Аутор Тема: 9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!  (Прочитано 1469 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« послато: септембар 01, 2014, 16:03:08 поподне »
У овој теми можете објавити ваше приче на тему ДИЈАМАНТИ - најбољи пријатељи дворских дама и најгори непријатељи витезова...

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator

Ван мреже diana35

  • Редов
  • *
  • Поруке: 1
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #1 послато: септембар 01, 2014, 22:48:28 поподне »
01.август 2014. године

Драги дневниче,
Опет иста прича... он спопада ја измишљам разлоге, једно вече ме боли глава, друго вече сам уморна, преко дана се љутим за сваку ситницу па сам као љута и слично. Не знам до када ћу више овако, почела сам да се понављам са својим разлозима па ће кад тад провалити да нешто није у реду. Данас ми је Жељка регистровала налог у некој игри Империја Онлајн, почела сам то играти, да мало скренем мисли и да нађем себи неку занимацију. Свиђа ми се, прави се војска, тврђаве, фарме, нека истраживања...симпатично ми је скроз. Ту је у савезу више нас, има нас са свих страна и по цео дан пишемо по том трибуну, брзо ми прође време, и не морам овога мог да слушам док прича његове стандардне глупости.

04.август 2014.године

Драги дневниче, данас сам се "закуцала"! Ти не знаш шта то значи, али објаснићу ти. То значи да сам сву ону војску на оном налогу на Империји Онлајн погубила јер сам послала напад на неког коме је ник у игри Отреси_ме! И отресао је он мене! Одоше и мачеваоци, и стрелци , и овнови, ма и товарна кола! Све оде, дође ми да кукам од муке! Жељка каже да је то зато што нисам премијум играч, да сам била премијум прошла бих га, овако ме зезнуо морал! Тај премијум се активира дијамантима, ја их имам свега 5, тако да размишљам да купим дијаманте и највероватније ћу их купити. Онај мој ме опет синоћ спопао, нисам морала да измишљам ништа, рекла сам му да ми је рат у току и да морам да пазим војску, нисам ништа ни слагала, тако да ми је ова Империја одлична! Право средство за контрацепцију!

11.август 2014.године

Драги мој дневниче!!!
Узбућена сам, купила сам данас пакет од 400 дијаманта, тричавих 20 евра, Жељка ми је све објаснила. Активирала сам премијум, фарме су ми сада као у Норвешкој, становништво само расте, долазе у моје царство као да делим чоколаду за џабе....ма не могу свој налог да препознам! А тек када узмем десетосатну производњу, ма милина, напредујем много боље сада. Данас сам Жељку водила на ручак, сто пута сам јој захвалила што ми је показала како се ово игра и критиковала сам је зато што ми није одмах рекла за фору са дијамантима. Да сам од почетка знала могла сам бити прва на ранг листи. Дијаманти су чудо!

14.август 2014.године

Драги дневниче,
Оних 400 дијаманата је нестало као да их није ни било...мало сам се занела, мрзело ме да чекам да се заврши обука војске, да се заврше нека истраживања, нека градња...па сам то уз дије убрзавала. Али ипак Жељка ми каже да се не нервирам, да ћу видети колико ће ми то помоћи у даљем напредовању са налогом. Она је искуснија, зна како се игра и верујем јој. Имам неких 100 евра што сам оставила за оне ципеле што сам ти помињала раније, па ћу са тим да купим пакет од 2000 дијаманата, плус награда од 400 дијаманата. Ципеле могу да сачекају мало, није ми хитно,,,,а дијаманти ми требају, Жељка каже да се премијум ускоро завршава а и да је штета да пропустим бонус ковчеге у храму. Она зна, послушаћу је.

15.август 2014.године
Драги дневниче,
Купила сам онај пакет од 2000 комада, не могу да ти опишем како је добар осећај када их имаш на налогу! Журим, идем да играм, само сам свратила да ти се јавим. И да знаш да ми је Жељка променила живот, онај мој ме више и не спопада, види да сам за Империјом нон стоп па и не покушава.

