ИО II: Доба Освајања > Упутство за игру на српском језику

Често постављана питања

<< < (2/3) > >>

Martina:
Често постављена питања - Трговина

Како да откажем понуду на Пијаци?
    Не постоји таква опција. Мораћете да сачекате 48 сати да истекне аутоматски, уколико не буде купљена од стране неког играча до тада.
Моја понуда је јефтинија од тренутних понуда на Пијаци али и даље се није појавила. Зашто?
    Најјефтиније понуде се појављују у року од 5 до 10 минута. Ако наког десетог минута ваша понуда и даље није део најјефтинијих 5, то значи да су остали играли поставили понуде по истој цени пре него што сте ви вашу и ваша је на чекању.
Како могу да смањим провизију за продају ресурса?
    Можете смањити провизију истраживањем Трговине. Фиксна провизија, не може бити смањена никако сем са колонијом на специјалној сировини Мирођија и са специјалним бонусом Официра Финансија.
Како могу да повећам количину ресурса коју могу да продам одједном?
    Подизањем нивоа Пијаца.
Количина ресурса које могу да продам на Пијаци је далеко већа него мој тренутни капацитет Пијаце. Да ли нешто није уреду?
    Капацитет Пијаце је глобалан, што значи да ако ви имате 10 провинција са по 1 милионом капацитета Пијаце у свакој, ви ћете моћи да продате 10 милиона ресурса одједном. Глобална Пијаца није могућа док је ваше царство под нападом.
Како се формира цена Царског трговца?
    Формирају се на основу просечне цене одређеног ресурса на Пијаци у претходних пар дана.
Шта је Пијачна толеранција?
    Ако је тренутна најјефтинија понуда за гвожђе 2 и ваша пијачна толеранција је постављена на 10%, онда ћете куповати гвожђе без прекида све до цене 2.2 без упозорења од система да је дошло до промене цене. Ако ставите пијачну толеранцију на 1%, када цена гвожђа скочи изнад 2.02 док и даље купујете, систем ће вас одмах обавестити да је дошло до скока цене.

Martina:
Често постављена питања - Задовољство

Добио сам МАХ Задовољство као поклон у Храму, али моје задовољство и даље није максимално. Зашто?
    Овај поклон подешава ваше Задовољство на максимум једнократно, не одржава га стално на максимуму, нпр. ако је ваш баланс Задовољства негативан, онда ће ваше тренутно Задовољство опадати постепено.
Како да успоставим позитивно Задовољство?
    Ваш дневни баланс Задовољства, онај који видите са леве стране прозора Задовољства, је сума казни које добијате подешавањем пореза и бонуса које добијате од Храма, Тврђаве, Универзитета, Статуса Лојалности савезу, провинцијске локације, пристуства војске и Премиума. Модификатори које можете да контролишете су : Храм, Тврђава, присуство војске, Универзитет, Премиум и порези, тако да нижи порези, већи нивои ових грађевина и више војске у провинцији ће проузроковати већи баланас Задовољства.
Како да повећам своје Задовољство?
    Покретањем Фестивала, изградњом Фарми, изградњом Тврђава, распуштањем војске, припојавањем провинција, оснивањем Колонија и примањем 10-сатне производње током позитивног биланса Задовољства.
Како да повећам лимит Задовољства?
    Једини начин је да оснујете Колонију на терену специјалне сировине Слоновача и/или Свила.
Коју штету може да проузрокује ниско Задовољство?
    Губитак популације током миграција, побуне или немири који проузрокују немогућност узимања пореза и закључавање провинције/Колоније. Ако је Колонија у побуни или немирима, ви ћете такође изгубити бонус специјалне сировине.
Зашто се бонус на Задовољство од присуства војске у провинцији стално мења?
    Овај бонус је једнак процентуaлном броју војске у односу на број популације. Мањи број популације и већа количина војске у провинцији, већи бонус Задовољства од присуства војске.
Унајмио сам неколико јединица и добио -1 задовољства. Да ли је то уреду?
    Да. Ова казна је једнака проценту унајмљене популације у односу на број популације у провинцији, али никада не може бити мањи од 1 бода.
Примио сам огромну казну на Задовољство за унајмљивање војске. Да ли нешто није уреду?
    Не. Вероватно имате мали број популације у провинцији, и због тога што је ова казна једнака процентуалном броју унајмљене популације у односу на популацију у провинцији - мањи број популације и релативно веће регрутоване групе, већа казна на Задовољство.

Martina:
Често постављена питања - Колоније

Шта је то Колонија?
    Територијално проширење царства на Глобалној мапи. Главна предност Колонија су: терени специјалних сировина, који вам омогућавају бонусе за цело Царство и још један начин да сачувате војску и ресурсе, с' обзиром да је једини начин да се пронађе Колонија ручна претрага Глобалне мапе.
Како је 5 пута већи играч од мене могао да нападне моју Колонију?
    Напади на Колоније специјалних сировина немају лимит у домету економских бодова. Могу бити нападнути и уништени од стране било кога без казни.
Како да транспортујем сировине у и из Колоније?
    Колонијални транспорт захтева да су товарна кола распоређена на пољу у провинцији/Kолонији из које желите да транспортујете ресурсе. Идите у провинцију/Kолонију у коју желите да пошаљете ресурсе. Отворите картицу Колонијални транспорт у згради Транспортна Станица. Ако има товарних кола на пољу у провинцији/Kолонији из које желите да пошаљете ресурсе, систем ће вам дозволити да пошаљете расположиви износ који стаје у укупни капацитет товарних кола.
Колико бодова се добија за оснивање Колоније?
    9191 нето економских бодова.
Како тражити специјалне сировине на Глобалној мапи?
    Једини начин је ручно тражење на мапи. Не постоји начин брзе претраге.
Како да тражим колоније других играча?
    Једини начин је ручно тражење на мапи. Не постоји брз начин тражења непријатељских колонија, постоји само за колоније савезника.
Да ли колоније утичу на просечно задовољство и да ли учествују у миграцијама?
    Не.
Шта је боље - припојити провинцију или колонизација?
    Није могуће упоређивати их. Припојене провинције ће вам омогућити више сировина, Колоније - глобалне бонусе. Ваш циљ би требало да буде да припојите све провинције и да имате што више Колонија на специјалним ресурсима, то боље.
Престао сам да добијам бонус од Колоније. Зашто?
    Ваша колонија је у немирима или се побунила. Добићете бонусе поново када подигнете Задовољство изнад 50.
Зашто имам тако велику казну на Задовољство у Колонији? Како могу да поправим то?
    Што је Колонија удаљенија од вашег Царства, већа ће бити и казна на Задовољство. Не можете буквално да поправите. Можете, изградњом неколико нивоа Храмова и Тврђава, преместите војску тамо, ставите порезе на 0, правите Фестивале сваки дан и активирајте Премиум, како би смањили казну.
Како могу да уништим моју Колонију?
    Идите у Колонију. Отворите Глобалну мапу. Кликните на Колонију и изаберите опцију "Уништи колонију". Уништавање Колоније враћа вам 50% популације назад у провинцију из које је основана, и скидају вам се економски бодови за ресурсе уложене у Колонију.
Пробудио сам се ујутру без Колоније. Зашто?
    Колонија је уништена када остане без Тврђаве. Свака успешна Опсада тврђаве смањује ниво Тврђаве за 1. Када Тврђава у Колонији дође до нивоа 0, Колонија аутоматски нестаје са Глобалне мапе, ослобађајући 50% популације и 90% војске, који су били у Колонији, да се враћају директно у провинцију из које је Колонија основана.
Моја колонија је управо уништена. Војска ми путује сатима назад. Зашто?
    Зато што путује са 50% популације, која има основну брзину.
Да ли је одржавање војске скупље у Колонији?
    Да. Нормално одржавање х1.5.
Како могу да градим руднике и запослим раднике у Колонији?
    Колоније немају руднике и не можете запослити раднике тамо. Популација колоније плаћа порез у једној од сировина, злато, дрва, камење, гвожђе.
Како могу да регрутујем војску у Колонији?
    Колоније не поседују бараке, не можете регрутовати војску тамо нити је можете распустити.
Ако поставим војску на повлачење, да ли ће се и војске у појачању такође повући?
    Не. Оне ће се борити.
Ко плаћа одржавање војске у појачању?
    Власник те војске.
Војска ми је била у појачању и вратила се сама. Нисам је опозвао. Зашто?
    Или је власник колоније послао назад у ваше царство или је ваша војска поражена у одбрани - када војска у појачању изгуби битку, она се сама аутоматски враћа у ваше главно Царство.

Martina:
Често постављена питања - Савез

Зашто не могу да се вратим у мој савез?
    Могуће је само два пута ући у исту алијансу током једне ере, без икаквих изузетака.
Покушао сам да позовем играче у савез, али систем ми јавља да немамо места за њега. Зашто се то дешава ако имамо већи ниво Администрације савеза од актуелних играча?
    Зато што имате неактивне чланове (играчи који се нису улоговали од краја прошле ере), не можете их видети све док Вођа не достигне преко 1000 нето економских бодова. Морате или да подигнете ниво Администрације Савеза или да сачекате да вођа достигне 1000 бодова и избаци их.
Имамо 20 чланова савеза и само 1 ниво Администрације савеза. Како је то могуће?
    Након што се ера заврши, савези остају исти са свим играчима, и савезна истраживања су 0. Да би позвали још играча морате да подигнете администрацију 5 нивоа уместо само 1 нивоа.
Чему служи ризница?
    Она служи за скупљање дијаманата, које савезници могу делити међусобно за личну употребу, као и сировине, којима се могу истраживати савезна истраживања и градити грађевине у савезним поседима.
Догодило ми се да не могу да донирам више ресурса у Ризницу. Како то да поправим?
    Повећајте своје нето економске бодове.
Шта је то вредност савеза?
    Тренутна вредност савеза, односно златни еквивалент уложен у све савезне објекте и поседе савеза : истраживања, зграде и војници /1000.
Добио сам позивницу за савез али не могу да је прихватим. Да ли сам нешто пропустио?
    Савез у који сте позвани нема више слободних места. Морају или да подигну Администрацију савеза или да избаце некога.
Како могу савезнику да пошаљем војску у помоћ?
    Можете послати војску само као појачање у Колонију савезника.
Како могу да пошаљем ресурсе свом савезнику?
    Можете послати само злато. Како би то урадили, потребна су вам товарна кола и транспортна станица. Отворите транспортну станицу и кликните на Трансфер злата.
Покушавам да пошаљем злато савезнику али ми не успева. Зашто?
    Или сте достигли лимит који можете да пошаљете, који је 10% од ваших тренутних економских бодова у златном еквиваленту, или је ваш савезник достигао лимит који може да прими, који је такође 10% његових тренутних бодова у златном еквиваленту. Како би успели да му пошаљете злато, морате да повећате своје бодове и/или да примите злато од неког другог играча и/или ваш савезник да повећа његове бодове и/или да пошаље злато неком другом савезнику.
Намеравам да пошаљем злато савезнику али изгледа да неће примити целу суму. Зашто?
    Пренос злата се опорезује. Што је ближе његовом/њеном лимиту (10% његових/њених економских бодова у златном еквиваленту) више ће злата бити изгубљено у преносу. Пошиљалац ће бити обавештен колико ће његовог злата бити изгубљено услед опорезивања.
Како могу да узмем ресурсе из савезне Ризнице?
    Не можете. Можете само да стављате ресурсе тамо, који ће бити коришћени за савез. Можете узимати дијаманте из ризнице у случају да вам вођа подеси квоту.
Вођа савеза ми је променио чин у савезу и сада добијам мање Задовољства и/или специјални бонус. Зашто?
    Излажење и улажење у савез и мењање позиције у савезу анулира статус Лојалности, који одређује величину оба, специјалан бонус и бонус Задовољство.
Планирам да унапредим члана мог савеза. Зашто то није могуће?
    Свако унапређење Официра или Вође је активно најмање 168 сати (84 сати у брзим световима и 42 сата у блиц световима), нпр. не можете променити позицију у савезу ако сте задњи пут унапређени пре мање од 168 сати.
Заменио сам претходног Официра Науке са чланом који има већи ниво Универзитета. Цена се ипак није смањила. Зашто?
    Официр науке утиче на истраживања савеза у зависности од његовог специјалног бонуса, величине, одређеног од статуса Лојалности. Када замените Официра Науке у другој и трећој фази статуса Лојалности, нови ОФицир Науке ће бити у првој фази и, чак иако има већи ниво Универзитета, то неће смањити цену већ ће је потенцијално увећати.
Заменио сам претходног Официра изградње са савезником који има већи ниво Архитектуре. Али цена се није смањила. Зашто?
    Официр Изградње утиче на цену истраживања у зависности од његовог специјалног бонуса, величине, одређеног од статуса Лојалности. Када замените Официра Изградње у другој или трећој фази статуса Лојалности, нови Официр Изградње ће бити у првој фази, и, чак иако има већи ниво Архитектуре, то неће смањити цену грађевина већ ће је потенцијално увећати.
Којег савезника би требало да унапредим у Официра Науке?
    Империјанца са највећим нивоом Универзитета.
Којег савезника би требало да унапредим у Официра Изградње?
    Номада са највећим нивоом Архитектуре.
Како можемо да променимо Вођу савеза?
    Један од чланова би требало да се пријави за вођу кликом на одговарајуће дугме које се налази са десне стране имена играча на листи чланова у менију савеза.
Како могу да пошаљем војску у појачање у Колонију?
    Мени савеза >> Колоније. Изаберите играча у опадајућем менију. Изаберите колонију у којој има бар један ниво Логистичке Базе и пошаљите војску.
Како могу да опозовем моју војску у појачању?
    Са истог места одакле сте је и послали.
Да ли се војска у појачању и војска власника Колоније боре заједно у битци?
    Не. Нападач се бори прво са једном војском па са другом, и тако даље, у насумичном поретку (тако да нећете моћи да одредите која ће се борити прва а која друга, трећа), и борба са војском власника Колоније је увек задња.

Martina:
   
Често постављена питања - Рат

Водили смо по војним бодовима, како то да смо изгубили?
    Ако сте бранилац - преко 75% ваших савезних поена је отишло на Одмор модул и/или Празничну заштиту, а ако сте нападач - преко 50%. Тренутни проценат на Одмор модулу и/или Празничној заштити од обе алијансе у рату може да се прати у табу Ратови савеза.
Како да знам колико ћемо платити објаву рата?
    Када покушате да објавите рат, искочоће прозор - који ће вас информисати о тачној цени и питаће вас да ли сте сигурни да желите да објавите рат.
Имамо федерацију са савезом којем је објављен рат. Зашто не можемо да објавимо бесплатан рат нападачу?
    Зато што сте склопили федерацију после објаве рата.
Да ли се Празнична заштита рачуна у резултат рата?
    Да, ради исто као и одмор модул.
Ако члан савеза буде извачен током рата, да ли ће се његови војни бодови рачунати у резултат рата?
    Да, али његове битке неће више бити видљиве.
Ако изађем из савеза, да ли ћу изгубити ратни приход?
    Да. Али ако се вратите у савез, моћи ћете да га примите.
Да ли постоји рок до када мора да се подигне ратни приход?
    Не. Увек је доступан докле год сте у истом савезу.
Када ћу моћи да примим ратни приход?
    До 24 сата након краја рата.
Да ли могу да примим ратни приход у деловима?
    Не. Цео ратни приход мора да се подигне одједном.
Имао сам битке током рата али ипак нисам добио ратни приход. Зашто?
    Ратни приход се не добија за уништене тврђаве и опљачкану популацију. Како би примили ратни приход, морате убити непријатељску војску.
Да ли се битке између савезних војски рачунају у резултате рата?
    Да.
Да ли битке између савезних војски стварају ратни приход и ко ће га добити?
    Не. Нико га неће добити.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију