Аутор Тема: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!  (Прочитано 1483 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #15 послато: новембар 23, 2015, 23:07:02 поподне »
Завршило се.. Није ни почело а већ се завршило.. тако бих најкраће описао финале светског првенства. Репрезентација Хрватске окончала је првенство пре краја, честитке на томе. Али шта имамо рећи о нашим репрезентативцима? Задовољавајуће девето место и 50 000 дијаманата у ризници за 2016-ту. Али да ли је могло боље?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Наравно да је могло, ми смо Срби, у менталитету нам је да тражимо најбоље резултате, и да никада не будемо задовољни. Моје лично мишљење је, касно смо запели. Али битно је да смо запели, одлично је одигран финиш светског првенства и видно је примећен раст по еко бодовима. Тако да хвала момцима што су се ипак потрудили и нису обрукали Србију. Остваран је топ 10 и велики плус за следећу генерацију која ће играти. Такође бих честитао 6. место по војним бодовима нашим момцима. Од укупно преко 120 држава бити шеста војна сила је заиста импресиван резултат.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Свакако бих издвојио време да прокоментаришем највећа изненађења али исто тако и разочарења овог светског првенства. По мени дефинитвно најпријатније изненађење је репрезентација Колумбије. До сада неприметни на светским првенствима и онда фантастично 8. место. На време освојен (или поклоњен) дворац , немам праву информацију, али свакако су стигли да дигну утицај довољно за топ 10, штета што светско није трајало још 2,3 сата пошто је толико времена било потребно да Србија оде корак напред. Идентично као Колумбија одиграла је и Русија, стационирали су се у углу мапе и дизали утицај колико су могли. Свакако бих у списак пријатних изненађења додао и репрезентацију Литваније..Ејј Литванци?! Откад они играју ИО, и још отимају дворац од топ репрезентација, 15м еко, вођа 5м еко и сјајно 11. место!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Е сада, да поменемо и репрезентације које су разочарале....ИТАЛИЈА... ИТАЛИЈА.. И ОПЕТ ИТАЛИЈА. Како екипа од 60м еко није успела да узме већи утицај од рецимо Израела који је имао 3м бодова. Велико закашњење Италијана, док су се сетили да нападају дворце они су већ били пуни војске, све се завршило крахом и тако је добитник бронзане медаље на легендарном СП-у 2013. завршио на разочаравајућем 16. месту , иако су по еко бодовима били 4. репка. Такође по мени још једно велико разочарање је ГРЧКА. Како су доспели тако ниско не знам. Екипа која је можда и највише намучила по многима најјачу Србију коју смо гледали до сада, страшан тим који је 2013. свима уливао страх и кога су сви желели за савезнике? Грчка која је у рату са Србијом изгубила у доста неизвесној завршници и била најближе победи од осталих са којима смо ратовали, такође су так били 9. са само 3м мање еко бодова од Србије која је имала 261м. И ко би поверовао да ће та репрезентација једва обезбедити пролазак у финале и тамо завршити као 27. од 30. репрезентација.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
За крај бих прокоментарисао и топ 3 репрезентације, репрезентације које су узеле медаље. Као прво-Пољаци. Сјајно светско иза њих , одиграли су сјајно дефанзивно као и 2013. и нису губили замак све до претпоследњег дана првенства. Пољаци поново имају чиме да се похвале. Затим- сјајни Румуни! Организација овог савеза је била перфектна. Гледао сам интервју једног члана њиховог тима. Циљ им је усавршавање за следеће светско првенство, по мени су они једни од фаворита за злато наредне године. Одличну партију су пружили током целог првенства, заузели 5 двораца на северо-западном делу мапе и задржали их до самог краја. Једина грешка је била када су заузели дворац на скроз другом делу мапе који су задржали 2,3 дана а потом га изгубили од Бразила.Бразил-једна од екипа са највише дијаманата. Одиграли су огромну офанзиву на крају, заузели дворац од Турске, Румуније,Аргентине , а потом чак и од Пољске(што је мене јако изненадило). Али као што сам већ рекао, то су урадили на крају, касно, и иако су доста дигли утицај и дошли у топ 5 било је сувише касно за њихов главни циљ-медаљу. Вреди поменути и Бугарску, имали су доста успона, али доста и падова, Хрватска им је правила највише проблема, па су тако Хрвати и пар сати пред крај првенства потврдили своју победу заузевши 2 од 3 Бугарска дворца. Хрватска.. која је довођењем 3 странца у своју екипу добила дрим тим. Једноставно су као такви били прејаки за остале екипе.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
РАНГ ЛИСТЕ
_______________________________________________________________________________________________________

