Аутор Тема: Farme???  (Прочитано 574 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже filips06

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Farme???
« послато: децембар 29, 2013, 14:37:06 поподне »
Moze li mi neko objasniti odnos izmedju kapaciteta farmi i broja stanovnika kada se pocinju javljati gubici usled nedostatka farmi po satu? Znaci, kolika treba biti ta razlika pa da se pocnu javljati gubici stanovnistva?
« Последња измена: децембар 29, 2013, 15:21:16 поподне filips06 »

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Farme???
« Одговор #1 послато: децембар 29, 2013, 15:27:17 поподне »
Moze li mi neko objasniti odnos izmedju kapaciteta farmi i broja stanovnika kada se pocinju javljati gubici usled nedostatka farmi po satu? Znaci, kolika treba biti ta razlika pa da se pocnu javljati gubici stanovnistva?
Отворите грађевину фарму и тамо вам све пише.
Медицина служи за раст популације.
Фарме служе да смање губитке.
Куће служе да повећају лимит популације.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже filips06

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Farme???
« Одговор #2 послато: децембар 29, 2013, 23:01:58 поподне »
Отворите грађевину фарму и тамо вам све пише.
Медицина служи за раст популације.
Фарме служе да смање губитке.
Куће служе да повећају лимит популације.

Da, sve mi je to jasno. Nije to bilo moje pitanje.
Mene zanima kolika mora biti razlika izmedju kapaciteta farmi i broja stanovnika, da bi se poceli stvarati gubici... Da li postoji neki obrazac po kome se to racuna, ili kako vec...

Ван мреже madjasrbija

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 471
  • Углед: +91/-18
    • Погледај профил
Одг: Farme???
« Одговор #3 послато: децембар 29, 2013, 23:17:05 поподне »
Грађевина која потпомаже становништво провинције, пружајући добра за нормалане услове живота. Недостатак нивоа Фарме ствара губитак становништва сваког сата. Сваки ниво смањује губитак становништва ако је број становништва у провинцији већи за 10 000 од тренутног капацитетa фарме. Што је већа разлика између броја становништва и капацитета фарме, већи ће бити губитак становништва. Ефекат Номадских фарми се увећава за 10% активирањем Премијума.

Напомена! Постоје неки ређи случајеви, код којих грађење следећег нивоа фарми у пракси не смањује губитке становништва на сат. Губици се распоређују у неколико корака, опредељени разликом текућег броја становништва и капацитета фарми. Прелаз ка следећем кораку са мањим губицима понекад изискује више од једног нивоа фарми.

Пример: Ако је разлика између броја становништва и капацитета фарми 18 000, тада се губици позицинирају у другом кораку (од 10 000 до 20 000 разлике између броја становништва и капацитета фарми), при којем губите 10 становника на сат. На тај начин подизањем само једног нивоа нећете успети да повећате капацитет фарми до те мере, да разлика између броја становништва и капацитета фарми падне испод 10 000 дакле губици – испод 10 на сат.