Конкурс > Приче 2016

3. круг конкурса Приче о ИО

<< < (2/5) > >>

SrpskiVitez007:
Ових дана се важне ствари догађају.. Парламентарни избори у Србији,затим премијера сезоне шест Гејм Оф Тронса, а тако и у световима Империје Онлајн поново имамо Инвазију Номада. Номадске хорде са свих страна ће нападати ваша царства као што Дотрачке хорде харају Вестеросом. Није битно да ли имате 10 милиона бодова или 10 хиљада.. Увек ће баше царство бити испод црвених мачева! Није битно да ли сте мирољубив играч(фармер хехе) или се борите стално, номадима сте сви исти, све вас виде као непријатеље и стога ће сваки пут слати све јачи напад са циљем да пробију зидине ваше тврђаве што пре!

Тешка питања ће се поставити.. Да ли ћу преживети овај напад? Да ли ми је боље јак центар или јаки бокови? Да ли да гласам за Вучића или Сашу Радуловића?? Хоће ли Џон Сноу оживети!? За сваког по нешто...

Таласи напада ће се ређати један за другим.Не може нико да шаље контру, нико да тугује са тобом кад изгубиш.. Сам си. Потпуно сам, без савезника, против 2 мача која стоје на екрану. Неки искусни играчи из претходних ера Инвазије Номада нису могли да дочекају ову нову, док имамо и нове, млађе ил што се каже ''зеленије'' који желе да се докажу.

Све у свему, биће ово једних јако занимљивих месец дана, а само најбољи ће на крају опстати са чувених нула пораза у одбрани и без обзира дал освојили медаљу или не, могу себе назвати - Непобедивим.

SrbHristov:
УОЧАВАЊЕ СЛИЧНОСТИ

Преизборна тишина је нарушена Инвазијом Номада (ера XI). Али њихова прединвазна припрема умногоме подсећа на предизборну кампању у империјанским земљама. Свако од номадских вођа је дао своје обећање, дао заветну реч, визију којом ће водити свој народ. Послушајмо шта то они говоре:

„АНУ бид бүгд чадна! Бид байх ёстой, бид ч болно! хэлж чадахгүй байна гэж хэн нэгэн чадахгүй нь биш, байх ёстой, харин болно! Цэс бүхнийг, бүр хоёр, мм бүр өртэй! бүх л талаараа! Тэнд Та инээж байна! Та бизнес шалгах хэрэгтэй болно! Одоо бид шинэ ялалт руу шилжүүл! Би мэдээж өөрсдөө шинэ, илүү ирээдүйг хүсч байна! Marera, karera! холбоо нь залуус онцгой анхаарч? Би тэднийг ойлгож! Бид илүү хэцүү тэмцэх ёстой, залуучуудын ирээдүйн төлөө их зүйлийг хийх! Тэд дуу "Тэд тэр үед эдгээдэг бүх худал" хулгайлсан ямар ч хамаагүй би хулгайлж хүмүүст дуртай! Би хувьдаа мөрөн дээр нь алгадах болно! Харин үлдсэн хэсэг нь ... би чамайг намайг үзэн яддаг мэднэ! Хүн бүр намайг үзэн яддаг! Тэд намайг үзэн яддаг! Харин та юу хийж та, та, ирж, танд тос, давс, гурил, элсэн чихэр, нэг литр, загас тугалга өгч, та өлсөж байна гэж бодож байна. Намайг үзэн ядаж байна!“
„Уједињени можемо све! Можемо, морамо, хоћемо! Нећу да чујем да неко не може, да не мора и да неће! Мени дугујете све, сваки секунд и сваки милиметар! У сваком погледу! Ти тамо, немој да се смејеш! Тебе ћу после да проверим! Сада крећемо у нове победе! Хоћу нову и бољу будућност, за себе наравно! Марера, карера! Посебно пажњу обраћам на момке из синдиката! Разумем их! Морамо да се боримо јаче и урадимо више за будућност младих! Нема везе што су украли песму „Лажу да време лечи све“ Ја волим такве који краду! И ја ћу их лично тапшати по рамену! А остали... Знам да ме мрзе! Сви ме мрзе! Мрзе ме! А ти што кажеш да си гладна, да, ти, па до дођи да ти дам литар уља, со, брашно, шећер, конзерву рибе. Да ме не мрзиш! “ - Овако је беседио Алекс Ан Дар (Вуч Ић) Кан уочи своје Инвазије бодрећи све људе, не само своје. Позивао је све да му се придруже, да што више њих крену у акције и нападе.

„Би үнэхээр Aleks Na Dav Kana нь Nisa гэж хэлэх ямар ч илүү байна. Маш үнэгүй: Би тооллогын хугацааг pveđem хүсэж байна. Би pvečiću! Би мутант Том нь эдийн Vav Кан k`o биш юм vevne хүн ард байна. Би najitevigentiji bve байна. Би osvobođen kvivice хийх эрх чөлөөтэй биш л дээ.“
„Ја ама баш немам ништа воше да кажем за Алекс Ан Дав Кана. Вво пвосто: хоћу да пвеђем цензус и тачка. И пвечићу! Имам вевне људе иза себе који нису џукеве к`о онај Том Ис Вав Кан. Ја сам бве најитевигентији. Нисам ја без везе освобођен квивице.“ – Шеш Ељ Кан је био врло концизан у свом харизматичном говору.

„Миний хувьд, би илүү юу ч болсон, би худал өөр юу мэдэхгүй байна. Бүх аль хэдийн мэдэж байгаа. Дараа нь би, улих байна. Энд би шинэ хэв маяг, шинэ хүн, шинэ лого байна. Энэ нь ярьж, энэ бүхнийг хэлэхдээ, энэ нь бид үхэшгүй байна гэсэн үг юм. Та усанд орох үед одоо зөвхөн дуулах нь „Maljecku“ одоо бид шинэ хит учраас „Би үнсэлт 3 хүсдэг“ Энэ мэдэх түүнээс дээш“
„Што се мене тиче, немам ја шта више да кажем, не знам шта више да лажем. Све већ знате. И немојте да кукате онда. Ево ја имам нови стил, нове људе, нови лого. То све говори, то говори и то значи да смо бесмртни. Још ово да знате: „Маљецку“ за сада певам само кад се туширам, јер сада имамо нови хит „ 3 пољупца хоћу ја“  – Гљив Ица Кан (Пач Ић) је увек говорио искрено и отворено, то је он, такав је какав је – савршен.

Када само мало обратите боље пажњу, уочићете невероватну сличност, предизборна кампања у нашим земљама и преиванзиона кампања код Номада, готово да је истоветна. Као што видите, свако од Канова је одржао своје слово као подстрек, дао више него јак мотив свом народу пре Инвазије. И тако је завршена предизборна тишина, та напетост, то ишчекивање пред први напад на 4157 браниоца своје слободе, своје воље, свог гласа. Канови имају 29 напада, прогресивних у сваком следећем, док ће последњи, 30.-ти бити најјачи.

Останите са нама, редовно ћу вас извештавати о току Инавзије номада 2016., сваког уторка до краја такмичења.

Martina:
Проглашење победника након 1. пресека 3. круга конкурса!
Кликните овде!

kalunga:
Било је то прохладно Априлско јутро када је већ поспан и промрзо стражар са торња уочио како се у даљини назиру светла која су из часа у час све више примицала тврђави. Брзо је огласио узбуну. У трену стрелци су били на зидинама, коњица и копљаници на пољу док је искусни генерал проверавао дали је све спремно да се одбије и овај напад страшних номада. Брзо су стигле информације шпијуна  и већ се знало са којом војском стижу номади. Мудри генерал је одмах реаговао и ставио тактику и послао стрелце на бокове.

У сам цик зоре битка је почела. На попољани се чуо само звекет укштених мачева, топот копита и фијук стрела које су косиле копљанике номада. Генерал је донео одлуку да се крене у конта офанзиву и послао коњицу да докрајчи номаде. Након неког времена стигла је и вест да се номади повлаче и да је извојевана још једна велика победа.

Генерал је послао гласника да обавести краља да је дворац сигуран и да су се номади повукли. Сви су били сретни, сви осим мудрог генерала који је знао да је то није крај и да се једном битком не добија рат. Знао је генерал да ће већ сутра номади поново ударити са још јачом војском и надао се да ће опет бити спреман да их дочека.

mitres111:
Дошла је опет јесен. Усеви пожети, амбари пуни, све је спремно. Фестивали су дошли и прошли. Остала је само прашина за њима и понека сломљена кола. Све се полако смирује у провинцији на северу државе. Дани су све краћи и краћи, време постаје све лошије. Ретко који дан прође без кише. Деца постају све немирнија, нема више оних лепих и безбрижних топлих дана, где су се играла окупана сунчаном светлошћу на ливадама. Све је изгледало као обичан долазак јесени. Све, док се пре две седмице један граничар није вратио носећи ужасне вести. Номади су поново уочени. Гласник је већ послат на царски двор и ускоро ће се вратити са војском и добровољцима да помогну у одбрани. Изгледа да ни ова зима неће бити мирна. Опет долази најезда номада, дивљих и заосталих људи са равница на северу, која нису у царству. Биће све као и прошле године.Страшно време, време смрти. Снег више неће остати снежно бео. Остаће само белине у неким деловима, остало ће све бити покривено црвеним флекама. Прошле године најезда је за ову провинцију била веома страшна. Једва су преживели, тврђава је била скоро срушена. Ко зна шта би се десило да прошле године није дошла савезничка војска да помогне. Ове године се очекују још жешћи напади номада. Да ли је будућност ове провинције запечаћена, или још има неке наде, само ће време показати. Све је још у неизвесности. Мештанима остаје само да се моле и надају да ће преживети ову зиму и дочекати следећу. Досељеника има све мање и мање, пошто инвазије номада постају све учесталије. Царство је већ исцрпљено од сталних борби. Питање је колико ће дуго издржати.
О будућности ове земље се више ништа не може наћи. Ово је само један спис који пронађох у овој библиотеци, скоро заборављеној. У народним предањима такође нема података о томе шта се десило са том северном провинцијом. Ко зна која је њихова судба. Можда су преживели напад номада и њихови потомци воде срећне животе , а можда су сви изгинули и сада сви почивају у својим снежним гробницама, сачувани од времена. Само је остао упамћен један натпис, који је био уклесан у стену која се налазила неколико километара пре градских капија. Он је гласио овако:
"Путниче који долазиш у овај град, ово ти је последња шанса да се окренеш. Уколико наставиш свој пут, остави сву наду за собом. Твоја будућност није више у твојим рукама."

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију