Аутор Тема: Престоље-задовољство  (Прочитано 448 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже atubic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 5
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Престоље-задовољство
« послато: август 28, 2014, 07:26:17 пре подне »
У икони престоље, економија, на левој страни у дну иконе , у делу за целокупно царство, тренутно задовољсто у царству се непоклапа са стварним стањем. или ја не знам како се оно одређује. било би нормално збир па подељено на број провинција. мада можда ви имате неко друго правило.  још кад би знао да пошаљем слику     ::)   77.02 / 103   Низак (-11)   100%
                                                                                                                                                                                                 

Ван мреже atubic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 5
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Престоље-задовољство
« Одговор #1 послато: август 28, 2014, 14:03:41 поподне »
сад сам провалио како се шаље слика,али је много меморије,

Ван мреже atubic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 5
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Престоље-задовољство
« Одговор #2 послато: август 28, 2014, 14:07:45 поподне »
углавном мени у провинцијама,има их 7,нема ни једне испод  100 а на престољу приказ задовољства у царству данима не може да пређе  78

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Престоље-задовољство
« Одговор #3 послато: август 28, 2014, 14:18:23 поподне »
У икони престоље, економија, на левој страни у дну иконе , у делу за целокупно царство, тренутно задовољсто у царству се непоклапа са стварним стањем. или ја не знам како се оно одређује. било би нормално збир па подељено на број провинција. мада можда ви имате неко друго правило.  још кад би знао да пошаљем слику     ::)   77.02 / 103   Низак (-11)   100%
                                                                                                                                                                                               
Мислили сте на овакву слику http://screencast.com/t/Zma97QxyKlS
То је основно просечно задовољсто и основно максимално задовољство у царству.
« Последња измена: август 28, 2014, 14:51:16 поподне GREAT MASTER »

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Престоље-задовољство
« Одговор #4 послато: август 28, 2014, 14:48:35 поподне »
углавном мени у провинцијама,има их 7,нема ни једне испод  100 а на престољу приказ задовољства у царству данима не може да пређе  78
Сада најкраће, да  Вас не збуњујем и да Вам не бих писао романе и формуле за обрачунавање задовољства (то већ све ради сервер, да се не би замарали цифрама и обрачунавали)  и да Вам не објашњавам који су то дневни а који једнократни модификатори задовољства( то све имате у како играти: прилажем линк  http://www48.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=economy&speed=2#economy_60  ) ја ћу Вам  на примеру ове слике   http://screencast.com/t/7Asw32klnEv  најпростије објаснити шта је за Вас и остале играче најбитније.
број 1 на слици: ту кликните и отвориће Вам се прозор као на слици
број 2 на слици: то је најбитније, да ВАМ је увек задовољство максимално
број 3 на слици: је просечно задовољство у целокупном царству са свим модификаторима
број 5 на слици: ту су Вам обележени константни модификатори задовољства у престоници(важе и за остале провинције само без бонуса за престоницу) и могу само да се повећавају и повећавају задовољство у провинцији-не могу да се смање
број 6 на слици: то су варијабилни или променљиви индикатори једнократног задовољства- поједини могу и да се смање и да се повећају или да их уопште нема( нпр: истекне Вам премијум,,,или пошаљете војску у напад са царем- изгубиће те оба бонуса,,,,,)
Покушао сам  најкраће и најконкретније да Вам одговорим на питање.
« Последња измена: август 28, 2014, 14:57:29 поподне GREAT MASTER »

Ван мреже GRIFIN1

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 236
  • Углед: +225/-88
    • Погледај профил
Одг: Престоље-задовољство
« Одговор #5 послато: август 29, 2014, 05:56:31 пре подне »
zašto nema broja 4? namerrno preskočio? i zašto 6 nije u crnom kvadratiću?

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Престоље-задовољство
« Одговор #6 послато: август 29, 2014, 11:57:38 пре подне »
zašto nema broja 4? namerrno preskočio? i zašto 6 nije u crnom kvadratiću?
Грешка у куцању бројева  , а боје квадратића означавају константне ( црна) и варијабилне ( црвена) индикаторе задовољства.


Ван мреже atubic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 5
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Престоље-задовољство
« Одговор #7 послато: август 29, 2014, 20:20:05 поподне »
Мислили сте на овакву слику http://screencast.com/t/Zma97QxyKlS
То је основно просечно задовољсто и основно максимално задовољство у царству.

Јесте мислио сам на ту слику....и ту ми није баш најјасније....
 у другом одговору сте били више него прецизни ... али дај део игре разумем... није проблем .... само , ја опет , не замерите, зашто ми је задовољство у царству тако ниско кад ми ни једна од ,сад осам провинција , није у задовољству никад била испод 90.
 У задацима сам имао да испуним 100 прослава , њих нисам могао активирати ако ми је задовољство на максимуму, па сам дизао порез како би се задовољство смањило.
 Ако никад није било испод 90, како просек може бити, 77,78,79.

унапред хвала на одговору, хвала и за предходне