Аутор Тема: moral i opsada tvrdjave  (Прочитано 1236 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже ddnikolic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 2
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
moral i opsada tvrdjave
« послато: април 02, 2014, 20:46:33 поподне »
Da li neko moze da pojasni sta se danas menjalo u igri, da ne mozes sa 1000 ovna, 100 katapulta i 30.000 macevaoca ne mogu srusiti tvrdjavu 7.
Mislim da je ovo preterano.

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #1 послато: април 02, 2014, 23:21:21 поподне »
Da li neko moze da pojasni sta se danas menjalo u igri, da ne mozes sa 1000 ovna, 100 katapulta i 30.000 macevaoca ne mogu srusiti tvrdjavu 7.
Mislim da je ovo preterano.
http://www29.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=military&lang=rs&speed=4
 http://prntscr.com/36bcs7
Овде можете видети колико ће се опсадних машина борити у зависности од нивоа тврђаве. Уколико на пример пошаљете 1000 овнова у напад на тврђаву 7, неће се борити 1000 овнова већ само 250.
 У случају да непријатељ има куле које се понашају као статичне балисте оне ће пуцати на нападача и самим тим допринети брзом падању морала испод 50, дакле губићете бодове морала у свакој рунди (када вам морал падне испод 50 постоји велика шанса да се војска разбежи са бојног поља). Водите рачуна о томе да ли противник има куле у тврђави и да ли је распоредио балисте у гарнизону, јер за разлику од верзије 5 где је потребно да се балисте распореде по кулама да би пуцале на противника, у верзији 6 то није потребно (куле се понашају као статичке балисте а балисте пуцају и у гарнизону и на пољу на противника).

Промене:
 
1. Куле ће пуцати на непријатељске јединице у следећем редоследу: прва линија, трећа линија, друга линија. До сада су пуцале по следећем редоследу: трећа линија, прва линија,  друга линија.
2. Опсадним машинама више неће бити неопходна пратећа војска приликом слања напада.
3. У бици на пољу као и у опсади тврђаве, балисте ће прво пуцати по последњој линији далекометних опсадних машина и након тога наносити штету осталим јединицама непријатељске војске.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже ddnikolic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 2
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #2 послато: април 03, 2014, 00:19:14 пре подне »
Mislim i da je juce isto toliko opsadnih masina pusalo na tvrdjavu, ja sam `ladno rusio tvrdjavu 8 sa kulama i rovovima, a sad ne mogu ni praznu tvrdjavu 7. Neka me neko ubedi u suprotno, danas se pola saveza zakucalo u prazne utvrde, izgubili silnu vojsku

Ван мреже LAKI

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 87
  • Углед: +118/-7
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #3 послато: април 03, 2014, 11:40:19 пре подне »
Mislim i da je juce isto toliko opsadnih masina pusalo na tvrdjavu, ja sam `ladno rusio tvrdjavu 8 sa kulama i rovovima, a sad ne mogu ni praznu tvrdjavu 7. Neka me neko ubedi u suprotno, danas se pola saveza zakucalo u prazne utvrde, izgubili silnu vojsku

Nisi ti jedini... ljudi se masovno zakucavaju u prazne f7 sa vojskama kojima su rušili f8....
Problem je što je napravljena izmena u kojoj ovnovi više ne igraju ulogu koju su imali u napadima na veće lvl forta.... Problem je što su te promene, na koje nas Dark upućuje postavlejene 17.03. a da su zakucavanja počela zadnja 2-3 dana.... Ja čitam sve uvedene promene, ali ja u ovim nisam uvideo ovo što se dešava sada, nego sam nastavio da igram kako piše u uputstvu za igru....
E, sad, po meni vrlo važno pitanje, šta je bilo od 17.03. kada su uvedene promene do 01.04.??? Zašto se tada ljudi nisu zakucavali?

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #4 послато: април 03, 2014, 13:07:45 поподне »
Због ове промене која је уведена дана 01.04.2014 11:46:29
- Нетачно рачунање битака у вези са употребом опсадних машина је поправљено - до сада сте губили мање морала приликом опсаде него што би требало па је проблем отклоњен. Дакле пре ове промене, чак и да сте нападали неадекватном војском дешавало се да победите у бици што је био баг. Пошто сте због овог бага до сада слали неадекватну војску у опсаду па је шаљете и даље, на пример само овнове или балисте које имају 50% казну у нападу на тврђаву, губите у покушају рушења виших нивоа тврђаве. Потребно је да шаљете више врста опсадних машина, овнове, катапулте и требушее уколико их имате, тако да попуните све лимите и нећете имати проблема у рушењу виших нивоа тврђаве.  :)


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #5 послато: април 05, 2014, 11:48:20 пре подне »
to sto vi pricate se desilo i meni samo sto meni moral nije bio 50 niti ispod 100 i vojska se povukala sama od sebe pod jedan.ppod dva tvr je bila skroz prazna nikakvi balisti i cuda vec samo kola :) i sad cete vi meni da kazete da 800 ovnova i 15 k maceva ne moze da srusi tvr 7?nesto mi tu nije bas najjasnije

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #6 послато: април 05, 2014, 13:22:22 поподне »
Није могуће.

