Аутор Тема: Slanje napada i moral  (Прочитано 1210 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Slanje napada i moral
« послато: новембар 09, 2013, 13:00:55 поподне »
Da li za svakih -10 casti oduzima jedan (dva) bod(a) morala? :o Da li je greska ili je sada to neko novo pravilo? http://prntscr.com/22xc11

Sto se tice napada, sada sam poslala na lika napad i automatski izgubila 111.000 zlata (koliko mi je odrzavanje vojske u napadu za jedan sat), u prevodu cim se posalje napad oduzima se zlato kao da je vojska sat vremena putovala - kao da nam vec nije dovoljno sto nam skida vise zlata za odrzavanje nego sto bi trebalo (ne bude me osam sati, kao da je proslo 16 od moje poslednje prijave).

Kako mi da odrzavamo vojsku i bodove ako smo non-stop pod novim problemima sa zlatom? :o Kako tu beta verziju nastaviti?

Korisnicko ime: LadyPoisonous
Svet: CS7
« Последња измена: новембар 09, 2013, 13:08:20 поподне MK110 »

Ван мреже starca

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 244
  • Углед: +15/-3
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #1 послато: новембар 09, 2013, 15:05:26 поподне »
ja mislim da tebi nesto govori da se vratis ti ipak na v5 :)
kazem jel sam citao tvoje probleme, a ima ih bogami.... :D

Ван мреже Oblak

  • Редов
  • *
  • Поруке: 15
  • Углед: +4/-0
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #2 послато: новембар 09, 2013, 15:15:12 поподне »
izgubila si zlato na prebacivanje vojske! prebacuj vojsku preko vojne stanice, mnogo manje kosta!
« Последња измена: новембар 09, 2013, 15:15:54 поподне Oblak »

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #3 послато: новембар 10, 2013, 11:32:39 пре подне »
izgubila si zlato na prebacivanje vojske! prebacuj vojsku preko vojne stanice, mnogo manje kosta!

Bolje da nisi komentarisao da ispadnes pametan jer ja o tome uopste nisam govorila. Posto nista pametno nece proizaci iz moga daljeg objasnjavanja, necu nista vise ni reci, ko pazljivo procita razumece sta sam gore napisala.

ja mislim da tebi nesto govori da se vratis ti ipak na v5 :)
kazem jel sam citao tvoje probleme, a ima ih bogami.... :D

Igram ja i na v5, a na v6 se samo nerviram. :D

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #4 послато: новембар 10, 2013, 13:58:09 поподне »
потрошња злата за одржавање војске није била у реду постојала је грешка.
мислим да би сад требало све да буде у реду ако приметите и даље да нешто не ваља обавести нас. ;)

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #5 послато: новембар 10, 2013, 14:49:04 поподне »
потрошња злата за одржавање војске није била у реду постојала је грешка.
мислим да би сад требало све да буде у реду ако приметите и даље да нешто не ваља обавести нас. ;)

Moje pitanje o casti i dalje stoji otvoreno. ;)

Ван мреже _am_diavolo_

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 186
  • Углед: +7/-0
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #6 послато: новембар 10, 2013, 15:09:50 поподне »
sigurno je to uvedeno novo.... nikad nisam bio u minus sa casti pa ne znam, ali se za to niko nije zalio,to je kazna zato sto si u minus sa cast..mozda je to tako uvek bilo nego niko nije primecivao

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #7 послато: новембар 10, 2013, 15:12:14 поподне »
sigurno je to uvedeno novo.... nikad nisam bio u minus sa casti pa ne znam, ali se za to niko nije zalio,to je kazna zato sto si u minus sa cast..mozda je to tako uvek bilo nego niko nije primecivao

Alo, covece, obrati paznju! :D

-25 casti oduzima 3 morala. Koja je formula za to? Da svakih -8,33. casti oduzima jedan moral? Nema nikakve logike.

Jedino da za svakih -10 ispod nule pocinje da ti oduzima jedan moral, pa tako doguramo do likova koji imaju -500, -600 casti, znaci oni nemaju moral pri napadu?
« Последња измена: новембар 10, 2013, 15:13:18 поподне MK110 »

Ван мреже _am_diavolo_

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 186
  • Углед: +7/-0
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #8 послато: новембар 10, 2013, 15:16:12 поподне »
tako su napravili verovatno da od -1 do -50 casti npr: ti oduzima 3 morala pa od -50 do -100 casti ti skine 6 morala i tako dalje....verovatno je to tako napravljeno...i da je to kazna zbog - casti

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #9 послато: новембар 10, 2013, 15:19:27 поподне »
Била је грешка губили су играчи част дневно без напада
-Сви играчи примају +2 бода части дневно a официри дипломатије +1 додатни бод части дневно у другој и трећој фази лојалности.
Победничка битка на пољу - 1 бод, међутим, само у случају ако је победничка војска имала најмање 10% губитака у јединицама.
Победничка битка у опсади Тврђаве без обзира на чијој страни (браниоца или нападача) - 2 бода, међутим, само у случају ако је победничка војска имала најмање 10% губитака у јединицама.


