Аутор Тема: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci  (Прочитано 2934 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« послато: новембар 29, 2013, 19:27:11 поподне »
Nastao problem sa internet provajderom, pojedini igraci unisteni kao sto je na primer igrac maximuszu (inace se radi o igracu kome 4 godine u ratu nije uhvacena vojska), izgubi igrac 179k katafrakta + ostala vojska. Kompenzacija 300 dijamanta uz izvinjavanje zbog nugodnosti, takva je konacna odluka tima. Samo mi nije jasno kako povratiti sa 300 dijamana toliku vojsku? S obzirom da je rec o kompenzaciji.
Moram reci da je odluka IO tima sramna. I veliki aplauz za odluku, samo tako neka taj tim nastavi sa radom, na kraju nece imati sa kim ni da rade jer tesko da ce neko ko ima makar malo mozga u glavi da igra igru u kojoj se ovakve svari desavaju. Mada se sve slomi na ledjima administratora koji se moraju naokolo izinjavati igracima kojima je naneta nepravda, a ne mogu da ucine nista vise jer je vec doneta konacna odluka.

Ван мреже banekraljJK

  • Редов
  • *
  • Поруке: 13
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #1 послато: новембар 29, 2013, 19:56:36 поподне »
I na nase pitanje,citiram:,, Kako su oni mogli da salju napade,a mi ne!?" Jos uvek nismo dobili nikakav odgovor. Sramota!!!

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #2 послато: новембар 29, 2013, 20:20:43 поподне »
Vidim da i na hrvatskom forumu vlada veliko nezadovoljstvo, mnogi igraci su osteceni.
Mnogi dobri igraci su odavno napustili igru zbog slicnih nepravdi, to se desava i sada, a s obzirom da se nista ne menja, tako ce se i nastaviti. Na veliku zalost.

Ван мреже banostar

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 180
  • Углед: +21/-7
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #3 послато: новембар 29, 2013, 21:04:27 поподне »
polako treba traziti  novu  zabavu

Ван мреже Erithreya

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #4 послато: новембар 29, 2013, 21:50:27 поподне »
Mislim da je nas administrator uradio sve sto je u njegovoj moci ali isto tako slazem se s tobom da neko ko izgubi vecu vojsku nemoze to da nadoknadi sa 300 dijamanata.Sistem je takav da je kompenzacija fiksna i iznosi 300 dija bez obzira da li si izgubio 3 miliona ili 3 vojnika u sustini nekome je mozda ovo i dobro doslo ako je poceo eru i izgubio 3-4 k vojske a dobio 300 dijamanata a neko ko je imao recimo 1 mil i izgubio sve njemu nece nista da pomogne.

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #5 послато: новембар 29, 2013, 22:26:55 поподне »
Mislim da je nas administrator uradio sve sto je u njegovoj moci ali isto tako slazem se s tobom da neko ko izgubi vecu vojsku nemoze to da nadoknadi sa 300 dijamanata.Sistem je takav da je kompenzacija fiksna i iznosi 300 dija bez obzira da li si izgubio 3 miliona ili 3 vojnika u sustini nekome je mozda ovo i dobro doslo ako je poceo eru i izgubio 3-4 k vojske a dobio 300 dijamanata a neko ko je imao recimo 1 mil i izgubio sve njemu nece nista da pomogne.


Apsolutno si u pravu, ja sam izgubila 13 ili 14k vojske (u tri bitke racunajuci i bitku koju sam dobila jer se protivnik zakucao), meni su dijamanti dosli kao "izvinjenje zbog neugodnosti" kako oni to nazivaju. Medjutim, nepravedno je za igrace koji su izgubili mnogo, mnogo vise.
Sasvim pravedno bi bilo da se bitke poniste ili da se izgubljena vojska vrati tim igracima, sve ostalo je zaista uvreda inteligencije igraca. Izgubio si svu vojsku, evo ti 300 dijamanata, a s tim ne mozes nista povratiti.
Da ne spominjem to sto ce neprijateljski igrac dobiti nenormalno veliki ratni plen, koji inace ne bi nikad postigao igrom, samo zato sto je on nekim cudom mogao da pristupi imperiji za vreme problema sa internet provajderom.