Погледајте вест: http://forum.imperiaonline.org/rs/index.php?topic=2298.0


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #7 послато: април 05, 2014, 14:39:48 поподне »
moguce je mlada damo veoma je moguce nisam majmun i magarac znam sta pricam a ustvari me i briga lepo su vam i ljiljani rekli tako da je to 100 posto tacno tek sad vidim i ja.nisam im verovao ali sad sam se uverio pogledaj malo koliko je igraca otislo na odmoru zbog mene verovatno daj bre mozda sam glup i dete sa sela ali neka stvari znam bolje od vas toliko cu da vam kazem.ako nista drugo znam koliko je dva plus dva

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #8 послато: април 05, 2014, 15:41:48 поподне »
moguce je mlada damo veoma je moguce nisam majmun i magarac znam sta pricam a ustvari me i briga lepo su vam i ljiljani rekli tako da je to 100 posto tacno tek sad vidim i ja.nisam im verovao ali sad sam se uverio pogledaj malo koliko je igraca otislo na odmoru zbog mene verovatno daj bre mozda sam glup i dete sa sela ali neka stvari znam bolje od vas toliko cu da vam kazem.ako nista drugo znam koliko je dva plus dva
Даћу вам исти одговор,дошло је до промена и сада ставари функционишу као што је и предвиђено ,,правилима игре,,
Све те предходне битке нису биле исправне када сте са 1000-2000 овнова рушили тврђаве 8.
http://www29.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=military&lang=rs&speed=4
 http://prntscr.com/36bcs7
Овде можете видети колико ће се опсадних машина борити у зависности од нивоа тврђаве. Уколико на пример пошаљете 1000 овнова у напад на тврђаву 7, неће се борити 1000 овнова већ само 250.
 У случају да непријатељ има куле које се понашају као статичне балисте оне ће пуцати на нападача и самим тим допринети брзом падању морала испод 50, дакле губићете бодове морала у свакој рунди (када вам морал падне испод 50 постоји велика шанса да се војска разбежи са бојног поља). Водите рачуна о томе да ли противник има куле у тврђави и да ли је распоредио балисте у гарнизону, јер за разлику од верзије 5 где је потребно да се балисте распореде по кулама да би пуцале на противника, у верзији 6 то није потребно (куле се понашају као статичке балисте а балисте пуцају и у гарнизону и на пољу на противника).

Промене:
 
1. Куле ће пуцати на непријатељске јединице у следећем редоследу: прва линија, трећа линија, друга линија. До сада су пуцале по следећем редоследу: трећа линија, прва линија,  друга линија.
2. Опсадним машинама више неће бити неопходна пратећа војска приликом слања напада.
3. У бици на пољу као и у опсади тврђаве, балисте ће прво пуцати по последњој линији далекометних опсадних машина и након тога наносити штету осталим јединицама непријатељске војске.
Измени поруку

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #9 послато: април 06, 2014, 10:20:45 пре подне »
a od kada se ta pravila koriste?ja koliko sam citao i koliko mi je receno tobese od 17.3 ako se ne varam?druze ok je ti sto to kazes ali ako danas ne prolazim kroz tvr 7 a juce sam kroz tvr 8 a pritom kazem vojska pocne da bezi na 71 morala ne razumem koliki moral treba da imam da bi mogao da srusim tvr 7?200 300?to je jedno drugo simulator kaze prolazis 100 posto uz minimalni gubitak i pritom ja licno njegov moral dignem na 150 i ja pljus opa.zato ako je tacno sve to sto ti kazes ja cu da pojedem komp i da vas zamolim da resurse koje sam popljackao od 17.03 se vrate tim igracima jer sam ih pokrao tj namestio nesto.

Ван мреже Cole5

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #10 послато: април 06, 2014, 10:50:23 пре подне »
dragi moj prijatelju
ovi misle da smo mi glupi agatoni..., i da nam mogu prodati ama bas sve...
dobro pogledaj koga napadas i kojem savezu pripada. zasto ovo kazem. imam dojam da su igraci i savezi koji dolaze iz zemlje osnivaca ove igre su privilegovani i njih nemozes dobiti, tim igracima carevi imaju izuzetne bonuse koji uticu na to da ostali igraci protiv njih gube. njihovi generali svi odreda imaju na maksimumu napadacke i odbrambene bonuse kao i bonuse za ozivljavanje vojske...
tako da nevredi da se bunis ova igra je namestena i dozivece sudbinu igre Khan wars gde su se slicne stvari sa namestanjem dogadjale.

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #11 послато: април 06, 2014, 10:56:02 пре подне »
znam sve ja to ali mi je krivo razumes u ratu i ja koji nisam farmer kao njihovi igraci nego sve sam zaradio napadajuci imam 85 k vojnih bodova u svetu x2 a ekonomskih imam 500 k bio 4 na listi po vojnim bodovima znaci samo jedan igrac iz njihovog saveza je bio ispred mene i on meni sad kaze uvedena nova pravila i sve to neka je ok neka su uvedena ja umem da citam nisam glup,kaze moze vojska da pocne da bezi na 50 meni bezi na 71 morala,i oni drve istu pricu.postavio sam im pitanje za bitku na polju i opsadu tvr u dva odvojena pitanja dobio sam isti odgovor.toliko o njima

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: moral i opsada tvrdjave
« Одговор #12 послато: април 06, 2014, 12:19:45 поподне »
doncuzone што се тиче твојих пријављених битака уколико си навео све потребне информације, корисничко име, број света и линк битке који се дели са савезницима, исте ће бити проверене у току сутрашњег дана јер радно време подршке је од 00:09 до 17:30 по серверу (ВПГ+2). Ја не радим викендом, имајте то на уму.


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org