Аутор Тема: 14. круг конкурса - Приче о ИО!  (Прочитано 1495 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
14. круг конкурса - Приче о ИО!
« послато: септембар 03, 2013, 12:05:57 поподне »
У овој теми сви писци могу окушати своје нараторске способности!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже ELEMIRAC

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 80
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #1 послато: септембар 05, 2013, 00:39:59 пре подне »
Imperia online je igrica koja ce vas povesti u doba osvajanja, doba politickih svadja,doba velikih bitaka,doba vitezova,doba pljacksa stanovnistva,doba gde 1000 vojnika gine u 1 bitci.Doba legendrnih kraljeva koji su rusili mnoga ekonomski i vojno razvijena carstva,doba saveza koji se bore za vlast u svetu,doba velikih ratova izmedju saveza.Doba IMPERIE ONLINE. :D

Ван мреже Vidovdan1389

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #2 послато: септембар 13, 2013, 16:09:37 поподне »
                                                         BITKA IMPERIJE ONLAJN                                                                                               Pesacili smo 30 kilometara toga dana i bili iscrpljeni posle teske bitke,od 100 hiljada elitnih jedinica ostalo je oko 65 000 Imali smo strahovite gubitke.Kao narednik svog odreda od 5000 vojnika zaustavio sam se se sa svojom vojskom da bi prenocili u tvrdjavi Aureliji .Sutra bi trebalo da stignemo kuci i da se vratimo svom normlanom zivotu.Oko 4,5 ujutru ispred dobro utvrdjene tvrdjave cuo se neki rog nam nepoznat kad smo izvirili iz kule videli smo ono sto nas je sve uzrujalo: 10 000 nepriateljski jedinica sa 1 ovnom postrojavale su se ispred tvrdjave.Brzo sam dao naredjena i stustio se ka dvoristu.Njih 10 000 na nas sposobnih za borbu 6000-5000 mojih i 1000 vojnika koji cu cuvali Aureliju.Brzo su usmerili ovna na velika vrata tvrdjave ali i ona su odjekunula dok su se pukotine na njoj stvarale. Usmerili smo pecaljku za ovna i uz puno srece uspeli da ga zahvatimo.Digli smo ga u vazduh a onda sa neki 10 m bacili dole i on je se rasprsio.Gadjali smo iz samostrela ko ludi i bacali koplja na zbunjenog protivnika.Nisu mogli da uspostave red i tu je bilo nasa sansa.Brzo sam postavio oko 500 streleca na kule zajedno sa balistima.Nekoliko puta su odapeli strele a uspeh je bio velicanstven.Jedan za drugim padali su ko pokoseni.Ali onda na nase veliko zaprepascenje njih 200 konjanika uletelo je u tvrdjavu kroz otvorena vrata pre nego sto su ih moji vojnici zatvorili.Shvatio sam da je neko trebao da izda grad.Napravli su vrlo brzo zasedu .Opkolili smo ih na sve strane i gadjali samostrelima i kopljima.Jedan je uspeo da se probije kroz redove i pohitao je prema kapiji da je otvori.Uzeo sam koplje krenuo za njim i kad se spremao da presece uze moje koplje razorilo glavu i on je pao uz tup tresak.A onda na olaksanje svih nas cuo se dobro poznati rog.Dobili smo pojacanje u pravom casu.Dok smo mi poubijali ostalu gamad u nasu tvrdjavu je ujahao Ecije poznati voskovodja a njegovih 50 000 vojnika cekalo je ispred.Ali vesti koje nam je on saopstio sve su nas razocarale.                                                                                                                                                                                                             2                                              2 DEO. BITKA NARODA                                                                                   70000 nepriateljskih vojnika  spremalo se da iza susednog brda napadne nas 55 000.Svima nam je bilo jasno da nema bezanja i da cemo morati da se suocimo bez ikakve savezisne pomoci.I krenulo je ...Nadirali su iza brda spremno jurisajuci na nas.Odjednom strele pomracise nebo.Kako da vam opisem taj prizor?Taj prizor je licio na vihor na drvenu zavesu koja je kloparala .Strele su lupale po stitovima kao grad a koplja letela u pomahnitalom besu.Bio sam rasporedjen sa svojom vojskom na desno krilo u prve redove.Kad bi se strele nekako provukle izmedju oklopa zaculi bi se   urlici i vriska ranjenih.Moj pogodjeni konj se zanjihao.Stropostao sam se u prasinu pomaesanu sa krvlju.Kad sam se podigao video sam kako levo krilo razbija nepriateljsko sa strahovitom imperijanskom konjicom.Moje desno je slabije stojalo uzjahao sam konja pored sebe i iz krik krenuo ka bojnom polju ispred sebe.Napredovali smo.A onda kao grom iz vedrog groma video sam svog naljuceg protivnika koji mi je ubio zenu i dete sa dobro poznatim ubilackim osmehom.Nisam puno razmislajo krenuo sam na njeg svom silinom spremio sam koplje i bacio ga brze no strelu.Nikada tako jako nisam bacio.Ali moj protivnik je bio jedan od najvezbanijih vojnika u protivnickom taboru , koplje mu je prozvizdalo kraj uva.On je uzvratio sam svojim strelama vesto sam ih izbegao ali moj konj nije.Zalosno je zanjistao i polegao spao sam i tresnuvsi od pod.Shvatio sam da je ovo kraj svega i cekao poslednju smrtonosnu strelu.Video sam kako je potegao luk ali u tome su ga omeli njegovi vojnici koji su se zurno povlacili pred nasim sve brojnijim napadima.Nisam puno cekao zgarbio sam mac i jurnuo ka njemu.Jedna strela me je pogodila u rame ali ja sam samo nastavio i zario mu mac u stomak.Krv je siknula a on se stropostao iz sedla.Cast i osveta konacno su bile udovoljene.U daljini sam video protivnicke bojne redove kako se povlace i nase koji ih gone,satrivaju i ubijaju u nekom ludom besu.Noc je padala.Lezao sam u potoku krvi i shvatio da smo konacno pobedili i izborili miran zivot.                                                                                                                                                          [3                                                           3 DEO                                                                                                       Posle 2 sedmice bio sam ziv i zdrav a rame mi je zacelilo .Sa svojom preostalom vojskom vartio sam se u rodni grad sa misljom da je vreme da se krene iznova.Ozenio sam se jednom princezom koju sam izbavio iz zarobljenistva i koja mi je rodila prekrasnog sina.I dan danas posle 10 godina secam se te bitke i nase velike junacke pobede i naroda koji je vapio za slobodom.                                              .                                                          KRAJ
« Последња измена: септембар 13, 2013, 16:11:02 поподне Vidovdan1389 »

Ван мреже nidjobre

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 71
  • Углед: +9/-2
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #3 послато: септембар 15, 2013, 21:23:33 поподне »
evo neki su se raspisali i napisali su svoje dozivljaje i dogadjaje vezane o imperiji :D.Resio sam i ja malo da se nadovezem da vam ispricam jednu priciu :D.POcela je era u 53blitz svetu i ja kao i moj savez odma smo krenuli u startu ozbiljniju igru.Kako je vreme prolazilo i dan za danom sve je bilo zanimljivije i zanimljivije ali sve dojednog jutra.Ustajem ja lepo sedam za komp kad ono ahot2 sve srusio tvrdjave a ja mu nista radio nisam niti je bilo rese da pokupi.Ja se iznerviram i popalim ga i ja u svim provama.Sutradan milina niko mi tvrdjavu nije taknuo niti me je pljackao ali tog dana ahot2 je presao iz concordia saveza u
rosford.i onda su se momci ludacki napalili na mene i jowketa nzm stvarno sta im je puklo u glavi ali ko da su izgubili razum :(
svaku jutro ustame sve opljackano sve poruseno i tako svaki dan me ruse evo i dan danas jedan igrac is81kas Rumun non stop me rusi.I dan danas ceo savez se okomio na mene :D jedan dan podignem 2 kolonije sutra nema ni jedne :D i sve tako u krug.
Eto hteo sam da kazem da igrica nije samo farmanje nego i ratovanje sto je dosta zanimljivije :D kako ja volim nekog da rusim tako i oni vole mene :D. Ratovi su cari ove igre  8) 8) 8)

Ван мреже SerbiaMaster

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 268
  • Углед: +47/-57
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #4 послато: септембар 16, 2013, 01:03:48 пре подне »
"Хладно. Тако ми је хладно. Како се беше зовем? Ко сам ја? Где сам? Откуд ова крв по мени? Шта ми се десило? Шта..."
Пробудих се одмах. Опет тај грозан сан. Опет ме Сотона куша. Нећу поклекнути. Откако ме је грозница обузела, стално сањам исте снове. Сотона покушава да ме ослаби, да ме натера да посустанем. Питам се само зашто, кад и овако ускоро умирем и одлазим на боље место. Зар нисам довољно служио Богу у свом животу? Зар нисам освојио многе територије у његово име? Зар нисам убио пуно неверника који су се супротстављали Његовој вољи? Питам се чиме сам ово заслужио...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-"Опет се пробудио"
-"Зар опет? Да ли да зовемо лекара да му пушта крв?"
-"Нека. Пусти га. Може умрети од пречестог пуштања крви. "
-"Боље нека неко сутра позове свештеника. Нека се исповеди макар. Само је питање времена."
-"Мислиш да се неће извући?"
-"Тешко. Данас је поново искашљавао крв. Све теже дише. Можда га једино Бог исцели због његових дела доброте према цркви. Ипак им је поклонио свој посед пошто се разболео."
-"Биће све у реду. Видећеш већ. А сад се врати на спавање, сутра рано устајемо. Морамо да му спремимо доручак."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-"Господару, свештеник је дошао."
-"Свештеник? Нисам тражио никаквог свештеника. Шта ће он овде?"
-"Тражили сте још јутрос да пошаљем кочије по њега. Дошао је да вас исповеди, мој господару."
-"Да ме исповеди? Зашто када ћу ускоро оздравити. Ово је само мала прехлада, проћи ће ускоро. Нема потребе за тим."
-"Слажем се са вама, мој господару, али он је прешао далек пут. Дозволите му макар да се исповеди."
-"... у реду. Али нека буде брз, желим да спавам. Тако сам уморан..."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-"Добар дан, мој лорде. Видим још се нисте опоравили ли изгледате много боље. Ето видите да Бог пази на вас..."
-"Оче молим вас поштедите ме тих прича. И Ви и ја знамо да ми се крај ближи. Зато молим вас завршите обред што пре. Желим да спавам. Тако сам уморан.... "
-"У реду, завршићемо што брже. Када сте се последњи пут исповедили?"
-"Прошле недеље када сам био у опатији да предам земљу цркви."
-"Земљу? Зашто сте то урадили? Имате ви још слуга које могу да је обрађују..."
-"Чему све то ако немам наследника?... Молим Вас немојте скретати са теме."
-"У реду. Не размем само што бисмо то радили, исповедили сте се прошле недеље... Од тад нисте починили никакав грех, зар не?"
-"Нисам, нисам... али ме муче страшни снови."
-"Снови? О чему је реч?"
-"Снови из моје младости. Снови из дана када сам био у пуној снази, освајао нове територије у Његово име. "
-"О чему сањате?"
-"Поново ме прогоне они које сам убио. Поново долазе по мене. Сањам њихова лица..."
-"То вас Сотона куша драги мој. То није никакав грех. Покушава да вас натера да поклекнете. Издржите још мало, одуприте му се."
-"Покушавам. Али ми пред очима опет играју слике. Слике масакра, који није требао да се деси. Недужни старци, жене, деца... Нису требали да умру."
-"Мучи. Зар стварно мислиш да су требали да преживе. Да наставе да шире своју не хришћанску веру? Да наставе да се коте и после "
-"Наравно да не... али мора да је постојао неки бољи начин. Неки безболнији и мање крвав. Али шта год урадио, слике ми поново долазе... Зато сам и дао цркви све што имам, силне земље које сам у походу освојио, надајући се да ће ми Он помоћи."
-"И јесте, мој лорде. Послао је мене код вас. И исправно је поступио. То вас драги мој, Сотона куша. Немојте поклекнути. Будите јаки. Остаћу вечерас на вашем имању за сваки случај ако се нешто догоди. Запамтите, Сотона је обмањив. Може изгледати као да вас је победио, али запамтите, ви сте јачи од њега."
-"Хвала вам. Сад идите... уморан сам. Само желим да спавам...Реците мојим слугама да ми упале ватру. Хладно ми је. "
-"Хоћу, мој лорде."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Још један кошмар. Опет исто. Пожари, силовања, убиства. Зар смо све то радили у име Бога?
Мирис дима ми одједанпут испуни ноздрве. Неко је упалио ватру... али ко? Ах да, ја сам наредио. Али зашто је хладно. Ох Боже зашто је тако хладно? Тако хладно...

Пун је месец. Бојим се да заспим, опет ћу сањати исте снове. Опет мучења. Опет патње, Кајем се...кајем. Кајем се за сва зверства што сам починио. Кајем се за сва убиства... за сваку кап крви коју сам пустио другоме. КАЈЕМ СЕ. Кајем се...
Осетих неку сланоћу у устима. Сузе. Плакао сам а да то нисам ни приметио. Сада ми је лакше... лакше дишем. Лакше се осећам. Желим само да спавам...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-"Господару. Господару јутро је. Да ли желите доручак?"
Тек када сам се приближио кревету схватио сам. Умро је. Отишао је у краљевство Господа. Напустио нас је и отишао на много боље место... и треба, јадник се доста напатио у животу.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Много година је прошло од тог догађаја. Сада служим новог господара. Али једна слика, један тренутак памтим још. Слика коју ћу памтити цео свој живот. Умро је са осмехом на лицу. Изгледа да је напокон пронашао мир.

