Аутор Тема: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!  (Прочитано 2692 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« послато: јун 10, 2016, 12:04:10 поподне »
ПРИЧЕ О ИО!
Тема 4. круга конкурса:

Моје царство - мој терен!

Овај круг конкурса посвећен је Европском првенству у фудбалу 2016.



Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #1 послато: јун 14, 2016, 01:55:39 пре подне »
Сувремена бајка:Вечити сан

Једном давно,беше један дечак,син једног од највећих владара икада којему нитко није знао право име,звали су га  Ђин("који испуњава жеље").Дечак је могао да има све што пожели,гледао је друге и поседвао много више него шта ће итко од њих икад.Дечак је сваки дан побегао да би гледао како се то у суседном селу игра ногомет.Сваки дан је побегао стражарима и отишао онамо,проматрао,изучавао и замишљао.Чим би дошао кући кришом би упалио ТВ и гледао сваку доступну утакмицу кад год је био сам будући да му је отац то забрањивао јер је од њега одувек желио нешто више од "размаженог ногометашића"
Када је дечак порастао било је време да буде крунисан за краља.Одговорно је преузео царство и с њим као и с његовим поданицима вешто управљао,откад је он постао краљ све се проширило.Тада се више није морао скривати и кришом гледати утакмице већ је направио нешто невероватно.Направио је оно што нитко пре њега није могао,направио је ногометно игралиште у оквиру бедема свог дворца.Сваки дан би се онђе забављао са својим поданицима,све док му то није досадило,желео је нешто више.
Владар је покренуо један турнир где су се пријавили све земље са овог континента,назвао га је Еуропско првенство и управо је у току,а краљ мирно седи у својим одајама и уз вино проматра утакмицу која је настала као плод његове дечачке жеље.

Ван мреже srbhristov1

  • Редов
  • *
  • Поруке: 48
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #2 послато: јун 16, 2016, 11:08:45 пре подне »
„НЕ МЕШАЈ МИ СЕ У ВАСПИТАВАЊЕ“

10. јун, 2016.године. Са нестрпљењем смо мој клинац и ја дочекали овај дан: почетак Европског Првенства у фудбалу у Француској. Иако наша репрезентација Србије не учествује на њему, то нам није смањило мотив да припремимо пиво, сокове, кокице и добро расположење за најважнију споредну ствар на свету. Од кад знам за себе, свако овакво првенство сам помно пратио и уживао у њему. Сада мој клинац чини то исто. Ово му је друго европско првенство које прати. Међутим истог дана, појавио се и конкурс на српском форуму Империје Онлајн са темом „Моје царство – мој терен“ са мотивима овог великог догађаја. Када је то приметио, одушевљено ме позвао да то видим, јер је такође опчињен овом „другом најважнијом споредном ствари на свету“. Али... одједном се збунио, обзиром да су све претходне теме биле заиста и искључиво везане за Империју, а ово је сад нешто ново за њега. Одакле та веза између фудбала и војске и ратовања?
И онда смо сели у нашу велику фотељу за гледање утакмица, отворили пиво за мене и сокић за њега и након пригодног спектакла са отварања првенства, почели да гледамо прву утакмицу између репрезентација Француске и Румуније. Почео сам причу:

„Фудбал као спорт је настао у Енглеској и зато што су званично састављена правила игре 1863. године (осмислио их је Џон Чарлс Тринг), Енглеска се сматра колеквком фудбала. Међутим фудбал има своје корене, своју мрачну предситорију далеко од Енглеске и много пре него што знамо за фудбал какав данас јесте. Нешто што би мало личило на фудбал сретало се у старој Кини, Јапану, у страом Риму. Али најсличније данашњем фудбалу среће се код номадско-моноголских кланова, тј. царства. Наиме, то је био један вид суровог и врло морбидног спорта. Они би неком заробљеном војнику одрубили главу, а онда је шутирали по ливади. Тако су се забављали, али и утеривали страх у кости својим непријатељима. Касније је одрубљену главу заменила лопта од закрпе и коже, поупњена сеном.
Обзиром да су енглези били познати колонизатори, ову врсту игре су одатле донели у своју земљу и временом се дефинисао спорт који се зове фудбал (фуд од foot што значи стопало и бал од ball што значи лопта, значи ударити лопту стопалом, тј ногом). Врло је интересантно да су при оснивању првог фудбалског савеза учествовали, осим енглеског, и шкотски, велшки и ирски фудбалски савез. Е то је кључна ствар за причу.
Дуго времена на Британским острвима постојали су различити кланови, који су се борили за превласт. Енглска као доминантно краљевство је претендовало на власт над свим острвима. Међутим сви ти кланови су се, иако су се међусобно убијали, бунили и храбро борили против Енглеза. Сећаш се кад смо гледали „Храбро срце“? Е управо је то тако изгледало! Уједињење кланова, издаје, промућурне стратегије и тактике... све то је обележило тај период британских острва. Рат за превласт! Касније иако су се народи цивилизовали, и даље се осећала нека нетрпељивост и потреба да се ратује. Ту на сцену ступа фудбал. 2 тима од 11 играча као 2 клана од хиљаде и хиљаде војника. Најбољи фудбалери бране свој гол, своје царство, али и нападају противнички гол, туђе царство. И овде постоје формације у одбрани, нападу, као и у Империји, јак центар, јаки бокови, слабија или јача одбрана, слабији или јачи напад. Неки тим је нападачки, неки више одбрамбени. Постоје и правила игре и правила понашања као и у Империји. Све то је била одлична замена за сурове битке и ратове који су се водили на британским острвима. Одличан издувни вентил чак и за навијаче, јер су и они војска: највијају за свој тим, али и виком и галамом ометају противнички. Не кажу за џабе за навијаче да су дванаести играч. Када се заврши утакмица, сви су се испразнили од гнева и беса, тј. своју нетрпељивост према некоме су каналисали кроз спорт. Ето како је настао фудбал, ето како је ратовање добило софистициранију форму. И ето какве везе има ово првенство са Империјом.“
Док смо гледали утакмицу, детаљније сам клинцу објашњавао тренерске стратегије (као вође тима/савеза), формације сваке екипе и све повезивао са Империјом. Видео сам да је био одушевљен и фасциниран чарима и фубала и Империје. За све то време, моја жена, та стара лисица, као играла је Zuma Revenge  на рачунару, а овамо све слушала шта му причам и на крају прокоментарисала: „Како му то објашњаваш? Где ће са 6 и по да разуме „мрачну предисторију“, „морбидно“, „доминантно“, „одличан издувни вентил“, „софистициранију форму“...мислим стварно... па још му причаш о одрубљеним главама које се шутирају...“
Прекинуо сам је кратким одговором: „Молим те, не мешај ми се у васпитавање!“

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #3 послато: јун 17, 2016, 14:41:14 поподне »
Проглашење победника након 1. пресека 4. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже ŽECA

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #4 послато: јун 17, 2016, 18:09:46 поподне »
Jednog jutra car ogromnog carstva koje se prostiralo na ogromnoj povrsini je odlucio da prodje kroz udaljenog djelove svog carstva i pogleda svoj narod kako zive i imaju li problema nekih. Pozvao je svoh konjusara rekao da spreme konje i da krenuo sa svojim podanicima na put. Prolazeci kroz jedan grad carevog konja je iznenada pogodila neka okrugla platnena lopta. Carev konj se uplasio i propeo na zadnje noge i umalo zbacio cara sa sebe. Car je bio dobar jahac i brzo je smirio konja,sisao sa njega uzeo loptu i pitao cija je? Jedan mali djecak je istupio i rekao da je njegova... Car ga je ljutito upitao sta radi sa njom i za sta mu sluzi. On mu je rekao da mu ta okrughla stvar sluzi za igranje sa drugarima i poceo caru da objasnjava da oni to sutiraju u jednu dasku i takmice se ko ce vise puta da je pogodi. Caru je to bilo interesantno i rekao mu da sa drugarima pokaze kako to igraju. Djecaci su poceli da se igraju sto je caru bilo bas zanimljivo i uzivao je u njihovoj igri. Ubrzo je pao mrak i car je produzio dalje svojim putem ali mu je u mislima bila igra djecaka. Posle nekog vremena se vratio u svoje carstvo i svojim podanicima ispricao za igru djecaka i rekao da i njemu naprave jednu takvu loptu,I da iza palate postave velike daske u koje ce lopta da udara. Podanici su se odmah bacili na posao i ubrzo je sve bilo spremno. Car je izasao na svoju terasu i naredio podanicima da se razdijele i pocnu da igraju. Podanici su zaigrali igru a car je uzivao i postajalo mu je sve zanimljivije. Kako je vreme prolazilo za carevu razonodu se culo u svim djelovima carstva i ljudi iz svih krajeva su pohrlili da zadovolje cara i ucestvuju u igri. Kada je car vidio da je igra poslata popularna odlucio je da je ucini jos zanimljivijom i rekao da ce onom koji  bude najbolji dati zlatni pehar i licno mu cestitati na pobedi.
Tako je igra vremenom poslata popularna i ljudi iz raznih carstava su dolazili da igraju i osvajaju nagrade koje su vremenom postajale sve vece i bogatije. Car je sve do svoje smrti uzivao u igri koju je naucio od malih djecaka i bio im vecno zahvalan jer su ga naucili najlepsu sprednu stvar na svijetu. Mnogo godina kasnije ta igra dobija svoj kup koji je dobio naziv evropsko prvenstvo u fudbaluI ove godine kad budete gledali evropsko prvensto u Francuskoj pogledajte zadnje redove navijaca jer ce te u toj gomili vidjeti i duh cara koji i dalje uziva u fudbalu i razmislja sta bi bilo da ga djecak
nije pogodio loptom...

Ван мреже srbhristov1

  • Редов
  • *
  • Поруке: 48
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #5 послато: јун 23, 2016, 19:17:16 поподне »
ВАСПИТАВАЊЕ vol.02

Моје васпитавање и образовање сина уродило је плодом. Добро семе је посејано на погодно тле. Клинац је са далеко већим интересовањем пратио групно такмичење Европског Првенства у фудбалу у Француској. Боље је разумевао саму игру, вештине, тактике, уопште философију фудбала, а уз све то онај мушки адреналин када се чује уводна шпица, коментатор и звиждук судије постао је израженији. Синоћ смо гледали утакмице Мађарска – Португал и Исланд – Аустрија. Утакмице су биле више него напете, јер се одлучивало ко иде у нокаут фазу такмичења, јер је сваком требала победа. Клинац је то добро знао, али га је ипак занимало која је најбоља тактика за победу, да ли исто тако или слично као и у Империји.
„Све тактике су добре, зависи које играче имаш, који план имаш за ту утакмицу. Врло слично је и у Империји. Сваки војник има своје особине, своју брзину, јачину напада, одбране, које су му предности или слабости у односу на друге војнике. Већ знаш које су формације доступне у империји. Основна формација, затим Јак центар, Јаки бокови, Јак центар са бочним стрелцима, Јак центар са балансираним стрелцима и Јаки бокови са бочним стрелцима. Ове формације у Империји су преузете из реалних битака које су се догодиле у историји ратовања. У фудбалу су се примениле врло сличне тактике.
Да почнемо: Основна формација подразумева 15% војника по боковима, 60% у центру и 10% у другој линији, док је у трећој линији 20% стрелаца са стране а 60% у средини.
Јак Центар - 10% на сваком боку, 70% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 10% стрелаца на сваком боку и 80% у средини.
Јаки бокови - 20% на сваком боку, 50% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 25% стрелаца на сваком боку и 50% у средини.
Јак Центар са Бочним Стрелцима - 10% на сваком боку, 70% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 40% стрелаца на сваком боку и 20% у средини.
Јак Центар са Балансираним Стрелцима - 10% на сваком боку, 70% у средини и 10% у резерви, у трећој линији - стрелци - 30% стрелаца на сваком боку и 40% у средини.
Јаки Бокови са Бочним Стрелцима - 20% на сваком боку, 50% у средини и 10% у резерви у трећој линији - стрелци - 40% стрелаца на сваком боку и 20% у средини.

Свака од ових формација има своје предности или недостатке и све зависи коју врсту војске противник има и коју формацију он користи.
Фудбал такође користи одређене формације. Прво се гледа противник, које играче има, какве играче, односно које квалитете имају или немају, па онда се гледа властити тим и како их најбоље распоредити на терену. Када сам ти прошлог пута причао да је фудбал заменио ратовање, фудбал је скоро пресликао и тактику тог ратовања, односно играња. Понекад су врло битни крилни или бочни играчи који брзо трче по страни, центрирају за гол. Понекад је битна вештина дриблинга, асистенције из центра. Понекад је добро имати два јака нападача. Али најважније је имати добру одбрану и доброг голмана. Значи свака формација је добра и зависи од више ствари. Ту је битна интелигенција, искуство, интуиција вође тима као вође својих ратника који бране свој терен, своје царство.“

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #6 послато: јун 28, 2016, 11:58:27 пре подне »
Проглашење победника након 2. пресека 4. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже ŽECA

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #7 послато: јул 01, 2016, 00:04:05 пре подне »
Cesto ljudi pricaju da izmedju imperije i fudbala nema nikakve slicnosti,medjutim kad malo bolje pogledas shvatis da te
dvije stvari imaju dosta slicnih stvari. Bas kao sto u fudbalu imaju dva tima koja se bore za medalju tako se i u ratu
dva carstva bore za teritoriju. U fudbalu je glavni za odbranu golman(sto iskusniji to bolji)  dok je na imperiji za to
najbitnija tvrdjava(sto veci lvl to je tvrdjava jaca).U svakoj odbrani gola ucestvuju i odbrambeni igraci a na imperiji
su za to zaduzeni balisti sterlci i katapulti. I naravno svaka bitka mora da ima kvalitetne napadace kao sto su konjanici i
macevaoci, i kao sto svi znamo ni fudbalska utakmica ne bi bilo to sto je da nema igraca napadaca koji najcesce presude
ishod utakmice.Tu su i taktike koje se koriste na imperiji u ratovanju i koje su preteca danasnjih fudbalski taktika.
I naravno da ne zaboravimo donekle i najbitnije osobe svake bitke i fudbalskog tima a to su generali i fudbalski treneri
na cijim ledjima je veliki teret i od cijeg znanja i umeca cesto zavisi moral i ishod bitke i fudbalskog meca.
Kao sto vidite izmedju fudbala i imperije ima mnogo slicnosti i mislim da su fudbal i imperija dvije najvaznije sporedne
stvari na svijetu.

Ван мреже srbhristov1

  • Редов
  • *
  • Поруке: 48
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #8 послато: јул 01, 2016, 01:58:40 пре подне »
ВАСПИТАВАЊЕ vol.3

Почела је тзв. „нокаут“ фаза такмичења ЕУРО 2016. Ова сличност са Империјом Онлајн се најбоље огледа са Светким Првенством које се одржава сваке године. Клинац зна за то и ту није био проблем да сам повеже ове 2 врсте такмичења. Њега је сада интересовало нешто друго док смо гледали утакмице Италија vs Шпанија и Енглеска vs Исланд. Његова питања су била: Стил (начин) игре и тим (савез) као изненађење првенства?
Био сам више него задовољан његовим интересовањем :D
„Гледајући утакмицу две одличне репрезентације, које су увек у врху светског и европског фудбала, увек је право задовољство. То су такорећи два народа, два менталитета, са својим карактерима, а самим тим и начином игре. Репрезентација Италије је одувек позната по чврстој, јакој одбрани, па може се упоредити са империјаснком војском, која је одлична у одбрани. Зато су резултати увек минимални и оно што их карактерише јесте да својим искуством победе са добром контром, која је пак карактеристична за номадску војску. Њихов стил игре је препознатљив и комбинован. За разлику од њих, Шпанија највише подсећа на номадску војску, нападачку војску, са својом довитљивошћу и покретношћу. Овде је заиста интересантно гледати, јер је то „ко ће кога“ да надмудри. Као и у империји, када шеташ војску између провинција, или привучеш војску у провинцију коју напада, или контрираш неком када напада твог савезника.
Што се тиче Енглеске vs Исланда, репрезентација Исланда заиста је право изненађење првенства. То је као и на Светском Првенству Империје Онлајн 2014 када је тим Ирана освојио бронзу. Дакле у Империји као и у фудбалу, увек има пријатних изненађења, где се може анализирати нпр. на основу економског развоја. Економија је веома битна и у империји и у фудбалу. Ако имаш добру економију, у Империји можеш имати и добру војску која ће се лакше издржавати. У фудбалу – можеш имати јако добре играче. Међутим није све у економији и доброј, јакој војсци, тј. фудбалерима. Има нешто и у страсти, жељи, вољи, труду... То је показала репрезентација Исланда – земља која једва броји нешто више од 300К становника, где је економски развој у незавидном положају, као и фудбал, репрезентација је показала да није све у екомонији. Не мораш чак ни добре играче да имаш, играче са звучним именима. Битно је да имаш вољу, да имаш срце да одбраниш и победиш. Мене су исланђани помало подсетили на 300 спартанаца који су се супротставили прејакој војсци Персијанаца.“
Иако нисам био скроз задовољан својим одговором и анализом, клинац је са пажњом слушао и упијао сваку моју реч. Видело се да је разумео суштину. После кратког размишљања питао је: „А са чим у фудбалу упоредити шпијуне из Империје?“
Мој изненађен поглед ме је на тренутак одао, али врло брзо сам се снашао и одговором одложио одговор :D : „Оставимо одговор на то питање за следећу фазу! Може?“
Тиме сам себи купио време да мало размислим о томе. :D

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #9 послато: јул 01, 2016, 02:27:58 пре подне »
Пре неколико векова,у једној далекој земљи беше једно удружење звано "сана анимам" што у преводу значи "здрав живот."
Т удруга имаше једног врло моћног и мудрог владара,његови су војници пролазили страшне тренинге,теже него било тко.Састави дио тих тренинга био је шах.Владар је веровао се и у биткама мора имати циљ и да се морају познавати границе.Шах је био савршен пример тога.Једном је окупио своје војнике те рекао:"Другови,ви сте тек на почетку живота,а ја сам главни дио доживио,моја следећа задаћа је да вас научим свему што знам.Живот је као шах,пробат ћу то да вам објасним на мом примеру.Ја сам краљ,носим круну владам вама,али иза већине мојих одлука стоји моја жена,моја краљица која влада из сенке и доноси све важне одлуке,тако и у шаху краљица може у свим смеровима по целој плочи,док краљ може само за једно поље по потезу.Живот се дели на етапе,а у овом случају плоча је живот,а етапе су поља.Моје куле ограчничавају рубове мога царства,ловци из сенка никад не нападају право,већ с бока,а у том положају су фаланге најефикасније,тако и у шаху један ловац може да крочи само по једној боји поља.Коњаници су иду у "Л" и прескачу поља,тако је и у животу и битци,паладини направе највише жртава,али најчешће оне главне забораве,иза њих кроче чувари који направе задњи ударац на смешну битку непријатеља и нанесу му незабораван пораз.Тоје..."
У сред реченице владара је прекинула његова кћер с питањем "Оче,а гђе су у шаху елитне стреле"
Отац ју је погладио по глави и наставио"стрелу има сватко од нас,и са том стрелом само ми управљамо кога ће она да погоди,ми одређујемо хоче ли то да буде део наше обитељи,наш друг или онај коме би та стрела уствари требала да буде намењена,а то су наши непријатељи,душмани.Ми сви морамо да функционишемо као велика обитељ,јер као и у шаху,ако фали једна фигура непријатељ има предност"
Из народа су се зачули разни повици у част краљу.
Недавно се такођер открило да је ногомет био саставни тренинг многих армија зато јер је то уз шах био најбољи пример како сложност побеђује

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #10 послато: јул 01, 2016, 10:56:20 пре подне »
Проглашење победника након 3. пресека 4. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #11 послато: јул 07, 2016, 02:43:25 пре подне »
"ЛЕГЕНДА О НАСТАНКУ "ЕВРОПСКОГ ПРЕВЕНСТВА"

Уз рану јутарњу росу цвркућу врапци. Ратари полако устају, питајући се шта дан носи. Мирис природе се шири свуда по царству. Свој тој идили се прикључује једна луталица. Носио је нешто испод старог, исцепаног капута. Како је пролазио кроз чаршију, могао се чути жамор људи, који су се чудили и коментарисали о томе шта он носи. Једни су причали да је то лубеница, други да је он врач, који са собом носи своју куглу. Коначно, стигао је до каменог трга. Кренуо је да вади ту мистериозну ствар испод свог капута, док су пролазници нестрпљиво чекали (неки су се чак и кладили шта је то). И коначно, показао им је "лопту". Зачуђено су га гледали. Узео је две дрвене кригле и ставио их калдрму. И објашњавао како се "лопта" користи. Некима се свидело, некима не, док је неколицина волела да слуша луталицине приче о великим мечевима који су се одигравали у земљи из које он долази. Убрзо, велики број људи је био заинтересован за игру звану "фудбал". Заједно су, према упутсвима луталице, направили први "фудбалски терен". Вест се ширила по царству као да је носи ветар, па је стигла и до самог цара. Бесан, јер је тај "терен" направљен без његове дозволе. затражио је да му пошаљу ту луталицу са својом лоптом. Када се луталица појавио, цар га упита:
-Шта је то "лопта"? Јел се то једе?
-Не, шутира се.
-Шутира?! Па можеш и канту да шутираш, мени се све то чини као лаж и обмањивање народа.
Наредио је да га однесу у тамницу. Док су га хватали, испала му је лопта. Цар, бесан, јер је мислио да је лопта нешто спектакуларно, шутне лопту из све снаге, која је прошла право кроз, срећом отворен, прозор. Један од стражара, који је помагао у прављењу терена и који је играо ту нову игру, је заплаудирао цару, рекавши како је то био добар шут. Цару се то допало, био је поносан на себе и одлучио је да ипак да шансу луталици, приставши да дође да гледа један од мечева који су се играли.
Допало му се оно што је видео, а онда се један од играча повредио. Луталица је пришао цару и предложио му да се придружи и замени повређеног играча. Изненађен понудом, несигуран у себе, цар ипак пристаде. Није знао правила, али како је утакмица одмицала схватао их је и почео да се уиграва. Пар минута до краја меча, постигао је погодак. Изненађен овацијама публике, осећао се испуњено. Играо је у сваком наредном мечу и послао луталицу да подучава и друге цареве о овој игри. Пар година касније, након дуго путовања, луталица се вратио у царство. Пренео је извештај цару, о томе како су и друга царства прихватила фудбал и да желе да оснују првенство где ће сва царства изабрати својих најбољих једанаест који ће се такмичити за титулу најбољег. Задовољан овим вестима, цар нареди да луталица постане лорд и даде му дворац на северу царства, уз услов да суди на претстојећем првенству. Пресрећан, луталица оберучке прихвати овај предлог. У међувремену, док је луталица учио друге о фудбалу, цар је саградио пар стадиона, правих фудбалских стадиона са трибинама. За кратко време организовано је прво првенство, током којег су се сви много забавили, и одлучили да морају да га одржавају чешће. Договорено је да се одржава на сваке четири године. Многи сматрају да је ово првнество претеча данашњег "Европског првенства".
« Последња измена: јул 07, 2016, 13:13:22 поподне SrpskiVitez007 »
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже SkyWolfX

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #12 послато: јул 08, 2016, 00:48:05 пре подне »
ПРЕДСТАВЉАЊЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ ФРАНЦУСКЕ

1. ГОЛМАН: Хуго Љорис - Прави одбрамбени бедем! Не може ниједна лопта поред њега проћи! Можемо га упоредити са стрелцима, јединице која спречава све непријатеље да прођу поред њих. Свака сличност је случајна.
2. ШТОПЕРИ: Кошћелни, Умитити - Овај двојац, који је савршено радио до сада, ћемо упоредити са фалангама. Најбоља линија одбране која постоји у империји. Ако ону падну, падају и стрелци, тј. пада гол. Зато је веома важно да имате фаланге(штопере) у својој екипи.
3. БЕКОВИ: Сања, Евра - Нису ни позади, ни у средини, ни напред, ал опет - СВУДА СУ. Крећу се веома брзо и помало неприметно, зато их је најбоље представити као шпијуне! Понекад баш они одлучују о исходу битке.
4. ЦЕНТРАЛНИ ВЕЗНИ: Погба, Матуиди - Основа сваког тима. Играчи који су обавезни у екипи. Исто тако, не можете имати војску без мачеваоца, а кад погледамо кога Французи имају, може се рећи да су то тешки мачеваоци.
5. КРИЛА: Гризман, Сисоко - Још један страшан двојац домаћина првенства. Бомбардују противничку одбрану лоптама са стране. баш као што то раде стрелци током битке. Често умеју да дају погодак тј. да одреде исход битке.
6. ПОЛУШПИЦ: Пајет - Прави плејмекер, шаље лопте на све стране, напад без њега практично не постоји. Такође, напад војске не постоји без коњице. А с' обзиром да је Пајет ипак елитни играч, слободно могу рећо да је он као Катафракт у номадској војсци.
7. НАПАДАЧ: Жиру - Последњи, али ништа мање битан је Оливијер Жиру. Он је ту да руши противничке одбране и да иде главом кроз зид. Зато ћемо њега овог пута упоредити са овном.

*МЕНАЏЕР*: Дешамп - То је онај који тактизира, поставља играче у формације као што ви постављате своју војску у разне формације, надгледа терен као што ви надгледате своје царство и диже морал војницима, као и ваш генерал. Тако да се можемо сложити да је његова улога НАЈВАЖНИЈА!
« Последња измена: јул 08, 2016, 00:49:19 пре подне SkyWolfX »

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #13 послато: јул 08, 2016, 02:44:40 пре подне »
Засигурно се многи питају шта је то терен?
Терен је простор на којем се одвијају битке,сукоби,двобоји...
То је простор којим коњица јуриша у бој да порази душмана те донесе славу свом владару,иза ње остаје само облак дима који показује њену моћ
То је простор где храбра гарда брани пролазак непријатељу до зидина свога царства
где фаланге стоје са наоштреним копљима и само чекају да пролију крв,где чувари машу својим мачевима те утерују страх у кости
То је простор где елитне стреле стреле припремају своје вештине гађања,где њихове стреле исковане у најјачој ватри горе за борбом
То је простор где бива покољ душманових шпијуна и армије


А царство ?
Царство је све што поштујеш,И видљиво и невидљиво.Сваки војник је свој цар и управља својим делом територије

Ван мреже srbhristov1

  • Редов
  • *
  • Поруке: 48
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 4.круг конкурса: ПРИЧЕ О ИО!
« Одговор #14 послато: јул 08, 2016, 02:47:46 пре подне »
Re-ВАСПИТАВАЊЕ

Дошли смо до финала. Француска vs Португал.

Мама нам је спремила кокице и сок од зове са коцкицама леда за освежење, а затим отишла до рачунара на Zuma Revange.

Клинац се завалио поред мене и ја сам наставио:

„Следећа наставна јединица је „Распоред у knock-out фази, изненађења и срећа“.

То што је Португал имао такав распоред репрезентација до финала може се назвати срећом. Таквих ситуација у реалним историјским оквирима није мало и ту постоји изрека да „срећа прати храбре“. Искрено репрезентација Велса или можда чак Исланда су оне репрезентације које су, по мени, имале више храбрости, срчаности, али недостатак среће. Да је (срећом) репрезентација Велса победила Португал, заиста би била изненађење, велико изненађење, првенства. Она је то и сада. И то је оно што треба увек имати на уму: „Не потцењуј ниједну репрезентацију!“ То је исто важило и у историјским ратовима, великим биткама, када бројчано јачи непријатељ буде поражен од малобројне војске или довитљивошћу или интелигентним потезима вође.
Сећаш се када ти је тата причао о биткама у Империји: када смо са мање војске надмудрили бразилце, поставивши 3 Места окупљања код Централног дворца и по 1 Место окупљања код Западног и Источног дворца. Класична руска стратегија, тзв. „маскировка“. Наведеш непријатеља да помисли да идеш на Централни дворац тако што скупиш коњицу и балисте у 3 Места окупљања, а мачеве пошаљеш на исток и запад, на небрањене дворце. И онда их у исто време одузмеш, на изненађење. Наравно, ту је потребно и мало среће. Бразилци су могли да пошаљу 1 део војске ка истоку и западу и ми не бисмо имали шансе само са мачевима. Али „срећа прати храбре“ :)
С друге стране, репрезентација Француске је имала далеко тежи рапоред у knock-out фази, где је успела да победи највеће репрезентацији и претенденте на Шампионе ЕУРО 2016.
Зато ће финале бити веома занимљиво: Да ли ће на свом терену, у свом царству, успети да победе Португал?
Док чекамо финале, хајде да погледамо своје профиле, своја царства у Империји, може?“

Клинац се сложио. Чувши да сам завршио своје „васпитавање“, мама се ћутке померила са рачунара. Укључили смо своје налоге и .... црвене коверте, бар 20ак њих.  :o
И син и ја запрепашћени. Отварамо црвене коверте, поражени на пољу, порушене колоније. Широм отворене очи и уста, што се у Општој психологији назива изненађење, говорило је о нашем шоку. Отварамо битке: Поражени од играча IvanaGrozna.

У само једном трентуку, само 1 делу тренутка све ми је било јасно: кокице, хладан сок од зове, тиха и без и једне речи седа да КАО игра Zumu. „Маскировка“, обмана, изненађење, knock-out. IvanaGrozna! Окренуо сам се према својој жени - Ивани. И мени и свом сину разбила је војску, разнела је царства. Осмехивала се и, док је на цевчици испијала хладан сок, прозборила је:
„Ово је моје васпитавање!“
Окренуо сам се према сину и рекао последњу, можда најважнију, лекцију о ратовању: „Све битке можеш да добијеш, на било ком терену, али битку са женом, не можеш ни на свом.“