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #6 послато: новембар 30, 2013, 01:30:40 пре подне »
Vidim da i na hrvatskom forumu vlada veliko nezadovoljstvo, mnogi igraci su osteceni.
Mnogi dobri igraci su odavno napustili igru zbog slicnih nepravdi, to se desava i sada, a s obzirom da se nista ne menja, tako ce se i nastaviti. Na veliku zalost.

Vorena, ne radi se o tome na hrvatskom forumu. Tamo je nesto drugo po sredi. Naime, igrac Kojeen i Patrija Nostra koji su do sada bili gospodari CS5 su u potpunosti unisteni. Nekada su imali od 20 igraca 15 clanova u TOP 20, trenutno mislim da ih ima 3 ili 4. Osvetnik i Sasa Montana (nekadasnji clan Norman Najtsa) u potpunosti dominiraju nad njima. Desila se izvesna nepravda na stetu "kojeena" koji je bio uhvacen u 00:59 iako je problem nastao oko 00:00 po serverskom vremenu. Doduse, ne znam kako se to desilo, ali verovatno da je problem bio do njega s obzirom da on zivi u Rusiji. Ja kao korisnik Telekomovog ADSL interneta za sve ovo vreme od obustava napada nisam osetila nikakvu promenu. Ipak, s obzirom na desavanje u CS5, njihove zalbe ne treba uzimati u obzir, predhodni mesec igrac Amater je u potpunosti izgubio podrsku hrvatskog foruma zato sto je mnogo patetisao, cak su ga i Hrvatski globalni moderatori ucutkivali zbog toga i spustali ga na zemlju. Patrija ima dosta igraca koji se meni kao ljudi ni malo ne dopadaju, cast izuzecima, ima ih par sa kojima sam jako dobra.

Sto se tice tvog problema samo cu ti reci jedno. Zivot nije fer, nema razloga ni igrica da bude. Desavaju se nezgode. To ti je kao, na primer, da imas osiguranje od 150.000 evra, tebi ako nastane steta od 300.000 evra, ti ces dobiti 150.000 jer si takav plan osiguranja uplatila, a kako ces doci do ostatka to je vec tvoj problem. Nazalost, postojali su igraci na koje ovi problemi nisu uticali, za vreme koliko ja dugo igram ovo se desilo jedno 7 - 8 puta, barem koliko brojim, i nijednom se nije desilo da ne mogu da udjem na svoj racun. Znaci da i vi imate tako nekog clana u svom savezu koji je mogao da spasi situaciju. Opusti se i prihvati situaciju kakva jeste, a ako ti ne odgovara upalis odmor i zavrsis pricu. Nemoj bolje da pocinjem sta se meni sve izdesavalo u verziji 6. Beta verzija, haos. Ja sam ludela i spamovala Martinino sandudze neprestano, ali se dalje snalazis ako zelis da se boris, ako ne zelis dignes ruke u vis i predas se, to je najlakse.

Nekada jednostavno imas srece, nekada ne. :) Ja sam isto tako mislila da obustava vazi u verziji sest i opustila se i izgubila svu vojsku. :) Ovamo sam dobila, ovamo izgubila i to se stalno desava.

Opusti se i samo nastavi da igras, a mi smo na forumu tu da pomognemo koliko mozemo i da opustimo i sebe i tebe. :)
« Последња измена: новембар 30, 2013, 19:12:20 поподне MK110 »

Ван мреже starca

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 244
  • Углед: +15/-3
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #7 послато: новембар 30, 2013, 01:55:38 пре подне »
MK stvarno me mrzi sve da procitam :D
ali znas da sam uz tebe  8)


Ван мреже Sagittarius82nbg

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 85
  • Углед: +22/-6
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #8 послато: новембар 30, 2013, 05:31:12 пре подне »
ne lozi se i ti si plakao :D  afro
Lako je prutu da se sokoli,dok bije decu njega ne boli :D

Ван мреже starca

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 244
  • Углед: +15/-3
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #9 послато: новембар 30, 2013, 05:54:09 пре подне »
ti to nesto za MK si reko??
sagi jel treba da dolazim u blokove?  8)

Ван мреже Erithreya

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #10 послато: новембар 30, 2013, 07:40:43 пре подне »
Vorena, ne radi se o tome na hrvatskom forumu. Tamo je nesto drugo po sredi. Naime, igrac Kojeen i Patrija Nostra koji su do sada bili gospodari CS5 su u potpunosti unisteni. Nekada su imali od 20 igraca 15 clanova u TOP 20, trenutno mislim da ih ima 3 ili 4. Osvetnik i Sasa Montana (nekadasnji clan Norman Najtsa) u potpunosti dominiraju nad njima. Desila se izvesna nepravda na stetu "kojeena" koji je bio uhvacen u 00:59 iako je problem nastao oko 00:00 po serverskom vremenu. Doduse, ne znam kako se to desilo, ali verovatno da je problem bio do njega s obzirom da on zivi u Rusiji. Ja kao korisnik Telekomovog ADSL interneta za sve ovo vreme od obustava napada nisam osetila nikakvu promenu. Ipak, s obzirom na desavanje u CS5, njihove zalbe ne treba uzimati u obzir, predhodni mesec igrac Amater je u potpunosti izgubio podrsku hrvatskog foruma zato sto je mnogo patetisao, cak su ga i Hrvatski globalni moderatori ucutkivali zbog toga i spustali ga na zemlju. Patrija ima dosta igraca koji se meni kao ljudi ni malo ne dopadaju, cast izuzecima, ima ih par sa kojima sam jako dobra.

Sto se tice tvog problema samo cu ti reci jedno. Zivot nije fer, nema razloga ni igrica da bude. Desavaju se nezgode. To ti je kao, na primer, da imas osiguranje od 150.000 evra, tebi ako nastane steta od 300.000 evra, ti ces dobiti 150.000 jer si takav plan osiguranja uplatila, a kako ces doci do ostatka to je vec tvoj problem. Nazalost, postojali su igraci na koje ovi problemi nisu uticali, za vreme koliko ja dugo igram ovo se desilo jedno 7 - 8 puta, barem koliko brojim, i nijednom se nije desilo da ne mogu da udjem na svoj racun. Znaci da i vi imate tako nekog clana u svom savezu koji je mogao da spasi situaciju. Opusti se i prihvati situaciju kakva jeste, a ako ti ne odgovara upalis odmor i zavrsis pricu. Nemoj bolje da pocinjem sta se meni sve izdesavalo u verziji 6. Beta verzija, haos. Ja sam ludela i spamovala Martinino sandudze neprestano, ali se dalje snalazis ako zelis da se boris, ako ne zelis dignes ruke u vis i predas se, to je najlakse.

Cisto jos jedan primer, Indijanci su na taktickom gubili 7000 : 14000, sada gube oko 150 poena i to sve zato sto su nahvatali likove nakon sto je prosla prva obustava napada. Mom celom savezu je tamo danas vojska ostala kod kuce jer niko nije mogao da dodje pre 20 casova, sva sreca pa je produzeno trajanje obustave jer se nalazimo u dva rata, iako sumnjam da bi protivnici uspeli nekog od nas da uspesno napadnu, opet, nikada se ne zna.

Nekada jednostavno imas srece, nekada ne. :) Ja sam isto tako mislila da obustava vazi u verziji sest i opustila se i izgubila svu vojsku. :) Ovamo sam dobila, ovamo izgubila i to se stalno desava.

Opusti se i samo nastavi da igras, a mi smo na forumu tu da pomognemo koliko mozemo i da opustimo i sebe i tebe. :)
MK110 zelio bih samo da te ispravim koliko ja znam i koliko sam upucen vojska od saveza Leguinea sa kojim su Indijanci u ratu je uhvacena nakon sto je "navodno" pao sistem ili kako kazu internet provajder tj. od 01:00 do 05:00 28:11.2013 kad se "nije moglo uci na server"  poslije cega je usledila obustava napada i nije mi jasno kako niko do mojih clanova nije mogao da se loguje a ima nas iz svih krajeva bivse Jugoslavije ali to nije sad ni bitno idemo dalje.
« Последња измена: новембар 30, 2013, 07:43:22 пре подне Erithreya »

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #11 послато: новембар 30, 2013, 10:13:44 пре подне »
Starca!  :-*
« Последња измена: новембар 30, 2013, 19:12:42 поподне MK110 »

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #12 послато: новембар 30, 2013, 13:14:44 поподне »
Ovako, u nasem savezu uhvacena je vojska igracu maximuzu i meni (s tim da meni nisu naneli neku preveliku stetu, da se podneti jer sam cak cast i medalju dobila  :D). Nas dvoje smo bili online svo vreme i odjednom ne moze se nista uraditi, niti otvoriti stranica imperije online. Mi smo bili budni do ne znam kog doba, slali smo poruke svima cije brojeve imamo da pokusaju da udju, niko nije mogao.
Da je bilo ko mogao, vojska ne bi bila ostavljena na izvolte jer mi vojsku u ratu ne ostavljamo u carstvu ni 5 minuta bez cuvanja.
Sada, vi kazete, mi nismo imali srece, odnosno, u ovom slucaju srecu nije imao igrac maximuszu.
Taj igrac ima dovoljno ratnog plena da se za dva dana povrati i pretekne sve u savezu, nije stvar u tome. Sta bi bilo da nema nikakav ratni plen, onda mora da ide ispocetka?
Prosta je stvar, nastao je problem, nanetaje steta, to treba da se ispravi. 300 dijamanata je cisto zamazivanje ociju, kase se samo podeliti dijamante nego vracati svima redom ono sto su izgubili.
Ako mi igraci kojima je naneta bilo kakva steta ili nepravda uvec cutimo, oporavljamo se, idemo dalje i ne bunimo se, ovakve stvari ce se desavati uvek. U ovom konkretnom primeru, svaki put kada nastane problem sa internet provajderom, svakome moze da bude spaljeno carstvo do temelja i vojska unistena, ali nema veze, oporavicemo se mi. Zar mi kao igraci nemamo pravo na adekvatnu odstetu, fer i postenu igru?

Pored svega ovoga, zelim da napomenem da ovo nije patetisanje i mogu me ucutkivati, izbaciti sa foruma ili sta god, istina ostaje a to je da je naneta steta mnogim igracima a da IO tim, osim smesne odluke o podeli 300 dijamanata, nije uradio nista drugo.

Ван мреже starca

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 244
  • Углед: +15/-3
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #13 послато: новембар 30, 2013, 13:15:26 поподне »
« Последња измена: новембар 30, 2013, 13:27:16 поподне starca »

Ван мреже Sagittarius82nbg

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 85
  • Углед: +22/-6
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #14 послато: новембар 30, 2013, 18:45:06 поподне »
jeste uvek bili i ostali :D eno sale u savezu indijanaca ono savez mrtvaka tursko groblje sta vec :D :D :D i samo da kazem sto se tice int provajdera .. nepravedno je to sto jednima proradi drugima ne .. i onda kao zasluzeno pobedili .. kur moj zasluga se dobija kad je sve kako treba i ispravno a ne eto zahvaljuujuci greski provajdera i jos nekih tamo lelemuda ..
Lako je prutu da se sokoli,dok bije decu njega ne boli :D