Аутор Тема: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom  (Прочитано 5554 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Aleksej...

  • Редов
  • *
  • Поруке: 2
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« послато: април 04, 2014, 06:26:55 пре подне »
Objasnite mi kako ovo nije proslo, sta nisam imao ?  tenk za opsadu ?

http://prntscr.com/36tk34

http://prntscr.com/36tkbe






Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #1 послато: април 04, 2014, 07:40:18 пре подне »
Objasnite mi kako ovo nije proslo, sta nisam imao ?  tenk za opsadu ?

http://prntscr.com/36tk34

http://prntscr.com/36tkbe
Постојао је баг у биткама који је одклоњен и сада све функционише по правилима игре.
http://www29.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=military&lang=rs&speed=4
  http://prntscr.com/36bcs7
 Овде можете видети колико ће се опсадних машина борити у зависности од нивоа тврђаве. Уколико на пример пошаљете [alliance]1000[/alliance] овнова у напад на тврђаву 7, неће се борити [alliance]1000[/alliance] овнова већ само 250.
  У случају да непријатељ има куле које се понашају као статичне балисте оне ће пуцати на нападача и самим тим допринети брзом падању морала испод 50, дакле губићете бодове морала у свакој рунди (када вам морал падне испод 50 постоји велика шанса да се војска разбежи са бојног поља). Водите рачуна о томе да ли противник има куле у тврђави и да ли је распоредио балисте у гарнизону, јер за разлику од верзије 5 где је потребно да се балисте распореде по кулама да би пуцале на противника, у верзији 6 то није потребно (куле се понашају као статичке балисте а балисте пуцају и у гарнизону и на пољу на противника).
 
 Промене:
 
 1. Куле ће пуцати на непријатељске јединице у следећем редоследу: прва линија, трећа линија, друга линија. До сада су пуцале по следећем редоследу: трећа линија, прва линија,  друга линија.
 2. Опсадним машинама више неће бити неопходна пратећа војска приликом слања напада.
 3. У бици на пољу као и у опсади тврђаве, балисте ће прво пуцати по последњој линији далекометних опсадних машина и након тога наносити штету осталим јединицама непријатељске војске.
« Последња измена: април 04, 2014, 07:40:59 пре подне Ivan-dark »

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже Aleksej...

  • Редов
  • *
  • Поруке: 2
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #2 послато: април 04, 2014, 07:53:52 пре подне »
U prevodu posle par eri vreme je da prestanem da igram i kupujem dijamante kao i vecina igraca posto samo nalazite neke odgovore koji nemaju vise smisla, sto vise igram manje znam, stetu nikom ne nadoknadjujete, dozvoljavate koriscenje extenzija i skripti iako tvrdite da je zabranjeno  i namestate pojedinim igracima kako se vama hoce.

Svaka vam cast

Ван мреже VupaUmagi

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #3 послато: април 05, 2014, 16:17:54 поподне »
Ne bre dok su nas jahali i napravili carstva bilo je ok. E sad kad i mi imamo cime da napadamo onda ste se setili. Da li se pitate zasto ovakvih sranja nema u Blizzardu ? Oni sve svoje greske otklanjaju i ako se ispostavi da je igrac u pravu nadoknade mu stetu. Ovo sto vi radite ne lici mi na nesto ozbiljno vredno igranja.

Ван мреже chirurgico

  • Редов
  • *
  • Поруке: 26
  • Углед: +6/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #4 послато: април 05, 2014, 18:28:20 поподне »
Broj ljudi za obuku po jednoj opsadnoj mašini biće uzet u obzir na ispravan način, što znači sledeće:
- Kada se izračuna snaga napada opsadnih mašina koja će biti raspoređena na sve neprijateljske jedinice, svaka opsadna mašina neprijatelja računat će se ne kao 1 jedinica već prema broju ljudi koji su potrebni za treniranje;
- Maksimalni broj ovnova koji pucaju na utvrdu od sada će biti jednak osnovnom nivou garnizona napadnute tvrđave x3 / 35 (do sada se delilo na 25),  jer 35 je broj ljudi potrebnih za treniranje 1 ovna;
- Mesto koje zauzima jedna opsadna mašina (sem tovarnih kola) u garnizonu, od sada će biti jednako broju ljudi za treniranje iste (do sada je bilo jednako broju ljudi podeljeno na 5);
2. Neka istraživanja, posebni resursi i veštine generala koje daju bonuse samo parametrima strelaca, pešadije i konjice, neće više uticati na parametre opsadnih mašina.

Ван мреже genijalac1

  • Редов
  • *
  • Поруке: 1
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #5 послато: април 06, 2014, 13:12:49 поподне »
Dobro ....
Ranije je bilo ovako a sad je ovako .... dokle vise takvi GLUPI ODGOVORI ???????
Da ti odgovori i ,,MALO" imaju smisla ne bi se svi redom kucali na tvrdjave !!!!
MOLIM PAMETNJAKOVICA DA STAVI BROJNO STANJE VOJSKE KOJA RUSI TVRDJAVU LVL7, LVL8 SA STRELCIMA U NJOJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Istrazivanje recimo lvl 15, a tvdjave nadogradjene skroz (sve max.)
ZASTO , pa zato sto se po silumaciji dobija bez problema a kucanje je neminovno !!!

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #6 послато: април 06, 2014, 14:25:19 поподне »
Dobro ....
Ranije je bilo ovako a sad je ovako .... dokle vise takvi GLUPI ODGOVORI ???????
Da ti odgovori i ,,MALO" imaju smisla ne bi se svi redom kucali na tvrdjave !!!!
MOLIM PAMETNJAKOVICA DA STAVI BROJNO STANJE VOJSKE KOJA RUSI TVRDJAVU LVL7, LVL8 SA STRELCIMA U NJOJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Istrazivanje recimo lvl 15, a tvdjave nadogradjene skroz (sve max.)
ZASTO , pa zato sto se po silumaciji dobija bez problema a kucanje je neminovno !!!
Postavili ste veoma komleksno pitanje a trazite veoma jednostavan odgovor.Kao sto vec i sami verovatno znate da uspesnost opsade zavisi od mnogo faktora a ne samo od nivoa tvrdjave(vojske sa kojom idete u napad i vojske koju napadate, sastav vojske, formacija  napadaceve vojske i odbrambene vojske,vestine generala u napadu, vestine generala u odbrani, pocetni moral, istrazivanja licna i savezna....) ali probacu iz licnog iskustva i pored ovih izmena u igri da Vam dam sto konkretniji i kvalitetniji odgovor. F7 full( rov, kule i zidine i pun  teskih strela) uz dobar pocetni moral npr. 135 na uboxovanu provinciju bi morali da prodjete sa 250-300 katapulta i 400-450 ovna( salju se i ovnovi i katapulti iz razloga sto iz razlicitih linija napadaju tvrdjavu). F8 full sa prethodnim parametrima sa 500-600 katapulta i 700 -800 ovna. Naravno sve gore nabedeno zavisi od  pocetnog morala sa kojim ce se zapoceti opsada tvrdjave (npr. imate 140 pocetnog morala u bitci a jaka je odbrambena vojska na polju i vi je prodjete u 85-90 morala onda cete jako tesko uspeti u opsadi ako je fort u full-ujer kule i strele koje se nalaze u fortu po rundi spustati vas moral za 7% po rundi).
Najveci je problem sto smo svi jako dugo igrali pod bagom i stekli odredjena iskustva i navike koje nam sada predstavljaju problem. Za to definitivno nije kriva nasa administracija( koja ima puno razumevanja za probleme nasih igraca) koja je u najkracem mogucem roku dala informacije i objasnjenja vezana za izmene .
« Последња измена: април 06, 2014, 14:27:46 поподне KILLERUBICA »

Ван мреже chirurgico

  • Редов
  • *
  • Поруке: 26
  • Углед: +6/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #7 послато: април 07, 2014, 10:41:04 пре подне »
Drugim rečima da bi išao na jače fortove trebaju ti više različitih vrsta opsadnih mašina jer npr kad pošalješ 1000 ovnova boriti se samo 200 ili 250 (kad sve ono podeliš). Tako da šalji ovnove katapulte i trebušete u određenom broju, a to opet zavisi od ovog što je KILLERUBICA naveo početkom teksta.

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #8 послато: април 07, 2014, 12:42:29 поподне »
Drugim rečima da bi išao na jače fortove trebaju ti više različitih vrsta opsadnih mašina jer npr kad pošalješ 1000 ovnova boriti se samo 200 ili 250 (kad sve ono podeliš). Tako da šalji ovnove katapulte i trebušete u određenom broju, a to opet zavisi od ovog što je KILLERUBICA naveo početkom teksta.
Све лепо пише.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #9 послато: април 07, 2014, 14:32:35 поподне »
Drugim rečima da bi išao na jače fortove trebaju ti više različitih vrsta opsadnih mašina jer npr kad pošalješ 1000 ovnova boriti se samo 200 ili 250 (kad sve ono podeliš). Tako da šalji ovnove katapulte i trebušete u određenom broju, a to opet zavisi od ovog što je KILLERUBICA naveo početkom teksta.
POJAŠNJENJE: bez želje da ulazim u raspravu i repliciram nekome ali želim jos detaljnije da objasnim zasto sam recimo konkretno za rušenje  f7 naveo konkretno 400-450 ovna i 250-300 katapulta i taj broj opsade smatram optimalnim(pod realnom pretpostavkom da u ovoj fazi igre igrači nemaju dovoljno istražena vojna istraživanja i ne mogu da prave trebušete).poznavajući tok i mehaniku bitke kao i proporcije broja opsade koja može napadati tvđavu u istom trenutku (prilog:
Опсада тврђаве
Распоред нападачке војске

Прва линија - само 1 зона, где су смештене све јединице за блиску борбу и опсадне машине.
Друга линија - 1 зона - само стрелци.
Трећа линија - а зона - све опсадне машине, осим овнова.
Ток напада

Јединице су подељене у 3 групе: оне које наносе штету зидовима тврђаве, оне које пуцају на гарнизоноване јединице и, задње, јединице које не учествују у борби пре рушења зидова тврђаве.

Све опсадне јединице пуцају на зид и не наносе штету јединицама у гарнизону.

Опсадни овнови напредују и нападају са пешадијом.

Коњица не може напасти зид. Придружује се током битке након уништења зида тврђаве.

Мачеваоци и копљаници су једине јединице, осим опсадних машина, који оштећују зид тврђаве. Број дозвољених јединица у нападу на тврђаву је 3 пута већи од гарнизона (основног, без бонуса од војне архитектуре). Прво се одабиру мачеваоци, па копљаници, увек почевши прво од најтежих јединица.

Опсадни овнови су ограничени на исти начин, али се њихова квота рачуна посебно, па не заузимају места за пешадију. Њихов број је једнак броју места за пешадију подељеним са потребним бројем људи за регрутацију овнова.
Пре сваке рунде, креира се група за напад на зид (опсадни овнови, мачеваоци и копљаници). Они одмах напредују. Пре него дођу до зида, заштитнички стрелци пуцају на њих, а они који преживе наносе штету зиду.

У следећој рунди, празна места се попуњавају и изложени су нападом стрелаца,пре него успеју напасти зид, што значи ако стрелци убију целу групу,зид неће бити оштећен, независно од тога да ли постоје резерве спремне за борбу.

Овнови за пробијање примају штету као и пешадија. Штета се дели између њих на основу људи потребних за регрутацију једног опсадног овна за пробијање.)

i sagledavajući uvedene promene u rasporedu pucanja kula iz fortova i eventuanih balista ako se nalaza u tvrđavi( prolog:

 Промене:
 
 1. Куле ће пуцати на непријатељске јединице у следећем редоследу: прва линија, трећа линија, друга линија. До сада су пуцале по следећем редоследу: трећа линија, прва линија,  друга линија.
 2. Опсадним машинама више неће бити неопходна пратећа војска приликом слања напада.
 3. У бици на пољу као и у опсади тврђаве, балисте ће прво пуцати по последњој линији далекометних опсадних машина и након тога наносити штету осталим јединицама непријатељске војске.

dolazimo do neminovnog zaključka da će kule pucajući prvo po prvom redu najveću štetu i gubitke pri opsadi nanositi ovnovima,mačevima i kopljima a balisti opsadnim masinama(katapultima i balistima ) a veći broj ovnova i opsadnih mašina u opsadi tvrđave(od onog maximalnog koji napadaju , konkretno 250 za f7,500 za f8)sam svesno i sa namerom naveo da bi po rundama postojeći gubitci ovnova i opsadnih masina bili nadoknađeni i da bi u svakoj rundi maksimalni broj opsade napadao tvrđavu i tako je iz manji pad morala srusio( gubici morala po rundi 7%) i Vi kao napadač pobedili,,,,,,,
nadam se da je uz konkretne priloge sada mnogo jasnije odakle takav broj opsade,,,,isti princip važi i za složenije fortove samo se odnos i proporcija ovnova i opsade povećeva( mislim na f8, a ko rusi f9 taj ima i trebove a tu je već sve jasnije i jednostavnije,,,:) )
« Последња измена: април 07, 2014, 14:35:34 поподне KILLERUBICA »

Ван мреже LAKI

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 87
  • Углед: +118/-7
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #10 послато: април 07, 2014, 17:43:27 поподне »
Sveo ovo što je killerubica napisao je baš tako....
I po prvi put od nastanka "problema" objašnjeno je jasno kako da se dalje igra.
Ja bih samo dodao, da je uz opsadu koju šaljete, potreban i odgovarajući broj mačeva, inače će borba i pored tog broja opsade, loše da se završi po vas. Što je veći lvl forta i pogotovu ako general u odbrani ima bonuse na zidove tvrđava ( to obavezno gledajte, jer ima generala sa tom urođenom osobinom + unapređenom u toku igre što znači da taj bonus može biti i +30 !!! ) to više i mačeva treba...
Ja sam kalkulisao i kalkulisao, dok se nisam usudio da pošaljem prve napade... I po mom iskustvu, za f7, koji je u fulu sa zidovima, kulama, jarkovima, generalom sa bonusom na zidove, potrebno je poslati minimum 18 - 20.000 t.mačeva + strelci i ostala opsada, koju je killerubica naveo.... Za f8, sa istim karakteristikama, ja šaljem 25 - 30k teških mačeva i do sada sam prolazio sa zadovoljavajućim završnim moralom... I vodite računa o POČETNOM moralu jer ako je provincija uboksovana, a vi imate mali početni moral, i ako pošaljete napad sa "odgovarajućim" brojem i sastavom vojske možete izgubiti bitku...

Ван мреже LAKI

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 87
  • Углед: +118/-7
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #11 послато: април 07, 2014, 22:34:51 поподне »
Sveo ovo što je killerubica napisao je baš tako....
I po prvi put od nastanka "problema" objašnjeno je jasno kako da se dalje igra.
Ja bih samo dodao, da je uz opsadu koju šaljete, potreban i odgovarajući broj mačeva, inače će borba i pored tog broja opsade, loše da se završi po vas. Što je veći lvl forta i pogotovu ako general u odbrani ima bonuse na zidove tvrđava ( to obavezno gledajte, jer ima generala sa tom urođenom osobinom + unapređenom u toku igre što znači da taj bonus može biti i +30 !!! ) to više i mačeva treba...
Ja sam kalkulisao i kalkulisao, dok se nisam usudio da pošaljem prve napade... I po mom iskustvu, za f7, koji je u fulu sa zidovima, kulama, jarkovima, generalom sa bonusom na zidove, potrebno je poslati minimum 18 - 20.000 t.mačeva + strelci i ostala opsada, koju je killerubica naveo.... Za f8, sa istim karakteristikama, ja šaljem 25 - 30k teških mačeva i do sada sam prolazio sa zadovoljavajućim završnim moralom... I vodite računa o POČETNOM moralu jer ako je provincija uboksovana, a vi imate mali početni moral, i ako pošaljete napad sa "odgovarajućim" brojem i sastavom vojske možete izgubiti bitku...

Posle razgovora sa mojim dragim i velikim prijateljem, imače jednim od najvećih poznavalaca ove igre, ipak sam rešio da malo "pojasnim" ovaj moj post....

Naime, po samoj postavci igre, programskom načinu na koji teče napad, u napadu maksimalni broj mačeva koji može da ide u opsadu u jednoj rundi jeste broj mačeva x3 u odnosnu na osnovni limit garnizona a to je 9.600 mačeva.
Prevedeno na srpski, Mogu ja da pošaljem i 96.000 mačeva u jedan napad, ali samo 9.600 će učestvovati u jednoj rundi.... Po tome,  dovoljan broj mačeva koji treba da se pošalju na fort 7 bi bio oko 15.000 da bi imao dovoljan broj mačeva da se što pređe poljei dođe do opsade gde rezerva treba da popunjava izgublejene mačeve.... Opet napominjem, jako je bitan početni moral u opsadi tvrđave...

Za svaki slučaj, ja ću i dalje da šaljem po više mačeva, jer ne želim da se zalepim u fort zbog eventualnog novog baga... Ja ću i dalje da šaljem minimum 18.000 mačeva na fort 7 jer SA TOLIKO PROVERENO PROLAZIM....

Uz dužno poštovanje ljudima na ovoj igri, bag koji je postojao nismo mi igrači napravili, nego programeri ove igre....
A obično, oni koji pogreše, trebalo bi da se i izvinu igračima ( kad već neće da vrate izgubljeno )...

Komentar, "nije ovo bag, nego ste vi igrali pod bagom sve do sada i tako ste naučili pogrešno da igrate" mene lično ne zadovoljava... I po meni nije nikakvo opravdanje za masovna zakucavanja ljudi...
Dobro je da se makar sad zna šta i kako treba igrati ovu igru..... do sledećeg baga....

Ван мреже Sagittarius82nbg

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 85
  • Углед: +22/-6
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #12 послато: април 08, 2014, 19:10:53 поподне »
ako mene pitate SHIFT DELETE I MIROVINA  mozak ladovina ,vopi sada i neka kijara :D  afro
Lako je prutu da se sokoli,dok bije decu njega ne boli :D

Ван мреже Mare_Imperijala

  • Редов
  • *
  • Поруке: 49
  • Углед: +1/-1
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #13 послато: април 09, 2014, 09:46:32 пре подне »
Dajte onda primer kako srusiti osmicu kada samo 500 masina udara :D u cemu je poenta kada ces imati vise gubitaka nego sto ces pokupiti pri opsadi, a i treba bar 100k maceva, a ako posaljes 300 katapultova i vrati ti se 30 to je uspeh :D dajte vise sa tim jadnim promenama, sam realm je sam po sebi prevara, bar nas pustite da zavrsimo eru ko ljudi

Ван мреже ____ATILA____

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #14 послато: април 09, 2014, 13:34:14 поподне »
Posle dužeg vremena,hteo sam ponovo da odigram jednu eru,ali šta se dešava?

Verovatno je kreatorima igre strahovito dosadno,ili moraju nešto da petljaju da bi opravdali svoje radno mesto i napravili su TOTALNU LAKRDIJU od igre.
Naime,mnoge stvari su poboljšane i na tome čestitam,ali glavni problem je naravno opsada tvrdjave.Apsolutno je nemoguće da se probije fort 8 sa full odbranom u njoj i balistima +  ako postavi vojsku na polju,možeš napasti sa bilo kojom vojskom,džaba ti je kada samo 500 mašina možeš da pošalješ.Ako je pri tom okružena provincija,nema svrhe ni simulirati,ishod je negativan.
Ovo nema veze sa igrom,ostaje bitka na polju i to je sve....
o cenama dijamanata neću ni da govorim,da bi iole ozbiljno igrao treba ti par 100-na eura što je smejurija...ko normalan troši toliki novac na zanimaciju.
Stari problem i dalje postoji...nazivi i slike saveza su prepuni nacionalizma i na to niko ne reaguje,čak se i istorijski potvrdjeni fašisoidni pokreti uredno tolerišu celu eru.
Nečuveno i neprihvatljivo...zato i bataljujem opet.