Tоп 10 репрезентација по економским бодовима:
1.Хрватска  162м
2.Бразил 72м
3.Пољска 60м
4.Италија 56,7м
5.Бугарска 56,3м
6.Румунија 52м
7.Турска 41м
8.Русија 33м
9.Шпанија 32м
10.Србија 29м

Топ 10 репрезентација вредности савеза
1.Хрватска 140м
2.Пољска 67м
3.Бразил 63м
4.Румунија 41м
5.Турска 38м
6.Бугарска 36м
7.Србија 14м
8.Египат 9м
9.Чешка 6м
10.Украјина 5м

Топ 10 репрезентација по војним бодовима
1.Хрватска 4м
2.Бугарска 2,8м
3.Бразил 1,9м
4.Турска 1,7м
5.Румунија 1,2м
6.Србија 900к
7.Египат 560к
8.Аргентина 532к
9.Литванија 289к
10.Пољска 200к

Топ 10 репрезентација по утицају
1.Хрватска 75 368
2.Румунија 16 137
3.Пољска 14 777
4.Турска 13 273
5.Бразил 6 346
6.Бугарска 3 417
7.Русија 2 457
8.Колумбија 2 079
9.Србија 1 837
10.Аргентина 1 147
_______________________________________________________________________________________________________
Ексклузивни интервју са milica.stank која је била 2. играч у нашем савезу по војним бодовима!

Репортер: Поздрав, прво бих честитао на успехy репрезентације Србије на светском првенству. :) Да ли можете да ми дате један кратак интервју? :)

milica.stank: Хвала :) Питај, ако могу одговорићу..

Репортер: Хвала. Ко је био највећи савезник, а ко највећи непријатељ Србије на светском првенству?

milica.stank: Хрватска, најбољи савезник.. а непријатеља је било више: Аргентина,Бразил,Египат,Колумбија,Украјина..

Репортер: Хвала. Да ли је било играча који својим залагањем нису заслужили да играју у националном тиму?

milica.stank: Да, јесте.. На крају смо троје избацили..

Репортер: Хвала, и за крај: Да ли је репрезентација Србије испунила очекивања која је себи зацртала на почетку светског првенства.

milica.stank: Јесте..

Репортер: То би било то, хвала на издвојеном времену! :)

__________________________________________________________________________________________________________



Ето, прошло је и ово светско првенство, доста занимљиво, за неке успешно, за друге пак неуспешно, било како било честитам свим екипама да борби у највећем турниру који је Империја Онлајн организовала у 2015. години.

СНАГА И ЧАСТ ХРАБРИ РАТНИЦИ!
« Последња измена: новембар 24, 2015, 01:54:04 пре подне SrpskiVitez007 »
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже SrbHristov

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 319
  • Углед: +11/-4
    • Погледај профил
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #16 послато: новембар 24, 2015, 10:01:46 пре подне »
Место: Србија, подножје планине Свебор, палата њеног величанства, селектора српске репрезентације Мартине
Време:

Мартина седи у свом трону од оргиналне храстовине, украшеним посебним драгим камењем и слоновачом. Дочекује вођу српских витезова, који се са страхопоштовањем приближава трону, пада на колена и почиње свој извештај.

