Аутор Тема: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom  (Прочитано 5546 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #15 послато: април 09, 2014, 13:46:46 поподне »
totalna je glupost napadati iz bilo kojeg razloga tvr 7 a da ne pricamo o tvr 8.posebno jedna nevidjena glupost koja je napravljena je ta da u slucaju rata ti ne mozes da zarobis igraca jer ako mu je vojska u vojnu a ti si mu pokupio zlato iz prestonice pritom imao vece gubitke od zarade sto kaze mare njemu i dalje funkcionise opcija povlacenje i sta treba raditi?rusiti jednu vojnu koja se rusi samo ako mu srusis skroz tvr i sta ako lik ima dve i poslao je vojsku iz te druge u tu prvu?opet isti postupak koji moze da traje beskonacno.glupost najveca za koju sam cuo

Ван мреже ____ATILA____

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #16 послато: април 09, 2014, 14:06:42 поподне »
Tačno tako,naveo sam fort 8 je ga je skoro nemoguće probiti ako je igrač aktivan i ima makar malo vojske,mada velikih problema ima i sa fort 7.
Takodje,kojekakvi likovi koji su glasni na rečima,a na polju ih nema nigde,mogu da te zaobilaze kako hoće.Jednostavno kapituliraju i tako u nedogled,što i nije normalno.

Hajmo malo konkretno:

http://prntscr.com/38dmj7

provincija je okružena  da napomenem i ima balista u drugoj provi koje lako može da premesti u tvrdjavu,meni je moral 113 početni,imam i lakih i teških mačeva i više nego dovoljno,opsadne mašinerije takodje,to nije problem,
dajte da vidimo kako da probijemo ovo ???
« Последња измена: април 09, 2014, 14:24:04 поподне ____ATILA____ »

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #17 послато: април 09, 2014, 14:51:56 поподне »
Tačno tako,naveo sam fort 8 je ga je skoro nemoguće probiti ako je igrač aktivan i ima makar malo vojske,mada velikih problema ima i sa fort 7.
Takodje,kojekakvi likovi koji su glasni na rečima,a na polju ih nema nigde,mogu da te zaobilaze kako hoće.Jednostavno kapituliraju i tako u nedogled,što i nije normalno.

Hajmo malo konkretno:

http://prntscr.com/38dmj7

provincija je okružena  da napomenem i ima balista u drugoj provi koje lako može da premesti u tvrdjavu,meni je moral 113 početni,imam i lakih i teških mačeva i više nego dovoljno,opsadne mašinerije takodje,to nije problem,
dajte da vidimo kako da probijemo ovo ???
Морам да вам кажем да је добро одрађена симулација најважније.Поред морала и војних истраживања веома су битне и вештине великана.



Стојимо Вам на располагању шта год вам не буде било јасно слободно питајте.
Понављам свака је битка специфична за себе и то даје драж овој игри.
Пошаљите  ми слику било које шпијунаже  у приватној поруци ја ћу вам урадити симулацију.
« Последња измена: април 09, 2014, 15:17:34 поподне Ivan-dark »

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #18 послато: април 09, 2014, 15:08:42 поподне »
Tačno tako,naveo sam fort 8 je ga je skoro nemoguće probiti ako je igrač aktivan i ima makar malo vojske,mada velikih problema ima i sa fort 7.
Takodje,kojekakvi likovi koji su glasni na rečima,a na polju ih nema nigde,mogu da te zaobilaze kako hoće.Jednostavno kapituliraju i tako u nedogled,što i nije normalno.

Hajmo malo konkretno:

http://prntscr.com/38dmj7

provincija je okružena  da napomenem i ima balista u drugoj provi koje lako može da premesti u tvrdjavu,meni je moral 113 početni,imam i lakih i teških mačeva i više nego dovoljno,opsadne mašinerije takodje,to nije problem,
dajte da vidimo kako da probijemo ovo ???
молио бих Вас да пажљиво прочитате предходне постове баш на ову тему и биће Вам све пуно јасније,,,,али овде изгледа да је свакоме једноставније  да понови и постави у начелу једно те исто питање са пуно варијација него да прочита промену правила и из приложеног схвати која је сврха тога.
конкретно и простим језиком речено : администрација( читај: изумитељи игре ) је увела измене да се сложеније тврђаве 7,8 и 9  не би лако рушиле без требушета(посебно тврђаве 8 и 9).Шта то у пракси значи: ценрализација 11 ниво, стрељаштво 20 ниво,војна вежба 15 ниво---значи већа потрошња дијаманата.
Свиме горе наведеним отвара се једна нова и јако комплексна тема: равноправност играча
одговор на Ваше питање како да пробијем ово:са почетним моралом 113 и том војском на пољу и  ако пребаци и постави балисте у форт и ако је форт фулл(18 куле, 10 зидине и 10 ров, утврђење 15 ниво) са чуварем тврђаве 5ниво,,,,никако или само као  статистичка грешка путем среће,,,,ако нема све ово наведено шансе за пролазак се повећавају,,,,:)
ево неколико слика како су се пролазиле тврђаве 8 са и без војске на пољу и форту:
http://screencast.com/t/7Lkbc7EP3u
http://screencast.com/t/bdSTyJbGn
http://screencast.com/t/44EOfgf5      има још пуно примера али свуда је већи почетни морал од 113,,,,,
« Последња измена: април 09, 2014, 15:20:09 поподне KILLERUBICA »

Ван мреже ____ATILA____

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #19 послато: април 09, 2014, 15:11:33 поподне »
E to je poenta priče,znači NIKAKO ???!!!!!
Onda da batalimo dalju priču,napravljena je smicalica-prevara i nemojmo da ove silne ljude koji se žale pravimo glupima i naivnima,
eno čovek je i sam simulirao i ništa nije napravio...

Ван мреже TUTUBAN

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 63
  • Углед: +25/-5
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #20 послато: април 09, 2014, 15:13:22 поподне »
totalna je glupost napadati iz bilo kojeg razloga tvr 7 a da ne pricamo o tvr 8.posebno jedna nevidjena glupost koja je napravljena je ta da u slucaju rata ti ne mozes da zarobis igraca jer ako mu je vojska u vojnu a ti si mu pokupio zlato iz prestonice pritom imao vece gubitke od zarade sto kaze mare njemu i dalje funkcionise opcija povlacenje i sta treba raditi?rusiti jednu vojnu koja se rusi samo ako mu srusis skroz tvr i sta ako lik ima dve i poslao je vojsku iz te druge u tu prvu?opet isti postupak koji moze da traje beskonacno.glupost najveca za koju sam cuo
kolega ne bih se slozila sa vama oko konstatacije da su vojne stanice nepotrebne...a neprijatelja mozete odgovarajucom timskom igrom , strategijom,pogotovo uhvatiti u sec;) isprobano 100%:) f8 rusim bez problema, sa vojskom na polju i balistama, ... jedino sam imala problem sa full f8, koji ima 500 balista i nesto strela, i full opremljenog generala koji cuva tvrdjavu...nisam stigla da vidim sa cime to mogu da prodjem a po simulaciji mi pokazuje rizican napad( da napomenem da je simulator u redu i funkcionise maltene tacno ukoliko mozete bar priblizno tacno da odredite parametre braniocu, proverila i to)

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #21 послато: април 09, 2014, 15:17:04 поподне »
E to je poenta priče,znači NIKAKO ???!!!!!
Onda da batalimo dalju priču,napravljena je smicalica-prevara i nemojmo da ove silne ljude koji se žale pravimo glupima i naivnima,
eno čovek je i sam simulirao i ništa nije napravio...
Ово је извештај симулације коју сам поставио

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже ____ATILA____

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #22 послато: април 09, 2014, 15:20:52 поподне »
Sa kojim početnim moralom,145 ??
Pa ne mogu svi da budu vodje,prvi oficiri... :)

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #23 послато: април 09, 2014, 15:25:25 поподне »
Sa kojim početnim moralom,145 ??
Pa ne mogu svi da budu vodje,prvi oficiri... :)
Па видиш ваљда да је 120 ;)

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже TUTUBAN

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 63
  • Углед: +25/-5
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #24 послато: април 09, 2014, 15:29:27 поподне »
E to je poenta priče,znači NIKAKO ???!!!!!
Onda da batalimo dalju priču,napravljena je smicalica-prevara i nemojmo da ove silne ljude koji se žale pravimo glupima i naivnima,
eno čovek je i sam simulirao i ništa nije napravio...
niko koliko vidim ne cita ono sto je bitno, i sta sve treba da se uzme u obzir u vezi rusenja f7 i f8.... pocetni moral, vojska napadaca -vojska branioca, general u napadu -general u odbrani, istrazivanja, .......nista nije kategoricno objasnjeno MOZE ili NE MOZE  vec ZAVISI OD MNOGO FAKTORA ...zahtevna igra, inteligentna, kako killer kaze komleksna , ....ali nazalost mnogima je lakse da okrivljuju druge nego da sagledaju  o cemu se radi u pojasnjenjima koja nam ovi ljudi sa foruma daju...to kako je napravljena igra, da se moraju koristiti dijamanti ili ne, da li je vise prilagodjena farmerima ili nama ratnicima, u kom pravcu vode izmene koje se uvode...nama moze da se svidja ili ne, ali o tome odlucuju vlasnici i programeri...mozemo igrati ili prestati.
[/quote]

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #25 послато: април 09, 2014, 15:32:25 поподне »
E to je poenta priče,znači NIKAKO ???!!!!!
Onda da batalimo dalju priču,napravljena je smicalica-prevara i nemojmo da ove silne ljude koji se žale pravimo glupima i naivnima,
eno čovek je i sam simulirao i ništa nije napravio...
Ви очигледно или нисте ништа прочитали од постова  на задату тему или нисте ниста схватили,,,,
нико никога овде низашта не лаже и не обмањује, само појашњавамо ствари да би сви били начисто,једноставно схватите ово је јако комплексна игра и нико не може са сугурношћу да Вам каже или напише са којом војском и опсадом пролазите који форт. то зависи од много чиниоца( све или скоро све сам их навео у неком од пређашњих постова на ову тему)

Ван мреже LAKI

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 87
  • Углед: +118/-7
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #26 послато: април 09, 2014, 15:33:59 поподне »
E to je poenta priče,znači NIKAKO ???!!!!!
Onda da batalimo dalju priču,napravljena je smicalica-prevara i nemojmo da ove silne ljude koji se žale pravimo glupima i naivnima,
eno čovek je i sam simulirao i ništa nije napravio...

Na žalost, kako sada stoje stvari, sve ukazuje na to da će ovde sve manje biti lepe i prave igre. Mnogo je tužno, što je vlasnicima igre toliko porastao apetit za parama, da jednu mnogo lepu ratnu igru (dozvolite mi da kažem najbolju koju sam do sada igrao) polako ali sigurno pretvaraju u farmersku igru...
Ja shvatam, da je u biznisu ( a ova igra je postala veliki biznis ) profit na prvom mestu. Ali da se ovako uništi igra samo zarad još većeg profita, to stvarno ne razumem... Da se tako lako odreknu armije starih, vernih igrača, koji su godine i godine proveli pored računara i bukvalno NAPRAVILI OD IO najbolju igru... I da to urade bez pardona, na pola realma... Da su makar sa promenama sačekali pa ih primenili od početka ere, pa kome se sviđa - sviđa....
Što je najžalosnije u celoj priči, oni ne žele da čuju naš glas... Ne žele da čuju ono što mi, igrači, mislimo...

Ван мреже ____ATILA____

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #27 послато: април 09, 2014, 15:34:55 поподне »
конкретно и простим језиком речено : администрација( читај: изумитељи игре ) је увела измене да се сложеније тврђаве 7,8 и 9  не би лако рушиле без требушета(посебно тврђаве 8 и 9).Шта то у пракси значи: ценрализација 11 ниво, стрељаштво 20 ниво,војна вежба 15 ниво---значи већа потрошња дијаманата.
Свиме горе наведеним отвара се једна нова и јако комплексна тема: равноправност играча
одговор на Ваше питање како да пробијем ово:са почетним моралом 113 и том војском на пољу и  ако пребаци и постави балисте у форт и ако је форт фулл(18 куле, 10 зидине и 10 ров, утврђење 15 ниво) са чуварем тврђаве 5ниво,,,,никако или само као  статистичка грешка путем среће,,,,ако нема све ово наведено шансе за пролазак се повећавају,,,,:)
ево неколико слика како су се пролазиле тврђаве 8 са и без војске на пољу и форту:
http://screencast.com/t/7Lkbc7EP3u
http://screencast.com/t/bdSTyJbGn
http://screencast.com/t/44EOfgf5      има још пуно примера али свуда је већи почетни морал од 113,,,,,

A da njima nije slučajno palo na pamet da koriguju cenu dijamanata umesto da prave neosvojive tvrdjave,sem u slučaju ako nisi vodja ili prvi oficir i pucaš sa početnim moralom?
Argumenata nema nigde...

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #28 послато: април 09, 2014, 15:38:56 поподне »
E to je poenta priče,znači NIKAKO ???!!!!!
Onda da batalimo dalju priču,napravljena je smicalica-prevara i nemojmo da ove silne ljude koji se žale pravimo glupima i naivnima,
eno čovek je i sam simulirao i ništa nije napravio...
Да ли бисте Ви били задовољни ако бих Вам рекао да сигурно пролазите ту војску(са слике коју сте послали) ако пошаљете 700 тебушета, 700 овна,100к паладина , 50к гарде 50к елитних стрела ???? онда бисте опет питали како је могуће са толико поена колико ја имам имати сва та истраживања и ту војску,,,,,и још милион других питања,,,,,,зато и кажем да је ово веома комплексна игра,,,,,,

Ван мреже ____ATILA____

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Pa dokle vise prevare sa tom opsadom
« Одговор #29 послато: април 09, 2014, 15:39:09 поподне »
http://screencast.com/t/7Lkbc7EP3u
http://screencast.com/t/bdSTyJbGn
http://screencast.com/t/44EOfgf5      има још пуно примера али свуда је већи почетни морал од 113,,,,,

Napominjem,okružena je provincija drugari,ne može nikako moral početni da bude 153 pobogu,ili možda može 8) ??