Конкурс > Приче 2015

3. круг Приче о ИО!

<< < (3/3)

Martina:
Проглашење победника након 3. пресека 3. круга конкурса!
Кликните овде!

Mozambi:
Беше прохладна ноћ.Звезде обасјавају прелепо небо.Пун бели месец царство озрачи.Његова светлост се спушта до краљице  која са балкона гледа у точак среће.Донео им је много добра,отерао зло сваким његовим покретом наводио на страну царства.Никада точак среће није изневерио свога цара и царицу.Али предходну ноћ,цар је имао сан како му точак измиче,покушава да га дохвати рукама,али безуспешно.Цар не може да се помери,са неверицом је посматрао како се точак среће удаљава од њега.Пробудио се исколачених очију док је зној пробијао његово чело,царица га упита шта је сањао,али још пар тренутака је било потребно цару да дође до даха,затим изговори речи кошмара.Краљица се узнемирила али није показивала ту узнемиреност своме краљу,тешила га је и рекал да је то само ружан сан.У дубини душе и она је осећала да нешто није у реду.
Месец је и даље обасјавао царство,краљица је напустила балкон и спустила се до дочка среће.Разговарала је са њим,он је немо одговарао,али она га је све разумела.Раном зором царица оде у своје одаје,цар се пробудио.Рекла му је да је точак среће љут на њега,да жели да га она покрене,да му цар више не прилази.Цар се чудио и питао зашто,није био похлепан то су сви знали,своме народу је давао све што је имао,али цар је имао једну тајну,коју је точак знао.Једне ноћи цар га је покренуо и добијено благо закопао дубоко у шуму.Био је себичан,није могао и није смео,никакво оправдање код точка среће није могло бити прихватљиво.Цар је ископао злато,али није се могао одвојити од њега,није га могао поделити народу,било је тако сјајно,било је његово! Царица је схватила да је цар видео нешто што нико није,да му више није стало ни до точка среће,зато је она наставила да окреће точак,царство је добијало приходе,али тињала је прича о том злату,закопаном,само царевом.Неколико пута га је откопавао,хтео да подели,али није могао,можда је то злато било уклето неком злом силом која је уништила равнотежу између њега и точка среће.Међутим царицу је точак заволео,и окретао се још брже и дарежљивије.А цару нека његово благо,можда једнога дана буде и подељено,а можда му је и баш ту место,у дубоко закопаној шуми.

mitres111:
Каква дивна ноћ. Месец сија,све је тихо.Изгледа да су се сви уморили док су одбранили своја царства. Али негде се ипак чује бука.Нарабно,у мрклом мраку лако угледате светло.Била је то једна биртија у којој се окуплјала војска када би им цар дао плату.Да не гледају случајно нашег Нола против Рафе.Ако гледају онда им је прекршај опроштен.Али,хајде да завиримо унутра.Како сам се приближавао,бука је постајала јача.Изгледало је као да се неко весели.Али,зар сутра сви не треба да буду будни у 6 сати јер стиже напад.Лагано одгурнух врата и бидех да су се сви скупили око једног стола.Пошто очигледно нико нује видео,одлучих да се приближим столу.Кад види,они окрећу неки точак.Требало ми је времена да схватим о чему се ради,али на крају укапирах.Очигледно га заврте и онда добијају разне поклончиће.Рецимо,један радник који је био сиромашан освоји 5000 дијаманата.Замислите,ја толико нисам у животу имао,а командир сам у своме селу.Толику вриску и галаму нисам видео још од времена када сам ја држао мач у рукама и борио се против номада.ЕЕ,давно је то било.Најзад,дође ред и на мене да окренем ову справу.Повуци потегни,кад,4 товарна кола.Одувек сам знао да сам малер,али баш оволики... Изгледа да су само сиромашнији добијали на овом кругу,али тако и треба.Нека и они осете мало на себи сав тај дијамантски накит.Наравно,биртија није биртија без неког пића.Али изгледа да вечерас нису делили пиво,већ сокиће.Али,рекох себи,на дужности сам па да се не опијем.
Сутрадан кад сам се пробудио,кренух до града да променим јесу ли се промениле цене на пијаци.Кад сретох оног човека који освоји 5к дија.Питам га,шта уради са оноликим парама? Кад ми он одговори да је уложио у царског трговца.
Па добро,није свако савршен... :Д

Martina:
Проглашење победника након 4. пресека 3. круга конкурса!
Кликните овде!

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију