Конкурс > Приче 2014

13. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!

(1/6) > >>

Normal:
Тема за ваше приче на тему Светског првенства Империје Онлајн 2014.године!

SrbHristov:
ВЕЧЕ У ПОДНОЖЈУ ПЛАНИНЕ ПОБЕДНИКА

Испод Планине Победника, у чијој унутрашњости је од метала из светих земаља израђен Пехар Јединственог, улогорила се репрезентација Србије. Није она једина на овом месту. Ту су и друге репрезентације разапеле своје шаторе, поставиле утврђења, неки су одмах ставили вепровину на ражањ, други су одмах отворили боце домаћег вина,...Али нас занимају српски витезови, како су уопште стигли дотле, шта раде у пола ноћи, о чему разговарају далеко од породичног дома, о чему размишљају док су и друге нације и националности у њиховој непосредној близини.

Око једне логорске ватре у круг седе Мика, Пера, Лаза и Жика, и причају загледани у врх Планине Победника.

Мика: «Далеко смо догурали, остварили смо свој сан да дођемо до Планине Победника.»
Пера: «Да, заиста величанствено изгледа, као у књигама великих пустолова. Имаћу пуно тога да причам деци пред спавање.»
Лаза: «Овако под месечином док гледам врх планине и док је овако тихо, мене обузима тиха језа. Ипак нисмо сами овде. Нисмо само ми дошли да узмемо Пехар. Шта ћемо да радимо? Какви су нам планови?»
Жика: «Прошло је већ неколико дана, добро смо утврђени, то треба задржати у случају изненадног напада. Мој циљ је да сви останемо овде и сачекамо прави тренутак да кренемо у само језгро планине.»
Пера: «Зашто се не бисмо поделили? Најискуснији витезови да крену ка планини, а други део да остане овде и брани ово што имамо. То је прилично рационално.»
Мика: «Моја искуства од прошле године су ова: Што пре и што боље се развити, па онда свом силом кренути до краја. Само тако може и то је једини начин освојити Пехар. Наши шпијуни кажу да су се неке репрезентације увелико развиле и увелико спремају да крену ка циљу. Данима седимо овде, као да цупкамо у месту. Уопште ми се то не свиђа.»
Лаза: «Слажем се, погледај појединце, овај само спава, онај тамо само јури дивљач по шуми, овај нема времена ни за шта, само дангубе. Нећемо ми ништа направити овако.»
Жика: «Наши прошлогодишњи репрезентативци су нам обезбедили дије за бржи развој. Са тим дијама итекако можемо да обезбедимо и војску и добру економију. А ми...»

И одједном се сви утишаше, свако са својим мислима: Жика је, као темпераментан човек, размишљао да одустане од свега и врати се кући; Микине мисли су биле биле замршене за друге, али не и за њега: то је његов начин да нађе најоптималније решење за ртенутну ситуацију; Пери се цепало срце јер далеко је догурао до овде и имаће шта да прича жени и деци, а имао би и више само кад би бар покушали да се његови другари добро организују; а Лаза, као Жикин пријатељ из детињства, размишља о чему Жика размишља, па како Жика, тако ће и он.

Ово мирно вече, у подножју Планине Победника, чији врх се бајковито оцртава на месечини, поред тога што је испуњено тремом због присуства других репрезентација, испуњено је и тихом језом од сопствених мисли српских витезова.
Стари кажу да је јутро паметније од вечери. Видећемо сутрадан да ли су се мисли и страсти наших владара узбуркале или су утихнуле.

AleXXX.:
Квалификације су прошле, 30 најбољих играча иде даље у групну фазу.
Тренутни састав наше репрезентације: http://prntscr.com/53lxn2
Групна фаза се састоји од 8 група по 11 земаља.
У групи 8 поред Србије су и: Колумбија, Литванија, Еквадор, Израел, Азербејџан, Парагвај, Тринидад и Тобаго, Аустралија, Порторико и Катар.
Србија је тренутно на 1. месту у групи са 747,5K бодова. http://prntscr.com/53lz7w
У топ 11 играча у групи 8 имамо 3 наша играча, temnic, rokafort и blue_BR од којих је temnic тренутно најбољи са 70 790 бодова. http://prntscr.com/53m0ms
По тренутним војним бодовима наших играча може се закључити да имамо ратоборну екипу која се не плаши да напада. Само тако наставите.
Пожелимо срећу нашим играчима и да Србија напокон постане СВЕТСКИ ШАМПИОН у Империји, заслужили смо!

mrzigolo:
Иако му је мајка више пута поновила да је сувише рано да пише Деда Мразу, мали Стевица из Сремчице код Београда је ипак један дан сео и написао своју жеље у једном кратком али садржајном писму:

"Драги Деда Мразе...

Сигуран сам да је на том твом Северном полу двадесет и први век стигао када и код нас у Сремчицу. Убеђен сам да и ти имаш интернет и да владаш модерним средствима комуникације као што су рачунар, лап топ или таблет. Не верујем да ти они вилењаци пристају да и даље трчкарају по беломе свету и разносе писма у временима када поштари служе само да носе пензије оним старомодним бабама и дедама са послератним пензијама и плаве коверте онима које јуре судски извршитељи. Тих вилењака нема ни у цртаним филмовима више, и они из цртаних имају мобилје телефоне, и немој да ми одмахујеш главом јер знам, видео сам.

Исто тако драги Деда Мразе милион посто сам убеђен да не седиш по цео дан и размишљаш шта ћеш нама, деци по целом свету, донети за Нову годину, сигурно да још нешто радиш, имаш и профил на Фејсу али се вероватно вешто кријеш иза имена неког Џорџа Бекенбауера или Мелани Бриџит ( под српским именом ниси, ретко који се крије иза наших имена ).

Е па слушај деда, док сурфујеш по нету и разгледаш тамо не знам шта укуцај и сајт Империје Онлајн, отвори налог и одиграј једну еру. Ако сада кренеш неки блиц свет таман ће ти се завршити до Нове године и имаћеш времена да одрадиш тај део свог посла којег додуше имаш само за Нову годину. Сада се вероватно питаш зашто ти ово тражим да урадиш, па ћу ти и то појаснити како би схватио да ово није само још једна жеља неког тамо доконог детета које не зна шта хоће више поред брда играчака којима га затрпавају сви од реда.

Хоћу да одиграш једну еру, али одиграј без премијума, без тренутне обуке војске, отварања храмова и тренутних истраживања. Одиграј тако да видиш како је када те сви деру, како изгледа када се свако јутро будиш и видиш да ти сељаци беже из царства као да је на налог ушла куга или нека друга неизлечива болест а не ти. Играј тако да видиш шта више боли, да ли када ми неки тамо Румун за 20 мин убије војску коју сам правио месец дана и више и још ти пошаље смајлић да те подје....

Е када тако одиграш ту еру онда пронађи од прошле године писмо које сам ти ја послао и изричито ти у њему написао да ове године не желим никакве водене пушке, аутиће и бициклу већ само један пакет дијаманата јер ме је тата пустио да ове године играм Светско првенство Империје Онлајн! И лепо сам ти написао у том писму да сам целе године био добар и да ћу и ове године бити добар, и да у школи имам све петице, да редовно радим домаће задатке, да чак и бабу слушам када ме шаље у продавницу по улошке и остале глупости. Црвеним тамо док ме оне жене гледају и смеју ми се говорећи да сам добар бабин укун, али ћутим и трпим све рачунајући на тај пакет дијаманата. И шта добијем за нову годину? Нинџа корњаче ! Па који ће ми мој корњаче Деда Мразе! Па је ли могу са њима да играм на Светском ове године, нема деда овде Шредера и осталих, овде су деда Турци, Бразилци, Румуни и остали,,,и нико од њих од Деда Мраза није добио ни бициклу ни нинџа корњаче, сви су са собом понели дијаманте!

И немој више ни да ми шаљеш поклоне, не треба ми од тебе ништа! А сазнаћу у ком си свету отворио налог, има да се региструјем тамо и да те дерем сваки дан! Па ћеш следећи пут добро размислити када видиш писмо од још неког детета где ти тражи дијаманте за Нову годину!

Толико од мене Деда! "

Martina:
Направљен је први пресек. Објављена су имена победника!

Проглашење победника након првог пресека 13. круга конкурса!

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију