Аутор Тема: Пријава проблема администратору!  (Прочитано 5244 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Пријава проблема администратору!
« послато: април 08, 2013, 12:11:09 поподне »
Молим све играче који пријављују своје проблеме на support_rs@imperialsupport.org или мени у приватној поруци на форуму, да приликом пријаве не забораве да наведу своје корисничко име и број света као и да детаљно и прецизно објасне свој проблем како бих могла да обавим неопходне провере и самим тим успешно и брзо решим Ваше проблеме.

Унапред се захваљујем!  :)

С поштовањем,

Martina - Ваш српски администратор (Serbian Community Manager)  ;)


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже salle86

  • Редов
  • *
  • Поруке: 15
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #1 послато: јун 08, 2013, 19:59:01 поподне »
martina mozes da mi resis jedan problem ? :D

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #2 послато: јун 10, 2013, 08:55:42 пре подне »
martina mozes da mi resis jedan problem ? :D

Ако ми објасниш проблем у приватној поруци можда ћу и моћи да ти помогнем.  :)


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже CarRadovan

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #3 послато: јул 03, 2013, 22:35:25 поподне »
Martina,

vidim da se i ovde politizuju neka lingvisticka pitanja, tako da ja koji sam dobar dio zivota proveo u Crnoj Gori, ne znam sta je to ''crnogorski jezik'' a vi ste tako sto uveli kao novinu pa se jos time hvalite na forumu. Imam jedno pitanje i jedan konkretan problem:

1) zasto Imperiju ne prevedete i na jezik Pomaka, Moldavski jezik, Američki Engleski, Australijski Engleski, Austrijski Njemacki itd. Pitanje nije iracionalno jer sve ove varijante su bar standardizovane za razliku od onog sto ste vi naveli kao ''crnogorski jezik''.

2) ja trenutno zivim u R.Srpskoj i moj maternji jezik je SRPSKI jezik Ijekavskog izgovora. Da li ja mogu dobiti ovu opciju prilikom ulaska na Imperiju ili u najmanju ruku standardni SRPSKI jezik, umjesto sadašnjeg HRVATSKOG. Tako bi zasigurno znao sta mi zelite reci kao u narednoj poruci:

http://prntscr.com/1ddkaw
(ja zaista ne znam sta je srpanj)

Ван мреже Crvena.Zvezda

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 332
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #4 послато: јул 04, 2013, 00:31:53 пре подне »
Martina,

vidim da se i ovde politizuju neka lingvisticka pitanja, tako da ja koji sam dobar dio zivota proveo u Crnoj Gori, ne znam sta je to ''crnogorski jezik'' a vi ste tako sto uveli kao novinu pa se jos time hvalite na forumu. Imam jedno pitanje i jedan konkretan problem:

1) zasto Imperiju ne prevedete i na jezik Pomaka, Moldavski jezik, Američki Engleski, Australijski Engleski, Austrijski Njemacki itd. Pitanje nije iracionalno jer sve ove varijante su bar standardizovane za razliku od onog sto ste vi naveli kao ''crnogorski jezik''.

2) ja trenutno zivim u R.Srpskoj i moj maternji jezik je SRPSKI jezik Ijekavskog izgovora. Da li ja mogu dobiti ovu opciju prilikom ulaska na Imperiju ili u najmanju ruku standardni SRPSKI jezik, umjesto sadašnjeg HRVATSKOG. Tako bi zasigurno znao sta mi zelite reci kao u narednoj poruci:

http://prntscr.com/1ddkaw
(ja zaista ne znam sta je srpanj)

Игра је преведена на Српски језик, теби је изабран Хрватски и нико ти не брани да игрицу пребациш на Српски... :)
Who mess with the best die like all the rest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=iJxZKJP65Rg

Ван мреже d.rose

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 240
  • Углед: +24/-3
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #5 послато: јул 04, 2013, 03:39:39 пре подне »
radowane radowane :D :D dawno li bjeshe r64 :D mishljenja sam bio da si prestao igrati :D
a shto se tiche jezika...imash i srpski i crnogorski i mnogo drugix..sad zashto se ne prewodi na te shto si ti nabrojao...wjerowatno jer nema interesowanja igracha iz tog jezichkog podruchja.. :)

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #6 послато: јул 04, 2013, 12:36:49 поподне »
CarRadovan  ако знате ћирилицу не видим проблем да игру пребаците на српски језик.  :)


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже CarRadovan

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #7 послато: јул 12, 2013, 19:28:35 поподне »
Роса – поздрављам и ја тебе, али (без увреде) твоја лингвистичка образованост је видљива у твојој поруци и очито нема везе ни са српским језиком, ни говором у Црној Гори, а ни изговором твојих Бјелопавлића!

Мартина – од тебе очекујем мало више респекта и озбиљности у одговору, а питање ти постављам на теби разумљивој ћирилици:
Заборавите друго питање, јер га нисте разумјели и одговорите ми на прво:

ШТА ЈЕ ТО ,,ЦРНОГОРСКИ ЈЕЗИК’’ – и зашто се бламирате овом категоријом???

Ево да вам помогнем:
1)   ако је то некаква лингвистичка категорија – наведитеми бар једну ОЗБИЉНУ линвистичку институцију која је то утврдила и верификовала ?
2)   Ако сте већ одлучили да се бламирате са овом опцијом у језицима, какве то стандарде користите за тај назови језик: коју граматику, који ријечник, који правопис и која ОЗБИЉНА  институција је то установила и признала те стандарде?
3)   ако је то некаква политичка квази-категорија неке државе, зашто онда немате и друге сличне категорије за: молдавски, аустријски, кипарски, монашки, амерички, канадски, аустралијски, аргентински, сиријски... итд језик?
4)   ако је то политичка квази-категорија неке етничке групе, зашто онда немате и друге сличне категорије: помашки, трако-турски, арумунски, фламански, тиролски... итд ?
5)   Ако је то нека локална варијанта српског језика, зашто то нисте јасно навели као у случају са бразилском варијантом португалског (Portugues do Brasil)
6)   Ако сте стандарде спустали на локалне језичке нивое, кад ћете увести бугарске варијанте: банатско-бугарског, мезијског, горњо-тракијског, рупског, софијског, видинског, варнавског... итд ?
7)   И на крају, ако је разлог увођења ове категорије иницијатива играча, питам вас колико играча треба да активирам да затражимо ваше превођење империје на амерички, фламански, софијски или херцеговачки ?

п.с. Немојте више да ми сугеришете коју ћу језичку категорију ја да користим, већ ми одговорите: да ли ћете наставити са овом бламажом и да ли ћете ПОД ИСТИМ УСЛОВИМА увести још неки од горе наведених ,,језика'' (нпр. софијски) ?

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #8 послато: јул 12, 2013, 20:19:12 поподне »
Господине Радоване, црногорски језик је усвајањем Устава Црне Горе 19. октобра 2007. постао званичан службени језик Републике Црне Горе. Не видим у чему је проблем то што је игра преведена на црногорски језик?

Не желим да улазим у разлоге Ваше огорчености тиме што је игра преведена на црногорски језик, исто тако је преведена и на српски језик тако да можете да користите српски језик у самој игри...нико Вас не тера да играте на хрватском, црногорском, бразилском или ком већ, то је Ваш избор.

Молио бих Вас најуљудније да поштујете правила овог форума где је изричито забрањено Започињање запаљивих дискусија и порука на етничкој, расној, политичкој и религиозној основи, као и порука које могу неког да увреде

Правила форума можете прочитати овде http://forum.imperiaonline.org/rs/index.php?topic=62.0

Исто тако бих вас замолио да не вређате друге играче, њихову образованост, порекло и слично.

Уколико имате конкретан неки проблем који се тиче саме игре изнесите га а политику оставите за друго место, форум Империје Онлајн није место за то.
« Последња измена: јул 12, 2013, 20:20:20 поподне Normal »

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator

Ван мреже GRIFIN1

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 236
  • Углед: +225/-88
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #9 послато: јул 12, 2013, 21:03:13 поподне »
http://prntscr.com/1f144c
uopšte nekontam u čemu je problem pa postiji crnogorski ??? samo piše montenegro ;D
« Последња измена: јул 12, 2013, 21:23:25 поподне GRIFIN1 »

Ван мреже d.rose

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 240
  • Углед: +24/-3
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #10 послато: јул 13, 2013, 05:37:29 пре подне »
Роса – поздрављам и ја тебе, али (без увреде) твоја лингвистичка образованост је видљива у твојој поруци и очито нема везе ни са српским језиком, ни говором у Црној Гори, а ни изговором твојих Бјелопавлића!

Мартина – од тебе очекујем мало више респекта и озбиљности у одговору, а питање ти постављам на теби разумљивој ћирилици:
Заборавите друго питање, јер га нисте разумјели и одговорите ми на прво:

ШТА ЈЕ ТО ,,ЦРНОГОРСКИ ЈЕЗИК’’ – и зашто се бламирате овом категоријом???

Ево да вам помогнем:
1)   ако је то некаква лингвистичка категорија – наведитеми бар једну ОЗБИЉНУ линвистичку институцију која је то утврдила и верификовала ?
2)   Ако сте већ одлучили да се бламирате са овом опцијом у језицима, какве то стандарде користите за тај назови језик: коју граматику, који ријечник, који правопис и која ОЗБИЉНА  институција је то установила и признала те стандарде?
3)   ако је то некаква политичка квази-категорија неке државе, зашто онда немате и друге сличне категорије за: молдавски, аустријски, кипарски, монашки, амерички, канадски, аустралијски, аргентински, сиријски... итд језик?
4)   ако је то политичка квази-категорија неке етничке групе, зашто онда немате и друге сличне категорије: помашки, трако-турски, арумунски, фламански, тиролски... итд ?
5)   Ако је то нека локална варијанта српског језика, зашто то нисте јасно навели као у случају са бразилском варијантом португалског (Portugues do Brasil)
6)   Ако сте стандарде спустали на локалне језичке нивое, кад ћете увести бугарске варијанте: банатско-бугарског, мезијског, горњо-тракијског, рупског, софијског, видинског, варнавског... итд ?
7)   И на крају, ако је разлог увођења ове категорије иницијатива играча, питам вас колико играча треба да активирам да затражимо ваше превођење империје на амерички, фламански, софијски или херцеговачки ?

п.с. Немојте више да ми сугеришете коју ћу језичку категорију ја да користим, већ ми одговорите: да ли ћете наставити са овом бламажом и да ли ћете ПОД ИСТИМ УСЛОВИМА увести још неки од горе наведених ,,језика'' (нпр. софијски) ?

e moj crni radowane :D :D ili ti ako zelish radovane :D ili ti poshto moj lingwistichki odnosno lingvistichki или лингвистички....не разумијеш да напишем  :D црни радоване  ;D црногорски језик је службени језик једне земље  :) па колико год теби то сметало...па сад да не залазимо у детаље да ли и мени...не можеш ништа  :) по потреби играча империја је преведема о на тај језик  :) треба да ти је мило то што се империја преводи на све више и више језика а не тако  :)
a je li moja obrazowanost lingwistichka ili ne ne mozesh znati :) a da gatash nedolichi ti :)

Ван мреже CarRadovan

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #11 послато: јул 14, 2013, 22:50:19 поподне »
Господине Нормал,
вјероватно нисте примјетили да сам ја пријавио лингвистички проблем, а Ви покрећете причу о политици, уставу, запаљивом политичком говору и сл. Не знам на основу чега сте такво што закључили, али из овог јасно могу наслутити одговор на моје питање.

Управо због таквог одговора, и ја се У ПОТПУНОСТИ слажем са Вама да Империја Онлајн неби требало да буде мјесто за политичку пропаганду. Зато ме и чуди да су одговорни из тима ИО направили овакав пропуст.

Успут, Уставом од 19.октобра 2007. не постоји Република Црна Гора. Службени језик државе Црне Горе је ПО НАЗИВУ црногорски, али то не значи да он и постоји. Чак, ни у самој Црној Гори не постоји консензус око уставности те одредбе око службеног језика, па чак ни консензус самих заговорника ,,црногорског'' језика око његовог стандарда. Наравно, ниједна озбиљна релевантна лингвистичка институција неће (а због одсуства стандарда и не може) признати овакву политичку конструкцију као језик.

Зато и јесам изненађен да је ту лингвистичку (политичку) улогу преузела ИО.

Вашом логиком, вјерујем да ћете врло брзо испоштовати и:
Устав Краљевине Белгије – и превести ИО на фламански,
Устав Републике Молдавије – и превести ИО на молдавски,
Устав Кнежевине Монако – и превести ИО на монагашки,
Устав Краљевине Шпаније – и превести ИО на кастиљански,
Устав Краљевине Шпаније – и превести ИО на валенсијски, итд.
А затим и уставе држава по Америци, Африци, Азији и Океанији...

И на крају, вјерујем да сте Правилник, на који се позивате, добро и проучили, па вас (све заједно) љубазно и уљудно молим:

Немојте више да ме вријеђате ни по расној, ни по националној, ни по било којој другој основи. Моја ствар да ли сам црн, бијел или бео, Србин или нешто друго. Немојте да ми стално сугеришете или потенцирате језик који ћу ја користити и немојте замјеном теза и сопственим националним мезохизмом да мени подваљујете ширење увреда и политичке пропаганде!

п.с. Када се ИО појавила, од мене и мојих пријатеља сте добили бесплатно рекламирање на многим сајтовима и друштвеним мрежама. Надам се да ови исхитрени поступци ИО неће покварити наше дугогодишње повјерење и посвјећеност игрици!

Ван мреже starca

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 244
  • Углед: +15/-3
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #12 послато: јул 14, 2013, 23:32:49 поподне »
Ma ti si nasa Srbenda :D :D :D

Ван мреже d.rose

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 240
  • Углед: +24/-3
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #13 послато: јул 15, 2013, 01:20:33 пре подне »
crni radowane....  :o

Ван мреже Crvena.Zvezda

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 332
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Пријава проблема администратору!
« Одговор #14 послато: јул 15, 2013, 01:25:26 пре подне »
Хахахахахахахахаххахахахаха  ;D ;D ;D ;D ;D

Радоване, па ти си брате АПСОЛУТНИ КРАЉ!!!!!!! хахахаххахахаххаха  ;D ;D ;D

п.с. или боље речено индијанац, хахахахахаххаха  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Who mess with the best die like all the rest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=iJxZKJP65Rg