Аутор Тема: kako je ovo moguce  (Прочитано 987 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже steraug

  • Редов
  • *
  • Поруке: 9
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
kako je ovo moguce
« послато: октобар 17, 2014, 23:23:37 поподне »
http://prntscr.com/4x4fh4     to su pravila a u stvarnosti je drugacije
http://prntscr.com/4x4h66     prva bitka
http://prntscr.com/4x4hjr   druga bitka
a ratni prihod je  http://prntscr.com/4x4huh
sto znaci da sam dobio duplo manji ratni prihod nego sto bi trebalo da dobijem ?

Ван мреже OTACMAKARIJE014

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +3/-1
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #1 послато: октобар 17, 2014, 23:24:55 поподне »
e moj brate samo u imperiji je sve moguce ovo je sramota

Ван мреже marko.bangalic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 15
  • Углед: +3/-2
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #2 послато: октобар 17, 2014, 23:55:01 поподне »
I ja sam dobio duplo manji ratni prihod. I zamolio bi nadležne da reaguju da se to pod hitno popravi i igračima nadoknadi ratni prihod koji nisu dobili.

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #3 послато: октобар 18, 2014, 01:11:01 пре подне »
Сви играчи ( или бар сви које ја познајем )су добили мањи ратни приход од очекиваног .Круцијално питање је зашто??? Да ли су нешто променили у обрачунавању битака и ратног прихода или је неки баг али евидентно је да нешто није у реду или нисмо на време информисани. Ја лично не знам где је настао и у чему је проблем али пробаћу заједно са колегама са форума у најскорије време да сазнам. Највећи је проблем што је викенд и администрација не ради али се искрено надам да је неко дежуран од администратора јер су у току квалификације за СП. У случају да неуспемо сада ништа да сазнамо пробаћемо сутра да анимирамо нашег администратора Мартину да сазна о чему се ради и да нам да ближа и релевантнија објашњења.
Нашим играчима и корисницима форума се унапред захваљујемо на разумевању.
« Последња измена: октобар 18, 2014, 01:13:48 пре подне GREAT MASTER »

Ван мреже majstorinho87

  • Редов
  • *
  • Поруке: 41
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #4 послато: октобар 18, 2014, 01:31:49 пре подне »
ja koliko vidim pise ratni prihod jednak 50% unistene neprijateljske vojske...ti si u obe bitke ukupno unistio neprijateljske vojske u vrednosti od 2,8m drva i oko 1,4m gvzodja, 50% od te vrednosti ti dodje 1,4m drva i oko 700k gvozdja, ali posto se u kvalifikacijama jednako deli drvo i gvozdje ovaj visak od oko 400k drva ti je prebacen na gvozdje tako da si dobio 1m drva i 1m gvozdja...nadam se da je sad malo jasnije.

nisam siguran ali mislim da sistem tako funkcionise i da nisi nista ostecen sto se tice resurasa
« Последња измена: октобар 18, 2014, 01:39:22 пре подне majstorinho87 »

Ван мреже OTACMAKARIJE014

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +3/-1
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #5 послато: октобар 18, 2014, 10:10:46 пре подне »
treba da se dobiju 2 ratna prihoda jer su bila 2 napada..i dalje polemeke nema..ili smo pogresili igru ili nas prave ludima..trece ne postoji!

Ван мреже marko.bangalic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 15
  • Углед: +3/-2
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #6 послато: октобар 18, 2014, 10:31:03 пре подне »
ja koliko vidim pise ratni prihod jednak 50% unistene neprijateljske vojske...ti si u obe bitke ukupno unistio neprijateljske vojske u vrednosti od 2,8m drva i oko 1,4m gvzodja, 50% od te vrednosti ti dodje 1,4m drva i oko 700k gvozdja, ali posto se u kvalifikacijama jednako deli drvo i gvozdje ovaj visak od oko 400k drva ti je prebacen na gvozdje tako da si dobio 1m drva i 1m gvozdja...nadam se da je sad malo jasnije.

nisam siguran ali mislim da sistem tako funkcionise i da nisi nista ostecen sto se tice resurasa

Očigledno da majstorinho87 ne igra kvalifikacije i ne zna kako je do sad računat ratni prihod. Malo da ti razjasnim. Do sada su računali ekvivalentni gubitak protivničke vojske sabran(drvo i gvožđe) i podeljen podjednako na drva i gvožđe koje je igrač dobio kao ratni prihod.Primer: ako je ekvivalentni gubitak napadajuće vojske 1.8M drva i 0.8M gvožđa igrač bi dobio ratni prihod u iznosu 1.3M drva i 1.3M gvožđa. Čega se nisu držali u zadnjoj bitci.Po tome svi igraču su dosta oštećeni i zamolio bih moderatore da ispitaju o čemu se radi i da nam u što kraćem vremenskom roku daju povratnu informaciju da bi znali šta nas očekuje u daljoj igri.

Ван мреже steraug

  • Редов
  • *
  • Поруке: 9
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #7 послато: октобар 18, 2014, 10:56:53 пре подне »
Majstorinjo lepo od tebe sto si se potrudio da pojasnis ali dobro je da nisi siguran u to sto si napisao jer nije tacno :)
Ratni prihod se racuna preko zlatnog ekvivalente u v5 kao i u v6 (samo sto je u v5 odnos primljenih resursa u odnosu 1:5,dok je  v6 odnos primljenih resursa 1:1)
Zlatni ekvivlent se racuna prema unistenoj neprijateljskoj vojsci koja se racuna preko  neto ekonomiskih bodova koje je izgubio protivnik (tebi je tu promakao jedan detalj a to je da se sirovine utorsene na pravljenje vojske mnoze  sa x2 da bi se taj  broj dodao neto ekonomskim  bodovima igraca  http://prntscr.com/4x9i3g ) :)

Ван мреже marko.bangalic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 15
  • Углед: +3/-2
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #8 послато: октобар 18, 2014, 15:18:16 поподне »
Добијен и други део ратно прихода ретроактивно. ХВАЛА модераторима на брзој реакцији и исправлјеној грешци.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #9 послато: октобар 18, 2014, 15:20:55 поподне »
Због техничке грешке, играчи који су успели да победе у обе провинције у последњем таласу квалификација, добили су ратни приход само за победу у једној провинцији. Тим Империје Онлајн се извињава због насталих неугодности и омогућава играчима да приме свој ратни приход данас до 18:30 сати по времену сервера (ВПГ+2), из менија ''Ратни приход''.


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже majstorinho87

  • Редов
  • *
  • Поруке: 41
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #10 послато: октобар 18, 2014, 18:18:35 поподне »
Očigledno da majstorinho87 ne igra kvalifikacije i ne zna kako je do sad računat ratni prihod. Malo da ti razjasnim. Do sada su računali ekvivalentni gubitak protivničke vojske sabran(drvo i gvožđe) i podeljen podjednako na drva i gvožđe koje je igrač dobio kao ratni prihod.Primer: ako je ekvivalentni gubitak napadajuće vojske 1.8M drva i 0.8M gvožđa igrač bi dobio ratni prihod u iznosu 1.3M drva i 1.3M gvožđa. Čega se nisu držali u zadnjoj bitci.Po tome svi igraču su dosta oštećeni i zamolio bih moderatore da ispitaju o čemu se radi i da nam u što kraćem vremenskom roku daju povratnu informaciju da bi znali šta nas očekuje u daljoj igri.
lepo sam rekao da nisam siguran, jer spram resa koje sam dobio i koje ste vi izlozili ta racunica mi je jedno pala na pamet.
Za tvoju informaciju kvalifikacije igram ali se ne opterecujem mnogo njima jer mi je dovoljno i da budem 30i...a na svetskom cu ti pokazati da to sto pricas nema veze ko je kakav igrac i da li igra  ;)

Ван мреже OTACMAKARIJE014

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +3/-1
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #11 послато: октобар 18, 2014, 18:32:30 поподне »
samo opusteno..idemo dalje..ispravili smo gresku i propust i nadamo se da ih nece biti vise

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #12 послато: октобар 18, 2014, 18:34:03 поподне »
samo opusteno..idemo dalje..ispravili smo gresku i propust i nadamo se da ih nece biti vise
;) ;) ;) ;) ;)

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже marko.bangalic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 15
  • Углед: +3/-2
    • Погледај профил
Одг: kako je ovo moguce
« Одговор #13 послато: октобар 18, 2014, 18:34:29 поподне »
lepo sam rekao da nisam siguran, jer spram resa koje sam dobio i koje ste vi izlozili ta racunica mi je jedno pala na pamet.
Za tvoju informaciju kvalifikacije igram ali se ne opterecujem mnogo njima jer mi je dovoljno i da budem 30i...a na svetskom cu ti pokazati da to sto pricas nema veze ko je kakav igrac i da li igra  ;)


Ako već igraš kako ti nije bilo čudno to da si dobio manji ratni prihod? A što se ti če svetskog prvenstva, ja i ako se budem plasirao neću ga sigurno igrati tako da nećeš imati prilike da mi pokažeš to što si naumio.  ;)