-----------------------------------------------ТХЕ ЕНД----------------------------------------------

Знам да причица нема директне везе са империјом, али надам се да вам се свидела
До следећег круга, ваш еСеМ
« Последња измена: септембар 16, 2013, 10:35:52 пре подне SerbiaMaster »

Ван мреже Beloglavi.Sup.

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 185
  • Углед: +28/-11
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #5 послато: септембар 16, 2013, 11:26:31 пре подне »
Будим се наспаван , дивно јесење јутро.Магла се диже изнад облизњих планина док сунце излази изнад њих и обасјава мој двор .Осећам се спокојно и мирно.Капетан подноси известај да је ноћ била мирна и сви војници су на броју .Све изгледа савршено за дан реновирања и унапређивања дворца као и економије.Скупљам војску и наређујем нападе на једну , другу , трећу ... независну провинцију.Губитака је било ал' ипак су вредни узетих намирница , ресурса , робова ... Планирам да дигнем тврђаву на веци ниво , покренем још једну централизацију и појачам економију.Наређујем да изваде уштеђевину из царске ризнице , ратни приход , све награде , мали кредит из банке и 10 сати производње.Ресурси се гомилају , војници се испред тврђаве одмарају и чувају двор.Покрећем ниво тврђаве , неколике фарме али ми хвали злата за централизацију 10.Стављам вишак ресурса на продају , чекам и чекам али никако да дођем на ред за продају.И док се ја презнојавам дешава се оно чега сам се прибојавао.Моји контра-шпијуни са осматрачнице уочавају непријатељску војску која се креће ка нама , процењују да су код нас за 11 минута.Брзо огласавам узбуну , војници стају у одбрану , мештани се склањају у склониста ... Балисте на куле , стрелце на тврђаву , остала војска на пољу.Први стуб одбране мог народа и дворца су копљаници затим коњички стрелци , тешка коњица , мачеваоци и остатак стрелаца који нису стали у тврђаву.Док ја проклињем пијацу и непријатеља и друге играце који не купују моје понуде непријатељска војска се приближава.Сазнајем да им је формација јак центар коњица - мачеваоци - стрелци - катапулти.Подешавам мени јаке бокове и мобилишем тачно онолико војника колико ми је потребно за победу , ипак непријатељ је бројнији.Размишљам да померим војску и понесем колико могу ресурса ал ' јесам ли Србин или не ? Небо се наоблачило од непријатељских стрела само понегде засија запаљени хитац из катапулта , погађају тврђаву која претрпљује велику штету .Чују се јауци и урлици војника који су погођени стрелама које су прошле поред штитова.Док гледају како поред њих гину њихови пријатељи ,браћа , синови , очеви исчекују напад коњице.Док се приблизавају , копљаници који су презивели постављају њихово оружје за дочекивање коњице .Тада су се зачули крици њихових војника и коња који су погођени нашим стрелама и хитцима из балиста.Настављају и покушавају да пређу наше мртве војнике који нам и мртви помазу , неки успеју да прескоче копља и дођу до мацевалаца али их ту сацекаше наси коњаници.Тада они полазе у контра напад , довршавају остатак непријатељске коњице и заједно са мачеваоцима напредују.Док њиховој војсци морал пада и почињу да безе моји војници још јаче напредују размишљајуци о томе кога и шта бране.Коначан исход битке је био јасан иако су били бројнији .Док се помазе рањенима и спремању погинулих за вечни починак злато из пијаце долази.Покрећем централизацију 10 и опет сам на новом почетку .
Остаје ми само сећање на ову величанствену битку , добијену част и медаља за битку дана . :)   
                                                                                                                                 

Ван мреже ELEMIRAC

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 80
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #6 послато: септембар 17, 2013, 11:58:14 пре подне »
Ljudi svaka vam cast za price odlicne su :D

Ван мреже Vidovdan1389

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #7 послато: септембар 17, 2013, 12:07:24 поподне »
Kad ce kraj?

Ван мреже SerbiaMaster

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 268
  • Углед: +47/-57
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #8 послато: септембар 17, 2013, 12:09:29 поподне »
sad je proglasenje za koji minut

Ван мреже Beloglavi.Sup.

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 185
  • Углед: +28/-11
    • Погледај профил
Одг: 14. круг конкурса - Приче о ИО!
« Одговор #9 послато: септембар 17, 2013, 12:11:46 поподне »
Kad ce kraj?

Postoji tema generalna diskusija u okviru konkursa i tu mozes da pitas :)

A kraj ce sad jos malo
« Последња измена: септембар 17, 2013, 12:14:44 поподне Beloglavi.Sup. »