Бранко: «Ваше височанство, пoнизно клечим и молим да опростите мојој слободи да Вам се обратим, опростите мојој храбрости да Вам саопштим....»
Мартина: «Бранко, дај не зезај, устај на ноге лагане, без персирања, и... `оћеш једну ракијицу, дуњовачу, медовину можда? Ја пијем само пиво и то Лашко.»
Бранко: «Пааа, може дуња. Могу да седнем?»
Мартина: «Не може! Хахахахха, па где не можеш? Ти си мој најбољи витез, ако ти не седнеш, ко ће? Да чујем твој извештај са Светског Првенства Империје Онлајн 2015.»
Бранко: «Овако... У што ти добра ова дуња, Маки...»
Мартина: «Нисам рекла да ми тепаш, него да престанеш да персираш... Немо` ме сад нервираш!!!»
Бранко: «Опрости! Дакле, и сама си видела да смо Групну фазу такмичења одлично завршили...»
Мартина: «Да, знам. И?»
Бранко: «(Бранко ћути, не сме да започне)»
Мартина: «Бранко, слободно реци, `оћеш још једну ракију?»
Бранко: «Може! Ваше величанство, нису нам требали они смартофонови Yota 2 од Вучића. Сви одмах на Фејс или Вибер или Вајбер. Ја разумем, дуго трајале квалификације, па групна фаза, морају да се јаве својим женама, родитељима, швалеркама... Ал` што је много, много је. Ова tina1962 се још упознала са неким шпанцем, можда и оде за Валенсију... Па кад поставља провокативне слике на Инстаграм. Још нам породице послале чварке и кавурму и неку џибру да прославимо улазак у Финале. Два дана се јело и пило. Па после и два дана мамурлука. Ето цела недеља прошла у консолидовању колона и редова. Морао сам од локалних сељанчица да наручујем расоницу да их расвестим. Ма много су се разнизали, много су се утепали од домаћу џибру. Још почели да троше дијаманте на неку локалну ракију, смрди на километар. То сам некако спречио. А Финале унајвеће траје. Морао сам да преузмем драстичне мере: одузео сам им Yota 2, Тини сам дао благослов да се уда за тамнопутог шпанца,  Оцу Макарију да појача молитве. И некако смо успели да се доведемо у ред. Ето, нето економски бодови нису лоши, бодови утицаја ... ма могло је то много боље. Остали смо у 10 најбоље рангираних и то није за бацање, кад се погледају савези који имају много јаче нето економске бодове, али... »
Мартина: «Бранко...»
Бранко: «Ја сам стварно дао све од себе, нисам хтео да разочарам, ни себе, ни тебе, ни нашу нацију, ни мог мачора,...мислим на мог кућног љубимца»
Мартина: «Ало, бре, Бранко...»
Бранко: «Ето, да сам био прибранији, да сам знао, а знао сам да нам је ракија једини непријатељ...И да... »
Мартина: «БРАНКО!!!!! ДОСТА!!!!! Ја ти нисам дала дуњовачу да ми се ту расплачеш на крају.»
Бранко: «Oпрости, Твоје, мислим Моје, хоћу рећи Ваше Величанство... једноставно сам потрешен... Рекли сте, мислим рекла си нам пре Финала: «Није важно учествовати, важно је победити.» »
Мартина: «А бре Бранко, то је фора из Алан Форда, то је иронично речено. Ја сам увек задовољна када Орлови играју до краја, када се не предају, а сам пласман у Топ 10 је врх. Од 129 нација, бити међу првих 10 ипак је успех. Ајде ево ти да понесеш ракију кући. Дајте му дуњовачу колико је тежак. (гледа у Бранка) Ау Бранко, па много си ми утањио за ове 2-3 недеље. Дајте му дупло колико је тежак.»
Бранко: «Благодарим, Твоја Висости. Дозволите да се удаљим.»

И тако, Бранко се враћа кући са дуплом тежином ракије, враћа се свом топлом породичном гнезду. Отац Макарије је остао да тихује у једном манастиру на глобалној мапи Империје, у ствари он и не зна да се Првенство завршило. Тина сада дивља са шпанцем на Ибици, а Мајсторињо напокон може да спава више од 12 сати.

Свакако, Српски Орлови нису разочарали ни ове године на СП ИО. Држали су се традиције да остану међу првих 10. Пребродили су многе успоне и падове и показали да су је свако од њих човек, а бити човек значи да кад паднеш, устанеш, а не останеш да лежиш и очекујеш помоћ. Као што су они препричавали приче о својим претходницима и били им захвални на 50.000 дија које су оставили у наследство, тако ће се и о њима причати приче, а њихови наследници бити им захвални на заоставштини.

Да се памте и запамте ова имена:

1.   Dobarigrac
2.   Sosinjo
3.   mija79
4.   jale999
5.   Draganz76
6.   brankobope
7.   stons13
8.   majstorinho87
9.   PeyaB
10.   IGIDO
11.   DarkKnight.
12.   ivica-
13.   sasabo75
14.   milica.stank
15.   predrag.felbab.
16.   OTACMAKARIJE014
17.   srdjanjevdjo
18.   Don_Ivance
19.   Grof.Jaki
20.   zeks10
21.   mladen.marin
22.   kefo113
23.   R.S.K.
24.   Srajk
25.   DukeofSindjelic
26.   LAGGER94
27.   tina1962


Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #17 послато: новембар 24, 2015, 11:59:24 пре подне »
Проглашење победника након 4. пресека 8. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #18 послато: новембар 24, 2015, 12:05:31 поподне »
ЕПИЛОГ
(до 29.11.2015. године)

« Последња измена: новембар 24, 2015, 13:01:49 поподне Martina »


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #19 послато: новембар 29, 2015, 09:39:54 пре подне »
Након епске битке земаља интервјуисан је још један репрезентативац, у питању је играч који познатији на форуму-број 1  :)


1.Који је био главни циљ репрезентације Србије?

2.Јел било кризних тренутака и како је то превазиђено?

3.Да ли је владала позитивна атмосфера у савезу?

4.Да ли су сви играчи испуњавали задатак који им је чин у савезу задао?

5.И  за крај каква се музика слушала током СП-а ?  :D
=========================================================================================
1. Glavni cilj je bio da udjemo u top10, realno smo mislili da ćemo biti 5-7, a potajno smo se nadali da uz pomoć Hrvata možemo do 3. mesta.

2. Bilo je više kriznih trenutaka ali uglavnom našom krivicom. Tačnije krivicom nekih neodgovornih igrača iz našeg tima. Prevazidjeno je tako što su pojedini igrači povukli više i žrtvovali se za savez.

3. Ne, možda i najveća Brankova greška (ako možemo to da kažemo) što nije odmah izbacio pojedine igrače pa da nastavimo sa 15 ili 20 igrača kako treba. Problem je i izbacivanje jer je potreban odredjen broj glasova i pitanje je da li bi uspeo ili napravio još veći problem.

4. Uglavnom da, komandiri su se najbolje pokazali uz prvog oficira, oficir izgradnje ili nauke ne mogu da se setim je zatajio. Moglo je to mnogo bolje i trebalo je.

5. Baja Mali Knindža itd. :D

Ako treba još nešto pitaj. ovo je ukratko.
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #20 послато: новембар 29, 2015, 20:57:08 поподне »
Српски витез се дуго поздрављао са породицом. Знао је да , када оде, неће се вратити дуго времена. Осврнуо се још једном на своју стару оронулу кућу, чији су зидови били попуцали од старости... на своју башту , коју је његова жена са радошћу уређивала... на своје имање, које иако није било тако велико, њему је било најбоље.Сетио се својих винограда. Винограда од којих се правило најбоље вино у краљевству, које је било надалеко познато. Кренуо је , и онако успут бацио поглед на зелене пределе ишаране њивама, ливадама и шумама и одједном ко да му стаде нека кнедла у грлу, коју није могао да прогута. Стегао се да не заплаче. Напокон, отишао је. Пут је био дуг и нимало пријатан. Ретко се стајало, још ређе јело, али заједно са остатком војске, стигао је до непријатељског замка. Знао је шта га очекује, знао је да ће учествовати у највећем рату који је свет икада видео-Светско Првенство 2015. Мирно је легео да спава. Ујутру га пробуди галоп коња, ужурбан ход пешака и склапање шатора. Устаде и он. Обуче метални оклоп, хладан као лед, стави шлем, спусти калпак, потом стави мач у опасач.Мач,који је платио 11 дуката и који му је направио најбољи ковач у краљевству, лаган као перо,али ипак невероватно смртоносан. Након тога се са осталима построји и стао у борбену формацију. Чекали су налет противничке војске, у том тренутку му кроз главу прође све до чега му је стало, породице, огњишта, домовине.. Знао је за шта се бори и то му је давало огромну снагу, исуче свој мач, и крете, у бој..... у победу..
« Последња измена: новембар 29, 2015, 21:01:15 поподне SrpskiVitez007 »
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже SrbHristov

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 319
  • Углед: +11/-4
    • Погледај профил
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #21 послато: новембар 30, 2015, 00:54:49 пре подне »
Srbhristov: " Мајсторинхо87,  ти си дугогодишњи играч Империје Онлајн, али твоје искуство се најбоље показује на такмичењима као што је Светско Првенство. Какви су твоји утисци о овом СП ИО 2015.?"
Majstorinho87: " Ово Светско Првенство, као и прошле године, веома брзо се завршило, с тим што би напоменуо да је ове године СП ИО доста слабије од прошлог. Мој утисак је, гледано сада на крају такмичења, да смо могли више урадити, али шта је ту је. Као и увек слога нам је слабија страна."

Srbhristov: " Ово СП је друго по реду у верзији 6. Можеш ли нам рећи које су предности, а које мане у односу на верзију 6?"
Majstorinho87: " Нисам приметио неке велику разлику између v5 и v6, јер се поново све своди на то колико си у могућности да потрошиш дијаманата. Једина боља варијанта су независни градови и варварски кампови који омогућују колико толико "нормално" функционисање. И наравно графика, која уз помоћ разних нових опција, чини игру занимљивом.
Са друге стране v5 ми се свиђао, јер се репрезентација која узме дворац могла скинути са трона док овде на v6 то је доста тешко одрадити без велике потрошње горе већ поменутих дијаманата."

Srbhristov: " Приметно је да у врху ранг листе годинама се ротирају одређене нације: Бразил, Хрватска, Турска, Румунија... Понекад буду изненађења као што је прошле године био Иран. Да ли сада има каквих изненађења?"
Majstorinho87: " Да, тачно је да се у врху ротирају две репрезентације Хрватска и Бразила, честитам комшијама на успеху и надам се да ће се јавити и наши јачи играчи наредних година, јер знам да их има, па да ту традицију променимо. Једино изненађење је то што су се ове године Бугари борили да остану у Топ10. :D И Колумбија, која се добром тактиком, изборила за јак пласман, такође у Топ 10. Што се тиче Турске и Румуније истина је да су сваке године у врху, али ни они нису као пре, иако су узели медаље."

Srbhristov: " Сада репрезентација Хрватске има изузетно доминантан статус, као што је прошле године имао Бразил. Које је твоје мишљење о њиховом ривалитету?"
Majstorinho87: " Неки играчи су добили утисак да Хрвати и Бразил имају договор у сменама сваке године, а не ривалитет, наравно шала :D Бразил некако делују слабо заинтересовано за ово светско, вероватно су и они изгубили вољу да се боре за злато кад су видели ко све игра у Хрватској."

Srbhristov: " Многи играчи коментаришу успех појединих репрезентација у зависности од количине дијаманата које поседују? Да ли дијаманти имају толики значај и, ако имају, колики?"
Majstorinho87: " Већ сам то спомено, наравно да имају. Даћу један пример: рецимо неко ко има 50.000 и кусур дија (не причам о савезним, него о једном играчу) може сваки храм да отвара «никад празан», па чак и ако му се тај не свиђа може да понови, а да не чека нова 24h. С друге стране, неки и ако успеју да догурају до храма 49, сигурно ће се два пута запитати да ли да отвара никад празан, а да не говорим о томе да понови отварање тог истог, дакле значај је огроман."

Srbhristov: " Репрезентација Хрватске је шампион овог СП ИО. Које су твоје прогнозе за друго и треће место?"
Majstorinho87: " Да, требало је да се деси право чудо да Хрватска изгуби злато. Румунија је другопласирана, Пољаци трећепласирана репрезентација, што није изненађујуће, јер наводно постоји прича да су склопили лепу дипломатију о не нападању са Хрватима..Турска је имала шансе, али ако се не варам, изубили су два дворца од Бразила и Бугара, што им је отежаало да јуре место за медаљу. Бразил је декласиран у правом тренутку и нису имали никакве шансе да стигну до медаље."

Srbhristov: " Који је твој коментар у вези са 9.местом Српских Орлова ове године?"
Majstorinho87: " Наш циљ је био да уђемо у Топ10 и обезбедимо 50.000 дијаманата у ризници за наредну годину. То смо и успели. Нажалост, то је наша реалност у овој држави. Несугласице у савезу су увек биле наш највећи непријатељ. Генерално, ја сам задовољан, иако знам д асмо имали снаге за бољи пласман."

Srbhristov: " Хвала ти пуно на свим одговорима, коментарима и кратким и јасним анализама."
Majstorinho87: " Никакав проблем. Било ми је задовољство! ":D

Ван мреже SrbHristov

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 319
  • Углед: +11/-4
    • Погледај профил
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #22 послато: новембар 30, 2015, 00:55:31 пре подне »
Иако је новембар праг зиме, сунце је ипак обасјавало пејзаж Богомданског Храстовог насеља. Хиљаду година стари храстови, зелене ливаде, брежуљци, два потока који се укрштају са безброј малих водопада, несташни врапци и један детлић који не престаје да кљуца у дрво. Све то је хтело да види око нашег вође Бранка, све то је недостајало нашем представнику нације на Светском Првенству Империје Онлајн 2015. Заиста, заиста најносталгичнија осећања преплавила су његово срце, када се на свом Дукату (Бранков ратни коњ) враћао свом топлом породичном гнезду.
Из далека је видео тројицу синова Сибина, Вида и Лава како му трче у сусрет. На капији дворишта стајала је са осмехом његова верна животна сапутница Олга са бебом у рукама. Све је било ту, цео Бранков свет. Сибин је прихватио уде Дуката, а Вид и Лав су одмах преузели 2 тежине Бранка дуњоваче, које је добио од Њеног Величанства Мартине. Олга је принела Бранку двомесечну бебицу румених образа, коју није видео од њеног рођења. Девојчица, крупних очију.

Олга: «Чекала сам да дођеш и ти јој даш име...»

Бранко није могао да одвоји поглед са своје прве кћерке. Блаженост га је испунила док је нежно држао у својим грубим и прљвим од рата рукама.

Бранко: «Мартина, Мартина нека јој буде име!»

Олга је задвољно прислонила главу на Бранково раме, заједно уживајући у својој принови.
Напокон су ушли у дрвима загрејану дневну собу, спустили Мартину у колевку и сели за сто. Свега је било: ајвара, димљених чварака и сланине, киселих краставаца и најсвежије туршије. Хлеб испод црепуље је мирисао правом домаћинском аромом. Све што је Бранко највише волео, што му је највише недостајало предходних седмица.

Олга: «Причај, причај ми како је било?»

Бранко: «Много жртвовања, много одрицања, превише улагања... Као што си чула, репрезентација Хрватске се домогла Пехара Јединственог. Одмах на почетку Финала спречили су Бразил да понови прошлогодишњи успех. Тај ривалитет постоји још из верзије 5. И наставиће се наредних година. Од свих других репрезентација које су раније покушавале да се домогну запажене позиције, Румунија и Пољска су успеле да освоје сребрне и бронзане ордене. Мени је лично највеће и најлепше изненађење Колумбија, која је ипак, иако није освојила медаљу, ушла у Топ 10 репрезентација и тиме наредној генерацији обезбедила 50.000 дијаманата. Турска, Бугарска, Русија и Аргентина, било је за очекивати да такође освоје награду од 50.000 дија. Репрезентације које су разочарале и нису имале успех као поменуте, по мени, јесу Италија и Египат који је обећавао гледајући групну фазу. Што се Србије тиче.... (уздахну Бранко) Некако је традиционално да будемо у Топ10, али то није успех. Успех није само обезбедити дијаманте за следећу генерацију, већ с еприбилижити некој од медаља...»

Олга: «Оно што је важно је да сте одбранили боје заставе наше земље, да сте се борили храбро и показали ко сте и шта носите у срцу. А најважније од свега је да си се ти мени вратио жив и здрав, као мој краљ, мој муж, да си се вратио као мој човек.»

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 8. круг конкурса: Светско првенство 2015!
« Одговор #23 послато: новембар 30, 2015, 10:44:49 пре подне »
Проглашење победника 8. круга конкурса - Епилог!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org