Конкурс > Приче 2013

14. круг конкурса - Приче о ИО!

<< < (2/2)

Beloglavi.Sup.:
Будим се наспаван , дивно јесење јутро.Магла се диже изнад облизњих планина док сунце излази изнад њих и обасјава мој двор .Осећам се спокојно и мирно.Капетан подноси известај да је ноћ била мирна и сви војници су на броју .Све изгледа савршено за дан реновирања и унапређивања дворца као и економије.Скупљам војску и наређујем нападе на једну , другу , трећу ... независну провинцију.Губитака је било ал' ипак су вредни узетих намирница , ресурса , робова ... Планирам да дигнем тврђаву на веци ниво , покренем још једну централизацију и појачам економију.Наређујем да изваде уштеђевину из царске ризнице , ратни приход , све награде , мали кредит из банке и 10 сати производње.Ресурси се гомилају , војници се испред тврђаве одмарају и чувају двор.Покрећем ниво тврђаве , неколике фарме али ми хвали злата за централизацију 10.Стављам вишак ресурса на продају , чекам и чекам али никако да дођем на ред за продају.И док се ја презнојавам дешава се оно чега сам се прибојавао.Моји контра-шпијуни са осматрачнице уочавају непријатељску војску која се креће ка нама , процењују да су код нас за 11 минута.Брзо огласавам узбуну , војници стају у одбрану , мештани се склањају у склониста ... Балисте на куле , стрелце на тврђаву , остала војска на пољу.Први стуб одбране мог народа и дворца су копљаници затим коњички стрелци , тешка коњица , мачеваоци и остатак стрелаца који нису стали у тврђаву.Док ја проклињем пијацу и непријатеља и друге играце који не купују моје понуде непријатељска војска се приближава.Сазнајем да им је формација јак центар коњица - мачеваоци - стрелци - катапулти.Подешавам мени јаке бокове и мобилишем тачно онолико војника колико ми је потребно за победу , ипак непријатељ је бројнији.Размишљам да померим војску и понесем колико могу ресурса ал ' јесам ли Србин или не ? Небо се наоблачило од непријатељских стрела само понегде засија запаљени хитац из катапулта , погађају тврђаву која претрпљује велику штету .Чују се јауци и урлици војника који су погођени стрелама које су прошле поред штитова.Док гледају како поред њих гину њихови пријатељи ,браћа , синови , очеви исчекују напад коњице.Док се приблизавају , копљаници који су презивели постављају њихово оружје за дочекивање коњице .Тада су се зачули крици њихових војника и коња који су погођени нашим стрелама и хитцима из балиста.Настављају и покушавају да пређу наше мртве војнике који нам и мртви помазу , неки успеју да прескоче копља и дођу до мацевалаца али их ту сацекаше наси коњаници.Тада они полазе у контра напад , довршавају остатак непријатељске коњице и заједно са мачеваоцима напредују.Док њиховој војсци морал пада и почињу да безе моји војници још јаче напредују размишљајуци о томе кога и шта бране.Коначан исход битке је био јасан иако су били бројнији .Док се помазе рањенима и спремању погинулих за вечни починак злато из пијаце долази.Покрећем централизацију 10 и опет сам на новом почетку .
Остаје ми само сећање на ову величанствену битку , добијену част и медаља за битку дана . :)   
                                                                                                                                 

ELEMIRAC:
Ljudi svaka vam cast za price odlicne su :D

Vidovdan1389:
Kad ce kraj?

SerbiaMaster:
sad je proglasenje za koji minut

Beloglavi.Sup.:

--- Цитат: Vidovdan1389  септембар 17, 2013, 12:07:24 поподне ---Kad ce kraj?

--- Крај цитата ---

Postoji tema generalna diskusija u okviru konkursa i tu mozes da pitas :)

A kraj ce sad jos malo

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију