Конкурс > Приче 2016

4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!

<< < (2/4) > >>

srbhristov1:
ВАСПИТАВАЊЕ vol.02

Моје васпитавање и образовање сина уродило је плодом. Добро семе је посејано на погодно тле. Клинац је са далеко већим интересовањем пратио групно такмичење Европског Првенства у фудбалу у Француској. Боље је разумевао саму игру, вештине, тактике, уопште философију фудбала, а уз све то онај мушки адреналин када се чује уводна шпица, коментатор и звиждук судије постао је израженији. Синоћ смо гледали утакмице Мађарска – Португал и Исланд – Аустрија. Утакмице су биле више него напете, јер се одлучивало ко иде у нокаут фазу такмичења, јер је сваком требала победа. Клинац је то добро знао, али га је ипак занимало која је најбоља тактика за победу, да ли исто тако или слично као и у Империји.
„Све тактике су добре, зависи које играче имаш, који план имаш за ту утакмицу. Врло слично је и у Империји. Сваки војник има своје особине, своју брзину, јачину напада, одбране, које су му предности или слабости у односу на друге војнике. Већ знаш које су формације доступне у империји. Основна формација, затим Јак центар, Јаки бокови, Јак центар са бочним стрелцима, Јак центар са балансираним стрелцима и Јаки бокови са бочним стрелцима. Ове формације у Империји су преузете из реалних битака које су се догодиле у историји ратовања. У фудбалу су се примениле врло сличне тактике.
Да почнемо: Основна формација подразумева 15% војника по боковима, 60% у центру и 10% у другој линији, док је у трећој линији 20% стрелаца са стране а 60% у средини.
Јак Центар - 10% на сваком боку, 70% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 10% стрелаца на сваком боку и 80% у средини.
Јаки бокови - 20% на сваком боку, 50% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 25% стрелаца на сваком боку и 50% у средини.
Јак Центар са Бочним Стрелцима - 10% на сваком боку, 70% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 40% стрелаца на сваком боку и 20% у средини.
Јак Центар са Балансираним Стрелцима - 10% на сваком боку, 70% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 30% стрелаца на сваком боку и 40% у средини.
Јаки Бокови са Бочним Стрелцима - 20% на сваком боку, 50% у средини и 10% у резерви у трећој линији - стрелци - 40% стрелаца на сваком боку и 20% у средини.

Свака од ових формација има своје предности или недостатке и све зависи коју врсту војске противник има и коју формацију он користи.
Фудбал такође користи одређене формације. Прво се гледа противник, које играче има, какве играче, односно које квалитете имају или немају, па онда се гледа властити тим и како их најбоље распоредити на терену. Када сам ти прошлог пута причао да је фудбал заменио ратовање, фудбал је скоро пресликао и тактику тог ратовања, односно играња. Понекад су врло битни крилни или бочни играчи који брзо трче по страни, центрирају за гол. Понекад је битна вештина дриблинга, асистенције из центра. Понекад је добро имати два јака нападача. Али најважније је имати добру одбрану и доброг голмана. Значи свака формација је добра и зависи од више ствари. Ту је битна интелигенција, искуство, интуиција вође тима као вође својих ратника који бране свој терен, своје царство.“

Martina:
Проглашење победника након 2. пресека 4. круга конкурса!
Кликните овде!

ŽECA:
Cesto ljudi pricaju da izmedju imperije i fudbala nema nikakve slicnosti,medjutim kad malo bolje pogledas shvatis da te
dvije stvari imaju dosta slicnih stvari. Bas kao sto u fudbalu imaju dva tima koja se bore za medalju tako se i u ratu
dva carstva bore za teritoriju. U fudbalu je glavni za odbranu golman(sto iskusniji to bolji)  dok je na imperiji za to
najbitnija tvrdjava(sto veci lvl to je tvrdjava jaca).U svakoj odbrani gola ucestvuju i odbrambeni igraci a na imperiji
su za to zaduzeni balisti sterlci i katapulti. I naravno svaka bitka mora da ima kvalitetne napadace kao sto su konjanici i
macevaoci, i kao sto svi znamo ni fudbalska utakmica ne bi bilo to sto je da nema igraca napadaca koji najcesce presude
ishod utakmice.Tu su i taktike koje se koriste na imperiji u ratovanju i koje su preteca danasnjih fudbalski taktika.
I naravno da ne zaboravimo donekle i najbitnije osobe svake bitke i fudbalskog tima a to su generali i fudbalski treneri
na cijim ledjima je veliki teret i od cijeg znanja i umeca cesto zavisi moral i ishod bitke i fudbalskog meca.
Kao sto vidite izmedju fudbala i imperije ima mnogo slicnosti i mislim da su fudbal i imperija dvije najvaznije sporedne
stvari na svijetu.

srbhristov1:
ВАСПИТАВАЊЕ vol.3

Почела је тзв. „нокаут“ фаза такмичења ЕУРО 2016. Ова сличност са Империјом Онлајн се најбоље огледа са Светким Првенством које се одржава сваке године. Клинац зна за то и ту није био проблем да сам повеже ове 2 врсте такмичења. Њега је сада интересовало нешто друго док смо гледали утакмице Италија vs Шпанија и Енглеска vs Исланд. Његова питања су била: Стил (начин) игре и тим (савез) као изненађење првенства?
Био сам више него задовољан његовим интересовањем :D
„Гледајући утакмицу две одличне репрезентације, које су увек у врху светског и европског фудбала, увек је право задовољство. То су такорећи два народа, два менталитета, са својим карактерима, а самим тим и начином игре. Репрезентација Италије је одувек позната по чврстој, јакој одбрани, па може се упоредити са империјаснком војском, која је одлична у одбрани. Зато су резултати увек минимални и оно што их карактерише јесте да својим искуством победе са добром контром, која је пак карактеристична за номадску војску. Њихов стил игре је препознатљив и комбинован. За разлику од њих, Шпанија највише подсећа на номадску војску, нападачку војску, са својом довитљивошћу и покретношћу. Овде је заиста интересантно гледати, јер је то „ко ће кога“ да надмудри. Као и у империји, када шеташ војску између провинција, или привучеш војску у провинцију коју напада, или контрираш неком када напада твог савезника.
Што се тиче Енглеске vs Исланда, репрезентација Исланда заиста је право изненађење првенства. То је као и на Светском Првенству Империје Онлајн 2014 када је тим Ирана освојио бронзу. Дакле у Империји као и у фудбалу, увек има пријатних изненађења, где се може анализирати нпр. на основу економског развоја. Економија је веома битна и у империји и у фудбалу. Ако имаш добру економију, у Империји можеш имати и добру војску која ће се лакше издржавати. У фудбалу – можеш имати јако добре играче. Међутим није све у економији и доброј, јакој војсци, тј. фудбалерима. Има нешто и у страсти, жељи, вољи, труду... То је показала репрезентација Исланда – земља која једва броји нешто више од 300К становника, где је економски развој у незавидном положају, као и фудбал, репрезентација је показала да није све у екомонији. Не мораш чак ни добре играче да имаш, играче са звучним именима. Битно је да имаш вољу, да имаш срце да одбраниш и победиш. Мене су исланђани помало подсетили на 300 спартанаца који су се супротставили прејакој војсци Персијанаца.“
Иако нисам био скроз задовољан својим одговором и анализом, клинац је са пажњом слушао и упијао сваку моју реч. Видело се да је разумео суштину. После кратког размишљања питао је: „А са чим у фудбалу упоредити шпијуне из Империје?“
Мој изненађен поглед ме је на тренутак одао, али врло брзо сам се снашао и одговором одложио одговор :D : „Оставимо одговор на то питање за следећу фазу! Може?“
Тиме сам себи купио време да мало размислим о томе. :D

dadolp:
Пре неколико векова,у једној далекој земљи беше једно удружење звано "сана анимам" што у преводу значи "здрав живот."
Т удруга имаше једног врло моћног и мудрог владара,његови су војници пролазили страшне тренинге,теже него било тко.Састави дио тих тренинга био је шах.Владар је веровао се и у биткама мора имати циљ и да се морају познавати границе.Шах је био савршен пример тога.Једном је окупио своје војнике те рекао:"Другови,ви сте тек на почетку живота,а ја сам главни дио доживио,моја следећа задаћа је да вас научим свему што знам.Живот је као шах,пробат ћу то да вам објасним на мом примеру.Ја сам краљ,носим круну владам вама,али иза већине мојих одлука стоји моја жена,моја краљица која влада из сенке и доноси све важне одлуке,тако и у шаху краљица може у свим смеровима по целој плочи,док краљ може само за једно поље по потезу.Живот се дели на етапе,а у овом случају плоча је живот,а етапе су поља.Моје куле ограчничавају рубове мога царства,ловци из сенка никад не нападају право,већ с бока,а у том положају су фаланге најефикасније,тако и у шаху један ловац може да крочи само по једној боји поља.Коњаници су иду у "Л" и прескачу поља,тако је и у животу и битци,паладини направе највише жртава,али најчешће оне главне забораве,иза њих кроче чувари који направе задњи ударац на смешну битку непријатеља и нанесу му незабораван пораз.Тоје..."
У сред реченице владара је прекинула његова кћер с питањем "Оче,а гђе су у шаху елитне стреле"
Отац ју је погладио по глави и наставио"стрелу има сватко од нас,и са том стрелом само ми управљамо кога ће она да погоди,ми одређујемо хоче ли то да буде део наше обитељи,наш друг или онај коме би та стрела уствари требала да буде намењена,а то су наши непријатељи,душмани.Ми сви морамо да функционишемо као велика обитељ,јер као и у шаху,ако фали једна фигура непријатељ има предност"
Из народа су се зачули разни повици у част краљу.
Недавно се такођер открило да је ногомет био саставни тренинг многих армија зато јер је то уз шах био најбољи пример како сложност побеђује

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију