Аутор Тема: Imperijan  (Прочитано 1275 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

JaSamZIR

  • Гост
Imperijan
« послато: септембар 01, 2013, 22:06:50 поподне »
Dobro jutro/dan/vece svima. Nisam znao gde da postavim pitanje pa rekoh ajde u preporuke. Mnogi me od vas znaju ja rastem na drvo... dobro to sam morao da provalim zato sto placem kolko se smejem.... xD Nego da predjem na stvar. Kao sto su neki primetili razlike izmedju imperijana i nomada su ogromne. Imperijan ima jacu vojsku, vise resursa je potrebnu za nju, gradjevine su iste cene kao kod nomada sto je smesno donekle i realno, dok provincije nose takodje isti broj resursa, a to je vec bezveze. Dobro je poznato da za razvoj imperijana je potrebno vise rese a u pocetku svi koji znaju da igraju se oslanjaju na provincije i napadi na njih. E sada zato sto ti moras baciti vise resursa na vojsku a usled napada na pripojenu provu ti napadas takodje jacu vojsku od nomadsku, gubis vise vojnika proverite sa istim brojkama ako ne verujete zato sto ja jesam, pa da nastavim. E sada fora je u tome usled velikog truda npr da se na isti nacin dvoje igraca nomad i imperijan razvijaju sva istrazivanja isto sve, sve isto sem broja vojske dok ti sa imperijanom dodjes do 2k poena nomad je na 10k i moze da te jeeeeeeeeednostavno i sa velikom lakocom unisti ako dodje do rata itd.... Mozda sam malo preterao oko razlike sa bodovima ali sve jedno imperijan nece preci vise od 3k poena dok nomad dodje do 10k. Ali da nastavimo dalje znaci i sami ste primetili ako ste imali prilike da igrate sa njima da su razlike enormno velike u korist nomada. Dok ti npr na pocetku sa nekom sacicom kao nomad obradjus 3 prove najblize sa imperijanom moras cekati malo vise vremena pre nego sto krenes na ostale prove. E sada dolazimo i do kuce kod imperijana. Cene su glupe za njih msm da trebaju biti jeftinije ali ako nemoze doci do toga onda se treba pod hitno povecati porast stanovnistva kod imperijana da bude dosta veci nego kod nomada nego sto je trenutno ako u opste trenutno ima neke razlike. Kada kazem porast stanovnistva mislim na osnovni porast tj da ako nomad na pocetku ima 200 stanovnika po satu da imperijan ima 250. Imam osecaj da bih neko rekao to ne moze zato sto imp ima vise mesta za stanovnistvo. E pa moze zato sto imperijani su civilizovani pa znaju bolje da ne kazem sta.... sve ...... oni.....mogu.. ^.^
Ako ima sada neka razlika u tome onda treba biti veca zato sto je ova trenutno neprimetna. E sada jedna mala racunica da bih vam lakse objasnio: nomad znate vec kako njihove osobine msm napad, odbr, nosiv,ziv bodovi itd.... a imperijan ima duplo vise e sada ako imperijan ima duplo vise i njihovo kostanje onda to poseze da resursi koji poseduju njihove provincije koje mogu igraci napadati moraju imati vise resursa e sada ako oni imaju vise resursa kako izjednaciti to sto cene gradjevina su prp iste jednostavno dignite i cene gradjevina sto bih dovelo do toga da imperijan bih proizvodio i dalje manje vojske zato sto je ona skuplja ali u ekonomskom smislu ne bih mogao mnogo pobeci tj bio bih jednak sa nomadom dok za sada zaostaje bas poprilicno za njim ovo promena u ceni gradjevina kod imperijana i kolicini resursa koje se mogu prikupiti iz pripojenih prova i veci porast stanovnistva dovela bih do neke jednakosti izmedju te dve vrste. 2-moze i samo ovo-E sada bih ja predlozio da malo razmotrite podelu vojske po imperijanovim provincija zato sto usled dupliranja svih bodova racionalno resenje bih bilo da se vojske u provama ne smanji za 1/2 nego za 2/3 ko je ucio malo bolje matematiku po skolama znao bih zasto mora biti tako. Ajde sada da vidimo koliko ce se sloziti i da vidim koje su to crne ovce koje ih ima svuda, koje vole sve da jeeeeeeeednostavno ne unaprede ovu igru koji bih mogla biti mnogo bolja. Poz od Zira i budite mi dobro.  ;)
« Последња измена: септембар 01, 2013, 22:13:08 поподне JaSamZIR »

Ван мреже SerbiaMaster

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 268
  • Углед: +47/-57
    • Погледај профил
Одг: Imperijan
« Одговор #1 послато: септембар 01, 2013, 23:34:04 поподне »
1) Piši kraće
2) Ne vidim u čemu je problem... vojska imperijana je 2x skuplja, ali samim tim i 2x jača
3) Imperijani su dobri u kasnijoj igri pošto zahvaljujući kućama imaju mnoooooogo više stanovnika od nomada, a samim tim i jaču ekonomiju
4) Jeste da su imperi bolji, ko zna da igra sa njima. Al brate mene smori kad moram u svakoj provi da dižem kuće i ta čudesa... Nomadi su lakši i zanimljiviji

Ван мреже nidjobre

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 71
  • Углед: +9/-2
    • Погледај профил
Одг: Imperijan
« Одговор #2 послато: септембар 01, 2013, 23:41:13 поподне »
nomadi su zakon tj kate zasto one su jace od paladina samo zbog 1 razloga a to je bonus 0,5 na svakih 1000 kata :D a strele su majka za falange

JaSamZIR

  • Гост
Одг: Imperijan
« Одговор #3 послато: септембар 02, 2013, 00:10:28 пре подне »
Ne pamtim vam imena ali ti prvi procitaj pazljivo opet sta sam napisao a posle lupaj po tastaturu. A ti drugi ovde sam napisao predlog za promeni kod imperijana kako bismo ih koliko, toliko izjednacili i ucinili ih podjednako zanimljivim i za tebe isto vazi ko za ovog prvog procitaj opet pazljivo sta sam napisao.  ;D s kim ja pricam ovde
« Последња измена: септембар 02, 2013, 00:11:33 пре подне JaSamZIR »

Ван мреже SerbiaMaster

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 268
  • Углед: +47/-57
    • Погледај профил
Одг: Imperijan
« Одговор #4 послато: септембар 02, 2013, 00:11:18 пре подне »
Ko je lud tolko tekst da cita?  :P

JaSamZIR

  • Гост
Одг: Imperijan
« Одговор #5 послато: септембар 02, 2013, 00:13:46 пре подне »
To je moj brat  ;D

Ван мреже d.rose

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 240
  • Углед: +24/-3
    • Погледај профил
Одг: Imperijan
« Одговор #6 послато: септембар 02, 2013, 18:25:19 поподне »
жиро  :D ја не знам како си ти дошао до закључка да се номад развија брже од импера и то још економски  :o ова игра је осмишљена да обје расе буду једнаке по јачини и сад наравно зависи која коме одгора  :) сад кажеш импер има 3к бодова а номад 10к бодова...може,ал не мора бит  ;D шалим се  :) запитај се је ли тај номад користи дијаманте па ето има толико више бодова од импера..и наравно колико дијаманата користи тај импер  :) као што вероватно знаш игра је претворена ко ће колико потрошити а не ко ће колико пута напасти независну провинцију и да ли ће му се пре или касније припунити него другој раси  :)

што се војске тиче...апсолутно се не слажем са тобом  :) комбинација фаланги са остатком имперске војске је смрт за номадску војску...а колико кошта одржавање фаланги а колико ето номадске војске која се највише користи у биткама  :)

слажемо се у једном  :) наравно ако играш без дијаманата...да је код импера почетак тежи него код номада...али средином игре све дође на своје мјесто...исто тако је номадима крај тежи (одржавање војске) као што је империма почетак тежи...

имаш тему за предлоге  :) http://forum.imperiaonline.org/rs/index.php?board=166.0
овде можеш видјети све досадашње предлоге као и наравно написати своје...  :)

Ван мреже acafaca

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 98
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Imperijan
« Одговор #7 послато: септембар 03, 2013, 12:33:57 поподне »
Читам и неверујем (добро нисам прочитао баш све, нисам толико беспослен  ;D). Оволики текст о томе да ли су јачи ови или они :o Ако је то толики проблем онда ми немамо проблема. Да дођеш ти код мене на градилиште па лопату у руке буразеру, па ћу да те питам ко је јачи лопата или ашов.

Ван мреже SerbiaMaster

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 268
  • Углед: +47/-57
    • Погледај профил
Одг: Imperijan
« Одговор #8 послато: септембар 03, 2013, 14:28:34 поподне »
Читам и неверујем (добро нисам прочитао баш све, нисам толико беспослен  ;D). Оволики текст о томе да ли су јачи ови или они :o Ако је то толики проблем онда ми немамо проблема. Да дођеш ти код мене на градилиште па лопату у руке буразеру, па ћу да те питам ко је јачи лопата или ашов.
bager

JaSamZIR

  • Гост
Одг: Imperijan
« Одговор #9 послато: септембар 03, 2013, 20:53:19 поподне »
Da dodjes ti kod mene na farmu pa da ti dam ja lopatu da rines g**** pa cu te pitam dal mirise.  ;D

Ван мреже acafaca

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 98
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Imperijan
« Одговор #10 послато: септембар 03, 2013, 23:54:18 поподне »