01.септембар 2014.године
Драги дневниче,
Знаш ону Жељку за коју сам ти рекла да ми је живот променила и да је обожавам? Е па --бип-- ми је живот променила! Навукла ме је на ове дијаманте, и оних 2000 комада сам --бип--бип--бип као да их није ни било! Ја јој кажем данас шта је ово Жељка она каже не кукај, сама си их потрошила, зашто ниси чувала! Па зашто ми то није раније рекла! Је... --бип-- је Империја и где ми је показала да је играм и где и купих први пут дијаманте! Ципела ми није жао, али сада морам потрошити и кинту коју сам оставила за хаљину! Премијум при крају, фарме пуне, сељаци беже од мене као да имам неку болест, реса све мање! А ти драги мој дневниче ако имаш неки савет како да дођем до дијаманата ти причај брате, шта само ћутиш, ја причам ти ћутиш! И да знаш решила сам оног мог данас, опет ме спопао, рекла сам може! Ја теби то ти мени пакет од 20 евра! Тако ће бити у почетку, а када га навикнем онда ћу му дићи цену на пакет од 40 евра! И ћути дневниче, немој да ме осуђујеш, немаш ти појма шта су дијаманти и како је незгодно када се навучеш да играш са њима! Ај здраво!

02.септембар 2014
Дневниче,
Заборавила сам јуче да ти кажем, Жељку ми више не спомињи!

Ван мреже GRIFIN1

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 236
  • Углед: +225/-88
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #2 послато: септембар 05, 2014, 16:51:42 поподне »
 Све је почело као и обично. Ништа није наговештавало да ће тај дан постати тако посебан.

 Ал да кренемо испочетка.

 То јутро шпијун број 257 дошао је, благо се наклонио и замолио за дозволу да рапортира. Рапорт је гласио отприлике овако:
,,Поштовани Владару на коти 494x 461y примећена је чудна светлост. Молим за дозволу да извидим.''

 Дадох човеку 3 писма. Једно да однесе крчмару да му спреми храну за пут. Друго за оружницу да му дају потребну опрему. Треће коњушници да му дају коња( нема смисла да човек пешачи до тамо..далеко је)

 Вратио се тек сутрадан.

 То касно поподне ушао је сав озарен у главну дворану носећи бисаге. Биле су препуне. А кад их је отворио бљесак неког чудног светла све нас је заслепео на кратко. Жмиркајући нађосмо тамне наочаре које нам поклонише кинези кад куписмо оних 5ооо лепеза.

 Бисаге су биле пуне камења не обичног облика и још не обичнијег сјаја. Узех један камен у руку. Такву хладноћу никад нису осетили моји дланови. Разгледам и не верујем-окле толики сјај?

 Мудраци су размишљали чему служи. Свештеници су молили за милост богове мислећи да су то звезде бачене са неба. Све у свему сви су се слагали да је тај сјај чудо и дар.

 Стрпасмо ми то чудно камење у ризницу не знајући чему служи. Сутрадан злато се дуплирало!!!!!!!! Кроз царство се пронео шапат – ,,Камење има моћ....''

 Постависмо један камен изнад олтара, један на универзитет, па на градски центар..и тако редом док свака грађевина, од рудника до крчме, није била покривена светлом не обичног камења.

 Царство је синуло. Засенило сва околна царства својим богатством. Сељана је било све више, рудници су давали више сировина, богови даривали храм разним поклонима...опште благостање наста.

 Реших да подарим камење и осталим владарима са којима бејах у савезу. Сви су се били одушевњени његовим моћима.

 Не пријатељи су се разбијали о наше тврђаве. Војници су се борили са много више морала. Све је било савршено. Напредовали смо невероватном брзином. Савез је ушао у топ 20..10 и избио на прво место. Јучерашњи не пријатељи слали су молбе за фед. Владари су молили да уђу код нас у савез. Узели смо двор. Један, други, трећи........били смо на врху. Завидели су нам.

 Ту еру смо завршили као апсолутни господари реалма захваљујући шпијуну 257.

 Ту еру видех најниже и највише што владар може да буде. Упознах људе који знају за част и најнижу врсту која се продаје за шаку камења.

 После те ере многи су почели да користе чудне каменчиће-назваше их дијаманти

Ван мреже zeljka

  • Редов
  • *
  • Поруке: 2
  • Углед: +0/-2
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #3 послато: септембар 07, 2014, 20:18:46 поподне »
 01.август 2014.године
Драги мој дневниче....
Моја најбоља другарица Диана константно има исти проблем. Наравно односи у браку, хемије више нема као и код мене и наше испијање јутарње кафице се претворило у стално исту тему - како да га откачи увече када легну у кревет! Наравно ја сам јој нашла генијалан начин за то, регистровала сам је у Империју Онлајн и њен налог сам примила у свој савез. Узбуђена сам због тога, стотину пута сам јој причала о Империји и мојим ратовима она је то сматрала досадним, тако да ће сада видети колико је то узбудљиво и моћићемо ујутру уз кафу да причамо о нечем другом осим оног њеног и шта је опет урадио и како ју је изнервирао.