-Нападајући непријатеља ван дозвољеног домета нето економских бодова х2 - изазива губитак части за 2 бода на сваких 0,1 коефицијента разлике.
За повлачење војске после 15 минута након што је послата на мисију - 1 бод Части.
За пљачкање противничке провинције -4 бода части.

Позитивна част - она даје играчу бонус на основни морал. За сваких 25 поена Части добија се 1 поен Морала. Највиши износ морала који играч може добити од позитивне части је 20.

Негативна част - када поени Части падну испод 100, 5 поена Задовољства се одузима сваког дана као казна.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #10 послато: новембар 10, 2013, 15:21:02 поподне »
tako su napravili verovatno da od -1 do -50 casti npr: ti oduzima 3 morala pa od -50 do -100 casti ti skine 6 morala i tako dalje....verovatno je to tako napravljeno...i da je to kazna zbog - casti

Samo da mi se vrati vojska pa ces videti. Imala sam prvo -2 boda morala sa -18 casti, posle sam imala -3 na -25, kladim se da cu sada imati -4 jer sam na -31 moral, jer pljackam, a pljacke su strasno oslabljene! Sledi slika za 20-ak minuta.

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #11 послато: новембар 10, 2013, 15:21:44 поподне »
ок чекам ;)

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #12 послато: новембар 10, 2013, 15:23:13 поподне »
Била је грешка губили су играчи част дневно без напада
-Сви играчи примају +2 бода части дневно a официри дипломатије +1 додатни бод части дневно у другој и трећој фази лојалности.
Победничка битка на пољу - 1 бод, међутим, само у случају ако је победничка војска имала најмање 10% губитака у јединицама.
Победничка битка у опсади Тврђаве без обзира на чијој страни (браниоца или нападача) - 2 бода, међутим, само у случају ако је победничка војска имала најмање 10% губитака у јединицама.


-Нападајући непријатеља ван дозвољеног домета нето економских бодова х2 - изазива губитак части за 2 бода на сваких 0,1 коефицијента разлике.
За повлачење војске после 15 минута након што је послата на мисију - 1 бод Части.
За пљачкање противничке провинције -4 бода части.

Позитивна част - она даје играчу бонус на основни морал. За сваких 25 поена Части добија се 1 поен Морала. Највиши износ морала који играч може добити од позитивне части је 20.

Негативна част - када поени Части падну испод 100, 5 поена Задовољства се одузима сваког дана као казна.

Ufff, Ja imam osecaj da mene niko ne razume. Ja pricam o tome da ako cast ode u negativno automatski se gubi moral (1 do 10 - 1 moral, 10 - 20, 2 morala, od 20 - 30 - 3 morala - svi brojevi su negativni).

Ako sam u pravu sada kada posaljem sl. napad izgubicu 4 morala zato sto mi je cast - 31.

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #13 послато: новембар 10, 2013, 15:39:50 поподне »
Evo ga: http://prntscr.com/236jve

I onda neka mi neko samo kaze da nije greska u pitanju? Da napomenem da se prilikom slanja na napustena ovo vrsta kazne se ne racuna, poslacu za nekih sat vremena sliku kao dokaz, sada mi je bitnije da pljackam. :)

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Slanje napada i moral
« Одговор #14 послато: новембар 10, 2013, 15:45:06 поподне »
разумем ја све
није исто ко у верзији в-5
разлика је дупла и мислим да је у реду
                                              в-6
Позитивна част - она даје играчу бонус на основни морал. За сваких 25 поена Части добија се 1 поен Морала. Највиши износ морала који играч може добити од позитивне части је 20.

Негативна част - када поени Части падну испод 100, 5 поена Задовољства се одузима сваког дана као казна.
                                            в-5
Част, Морал и Задовољство
Позитивна Част - гарантује играчу бонус на Општи Морал и Задовољство. Сваких 100 бодова Части додаје +2 бода Морала на ваш основни. Максималан бонус на Морал који играч може имати од позитивне части је 20. Сваких 200 Части даје 1 бод Задовољства. Лимит - 5.
Негативна Част - Кажњава играча са губитком Општег Морала и Задовољства. Сваких 100 бодова негативне Части одузима 5 Морала од основног. Кад Част падне испод -100 бодова, дневна казна Задовољства је 5.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6