesini engellendiği belirtildi.
Kaynak: AA

http://www.sahadan.com/haberler/129234/Ve-Karar-Verildi

IF YOU SLEEP YOU WILL DIE          .....Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer yine kendi kıçınızın üzeridir.....
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2876 : Ocak 27, 2012, 07:05:13 ÖS »

Kendi takımımla bir kez daha gurur duydum bugün Smiley Büyük Altay'ımın Büyük Başkanı Ömer Hızlıok kimsenin yapamadığını yapıp çatır çatır konuştu milyonların önünde Smiley Gerçi zorla susturdular ama kimsenin yapamadığını çıkıp canlı yayında tereddüt etmeden yapması beni çok mutlu etti ve gerçekten gururlandırdı, bu takımı tutarak ne kadar doğru birşey yaptığımı birkez daha görmüş oldum Smiley
ŞU REZİLLİĞE BAKIN. TV8 DE ALTAY BAŞKANI TFF NİN 2Cİ VE 3 CÜ LİG TAKIMLARINA PUAN SİLME CEZASINA OLUMLU OY VERMELERİ KARŞILIĞINDA PARA TEKLİF ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.. şikeci federasyon.

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2877 : Ocak 27, 2012, 07:16:35 ÖS »

Federasyon şike yaptı

Genel Kurul'dan bir gece önce otel koridorlarında "Küme düşme kalksın. Puan silelim, para cezası verelim ve bu paraları size dağıtalım" teklifi yapılan alt lig kulüpleri "Hayır" deme dirayetini gösterdi.

Genel Kurul'de kim kazandı, kim kaybetti ?

Toplantının kaybedeni Mehmet Ali Aydınlar oldu. Bir kez daha yanlış bir strateji uyguladı ve başaramadı. Bir gece önce otelin koridorlarında inanılmaz pazarlıklar yaşandı. Hatta "Federasyon şike yaptı" desek, çok kötü bir benzetme yapmamış oluruz. Zira, birçok İkinci ve Üçüncü Lig kulübüne "Küme düşmeyi kaldıralım, puan silelim, para cezası koyalım; bu paraları da siz İkinci ve Üçüncü Lig kulüplerine dağıtalım" gibi sıradışı bir teklifte bulunuldu. Bu teklifi yapanlar belki direkt federasyon üyeleri olmasa da, bu teklifi Bank Asya, İkinci ve Üçüncü Lig kulüpleri elinin tersiyle itebilme dirayetini gösterdiler.

EN HAYIRLISI oldu

Peki kim kazandı?
Kazanan öncelikle Fenerbahçe oldu. İstediğini çatır çatır yaptırdı. Doğrusu Sonra pek tabii ki kazanan alt lig kulüpleri ve taban birliklerinin delegeleri oldu.
Genel Kurul'daki "Hayır" Türk futbolu için "hayırlı" oldu mu?
Yüzde 100 hayırlı oldu. Şayet "Evet" olsaydı, herkes kaybedecek ve de Türk futbolu Avrupa'da küme düşecekti. Üstelik Aydınlar ve Kulüpler Birliği üyeleri hayatlarının sonuna kadar "kıyakçılar" diye anılacaklardı. Daha da önemlisi asırlık çınar Fenerbahçe afla ligde kalmış bir takım olarak büyük acı çekecekti.

'KIYAKÇILIĞA HAYIR!' DEDİLER

Genel Kurul'da kürsüde "Yargı süreci beklensin" görüşü de dile getirildi. İbre bu yöne döner mi?
Adli yargı sürecini bekleyemezsiniz. Zira UEFA'nın daha yeni aksi yönde bir açıklaması var. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak küme düşmeyi kaldırıp puan silmeye geçemezsiniz. Zira Genel Kurul % 90 oranında "Kıyakçılığa hayır!" dedi. Yapılacak tek şey var. TFF Yönetim Kurulu, derhal görevi bırakmalıdır. Asla kötü niyetli değiller ama bu kadar fazla strateji hatası yaparsanız kaybetmeye ve gitmeye mahkumsunuz.
TFF'de bir seçim sportif yargıyı geciktirmeyecek mi?
Artık bundan sonra olay TFF olayı değil. Olay bambaşka bir boyuta taşındı. Ama artık bugüne kadar sustuğum Sayın Şenes Erzik'e çok net bir yakarışım olacak: "Beyefendi! Siz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşısınız. Allah aşkına konuşun. Hep kapalı kapılar ardında birtakım stratejilerin üretilmesine izin verirseniz, bu ülke sizi de iyi hatırlamayacaktır."
Aydınlar'ın istifa etmeyip hızlı bir şekilde 58. maddeyi işletmesi ve kurulların suçluları cezalandırması da bir seçenek değil mi?

AÇMAZIN İÇİNDELER

3 Temmuz'dan beter bir kaosa girdik. Çünkü çıkış yok. Diyelim, TFF istifa etmedi ve 58'i işletti. Dosyada adı geçen kulüpleri de TFF kurulları suçlu buldu. Şu sorunun yanıtı var mı: Fenerbahçe'yi göndermediğin Avrupa'ya Beşiktaş ve Trabzonspor'un gitmesine neden izin verdin? Aydınlar ve federasyon artık büyük bir açmazın içinde...

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2012/01/27/federasyon-sike-yapti
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2878 : Ocak 27, 2012, 07:47:55 ÖS »

Büyük Altay'ın Büyük Başkanı Ömer Hızlıok'un Genel Kurul Toplantısı'nda yapmış olduğu konuşma:

…ŞU ANDA CEZAEVİNDE TUTULAN İNSANLAR VAR. ÖNCE ETİK KURULU RAPORU BEKLENECEK DEDİLER. SONRA İDDİANAME, UEFA, DERKEN ŞİMDİ KONGRE… LİGLER SAKAT OLARAK BAŞLADI. OLAYLAR GÖRMEZDEN GELİNDİ. SORUNLAR HALININ ALTINA SÜPÜRÜLDÜ. NEREDEYSE ŞİKE SERBEST BIRAKILDI. BAZI KULÜPLER SİYASETE YAKIN OLMALARI NEDENİYLE DERİN YAPILANMALARIYLA GEMİLERİ YÜRÜTTÜ. SÖZDE MARKA DEĞERİ KURTARILACAK. ANCAK CUMHURİYET SAVCILIĞI TEKERE ÇOMAK SOKTU.

(…)

YARIN BİR HAKEM BİR SEFERE MAHSUS PARA ALARAK HAKSIZ PENALTI KARARI VERSE, BİR KALECİ BİR SEFERE MAHSUS PARA ALARAK TOPU İÇERİ ATSA, NASIL DAVRANACAĞIMIZI DÜŞÜNMEDEN, LİGLERİMİZİN SÖZDE MARKA DEĞERİNİ DÜŞÜRMEMEK ADINA YAPILAN BU İŞLEMLERİ AKLISELİM İLE TARTMAYA HEPİNİZİ DAVET EDİYORUM. BUGÜN HERHANGİ BİR GEREKÇEYLE VEREMEDİĞİMİZ CEZALARIN, YARIN BENZER DURUMLARDA KARŞIMIZA EMSAL OLARAK ÇIKACAĞINI; BAZEN TÜM BEDENİN SAĞLIĞI İÇİN KANGREN OLAN UZVUN KESİLMESİ GEREKLİLİĞİNİ UNUTMAYALIM.

İNSANLAR SADECE SÖYLEDİKLERİ SÖZLERLE DEĞİL YAPTIKLARIYLA DA DEĞERLENDİRİLİR. BU SALON İÇİNDE BULUNAN KİŞİLERİN BUNDAN YILLAR SONRA VERDİKLERİ OY İLE DEĞERLENDİRİLECEKLERİNİ, ÇOCUKLARI VE TORUNLARINA “BİZ FUTBOLDAKİ AHLAKSIZLIĞA KARŞI DURAN YÖNETİCİLERDİK” DİYECEKLERİNE İNANMAK İSTİYORUZ.
FUTBOL AİLESİ BUGÜNE KADAR SPORDAKİ ÇİRKİNLİKLERİ KENDİ KURALLARI İÇERİSİNDE HALLETMEDİ, HALLETMEYE GEREK DUYMADI. AMA ARTIK YOL BİTTİ VE DUVARA DAYANDIK. BUNDAN SONRA YA UYGAR MEMLEKETLERDE OLDUĞU GİBİ ÇİRKİNLİĞE TOLERANS GÖSTERMEDEN GEREKENİ YAPACAĞIZ YA DA GLOBAL FUTBOL KAMUOYUNUN ÖNÜNDE ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKELERİ GİBİ DAVRANIP LİDERLERİNİN ÖLÜMÜNDE ABARTILI HİSTERİ KRİZİNE GİREN KUZEY KORE GİBİ AŞAĞILANACAĞIZ.

ANCAK OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL GÜNDEMİNE BAKILINCA EN AZINDAN FUTBOL AİLESİNİN HEDEFİNİN UYGAR ÜLKELER OLMADIĞI, ZİRA SUÇUN MAĞDURLARININ AKLA DAHİ GELMEDİĞİ VE ZARARLARININ KARŞILANMASI İÇİN DÜŞÜNCE ANLAMINDA DAHİ ÇABA OLMADIĞI ORTADADIR. YANİ TEK DERDİMİZ SUÇUN FAİLLERİNİ KURTARMAKTIR. NE İÇİN? SÖZDE LİGİMİZİN MARKA DEĞERİ İÇİN…

PEKİ NEYMİŞ MARKA DEĞERİMİZ? 3 MİLYON VATANDAŞIMIZIN YAŞADIĞI AVRUPA ÜLKELERİNDE LİSANSLI TÜRK FUTBOLCU SAYIMIZ, ÜLKEMİZİN ÜZERİNDE. MAÇLARIMIZIN TELEVİZYONDAN SEYREDİLDİĞİ ÜLKE SAYISI YOK GİBİ. MÜSABAKALARI SEYREDEN ORTALAMA SEYİRCİ SAYISI BATI AVRUPA ÜLKELERİNİN BEŞTE BİRİ KADAR. ULUSLAR ARASI CİDDİ ORGANİZASYONLARA KATILMAMIZ TAMAMEN TESADÜFLERE BAĞLI. İKİ HAKEMİMİZ DIŞINDA YILLARDIR ULUSLAR ARASI ALANDA BAŞARILI ÜÇÜNCÜ BİR HAKEM ÇIKARAMADIK. BİRÇOK KULÜBÜMÜZ, ALTYAPISINDA BESLENME-SAĞLIK-SAHA GİBİ EN BASİT GEREKSİNİMLERİ BİLE KARŞILAYAMAMAKTADIR. AMATÖR MÜSABAKALARDA SAHA İÇİNDE KALP KRİZİ GEÇİREN OYUNCULARA MÜDAHALE EDECEK SAĞLIK HİZMETİ DAHİ VERİLEMEMEKTEDİR. AMA BUNA RAĞMEN HERKESİN DİLİNDE BİR MARKA DEĞERİ LAFI! HİLELİ MALIN DEĞERSİZ SAYILACAĞINI, UZUN VADEDE KAYBEDENİN FUTBOL AİLESİ OLACAĞINI DİKKATİNİZE SUNUYORUM.

TÜRK FUTBOL AİLESİ OLARAK SORUMLULUĞUNUZ SUÇUN FAİLİNİ KORUMAK DEĞİL, MAĞDURLARI KORUMAKTIR. EĞER YAPTILAR İSE, ŞİKECİLERİ VE TEŞVİKÇİLERİ KORUMAK İÇİN GÖSTERİLEN BU ÇABANIN ÇOK AZ BİR KISMININ SON MAÇTA KÜME DÜŞEN KULÜPLERİN MADDİ VE MANEVİ HAKLARININ TAZMİNİ İÇİN GÖSTERİLMESİNİ BEKLEMEK HAKKIMIZDIR.

BU KONGREDE ALINACAK KARARIN, ÜLKEMİZ FUTBOLUNU ULUSLAR ARASI KURULUŞLAR ÖNÜNDE ZOR DURUMA DÜŞÜRMEMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM. ANCAK ALTAY KULÜBÜ OLARAK DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ AHLAK MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİMİZİ, HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIMIZI, ÜLKEMİZDE HUKUKUN EGEMEN KILINASIYA KADAR KONUYLA İLGİLİ YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA HER TÜRLÜ GİRİŞİMDE BULUNACAĞIMIZI, GÖREVİNİ YAPMAYAN İLGİLİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMA HAKKIMIZI SAKLI TUTTUĞUMUZU TÜRK SPOR KAMUOYUNA BİLDİRİRİZ.
ŞİMDİ BİRKAÇ TANE DE SAPTAMADA BULUNMAK İSTİYORUM MÜSAADENİZLE. SAMİMİ OLMAK GEREKİRSE BEN AYDINLAR’IN VE TFF’NİN BU KARARI ALMA KONUSUNDA TAM KARARLI OLMADIKLARINI EN AZINDAN YÜZ İFADELERİNDEN ANLIYORUM. BU BENİM FİKRİM. KENDİ VİCDANLARINDA BU KONUDA ÇARPIŞTIKLARINI GÖRÜYORUM. ANCAK TFF’NİN MAĞDURİYET DOĞURABİLECEK KULÜPLERLE İLGİLİ KAFA YORARKEN, MAĞDUR OLABİLECEK KULÜPLERLE İLGİLİ HİÇBİRŞEY YAPMAMASI BİZİ ÇOK ÜZMEKTEDİR. VE AKLIMA TAKILAN BİRKAÇ SORU VAR:
-FB’DEN KUPA ALINIP DİĞER TAKIMLARA VERİLECEKSE, BU LİGDE ŞİKEYİ TESCİL ETMEK DEĞİL MİDİR?
-EĞER BU UYGULAMA GERÇEKLEŞİRSE, PUAN SİLME CEZASININ 2010-2011 SEZONUNA UYGULANMASI GEREKMEZ Mİ? ÇÜNKÜ BURADAN MAĞDUR OLAN KULÜPLER AVRUPA KUPALARINA GİDEMEMİŞLERDİR, BAZILARI DA LİGDEN DÜŞMÜŞLERDİR. BUNU BU SENEYE UYGULAMAK DEMEK, BU SENE SPORTİF BAŞARISIZLIĞI OLAN TAKIMLARA AVANTAJ SAĞLAMAK DEMEKTİR.
-BENİM BİLDİĞİM LİG STATÜSÜ LİG BAŞLAMADAN ÖNCE HAZIRLANIR VE LİG SONUNA KADAR AYNI TALİMATNAMELERLE DEVAM EDER. YANİ GS BAŞKANININ SÖYLEDİĞİ GİBİ OYUN OYNANIRKEN KURALLAR DEĞİŞMEZ.

FUTBOL AİLESİNİN BANA GÖRE BABASI TFF’DİR. AMA BENİM BİLDİĞİM BABA EVLATLARI ARASINDA AYRIM YAPMAZ. EĞER EVLATLARINI DÜZGÜN İLİŞKİLERLE, ADİL OLARAK BÜYÜTÜRSE KARDEŞLER ARASINDA KAVGA ÇIKMAZ. AMA BUGÜN ALINACAK KARAR TFF’NİN İSTEDİĞİ GİBİ ÇIKARSA KARDEŞLER ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA BİRBİRİNİN KUYUSUNU KAZAR VE İŞ İÇİNDEN ÇIKILMAZ HALE GELİR.
BİR DE BİZİM ÜLKEMİZDE KULÜPLER BİRLİĞİ VAR. ARALARINDA BİRKAÇ TANESİNİ DE ÖZELLİKLE TENZİH EDİYORUM. SİZLER KOCA KOCA KULÜPLERİN BAŞKANLARISINIZ. HEPİNİZ ÖNEMLİ AİLELERİN MENSUPLARISINIZ. BİRÇOĞUNUZ HOLDİNG SAHİBİSİNİZ. BİZLER SİZLERİN TÜRK FUTBOLU HAKKINDA SÖYLEYECEKLERİNİZİ TELEVİZYONDAN AĞZINIZIN İÇİNE BAKARAK SEYREDİYORUZ. SİZ TÜRK GENÇLİĞİNE PARA VE AHLAK KONUSUNDA DERS VERME FIRSATINI ELİNİZDEN KAÇIRDINIZ, YANİ SINIFTA KALDINIZ. BUNU BIRAKIN TÜRK TOPLUMUNA ANLATMAYI, KENDİ ÇOCUKLARINIZA BİLE NASIL ANLATACAĞINIZI DÜŞÜNEMİYORUM. BU ARADA 4 BÜYÜKLERİ TEBRİK ETMEK LAZIM, ARALARINDAN BİRİNE BİR ŞEY OLMA İHTİMALİ OLDUĞU ANDA DİĞER KULÜPLERİMİZİN YÖNETİCİLİK KONUSUNDA HİÇBİR İŞLEVLERİNİN OLMADIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR. YANİ 4 BÜYÜK KULÜBÜMÜZÜN SIRTINA YAPIŞMIŞLAR, HİÇBİR ŞEY ÜRETEMEMİŞLER VE BU ŞEKİLDE YÜRÜMÜŞLER.

DİVAN BAŞKANI: LÜTFEN BİTİRİNİZ.
HIZLIOK: SAYGISIZLIK OLARAK ALGILADIYSANIZ ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM.
SALON: KİMSEYE AHLAK DERSİ VERMEYİNİZ.
DİVAN BAŞKANI: SAYIN HIZLIOK, LÜTFEN BİTİRİNİZ.
HIZLIOK: BİR ŞEY SÖYLEYİP, KONUŞMAYI BİTİRECEĞİM. ZATEN BİR DAHA BİZİM KONUŞMA HAKKIMIZ OLACAĞINI ZANNETMİYORUM.

ŞU ANDA CEZAEVİNDE BULUNAN GİRESUNSPOR BAŞKANI ÖMER ÜLKÜ’NÜN KARTAL-GİRESUN MAÇIYLA ALAKALI E.KALENDER İSİMLİ ŞAHISLA MAÇTAN BİR GÜN SONRA GÖRÜŞMESİNDE “BİZ BU MAÇI SİZİN İÇİN VERDİK” İFADESİ VARDIR. BU İFADENİN ÜSTÜNE TFF’NİN NE DÜŞÜNECEĞİNİ MERAK EDİYORUM. BİR KEREYE MAHSUS ŞİKE YAPMA HAKKINI İDDİANAMEDE YER ALMAYAN DİĞER KULÜPLERE DE TANIMAK ZORUNDA MI KALACAK?

KULÜP BAŞKANLARINDAN BİR KEZ DAHA ÖZÜR DİLİYORUM. SAYGILAR SUNUYORUM.
HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2879 : Ocak 30, 2012, 09:50:53 ÖS »

bu bizim elazığsporun hali nolacak yawf Grin her hafta da son dakika da gol atılmaz ki kardeşim  *hahaha*

Sayfa: 1 ... 190 191 [192] 193 194 ... 203   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!