04.август 2014.године
Дневниче....дај ми снаге молим те ...
Пар дана како игра, објашњавам нон стоп "Диана немој тако, немој овако,,,изгради ово, изгради оно, истражи, полако се развијај...", али не, моја плавуша мисли да је најпаметнија и послала напад на играча и то опсаду без мачева, без овнова,,,,само коњицу и стрелце! И наравно закуцала се и кука, каже ја сам крива. Ушла је код мене на налог и видела да ја имам дијаманте, па сам јој сат времена објашњавала за шта служе и како се користе, наша јутарња кафа се претворила у ноћну мору!

11.август 2014.године
Драги мој дневниче!!!

Сећаш се како сам ти пре пар недеља рекла да ми је хитно требало 10 евра, да сам била остала без динара у џепу и да нисам имала ни за цигаре када сам кренула на посао? Сећаш се да сам ти рекла да идем да се видим са Дианом са посла и да ћу од ње позајмити? Е па тада ми је рекла да нема ни динара нити да ће имати наредних месец дана јер се истрошила за неке ципеле и да не зна како ће оном њеном тражити поново пара јер јој је скоро дао. Е па иста та Диана је данас купила пакет од 400 дија за 20 евра. Вероватно их је извадила из чарапа па платила дијаманте! Али нема везе сама сам крива, ја сам је терала да игра Империју.

14.август 2014.године
Ух!!!!!!!! Бесна сам, Диана ми је данас мозак попила! Онај пакет од 400 дијаманата је већ потрошила а није скочила ни 100 К бодова! Кука на трибуну, бламира ме пред савезницима, испадам смешна, као да сам моју ћерку од 8 година довела да игра а не жену од 35 година. Осећам се као учитељица а то је професија коју највише мрзим на свету. Рекла сам јој да охлади мало, да не кука, него ако хоће да игра са дијамантима то кошта....свако се испружи онолио колико је дугачак, ја јој дијаманте не могу створити. Још када ме је спопала да јој објашњавам шта су бонус храмови, када сам јој лепо објаснила била је још гора, стекла сам утисак да ће продати рођену децу само да би дошла до лове за дијаманте како би их купила да не пропусти бонус храмове.


15.август 2014.године
Драги дневниче,
Диана је данас купила велики пакет са дијама, не досађује више , као дете је када му даш играчку, одмах се смири ,,,,сто посто је дала синоћ оном њеном па јој он дао кинту,,,,не могу да верујем. Ја оном мом када дам добијем тапшање по рамену, у фазону добра си,,,,ма ј.... му све по списку, има да ухватим и ја њен фазон. Од сада наплаћујем, ионако је овај брак једна пропала инвестиција, макар да зарадим нешто ако успем.

01.септембар 2014.године
Драги дневниче,
Са Дианом више не пијем кафу! Тражила сам јој на зајам десет дијаманата као да сам јој бубрег тражила и још кука како је већ потрошила 2000 комада! Па шта је радила са толиким дијамантима када има бодова као да игра тек пет дана! Још ми кука данас да сам ја крива зато што је она остала без неке хаљине, ципела не знам шта већ! Па нисам је ја скидала нити сам је тукла по ушима да игра Империју и купује дијаманте! Тражила је од мене да јој помогнем да избегава оног њеног а сада испаде да сам пробудила поновну хемију у њиховом браку! Дође ми да му кажем да не гаји наде безвезе, да је он његовој жени само средство за набавку дијаманата, као колица у самопослузи!

02.септембар 2014
Дневниче,
Заборавила сам јуче да ти кажем, немој више да ме питаш како је Диани на Империји, како напредује и остало...врло брзо ћу да је најурим из савеза!
« Последња измена: септембар 07, 2014, 20:29:14 поподне Normal »

Ван мреже c00a

  • Редов
  • *
  • Поруке: 2
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #4 послато: септембар 11, 2014, 21:29:53 поподне »
Бејаше једном давно једна госпа под именом Златица. Као да су родитељи унапред знали шта су створили, она се ускоро развила у једно поприлично застрашујуће створење. Још као малу су је привлачиле светлуцаве ствари, посебно злато и сребро. Полако је почињала га гомила светлуцаве ствари у својој соби док је народ није прозвао свраком. Иако су је многи мрзели, ипак је било и оних који су били пријатељски настројени према њој. Неки зато што су стварно веровали да је добра а неки зато што су желели да се докопају дела њеног богатства. Један од таквих људи је био и господин Златко. Златко се већ дуже времена претварао да је њен пријатељ покушавајући да јој преотме благо. Пошто није успео у рату да узме свој део злата сада се претварао да је и даље часни витез који жели да је заштити. Али ни сам није слутио каква ће га судбина задесити док су једног поподневног дана истраживали поља у околили града у потрази за нечим сјајним да употпуне Златичино благо.

-Златко! Златко! Погледај оно што се сјати тамо у трави. Шта би то могло бити? Тај безбојан камен, а тако сјајан?
-Моја госпо Златице, по мом скромном мишљењу, то је један од оних ствари које људи називају дијамантима. Колико се сећам он је веома веома вредан, неки чак кажу и десет пута више него његова тежина у злату. Са овим бисмо могли да се обогатимо.
-Обогатимо?? Али он би се савршено уклопио у моју колекцију.
-Ух ти мала размажена...(Златко за себе)
-Да ли си ти рекао нешто??
-Ништа, ништа, ја то мало сам са собор разматрам ситуацију. Увек је боље сагледати ситуацију из више углова.
-Можда си управу што се те родаје тиче.... Могла бих имати тако много више злата.
-СТОЈ ТАМО! НИКО МЕНЕ НЕ ПРОДАЈЕ!
-Молим?? Ко је то?? Златко ја се плашим...
-РЕКОХ СТОЈ! Ја сам онај шта називате дијамантом. Тј. душа која живи у њему. Нико мене не продаје док се уговор не испуни.
-Који уговор госн Дијаманте?? Све бих урадила само да вас продам и узмем више злата за себе.
-После уговора можеш да радиш шта хоћеш. Уговор је следећи. Желео бих, ако се ви сложите, да проведем једну ноћћ са вашим помоћником. Шта кажете??
-Договорено.
-ШТА?? ГОСПОЂИЦЕ МОЛИМ ВАС! Каква је то погодба. Па ја чак имам и жену и заинтресован сам за супротан пол...
-Тишина златко. Тишина. То је само једна ноћ а и зарадићемо много много више.
-Али...
-Нема али Златко! И ти ћеш добити део свог злата ако то учиниш.
-Уреду онда.(мрмља за себе) Доћи ћу ја теби главе једног дана мала кокошко...
-Златко! ОООО Златко! Хајдемо у шумарак тако има једна лепа ливадица на којој дуже нисам био...


Сутрадан су Златко и Златица отишли у златару у граду Златник. Али испоставило се да је цена дијаманата веома опала у последње време зато што су на северу државе откривени многи рудници пуни њега. Од тога дана Њих двоје нису били тако блиски као раније и људи су их све ређе виђали заједно, све док једног дана нису прекинули све контакте. Многи су нагађали шта се тог дана десило, али нико није био сигуран. Али оно што је сигурно, јесте да је госн' Златко све чешће имао кошмаре због своје прошлости и ускоро завршио у лудници.

Ван мреже mrzigolo

  • Редов
  • *
  • Поруке: 34
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #5 послато: септембар 14, 2014, 16:45:42 поподне »
Овог лета сам отишао у Хрватску на море, у место Пакоштане. Жена гуглала на нету и ту јој запело баш да иде. Прво је хтела у септембру, али одмах сам јој рекао да не може јер очекујем у септембру ново светско првенство у верзији шест тако да ми треба макар месец дана припреме у кућном амбијенту (читај нормалан комп, нормалан нет и пун фрижидер пива). И тако смо отишли на летовање у августу, у јеку сезоне.

Мени је било прилично досадно, одмах да ставим до знања овим који нису ожењени, нема рађања поновне љубави између мужа и жене на мору, нема пробуђене страсти која је ишчезла у последње време и неких нових романтичних момената....тако да ко вам је то причао знајте да вас лаже. Која нова љубав, страст и шта већ после тридесет пет година брака, тада се летовање на мору своди на "Иди спавај на тераси мајмуне један, да бар овде одморим од тебе, зашто сам и долазила са тобом, исто као и да сам кући! Купи ми ове ципеле иначе ћу да се скинем у топлес овде пред свима па да те обрукам!". С обзиром на све то ја сам користио сваки слободан тренутак да прошетам мало овим приморским градићем, сам, без моје жене (читај машина за обилазак продавница и у најзабаченијим улицама која нема дугме за утишавање звука - пишти нон стоп ). Једног дана док сам тако шетао, покушавајући да макар део дана учиним занимљивим и испуњеним приметио сам нешто необично...

Штанд на самој плажи, за којим је радио момак старости око 30 година, очигледно неожењен јер је за неких пет минута док сам га посматрао мувао све живо што иде на две ноге и може се назвати мајком, сестром, бабом... имао је у понуди све везано за море, папуче, маске за роњење, шорцеве, мајице, лопте на надувавање, гуме, чамце,,,,брдо робе. Оно што је било чудно биле су цене:
- папуче - цена "пакет од 400 дијаманата"
-мајице - цена на снижењу "две смс понуде"
-маска за роњење - цена "пакет од 800 дијаманата"
-чамац гумени - цена "пакет од 4000 дијаманата - бонус 1200 дијаманата"
- лопта на надувавање - цена "три тренутне централизације".

Нисам могао да верујем шта видим па сам морао да му приђем и питам га о чему се ради. И добио сам одговор...

"Пријатељу играш ли ти Империју Онлајн? Играш...е па онда знаш о којим дијамантима се овде ради.... Овде ти ове године само Бугари летују, а они сви играју Империју, погледај их доле на плажи, сви имају лаптопове поред себе и само пиче Империју, ништа их друго не занима. А хвала Богу они без дијаманата не умеју да играју, деру дијаманте као ненормални. Док су ми овде цене биле у кунима, еврима нико ми није ни прилазио, већ сам планирао у коју земљу да побегнем од људи од којих сам узео сву ову робу,,,а сада, Бугари навалили као блесави, купују као да је ово бесплатно. Посао ми цвета!"

Слатко сам се насмејао овоме и посматрао сам једно време његов штанд, био је у праву, Бугари само купују, највише онај пакет са бонусом ....

Дијаманти нису само пријатељи дворских дама,,,дијаманти су и пријатељи обичних, домишљатих људи.....

Ван мреже nellebre

  • Редов
  • *
  • Поруке: 4
  • Углед: +2/-0
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #6 послато: септембар 15, 2014, 03:18:51 пре подне »
Вратили смо се са још једног похода.Сви су били задовољни победом и усхићени очекивањем велике прославе јер ће на њој владар прогласити најхрабријег ратника,наградиће све који су се истакли у боју,све који су помогли да велики тас на коме се одлучивала битка пређе на нашу страну.Момци којима је ово био први рат у ком су учествовали са весељем су прихваћени од ветерана,нису више били гуштери.Куцнуо је час,фанфаре су позвале све на прославу у велику дворану.Када је дворана била поприлично пуна ушао је  владар и његова свита ,а са њима велики витезови и њихове госпе.Краљ и витезови у сјајним оклопима, а госпе украшене најлепшим драгим камењем у нашем краљевству.Када су сви заузели своја места,краљ је устао и наздравио ратницима и прелепим госпама и објавио да специјалне награде чекају најхрабрије.Иако је имао само 18 година, Михајло се одлично  показао у борбама и владар га је позвао да му се придружи и захвалио се на пожртвованости и храбрости коју је показао.Упитан како да му се одужи,да ли жели неки замак, титулу,неку позицију у војсци,момче је одговорило: '' Само један дијамант да га поклоним својој вољеној,да њену лепоту учиним још сјајнијом,да јој сви завиде на поклону, а ако њен отац дозволи да ме усрећи и да добијем господарицу до краја живота''
Краљ га одмах упита која је та срећница, а момче одговара,то је ваша сестричина величанство.Краљ се осмехнуо јер није очекивао овакав одговор.Добро када је тако поставићу један задатак пред све кандидате за витезове,ко у наредних 15 дана освоји највише борби на турниру добиће злата и дијаманата и као главну награду руку моје сестричине.Сви млади ратници су затрептали од жеље за оволиком части ући у царску породицу својом вештином и снагом својих мишића, то је више од њихових најлуђих снова.Завршио се први дан турнира,четворица ратника се издвојила из мноштва,након петог дана остала су два ратника у игри.Како су дани одмицали тако се само потврђивала разлика  која су правила ова два момка.Напокон је дошао и задњи дан турнира ,резултат је и даље био изједначен и одлучено је да победника одлучи међусобни дуел.Сат је откуцао подне и борба је почела.Млади ратници су жестоко размењивали ударце не штедећи ни себе ни противника.Сати су пролазили али ни један није одустајао.Мрак је почео полако да се  навлачи преко  неба када је краљ одлучио да прекине двобој и да лејди Дијана одлучи победника.Проглашење ће бити у великој дворани.Сви присутни су полако прешли у дворану и са нестрпљењем очекивали кога ће да одабере лејди Дијана.Краљ је ушао у дворану,а на средини су га чекали главни актери ове приче.Коначно је дошао и тај час када је краљ упитао Дијану кога од двојице најхрабријих ратника ће изабрати.Након пар минута ћутања Дијана је рекла да је њен изабраник и победник турнира Михајло .Велико одушевљење је захватило све присутне иако је било и пар разочараних погледа  јер син њиховог ризничара није победник.У животу није све тако лако како се чини без обзира какве се препреке нађу испред тебе.Могу се савладати само је потребно хтети.