Imperia Online Turkey  
Mayıs 05, 2024, 02:14:45 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: NERELİSİNİZ ?  (Okunma Sayısı 44226 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #135 : Mayıs 02, 2011, 08:40:12 ÖÖ »

foruma yeni başlayan veya konuya yorum yazmayan arkadaşlar, memleketlerini ve neyinin meşhur olduğunu yazarsa memnun olurum.  *rose*

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #136 : Mayıs 02, 2011, 08:54:19 ÖÖ »

foruma yeni başlayan veya konuya yorum yazmayan arkadaşlar, memleketlerini ve neyinin meşhur olduğunu yazarsa memnun olurum.  *rose*

Belki memleketlerine yeni eklenenler olmuştur ( meşhur Olarak )   Wink

Örnek : Samsun'un ŞAMPİYON'u meşhur Bu sıralar  Wink Nede olsa annemin memleketi Smiley
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2011, 08:58:46 ÖÖ Gönderen: Edessa » Kayıtlı

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #137 : Mayıs 02, 2011, 09:00:06 ÖÖ »

KOCAELİ PİŞMANİYEE Smiley

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR !! H.NİHAL ATSIZ !!
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #138 : Mayıs 02, 2011, 09:09:16 ÖÖ »

Belki memleketlerine yeni eklenenler olmuştur ( meşhur Olarak )   Wink
Örnek : Samsun'un ŞAMPİYON'u meşhur Bu sıralar  Wink Nede olsa annemin memleketi Smiley
Grin
arabayla ist. dönüşü durup alırım hediyelik eşe dosta  Smiley ben daha çok saray helvasını seviyorum ama, onunda ana vatanı kocaeli mi ?   Wink

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
arwen
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

ben mevlana değilim önce adam ol sonra gel

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #139 : Mayıs 02, 2011, 09:16:06 ÖÖ »

bir yiyen pişman bir yemiyen Smiley

İyi yaşlısı olmayan yerde iyi genç olmaz
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #140 : Mayıs 02, 2011, 09:18:44 ÖÖ »

ŞANLIURFA 'lıyım yemeklerinden tut dünya tarihinin ilk yerleşim yeri olarak kabul edilir dünyanın ilk ünüversitesi (harran ünv. ) peygamberler şehri olarakta bilinir HZ. ADEM peygamberin dünyaya indigi yer göbekli tepe bulundugunda ilk yerleşim yeri oldugu kanıtlanmıştır Çigköfte urfanın dır HZ. İBRAHİM peygamberin ateşe atıldıgı dönemde pişirilmeden yapılan yemek olarak ilk kez yapılmıştır eski tarihi konaklarıyla türkiyede en çok konagın bulundugu ildir isot (acı biber) şıllık (tatlı ) peynirli kadayıf içli köfte balıklı gölü ile sanatçıları ile ( Seyfettin Sucu - Kazancı Bedih- İbrahim Tatlıses -Müslüm Gürses- Nuri Sesigüzel -Mahmut Tuncer- Ferhat Güzel - Güler Işık -Mirkelam- Mehmet Özbek (devlet sanatçısı ) Abdullah Balak -Mıkım Tahir - Kel Hamza - Kepekçi - Bekçi Bakır  ilk Aklıma gelenler daha ismini sayamadıgım bir çok sanatçı var ) türkiyede müzigin en çok icra edildigi ildir  sıra geceleri misafirperverligi ile nam yapmış ve daha sayamadıgım bir çok özellige sahip bir ildir  Smiley

Atatürk Barajı, dolgu hacmi bakımından dünyanın en büyük 6. barajı durumundadır. Hidroelektrik Santralı da, dünyada halen yapımı sürenler arasında 3., inşa edilmiş olanlar arasında da 5. en büyük santraldır. Aynı zamanda Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük barajıdır
;D

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #141 : Mayıs 02, 2011, 02:08:55 ÖS »

konyanında dışişleri bakanı meşhur bu aralar Grin konuyu siyasete dökmeyin la çizerim bak...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #142 : Mayıs 02, 2011, 02:12:53 ÖS »

konyanında dışişleri bakanı meşhur bu aralar Grin konuyu siyasete dökmeyin la çizerim bak...

Smiley Aklıma Yılmaz erdoğanın bir stendabı geldi cebimdeki kelimeler isimli zamanında gösterisiydi Smiley Hakkariye ilk bakanın gelişini anlatıyordu resmen yarılmıştım  *hahaha* *hahaha* *hahaha*

http://www.facebook.com/video/video.php?v=287575663657

Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #143 : Mayıs 03, 2011, 11:20:36 ÖÖ »

:Darabayla ist. dönüşü durup alırım hediyelik eşe dosta  Smiley ben daha çok saray helvasını seviyorum ama, onunda ana vatanı kocaeli mi ?   Wink

PİŞMANİYE VE SARAY HELVASI MEMLEKETİ KOCAELİ Smiley KESTANE ŞEKERİDE BURALI SAYILIR AMA BURSADA SAHİPLENİYOR Smiley

AKLINIZDA BULUNSUN ALMAK İÇİN EN LEZZETLİ OLANI TEL OLARAK SATILANLARDIR KÜP YERİNE TEL OLANLARI TERCİH EDİN KALİTELİ OLURSA DAHA LEZZETLİDİR

Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #144 : Mayıs 03, 2011, 11:21:29 ÖÖ »

bir yiyen pişman bir yemiyen Smiley

ÖLE DEĞİL YİYEN BİR KERE YEMEYEN İKİ KERE PİŞMAN Smiley

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #145 : Mayıs 03, 2011, 11:27:12 ÖÖ »

PİŞMANİYE VE SARAY HELVASI MEMLEKETİ KOCAELİ Smiley KESTANE ŞEKERİDE BURALI SAYILIR AMA BURSADA SAHİPLENİYOR Smiley

AKLINIZDA BULUNSUN ALMAK İÇİN EN LEZZETLİ OLANI TEL OLARAK SATILANLARDIR KÜP YERİNE TEL OLANLARI TERCİH EDİN KALİTELİ OLURSA DAHA LEZZETLİDİR

Sizinkide bizim Urfa ile Antep arasındaki rekabete dönmüş Smiley Utanmasalar diyecekler çigköfte de antebin Smiley  içli köfte lahmacun ( urfa tabiri ile  kıymalı ) Antepte hangi evde içli köfte ve kıymalı yapılıyor çok merak ediyorum bizimkiler ev yemekleri onlar ise lokanta restorantlarda kar elde etmek için sahiplenmişler Smiley Antepfıstıgı denen fıstık asıl vatanı siirtdir fakat urfada yetişen fıstıgın onda biri antepte yetişmiyor Sad Adamlar akıllı paketlemeyi zamanında yapmışlar isimlerini verip patent almışlar helal olsun ne diyebilirimki  Bizimkilerin tembelligi Sad

arwen
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

ben mevlana değilim önce adam ol sonra gel

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #146 : Mayıs 03, 2011, 12:29:44 ÖS »

ÖLE DEĞİL YİYEN BİR KERE YEMEYEN İKİ KERE PİŞMAN Smiley

valla biz böle biliyoruz Smiley

İyi yaşlısı olmayan yerde iyi genç olmaz
Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #147 : Mayıs 03, 2011, 02:16:25 ÖS »

Sizinkide bizim Urfa ile Antep arasındaki rekabete dönmüş Smiley Utanmasalar diyecekler çigköfte de antebin Smiley  içli köfte lahmacun ( urfa tabiri ile  kıymalı ) Antepte hangi evde içli köfte ve kıymalı yapılıyor çok merak ediyorum bizimkiler ev yemekleri onlar ise lokanta restorantlarda kar elde etmek için sahiplenmişler Smiley Antepfıstıgı denen fıstık asıl vatanı siirtdir fakat urfada yetişen fıstıgın onda biri antepte yetişmiyor Sad Adamlar akıllı paketlemeyi zamanında yapmışlar isimlerini verip patent almışlar helal olsun ne diyebilirimki  Bizimkilerin tembelligi Sad

biraz reklam gibi olcak ama i.tatlısesin amcaoğlunun burda çiğ köfte dükkanı var (öz amcaoğlu) neden burda die düşünenler olabilir ama hakkaten orjinal amcoğlu ve bu işle uğrasıo tercih meselesi...

ondan yediğim çiğ köfte ile diğer ünlü yerlerde yediğim arasında dağlar kadar fark var...şimdiye kadar çiğ köfte yemememişm dedim kendi kendime...aynı şekilde künefe içinde geçerli Smiley

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #148 : Mayıs 03, 2011, 02:20:14 ÖS »

biraz reklam gibi olcak ama i.tatlısesin amcaoğlunun burda çiğ köfte dükkanı var (öz amcaoğlu) neden burda die düşünenler olabilir ama hakkaten orjinal amcoğlu ve bu işle uğrasıo tercih meselesi...

ondan yediğim çiğ köfte ile diğer ünlü yerlerde yediğim arasında dağlar kadar fark var...şimdiye kadar çiğ köfte yemememişm dedim kendi kendime...aynı şekilde künefe içinde geçerli Smiley

Çigköfte olarak istanbulda satılanların çogunu bilirim ama çigköfte demeye bin şahit lazım ticari düşündükleri için çigköfte yoguruldukdan 10 dk içinde tüketilmesi lazımdır  nedeni ise bekledikçe ıslanır özelligi kaçar asıl çigköftegi urfalı bir ailenin evinde misafir olarak gittiginizde yebilirsiniz çarşıda dükkanlarda satılanlara itibar etmeyin Künefede Antakya ya aittir urfanın kadayıfı farklıdır Smiley

Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #149 : Mayıs 03, 2011, 02:30:20 ÖS »

aynen dediğin gibiydi çiğ köfte Smiley 10 dakka olmasada akşam hava karardıktan sonra yoğrmuş yani saat 9 civarlarında biz biraz geç kaldık Smiley saat gece 1,30 falandı Smiley

Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!