Конкурс > Приче 2015

1. круг Приче о ИО

<< < (2/5) > >>

AleksandarJeremic:
Hvala, Elemirac. Dobra je i tvoja prica :)

ELEMIRAC:
Hvala i tebi  :)

Martina:
Проглашење победника након 1. пресека 1. круга конкурса!

1. Пресек: 04.02.2015.

Mozambi:
Мистична магла се диже.Грли ланце моста који  се лагано спушта на тло .Цар излази испред двора,
прате га тамни плаштеви и хладни мачеви.Упутили су се ка једном Варварском кампу,ходаше
стазом кроз шуму,цар беше обазрив у близини је Варварски камп Разарача.
Нападоше Варваре и победише,непријатељска копља се следише када цареви коњаници
уђоше у Варварско двориште.Освојио је цар ковчег,понесе га са собом,доста ресурса је скупио
али није довољно.Цар крену даље у мисије,даље у победе.Налетео је на немилосрдне Номаде
који себе називаше Тгровци Робљем,они су ловили обичне људе,претварали их у робове.
Племенити цар је још већу жељу имао да победи те Номаде.Успео је,судариле су се две војске,
трупе и заставе су се вијориле али цареве војске победу су извојиле.Пуни среће и радости
пуни ресурса војници кренуше за господаром даље на север.Налетели су на Освајаче,тај
Варварски камп немаше много коњице али имали су храброст,супроставили су се али изгубише битку.
Цар је поразио све Варварске кампове али сваки нови дан они ничу а царево име свако јутро његови
поданици кличу.

ELEMIRAC:
Појавили су се ниоткуда,нисмо знали ко су они,а ни шта желе када је један наш војник пришао и питако ко су,један од њих узвикну 'ВАРВАРИ' и тада поче битка наших живота.Опколише нас три војске:прва се борила под заставом 'Варвари Освајачи' друга под заставом 'Разарачи' а трећа 'Трговци робљем'.У том тренутку сам се највише чудио зашто и трећа војска нема неко име које се римује са остала два,али када ми је стрела пролетела изнад главе престао сам да мислим о глупим стварима и почео да се борим.Била је то најкрвавија битка коју сам видео у свом животу,трајала је три дана без престанка,када је изашло сунце четвртог дана битка би завршена нашом победом.Победом која је за собом однела на милионе Катафраката,Паладина,Тешких Мачеваоца,Гардиста и многих других,многи храбри хратника који су дали своје животе да овај свет не би живео под тиранијом свирепих Варвара.Историчари су данас тој битци дали име 'Три дана Крви'.Мада иако су варвари тога дана били поражени,они нису скроз уништени неколицине њих се сада могу наћи около градова и за сваку победу над њима могу се пронаћи вредне награде.Taко да ако неки смели ратник има храбрости да им се супротстави,зна где их може пронаћи.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију