Конкурс > Приче 2013

18-ти круг конкурса - приче о Империји Онлајн

<< < (2/2)

Petr0vic:
-Господару,родио се...
-То је немогуће !?!?! Зар нису рекли да дете неће преживети !?!?!
-Али,али преживело је...
-Брзо носите га у шуму и баците...
Како цар заповеди тако слуге и урадише,одесоше дете у шуму и оставише у сред шуме,мрклог мрака...
-Јел сте урадили шта сам вам рекао !?!?!
-Да господару,да...
-Е тако неће ово царство водити моја копилад него само ја!
Ал с'друге стране у сред оне пусте шуме наиђе пастир,па понесе дете са собом у колибу...
Прошло је скоро двадесет године од те ноћи...Пастир са својим 'сином' крену пут краљевства,ал кад беше код једног уског кланца наиђе царске иѕасланик те нареди пастиру и момку да се помере с'пута,пастир се помери ал његов 'син' нехте...Пролази царска кочија а погледи се сусретоше после 20 година ,отац и син очи у очи...Цар не приемти ништа,ал зато његов син зато примети себе у очевом погледу...Те скочи на кочију,па уби чуваре,а голим рукама оца ѕадави,ни једног трена није задрхтао...Пастир погледа,помоли се,па оде даље са 'син' када је схватио шта је урадио с'кочи с'литице и заврши своју лозу...

До сада ништа глупље нисам написао по мени али ајде да се опробам бар мало хехехе  :)

stevas:
                                                          ПОЧЕТАК

    Пре три године лутам по фејсбуку и гледам вести о мом клубу Партизану и избаци ми линк империја онлајн - стратешка средњовековна игрица . Пошто обожавам средњи век , где је част и реч била високо цењена за разлику од савременог доба  а успут волим и стратегије одмах сам се регистровао. Прва онлајн игрица у мом животу а мислим и последња .
  Упао сам у свет 38 . Велики интернационални свет са пуно играча прво појављивање на ранг листи и 12000 место сам заузимао . Појма нисам имао о ничему видим има играча преко милион бодова а ја 50 бодова . Играо сам сам тако једно месец дана и сам се сналазио колико сам могао , војске сам направио доста али чим нисам онлине непријатељ је побије . А како их побију ја још већу вољу за игром добијем . Нисам хтео у савез , читао тамо имају неке порезе ово , оно , мислио то деца играју , мени боље самом. Међутим добијао позиве од разних савеза што страних што Српских и на крају решим да уђем у савез Православље . Тамо су ме лепо прихватили и супер смо се дружили и зезали . Бајић вођа савеза , Мишке, Аврам , Бајааздаја , Иван и многи други били смо лепа екипа . Лепо сам напредовао био доста времена онлине али онда разочарење прва већа битка и пораз . Ја урадио ц5 и натукао 200 к тешке војске и један монголац ме са 100 к војске разбио . Гледам битку и не могу веровати али онда сам схватио јачину катафракта . И тако смо дане проводили једни са другим , давали савете једни другим и заједно учили и напредовали . Свет је био јак и пуно добрих савеза . Булгариа , Алијанса , Снаке, и два српска јака савеза . Србија убија и СРБ . Како је свет одмицао иначе је трајао годину дана , тако сам и ја био све бољи , кад сам стигао до 1 м бодова није било срећнијег од мене а како волим да се борим дође и прва медаља . Накупио сам до краја 6 медаља а сви који су ме нападали на почетку су били опустошени , пошто сам у свеску уписивао сваког ко ме нападне да га не заборавим .
   Дани су пролазили и полако се приблизавао крај ере , сваки дан преговори оћемо негде прећи пошто је било два Српска савеза у борби за медаљу и очекивала се борба између њих . А ми нисмо хтели нигде прећи посто нам је помагао и један и други савез да не будемо издајници . На крају сам прешао у Србија убија а моји саиграчи у СРБ . Било је јасно да тако подељени на два савеза не можемо ништа. Било је прејаких савеза а рат између два наша је висио у ваздуху .  Међитим после много прича и преговора пао је договор да сви јаки играчи пређу у СРБ и пробамо да узмемо златну медаљу .
   Прелазак у СРБ и нова искушења , нас 50 сви са једном жељом да победимо много јаче савезе . Атмосфера одлична , колико сам само ноћи провео онлине и дочекао зору будан , туширање и на посао . Вођа је био Срђан , његова замена и главна у савезу Месечева , дечко за све ДР. Россе . Срб христов , цоневски , старца , баноштар , микица , каћа,  бобапина , шваба и многи други . Екипа вредна пажње .
  И тако дође и крај ере и злато узимамо ми , Срб осваја злато поред јачих савеза . Уз велико залагање активност и сложност смо успели . Осећај задовољста нас је преплавио , ера готова , трибун и даље препун порука и шала . Поносан сам што сам био део те екипе . И ево прође већ три године и даље играм имерију, другачије , само у малом савезу и ратовање . Али ето та ми је ера остала у сећању . Доста сам људи упознао са некима постао и веома добар пријатељ. Играјте људи , зезајте се , мани те свађе и псовање , опустите се и уживајте . Поздрав

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију