Imperia Online Turkey  
Mayıs 06, 2024, 04:22:03 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: vasiyet  (Okunma Sayısı 3816 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sprinter
mareşal :P
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

numaram değişmedi, HAALA 1 NUMARAYIM !!!

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 28, 2010, 02:00:14 ÖS »

Ölmek üzere olan yaşlı bir baba, yatağının başına üç oğlunu çağırarak onlara vasiyette bulunur:
 Oğullarım, ben ölünce, birbirinize düşmemeniz için, size sahibi olduğum 17 deveyi paylaştırmak istiyorum. Miras olarak develerin yarısını büyük oğluma, üçte birini ortancaya, dokuzda birini ise küçük oğluma bırakıyorum.

Babalarının ölümünden sonra, mirası babalarının vasiyeti uyarınca paylaşmak üzere kardeşler bir araya gelirler. Fakat bir türlü işin içinden çıkamazlar. Mirası babalarının istediği gibi pay edemezler. Çünkü 17 sayısı ne ikiye, ne üçe, ne de dokuza bölünebilir.
 Bu işin üstesinden ancak köyün tecrübe ehli, yaşlı bilgesi gelir, diye düşünüp ona giderek danışırlar.

Bilge kişi;
 Benim bir devem var, onu da alıp yeniden hesap yapın, der. Bu cömertliğe çok şaşıran oğullar, 18 deveyi pay etmeye girişirler. Önce ikiye bölerler, büyük oğul 9 develik payını alır. Sonra üçe bölerler, çıkan 6 deveyi de ortanca oğul alır. Daha sonra dokuza böldüklerinde 2 deveyi de küçük oğul alır. Ama, bütün develeri paylaştıktan sonra ortada fazladan bir deve kalır yine ...
Oğullar bu duruma da bir çözüm getirmesi için yeniden yaşlı bilgeye başvururlar. Bilge kişi güler ve :
  -İyi öyleyse, der. Sorununuz çözümlendiğine göre ben de devemi geri alabilirim artık....

ULAŞAMAZSAN EL SALLA !!!
KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

(üç bacaklı kuzgun) Jumong Muhyul San

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2010, 02:57:54 ÖS »

Ölmek üzere olan yaşlı bir baba, yatağının başına üç oğlunu çağırarak onlara vasiyette bulunur:
 Oğullarım, ben ölünce, birbirinize düşmemeniz için, size sahibi olduğum 17 deveyi paylaştırmak istiyorum. Miras olarak develerin yarısını büyük oğluma, üçte birini ortancaya, dokuzda birini ise küçük oğluma bırakıyorum.

Babalarının ölümünden sonra, mirası babalarının vasiyeti uyarınca paylaşmak üzere kardeşler bir araya gelirler. Fakat bir türlü işin içinden çıkamazlar. Mirası babalarının istediği gibi pay edemezler. Çünkü 17 sayısı ne ikiye, ne üçe, ne de dokuza bölünebilir.
 Bu işin üstesinden ancak köyün tecrübe ehli, yaşlı bilgesi gelir, diye düşünüp ona giderek danışırlar.

Bilge kişi;
 Benim bir devem var, onu da alıp yeniden hesap yapın, der. Bu cömertliğe çok şaşıran oğullar, 18 deveyi pay etmeye girişirler. Önce ikiye bölerler, büyük oğul 9 develik payını alır. Sonra üçe bölerler, çıkan 6 deveyi de ortanca oğul alır. Daha sonra dokuza böldüklerinde 2 deveyi de küçük oğul alır. Ama, bütün develeri paylaştıktan sonra ortada fazladan bir deve kalır yine ...
Oğullar bu duruma da bir çözüm getirmesi için yeniden yaşlı bilgeye başvururlar. Bilge kişi güler ve :
  -İyi öyleyse, der. Sorununuz çözümlendiğine göre ben de devemi geri alabilirim artık....

Smiley Smiley guzeldi saol

sado
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2010, 03:00:10 ÖS »

evet güzeldi eline sağlık ... yanlız bu artı verme işi ne işe yarıyor kimse cevaplamadı Smiley

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2010, 03:02:55 ÖS »

evet güzeldi eline sağlık ... yanlız bu artı verme işi ne işe yarıyor kimse cevaplamadı Smiley
hiç bir işe yaramiyor Smiley

sado
Espena
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2010, 03:04:25 ÖS »

Wink Wink Wink

⎛ℂ✫⎞ Ecdat Tarih Yazmis Evlat Okumaktan Aciz! ⎛ℂ✫⎞
bulgarıstan
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2010, 03:05:09 ÖS »

hiç bir işe yaramiyor Smiley
aslında bır ıse yarıyor kısının sevılıp sevılmemesı bellı eder - yıyen adam sevılmez benım fıkrım Huh?( benım gıbı Grin herkes - vermiş )
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 28, 2010, 03:09:57 ÖS »

aferim-bravo gibi bişey yani Smiley ne biliyim arkadaşın biri yazmış dün + verdim saati dolmadı dolsun akşama vereyim + falan Grin espirisine diyorlar ozaman.. Grin

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 28, 2010, 03:11:27 ÖS »

evet ama bu + veya - işi duzgun verılmıyor. kafasına esen tıklıyor Smiley

sado
bulgarıstan
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 28, 2010, 03:32:53 ÖS »

evet ama bu + veya - işi duzgun verılmıyor. kafasına esen tıklıyor Smiley
senınkı - de dıye hemen lafı dolandır  Grin(evet bana - vermışler hep bende o yuzden herkese - werıyom 3-4 kısı harıc Grin *freak* )
KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Eylül 28, 2010, 08:35:29 ÖS »

senınkı - de dıye hemen lafı dolandır  Grin(evet bana - vermışler hep bende o yuzden herkese - werıyom 3-4 kısı harıc Grin *freak* )
boleleri forumda olunca malesef forum forumluktan cıkar.. bn suana kadar kımseye - vermedm  paylasımı guzel olanlarada + verırım..    gecen bu konuyu bluese acmıstım kafana takma bn dede bı okadar - var bunlar gereksız dedı kım ne oldugunu bılıosa sorun yok...

sado
bulgarıstan
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 28, 2010, 08:37:35 ÖS »

boleleri forumda olunca malesef forum forumluktan cıkar.. bn suana kadar kımseye - vermedm  paylasımı guzel olanlarada + verırım..    gecen bu konuyu bluese acmıstım kafana takma bn dede bı okadar - var bunlar gereksız dedı kım ne oldugunu bılıosa sorun yok...
blues o eksılerı sonuna kadar hak ediyor !
KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Eylül 28, 2010, 08:40:13 ÖS »

blues o eksılerı sonuna kadar hak ediyor !
tmm boswer konunya gore devam edlım kapatalım kardes sonra konu kıtlenmek zorunda kalıyor lutfen... kapatalım

sado
bulgarıstan
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 28, 2010, 08:53:00 ÖS »

tmm boswer konunya gore devam edlım kapatalım kardes sonra konu kıtlenmek zorunda kalıyor lutfen... kapatalım
genelde benım yonunu degıstırdıgım konular kıtlenmez ılk uyarıdan sonra msj lar sılınır kımse cıtını cıkarmaz Smiley ama neyse...
KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Eylül 28, 2010, 08:58:01 ÖS »

genelde benım yonunu degıstırdıgım konular kıtlenmez ılk uyarıdan sonra msj lar sılınır kımse cıtını cıkarmaz Smiley ama neyse...
kraLsın herhalde Tongue

sado
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Eylül 28, 2010, 09:17:36 ÖS »

Bilge kişi;

Hikaye güzel ama matematiksel olarak tamamen yanlış. Smiley 17 nin 9'da 1'i,  2 yapmadığı gibi yarısıda 9 yapmaz. Smiley Sonuçta babaları 17 nin yarısı,  3 te 1 i,   9 da 1i diyor. Smiley
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!