Imperia Online Turkey  
Mayıs 02, 2024, 02:52:15 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: YAZAN KONULARA KATILIYORUM
EVET - 9 (75%)
HAYIR - 1 (8.3%)
YORUMSUZ - 2 (16.7%)
Toplam oy: 9

Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: SABRIMIZIN SINIRI ::)  (Okunma Sayısı 6616 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aykut59
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Kasım 10, 2008, 05:42:50 ÖS »

akpıyanıst kardesım sana benden  bır artı ve bunun yanı  sıra katılmadıgım bır mevzu daha var onlarıda sızınle paylasmak ısterım

cumhurıyet mıtınglerı  bence ıse yaramaz ıcı bos ve artık tepkı vermekten cok bır sıyası partının  ve cıkar guruplarının  ULKEMIZI farklı taraflara cekerek kaos yaratan bır olusum halıne gelmeye basladı ....(eskıden  bu sekılde degıldı daha bır  anlamlı herkez tarafından sahıplenen bır durumdu )

bugunun anlamına  bu   BAYRAK  bu ULKE ve  ATATURK  sadece bır zumreye   aıt degıl hepımıze aıt...  Cool

son olarak  TEKRAR EDIYORUM BU SEKILDEKI OLUSUMLARA YANI PKK ALUSUMLARINA DESTEK VERIDIGI  SURECE  INSANLAR ACI CEKECEKLER VE CEKMEYE MAHKUM OLACAKLAR BIZ HALA  SABIRLIYIZ AMA SABRIMIZINDA   HALA SINIRI VAR TASIRTMAMAYA  CALISINKI UZULEN OLMAYIN  Grin Grin Grin

okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Kasım 10, 2008, 10:47:59 ÖS »

bayramlarda heryerde asılır zaten bayrak asma yasası denen bir şey var isteyerek asmıyorlar sözde kürt bayrağını asamazlar zaten ona cesaret edemezler ve çoğu dükkan dediğin bayrağımızın asılı olduğu dükkanlara ben rastlamadım. Sorun bayrak asma meselesi değil sorun buna inanıp inanmamak adamlar istediği kadar bayrak assın ihanet kanına işlemişse bayrak assa ne olur mesela pişmanlık yasasından faydalanıp teslim olanların çoğu aynı faaliyete şehirde devam ediyor. Demek istediğim vitrine bakmayacaksın öze bakacaksın geçende cumhuriyet yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş demeye bin şahit lazım önde vali vs arkada okullardan alınmış öğrenciler slogan atan valinin önündeki bayrak taşıyıcıları ve bunu zorla yaptıkları her hallerinden belli ee şimdi vitrine bakıp vaybe bingölde cumhuriyete sahip cıkıyorlar demek te cahilliktir. Devlet işi nasıldır bunu herkes bilir sadece kağıt üzerinde buda onun gibi bir şey ne bingöl ne de doğu ve güneydoğunun illeri bir işe yarar toprak bizim bundan vazgeçmek mümkün değil ama üzerindekiler bizim değil zaten bizdende hissetmiyorlar ...

yav senin bingölle alıp veremediğin ne var, ne gördünde bu kadar ağır konuşuyorsun sen ya, ben batıda görmediklerimi bingöl halkında gördüm hepsi insana yakın, güvenilir insanlar ben hiç bir şeylerini görmedim, varıpta 3 ayda değiştiyse bingöl bilmem ama neylerden bahsediyorsun, yani yazacak kelime bulamıyorum. ne diyeyim sana daha.
aykut59
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Kasım 10, 2008, 11:03:13 ÖS »

guzel arkadasım yapılan yorumlar  sadece bıngol ıle ılgılı degıl ıllakı bıngol de guzzel bır  sehırdır ve   oralı olupta cok ıyı arkadaslık ettıgım ınsanlarda   mevcud ..ve yureklı olduklarından sozlerının erı olduklarından bır suphem yok sadece genel olarak yazdıgımız ve ıfade ettıgımız durum su bazı ıhanet etme tesebbusunde bulunanlar veya bulunmak arzusu ıcerısınde olupta bunu eylemeye gecıremeyen cok kandırılmıs veya kandırılması  dahı ıcerısınde bu sekılde dusunceler olan ınsanlar mevcud ve bunlar genel olarak rahatsızlık verıyorlar ve ortamı gerıyorlar artık cahıl mı dersın ıslerıne mı o sekılde gelıyor buyuk bır cogunlukta bunlara uyyuyor veya uymaya calısıyorlar bızım sıkıntımız bunlar ve sabrımızın sınırıda bunlar .........................yanı ozet olarak  mevzu  sadece bıngol degıl ...
catwalk
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Kasım 10, 2008, 11:10:08 ÖS »

Arkadaşlar bence gerçeğe açılan asıl pencereyi kaçırıyorsunuz. Sorum şu olacak sizlere kuzey Irak ta kurulan özerk bir kürt devleti petrol gelirleriyle zenginleştiğinde ve sınırın her iki taraf arasında yaşayan insanlar arasında ciddi bir refah farkı olunca ne olacak?
demur
Chat Operator

Çevrimdışı Çevrimdışı

hay ben böle oyunun !!!!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Kasım 10, 2008, 11:11:07 ÖS »

ne olacak sonun başlangıcı olacak....

Önce İNSAN Sevgisi!
aykut59
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Kasım 10, 2008, 11:15:27 ÖS »

SONUN BASLANGICINDAN KASTIN BU EYLEMLERI YAPAN INSANLARIN PISMANLIGIMI OLACAK YOKSA BASKILARMI ARTACAK...........

YOKSA TERSINE GOCMU BASLAYACAK Huh?Huh?Huh?Huh?Huh??

YOKSA FARKLI BIR DUSUNCESI OLAN MI VAR?Huh?
demur
Chat Operator

Çevrimdışı Çevrimdışı

hay ben böle oyunun !!!!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Kasım 10, 2008, 11:16:44 ÖS »

başka sorun varmı aykut  Grin

Önce İNSAN Sevgisi!
aykut59
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Kasım 10, 2008, 11:18:36 ÖS »

SIMDILIK YOK CEVABINA GORE DEGISEBILIR KONU KONUYU ACAR Grin Grin Grin
okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Kasım 11, 2008, 12:10:05 ÖÖ »

bende bu olaya değinmeye çalışıyorum, bi ayrım yapılmaması lazım, orlarda vatan toprağıdır, ama şunu söyliyeyim şehir içindeki olaylar batıda daha fazla doğuda ben kolay kolay son 3-4 yılda pek olay olduğunu ne gördüm ne de duydum, bakın yanlış anlaşılmasın pek olay olduğunu diyorum oluyor ama batıda olan olaylar kadar olmuyor, düşünün ya, çoğu batı ilinde evin önüne araba koymayı korkuyoruz, antalyada yol kenarına arabanızı bırakıp yarım saat denize girmeye gittiğinizde arabanızın anında camı kırılıp hırsızlanıyor, ama ben bu olayları doğuda görmedim, arabayı bırak evin önüne koymayı kapıları bile hiç kitlemezdim, şehrin dış mahallelerinde inekler yollarda geziyor,  Grin ve kimsede dokunmuyor, bırakın şehir içinde terör olayını asayıiş olayları bile olmuyor, doğuda yaşamak bir başka  *pardon*
_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 11, 2008, 12:41:44 ÖÖ »

Memlekette NİFAK vardır ! VAHDET OLSUN DİYORUZ ! İHANET vardır !  SADAKAT OLSUN DİYORUZ ! İZMİHLAL tehlikesi vardır ! BEKA OLSUN DİYORUZ ! ÖLÜM vardır ! HAYAT OLSUN DİYORUZ ! BİR GÜN DEMEKLE KALMAYIP UYGULANACAK BUNLAR İNANIYORUM...!

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
aykut59
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Kasım 11, 2008, 01:39:41 ÖÖ »

sadece bır teorı   benımkı zaten goc eden adamlar ısı ıcın ası ıcın gelmıs olsa kı gelenler var ıslerınde guclerınde olacaklar .... ama dıger lerı yanı olaylara karısanlar  zaten kendı memleketlerınde barınamamıslar ya oranın halkı ıle catısmıslar ya  hırsızlık yapmıslar yada farklı olaylara karısmıslar yanı ahlakı olarak bozuk olanlardan bahsedıyorum bu adamlar kendı bolgelerıne orada yasarkende zarar vermısler oradan goc etmısler hala yaptıkları olaylar ıle zarar vermeye devam edıyorlar.....

ama bunu anlayamayan  duzgun adamlar da var ıclerınde suru psıkojolısıne  takılıp gıdıyorlar... Cool Grin
okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 11, 2008, 02:05:22 ÖÖ »

ne alakası var ağzında lafı geveleyen sensin, hem asayiş olaylarından bahsediyorum hemde sehir içi terörden bahsediyorum, türkiyeyi ikiye alalım batıdamı daha fazla terör olayı oldu doğudamı. bahsettiğin baharlar köyünüde bilirim, daha ismini duymadığın bir sürü köyü de bilirim, üstelik araçla değil, yaya olarak gezdim, kulp, lice, genç bölgeleri arasında. daha fazlada hiç bir şeyi ortalık yerde konuşamam, bazı kesimi kastediyorum diyorsun, ama köye giremezsin diyorsun, sokaklarda gezemezsin diyorsun ne alaka hem genç denilen bölgede hem bingöl denilen bölgede gece 1 lere kadar eğlenirdik, özellikle sana bingölde hoşuma giden en büyük olayı söyliyeyimmi, 1 tane birahane veya bar bulamazsın toplamda il merkezinde 4 tane içki zatan büfe vardır, başkada bulamazsın onlarda ara sokaklardadır, ramazan ayında sokakta sigara içen bulamazsın, yazmıyayım diyorum, ama mecbur bırakıyorsun hiç tanımıyorsun diyelim halkını çarşıya çık ihtiyacın var beyaz eşya aldın veya mobilya veya üzerine başına kıyafet aldın, hiç biri senetten bahsetmez, ismini sorar, ne iş yaptığını sorar, o kadar örnek ahmet hoca diye deftere 1 sayfa açar abi ne zaman ödersen öde der geçer. hangi dükkana gidersen git çay içermeden salmazlar, bu insanlara nasıl kötü diyebiliyorsun anlamıyorum, hı şu olayda var aklıma gelen, kökenin doğu gibisinden laf etmişsin bu kimseyi ilgilendirmez, hem doğulu olsam nolur, ama merakın gitsin diye söylüyorum, manisa , kırkağaç ilçesinin bir köyündenim, hem diyorsunki doğunun tamamını kastedmiyorum, hemde kökenin doğulu sanırım türünden laf atıyorsun, doğulu insanlardan ne istiyorsun....tekrar soruyorum, amacın ne, niye diyarbakırı, orayı burayı kötülüyorsun. 
aykut59
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Kasım 11, 2008, 02:19:10 ÖÖ »

bakın arkadaslar araya gırmek zarurıyetım var buradakı sıkıntı ortak zannedersem bızım sıkıntılı oldugumuz  mevzu son donemlerde ıyıce artan ve uzun bır zamandan berı sure gelen ve dogu  halkına mal edılmeye calısılan ve malesef dogu kokenlı vatandaslarımızında bılıncsızce alet edılerek katıldıkları veya katılmaya   zorlandıkları olaylar ve bu olaylardan guc alarak seslerını yukseltemeye  calısan ama bılıncsızce bazı seylerın guya savunuculugunu yapmaya calısan bos ınsanlardan bahsedıyoruz .....

bunardan nemalanan ınsanlar ıse bır avuc ıcı kadar az bır grup ama malesef halk bılıncsız desem bence degıl cunkı artık her aılede okumus bır ınsan var bence ...

her aılede artık batıda yasayan ve para kazanan akrabaları var artık ...

ama nedense kıskırtmalara cabuk cevap verıp olaylara karısıyorlar ...

dıyabakır kotu bır yermı bınlerce yıllık  ve kardesce hemen hemen tum dınlerın yasadıgı yasatıldıgı bır sehır degılmı dogunun parısı degılmı ...

ama bır yerlerde yanlıslık var bu yanlıslık ne onu gormek lazım

asıl korkulması gereken sey ıse su

ya bızım sabrımız tasarsa ne olur....

hıcmı ıyı ınsanlar yok tabıkı var arkadaslarımda var dogu kokenlı ve cok kulturluler ve anlayıslılar ve benden daha cok mıllıyetcı ve benden daha cok sınır savunucusu ınsanlar ama onlarında sohbetlerımızde bahsettıklerı sey su ....

bız  ve bızım gıbı ınsanlar artık kalmadı malesef  bır grub

hasız menfaat ve kazanc saglamak ısteyen ınsanlar var bunları tesvık edenler bunlar dıyorlar ...

evet bu bır avuc ınsan sebebı ılede olaylara karısanlar ya bızım sabrımız tasarsa ne olacak onemlı olan bu ve sabrımızın sınırın tasmasına az kaldı....

Cool

akpiyanist
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Kasım 11, 2008, 03:01:31 ÖÖ »

bazı şahsiyetlerle konuşmayı uygun görmediğimden konudaki mesajlarımı kaldırmış bulunmaktayıp başta konu sahibi olmak üzere ilgilenenlerden özür diliyorum !!!

yazdıklarım ısrarla yanlış anlanmakta ve böyle cevap yazılmaktadır konuyu takip eden arkadaşlarımın beni gerçekten doğru anladıklarına ve bana hak verdiklerine inanıyorum saygılarımla *rose*
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2008, 03:05:08 ÖÖ Gönderen: akpiyanist » Kayıtlı

HERKES ÖLÜR AMA HERKES GERÇEKTEN YAŞAYAMAZ YAPTIKLARIMIZ SONSUZLUKTA YANKILANACAKTIR....
papito87
Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Kasım 11, 2008, 06:54:33 ÖS »

arkadaşlar ben de bir bingöllü olarak olaya el koyuyorum kimse bu vatan toprakları içinde her hangi bir şehre veya o şehirde dogmuş büyümüş kimseye laf atamaz sorarım sizlere bu vatanı kimler kurtardı türkler, kürtler , lazlar , çerkezler, aleviler hep birlikte hep beraber kurtardılar bu ülkenin vatandaşını türk, kürt diye ayıramayız hepimizin konuştugu lisan TÜRKÇE baglı oldugumuz vatan TÜRKİYE sakın ama sakın kimse dil uzatmasın bu milletin altından kalkamayacagı yük yoktur öz geçmişimizi unutmayalım  *stop* *stop* *SCRATCH* *SCRATCH* *SCRATCH*
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!