Конкурс > Приче 2014

12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!

<< < (4/5) > >>

Martina:
У току је други пресек. Ускоро ће бити објављена имена победника!

mrzigolo:
Година је 2021...

Доживотни премијер Србије Александар Вучић је пред многобројним новинарима из земље и света на конференцији у Влади Републике Србије дао изјаву поводом посете доживотног председника Русије Владимира Путина. Главна тема посете је била војна парада која је одржана у Београду приликом задње Путинове посете пре седам година.
Адвокати у Србији настављају са штрајком, нова рунда преговора заказана за јануар 2022.године. Захтевају исте услове које им нису испуњени од почетка штрајка, крај преседана у историји адвокатуре се назире.

Почело је прво светско првенство у верзији ГМО 8/21 Империје Онлајн. Еуфорија дрма Србију иако су квалификације обележили багови у вези производње керозина на платформама у трговинским станицама. Велики број играча, како из Србије тако и из суседних балканских земаља, сматрао је да због овог константног бага није био у могућности да се одбрани од напада номадских змајева у седамдесет другом и деведесет осмом таласу.


Најбучнији међу свима је био играч из суседне Хрватске, под корисничким именом Хорус који је стигао и до међународног суда у Стразбуру. Иако је од стране администрације компаније "WHM Imperia Online" (WHM - We Have Money) добио одговор да је све у реду и да нема компензације у дијамантима ипак је поднео тужбу против њих сматрајући да је то главни разлог због којег је завршио као 78 у квалификацијама ( првих 78 рангираних иде директно у такмичење уз могућност 22 замене) и зато што је замењен ( читај избачен ) из репрезентације на самом старту.

Српски форум Империје Онлајн добио је нови изглед. Најзаслужнији за то је српски модератор Бобања.


Некадашњи водитељ ТВ Империја Продакшн Митко Инглиш добитник је Пулицерове награде за своју књигу "Вики Бекам - некада водитељка малог програма у онлајн игри, сада познати модни креатор". Његова књига о познатој креаторци је изазвала праву помаму у књижарама широм света.

mrzigolo:
Tермини који су у честој употреби у квалификацијама и њихово значење:

ТАЛАС НОМАДА - ови из администрације се играју са играчима који су у квалификација, глуме силу, њих пар напада хиљаде играча широм света
РАНГ ЛИСТА - статистички приказ играча, у горњем делу су они који имају вишак пара, у доњем делу они који имају вишак времена и жељу да нешто пробају, како кажу "Један пробао па се ус..... "
СТАЊЕ ПОСЛЕ УДАРА НОМАДА - пребројавање мртвих на све стране,тема за Митка и Вики
ЛАЈВ СТРИМ - новина у свету Империје Онлајн, место за откривање нових телевизијских лица и место где разни анонимни психички случајеви могу у пуном смислу да искажу своју дијагнозу под свакаквим именима која су навели приликом регистровања на чувени "Јутубе"
РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА - скупина играча из сваке земље, неколико храбрих и одважних и мноооого богатих и доконих да бацају паре на дијаманте
ОБУСТАВА НАПАДА - нешто што се никада неће догодити у квалификација, док се ви остали по В5 и В6 верзији навикните на то, трпите зарад Светског првенства

SrbHristov:
Марли: «`Дес`, Срб? Јеси ми добар? Јеси се пласирао на Светско?»
Дурланац: «Марли, ош опет пи...(БИП) да ти надујем,а?
Марли: «Н-н-не, бре, брате, озбиљно питам, шта је било?»
(ви`м да сам га исцимао, гузица овако почела да му ради, реко` овај озбиљно пита, реко` ћу ми испричам)
Дурланац: «Леле, бате, само кад помислим на то, `ал верујеш, кол`ко сам попиз...(БИП!). Пази `вамо: Последњи талас! Разумеш? То ти је онај најачи, онај Хаос иде, тако се зове тај номад, е он ти је, бате, сила, значи, опсада на престоницу, значи пљачка на другу, значи опет опсада на трећу. Све прове покрио, значи оно. Кренуо фрајер са целу војску хохштаплерску. Е ал пази, ако се одбије од мене, велике су шансе да уђем у топ 30. Гле`ам ранг листу, ал` ону тренутно рангирање: Blagojeeee, acakeba, lordpredrag, ratnici, _-Gothic-_, ту смо негде с` бодови, само сад нисам појачао напад, јер нема поенту, разумеш? Ако појачам, веће губитке и`ам! Па бате, нисам ја од јуче, нисам шимпанза! И шта сам урадео? Пази, тамо где Хаос напада са коњицу, тамо, бате, чачкалице (фаланге), значи `иљаде и `иљаде чачкалица, јер чачкалице су ћале за номадску коњицу. Овамо где шаље опсаду, ту Хаос шаље и овнови, катапулти и требе, разумеш, ту морал пада, мада ја нисам заокружио прову, него сам припајао јаче прове да их стигнем с бодови; ал` кад иде с` опсадне, са моји стрелци добијам га само тако. И пази сад, све сам симулирао, значи јак центар на пљачке, значи балансирани стрелци на опсаду, тако ја одговарам на силу, одговарам са силу, али и са памет, па бате, цео трик је у добру формацију, још сам набилдовао оклоп и блиску…Ал` највећи фазон је што сам дао 200 еврића за ово, да се пласирам. И тако до касно сам остао будан, а спавао сам код ону Соњу, знаш ону, што гу сестру напумпао онај миш Крле. Ма закуцао сам се код ње, мало да се мазимо, ово оно, ал бате, последњи талас. Ја гу реко`: «Легај ти, са` ћу ја!» И ту се она надрндала и почела нешто да ми кења, а ја, бате, а симулирам, а ред чачкалице, а ред копитари, очи ми побелеле од монитор, ову ништа не чујем. До пе-шес` сам остао! Остало још некол`ко чуке до последњег удара, рек`о морам мало да одморим, па написа` Соњи на један папир да ме исцима у 9 сати да попијем амино-киселине и да дочекам Хаос, да си наместим формацију и тактику, све оно што сам симулирао. И…леле, бате, ево одма` сам се изнервирао, само кад се сетим, полудим, ако ми верујеш. `Ладно се будим, прво амино, па онда погледам на сат и знаш шта? 12 сати, бате! Леле, бате, палим машину, логујем се на Империју, прошли напади, прошле квалификације. Погледам битке, значи све сам прс`о, значи урнисао ме, пао сам на 41 место, нисам у топ 30. Крв ми у мозак ударила, устао сам онако под нервозу, онако по собу се цимам, како је могуће. Реко`, бате, што ме бе ова калаштура није пробудила кад сам јој написао. Погледам на јастук, једно папирче, а на папирче пише: «Фрајеру, 9 је сати, пробуди се, чека те Империја.» Леле, бате, како ми завукла фукса, испалио сам гу синоћ, сад она испалила мене, онако ми га завукла фино. Па маму гу (БИП!), па убијо би је ту на лицу места да је била, у`ватио би гу за вилицу, захефтао би гу за паркет, кашљага једна, поточарка, па мислим се: «О фамилију ти сељачку (БИП!), сестру ти (БИП!) фино, (БИП!) маму ти селску у д…(БИП!), (БИП!) ти коску малоумну, све ти у п…(БИП!) (БИП!) (БИП!) (БИП!) (БИП!) (БИП!) (БИП!) (БИП!) (БИП!)…и тако, бате, нисам отиш`о на Светцко!»
Марли: «И? Шта сад?»
Дурланац: «Шта И? Шта шта сад? Па ја сам господин човек, узео сам и ја папирче и написао сам: «Мачко, нисам прошао квалификације, да ми вратиш 200 еврића, да ти не долазим на гајбу да их одрадиш!» И отиш`о сам си да си гурам контејнери.»

iko-iko:
Јесен је лепа. Дрвеће се обојило у прекрасну лепезу боја. Дани су и даље били лепи и топли али су зато ноћи постајале све хладније и хладније. Све је мирисало на скору зиму. Требало је спремити дрва за огрев, спремити храну. Али становници Имперграда на то нису мислили. Њиховом граду је претило уништење и све своје мисли и снагу су окренули у правцу обуке и припреме за напорне и тешке дане рата који је из дана у дан био све ближи.
Сваког дана, шпијуни су јављали о незаустављивом напредовању огромне војске номада који су долазили само са једним циљем.... Да униште Имперград. Да униште њихов дом.
И дошао је и тај дан. На хоризонту се небо зацрнело. Али, нису то били тамни, злосутни облаци који носи град да им уништи летину. Небо се црнело од прашине коју су дизале стотине и стотине хиљада номада....
Цар Срећко је окупио своје генрале и свој народ. Жамор у народу је утихнуо када им се обратио...
„Браћо и сестре, обратио им се цар Срећко, над нашом домовином, над нашим градом, над нашим породицама и животом, надвила се опасност какву до сада нисмо имали. Ја се данас обраћам свима јер многи од нас неће сутра дочекати да виде излазак сунца.   Непријатеља је много више од нас, бројчано су јачи, боље обучени и опремљени и долазе да нам униште земљу, да униште наш град. Али ми смо сложни, и ми имамо разлог за шта ће мо да се боримо. Браћо и сестре, ми се данас нећемо борити ни за свој град, ни за наше куће. Ми ће мо се данас борити за нашу децу и њихову будућност. Данас, оставите по страни све неспоразуме, све планове које сте имали. Данас ће мо се борити се за нашу домовину. Зато немојмо се бојати неверника него се помолимо нашем Господу да нам да снаге да издржимо и овај његов тест као што смо издржали све тестове до сада. Подигните главе, обришите сузе и последњи пут се поздравите са својом децом. И станите уз мене, браћо и сестре, са вером у бога, као што сте увек стајали.“
На царев знак, развиле су се заставе. Добошари су се огласили. Сви грађани су узели своје оружје и стали на грудобране. Испод тешких ратних шлемова, гледали су свога цара који је стајао испред њих поносно и неустраживо и као да је са својим ставом на све њих преносио део своје неустраживости.
И, битка је почела... Напади номада, наилазили су у таласима, сваки талас све јачи и јачи, али храбра војска Имперграда се добро борила и сваки тај напад одбијала...
Пролазили су дани и ноћи а номади нису одустајали... Плодну земљу је прекрило хиљаде мртвих ратника, крв је текла као поток између палих у боју...
Једно предвече, номади су покренули најмасовнији и најачи напад до сада. Нападали су са све четири стране. Цар Срећко је морао да подели војску и то га је бринуло. Осећао је да се спрема одлучујућа битка. Његова војска је већ била изморена и поприлично умањена. Оно што га је храбрило, било је то што су му још увек веровали и што им морал и поред великих губитака није пао...
Та борба је била најкрвавија до сада и трајала је сатима. Са свих страна се чуо звекет мачева, крици рањених и оних који су умирали. Копља су се ломила а од огромног броја стрела понекад се чинило да су се ноћ и дан смењивали сваких пар минута. У центру боја, цар Срећко се храбро борио са својом војском. Око њега су падали номади један за другим. Са бокова, његова коњица је косила номадску војску јаким и храбрим јуришима. Номадски копљаши их нису могли да зауставе и убрзо, бокови ноада су били пробијени.
Када су номади видели да су им бокови разбијени, у центру је настала паника. До тада неустрашиви номади, почели су прво један по један а онда и масовно да беже са бојног поља.

Страховит крик се проломио из грла хиљада уморних бораца Имперграда
ПОБЕДААААААААА !!!!!!!!!!!!!

Уморно и поносно, цар Срећко је погелдом прелазио преко свог народа. Преко своје браће и сестара који су са њим заједно пролили крв зарад одбране оног најсветијег... за одбрану своје домовине и својих породица...

„Браћо и сестре, још једном им се обратио цар Срећко, данас сте сви хероји и јунаци. Данас сте показали шта вам је највредније у животу. Опасност је прошла, номади су поражени и сигурно је да се дуго неће опоравити од овог пораза. Али нама сада престоји обнова уништеног и оно што је најпрече. Ми не смемо да заборавимо на нашу браћу и сестре који су положили животе на бојном пољу. Ми не смемо да заборавимо на њихове породице, на њихову децу јер су они положили животе да би и њихова и наша деца у будућности срећно живела. Зато вас молим, немојте никад да заборавите оне који су платили највишу цену за живот наше деце и за наш живот. Учите своју децу да памате да су потомци једног храброг народа који се вековима храбро борио  и поносно стварао ову земљу. НАШУ ЗЕМЉУ... НАШУ ДОМОВИНУ.... „

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију