Конкурс > Приче 2014

13. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!

<< < (2/6) > >>

SrbHristov:
ОНТОЛОШКО-КАУЗАЛНИ ОСВРТ НА ПОЗИЦИЈУ СРБИЈЕ НА СП ИО 2014.

Након хапшења највећег нарко дилера Драгослава Космајца, кога зову српски Ал Капоне, многи аналитичари повезују овај догађај са такмичењем наших репрезентативаца на СП ИО 2014. и дају нову слику о ономе што нисмо знали, а нисмо ни морали. До овог закључка аналитичари су дошли одокативним посматрањем других репрезентација на истом такмичењу.

Наиме евидентан је квалитативни прогрес Колумбијског картела, на челу са rizava, кога зову hijo de Pablo Escobar, илити син Пабло Ескобара, што он заправо и јесте. То што не крију да је колумбијски нарко картел умешао прсте и у ово такмичење, нашим аналитичарима је одмах било све тако транспарентно да су сви двоструки агенти извршили притисак на врх Министарства Унутрашњих Послова да изврше муњевиту акцију хапшења Драгослава Космајца, највећег нарко дилера на Балкану. Та операција се звала «Крими рад» по последњем хиту Јелене Карлеуше. Код Драгослава Космајца је пронађена књига «Империја Онлајн – како читовати и освојити злато». И не само то...у тим у раним јутарњим сатима приликом хапшења, док је Космајац потпуно смирен навлачио Армани панталоне, припадници УКП су приметили да је на укљученом монитору његовог лап топа стајала Империја Онлајн - Светско Првенство 2014.

Све то је указивало да су rizava и Драгослав преко Империје договарали све своје послове и организовано криминалне радње. Остаје питање под којим корисничким именом је играо Драгослав. Након два шамара, док је излазио из своје велелепне виле на Звездари са златним папучама на ногама, Космајац је признао. Због поверљивих и строго чуваних тајни, а због даље истраге, јавности ће бити ускраћена ова информација, мада сви знају, а не морају да знају, о коме се заправо ради. Оно што се сервира на националном сервису је за широку јавну масу, али ту су наши аналитичари који нам отварају очи и кажу да је свесно, али и панично, повлачење неких наших репрезентативаца са позиција на такмичењу СП ИО 2014. и хапшење највећег нарко дилера са Балкана у итекако тесној вези (многи докази указују на то) и да је сада на колумбијском МУП-у да раскринка свој нарко картел да би се заиста видео однос снага у Групној фази такмичења на Светском Првенству.

Стога гледајући кроз призму религиона, моралних и етичких компетиција, а са освртом на оранголошке фруктације, као стручњак за контемплације најважнијих споредних ствари на метафизичком плану Империје, ја сам перпедискуларно опсервирао манифестно напредовање наше репрезентације и самим тим ми даје за право да дам трансцедентни и помало онтолошки закључак о позицији Србије у Групној фази такмичења на Светском Првенству текуће лунарне године. Након лишавања слободе контаверзног «српског Ал Капонеа» по више основа, наша репрезентација заузима, дескриптивно-поетично, али и умно-напрежуће речено, завидно прво место, што указује да је операција «Крими рад» имала своју сврсисходну вредност и космолошку поенту.

До следећег извештавања, СрбХристов (поверени члан независне коморе српских аналтичара)

AleXXX.:
КРИТИЧНА СИТУАЦИЈА

Питам се ја тако дуго дуго зашто Исе на скајпу нема. Видим светско првенство иде добро, али од њега ни трага ни гласа. Кад један дан, појави се Иса. Ја одмах, као по старом обичају, нападнем на њега да ми прича како напредују. Каже Иса:"Брате слатки, не питај ме ништа." Аууу шта је сад питам се питам ја  :D "Цео дан се са мушицом јурим, час на комп, час на главу, час на нос, не знам кућу више."
Ја се почнем смејати, каква је то мука, мушица ко мушица.
Ал настави Иса: "Мушица ко мушица, ал кад те нападне један жуто-плаво-црвени онда је то тешко"
"Ем мушица скаче по глави, ем мораш у секунду да му се постављаш, не знаш шта ћеш пре"
Поново ја запрепашћен: "Па ниси ваљда мушицу јурио  :o "
Иса: "Па да, шта си мислио да ће да ми лети по цео дан ту око мене. Како сам је ошинуо крви је било као у серији "Место злочина", а мушица се развукла по зиду као пречка на голу Полета из Љубића  ;D
(Иначе, Иса воли фудбал па је мало више фудбалски настројен, одатле тај израз "развукла се као пречка")
Ја се презноио: "Аман човече пусти мушицу, шта би са жуто-плаво-црвеним?  :o Јеси ли му се поставио?"
Тај поглед, се не може описати  :o
ПА ОН ЈЕ ЗАБОРАВИО НА НАПАД ДОК ЈЕ ЈУРИО МУШИЦУ!
Куће шта ће, сав узрујао улеће на налог, стоји црвена коверта, не сме да погледа.
Подрхтавајући кликће на коверту ииииииииииииииииииииииииииииииииии...............
"НЕБО СЕ ОТВОРИЛОООООООООО, ИСА ЈЕ ПОБЕДИООО" - То се могло чути са његовог места  ;D
Неуки жуто-плаво-црвени није послао довољно опсаде па се залепио о Исину тврђаву.

-А сад на зиду изнад рачунара стоји развучена мушица као упозорење осталим мушицама да се овде игра светско и да се нема времена за њих.-
 afro

GRIFIN1:
Ауу па шта је ово?!

Па на овом светском не знам никог из наше репрезентације. Лажем ипак су ми killerubica i OTACMAKARIJE014  позната имена. Мада резултати су фини не могу да не похвалим досадашњи рад.

Гледам групе боме балкан и шира околина бију ко бесни. Што и није зачуђујуће кад се погледа историја овог подневља.Где ће једна швајцарска да се бије па не памте кад су били у рат.

Група један пољаци први додуше имају и лаку групу. Бити први у групи а немати ни један рат за мене је то лака група. Ту једино немци да направе неко изненађење.

Двојка јака..чуди ме да браћа Руси клацкају на другом месту очекивала сам од њих више. Бразил добар баш добар искрено изненађена сам. Има ту битки дана , дворова, свега и свачега. Од њих ако овако наставе можемо свашта да очекујемо.

Тројка Бугарска очекивано прва + 4 дворца..фино фино мада навијам за моје Црногорце до краја. Напред ђетићиииииииииии

Четворка Италија води мада петлови кукуричу још ту може бити чупаво.

Пета група комшије прве ту има познатих имена од прошлог првенства. Босанци трећи. Ма они док се скупе по кантонима па посвађају па договоре па уради свако како је хтео готово такмичење.

Шеста Румуни.. из незваничних извора сазнајем да је гроф Влад поплашио целу групу. Наводно turbatulfull је у крвној вези са горе поменутим грофом ал немојте ширити причу можда и није тачна.

Седма Турска води главну реч а Македонци им за петама. Турска није ни ратовала а Македонија има један изгубљени видећемо дал ће поправити скор.

Осма моја омиљена, мада сви знате да сам не при стра сна одувек била. Колумбија се мота ту негде мада са колко видим два пораза имају победа нема тако да нека их. (треба само пазити да не увале неко чудно сено коњици и све ће бити ок)

Девета и последња од група на челу има Грчку биће да је Спарта коначно главни полис доста је Атина мудровала.

Ту је укратко тренутно стање на табели по групама дана 13.11. лета господњег 2014те.

Нисам претерано ни изненађена ни разочарана. Мада само место одржавања је фино уређено. Посебно би похвалила особње које уређује вртове коси траву гради путеве..неби да се забораве ти мали вредни мрави који се ретко спомињу а чијем раду се дивимо кад год се отворе капије царства ;)

Martina:
У току је други пресек! Ускоро ће бити објављена имена победника! :)

SrbHristov:
СВЦЕ НА ТЕВЕН! (у прози)

Српски Орлови су се дана 17. новембра пласирали у Финале Светског Првенства Империје Онлајн 2014. Сјајна вест! Свако је, ко има имало осећаја за овај догађај,  пустио је сузу радосницу. Неко је пустио више, неко мање. Није мала ствар када видите да «амбасадори» сваке витешке врлине носе на својим прсима орден финалисте у некако чудној тиркизној боји. Али овај догађај паралелно се дешавао са пуштањем на условну слободу једног од највећих српских злочинаца и осуђеника за ратне злочине В.Ш. у Империји Онлајн последњих година, КАО због болести, односно (по њиховој високо-стручној медициноској процени) да је његово лечење било боље наставити у кућним условима. И...опет и опет то је разбуктало покварену машту наших аналитичара.

Наиме, «скидањем бана» за нападање активних играча, администратори као да су пустили дивљу звер са ланца. Обзиром да се Првенство одиграва у Бугарској, изгледа да су се Бугари, као домаћини, уплашили Српских Орлова и могућности да им поремете планове у освајању титуле и поред јачих репрезентација. Ово није случајно, јер је познати «српски злочинац» у претходним Првенствима, заиста нанео пуно штете свим репрезентацијама, посебно се истакао у урушавању и нарушавању дипломатских односа у процесу стварања мирног и широког пута уласка у ЕУ. Српска јавност је увек била поливалентна по сваком питању, па и сада, али политичка сцена и репрезентативци.... Они су пуштење В.Ш. на слободу дочекали са пуно...па није им било свеједно.

Многи министри, нарочито министар дипломатије, који на Првенству нема апсолутно никакву функцију, каже да је ово намерно урађено од стране администратора како би унели немир у редове Српских Орлова и тиме дестабилизовали недељама грађен мир, братство и једниство. Први Официр му је честитао на доласку и пожелео брзо оздрављење. И само толико. Министари изградње и науке су га дочекали на Градском тргу са силним народом, који су дошли да Великим Фестивалом дочекају В.Ш., јер у њему виде решење за све своје финансијске, емоционалне и породичне проблеме, за све пољуљане структуре у државно-политичкој машинерији Републике Србије, али и за морални подршку Српских Орлова у борби за злато.

Наравно В.Ш. се одмах дохватио миркофона, како би се обратио јавној сцени:
«Ја нисам хтео да дођем, они су ме истевави. КАО имам ване на јетви! Е па имам 2 ване, једна се зове Тихи Убица, двуга Дон Капвићоза. А нашим Овловима, само једно могу да повучим: Не бојте се, Овлови, дошао сам у пвави твенутак да вам пожевим свећу са вечима: СВЦЕ НА ТЕВЕН!»
Маса је експлодирала у одушевљењу и овако инспартивним и дубоко надахнутим речима и визионарским мислима «српског злочинца» В.Ш.

Нама остаје да наредних дана помно и са пуно концентрације пратимо (док нам жила на челу не пукне) шта ће се даље дешавати на Светском Првенству Империје Онлајн и колико ће долазак В.Ш. утицати на игру Српских Орлова.

До тада, СрбХристов (поверени члан независне коморе српских аналтичара)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију