Конкурс > Приче 2014

12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!

(1/5) > >>

Normal:
У овој теми можете поставити ваше приче на тему Квалификације за Светско првенство 2014...

SrpskiVitez007:
УВОД
И да, почело је! Империја Онлајн светско првенство 2014 !!(звони телефон) МОЛИМ? ШТА КАЖЕТЕ? аха..УУУПС ! Није почело светско него квалификације, а таман сам се понадао да имам о чему да пишем.. (опет звони) МОЛИМ ? ШТА КАЖЕТЕ ? аха..ПА СУПЕР! Није баш светско ал такође важно такмичење под називом ''Квалификације за светско првенство 2014'' је званично отворено! Играчи из свих страна света(137 земаља тачније) су скупљали потребну количину знања(неки и дијаманата) за ово, са једним заједничким циљем.... Да представљају своју нацију на Светском првенству 2014!(наглашавам важност такмичења) Е па сад..Да видимо,како је код нас?? Нека нова имена се појављују,различита него она од прошле године,играча из прошлогодишње репрезентације нема ни у првих 100 (осим stons13 -8. на рангу и  Ivanisevic-a 47. позиција).Да ли је то зато што не играју в6 ил' из неких других разлога не знамо.Но добро,него да се ми...(опет звони телефон)..МОЛИМ? ШТА КАЖЕТЕ? аха.. добро..Ништа ,морам да идем, управо сам сазнао да је први талас завршен и да су номади забележили само 2 победе од могућих 22844 па да идем да испитам то.. Поздрав!  :)

SrpskiVitez007:
1.ТАЛАС
Први талас је прошао! Што би се рекло ''прво па мушко'' или можда женско?Ове године је први напад на империјанска царства скривена и разбацана по глобалној мапи послала нећака од теткине стрине са очеве стране главно командујећег у штабу номада ,лепа и убитачна Aсгарда!Питате се зашто је баш она послала напад?Исто сам се и ја питао,па сам,као што сам раније рекао отишао да испитам ситуацију.Непосредно после напада  сам се ушуњао главни номадски штаб и има шта да видим! Главно командујући у штабу номада (зваћемо га Мирко) грди Асгарду!

Мирко: (Шета се нервозно по соби) Па лепо!Баш лепо.Од многих сам очекивао ово али од тебе не!
Асгарда: Нисам ја крива.Могла сам да поведем само 1000 копљаника са оним златницима које сте ми дали.
Мирко: Шта? Са 50 000 златника си повела 1000 копљаника?Па ту имаш за 50 0000 копљаника!
Асгарда: Па јесте..Али..
Мирко: Шта? Шта ? Где си потрошила све паре?
Асгарда: Па..Успут сам срела једну крчму где се игра рулет.Одиграм ја тако 30 000 на бр.27...
Мирко: Иииии?
Асгарда: И занимљиво, лоптица се заустави на 27!
Мирко: Па где су ти онда паре !?
Асгарда: Па..Подаље оданде улични коцкар играо оно кад сакрије лоптицу па остали погађају где је..Опкладим се ја у све паре да ћу погодити.
Мирко: Па црно дете, где ћеш ту,они варају,никад се не погоди,зар те мајка ништа не научи?
Асгарда: Па је рекла да је у средини,лупила,и погодим,била у средини.
Мирко: Па где су ти бре паре онда  ?
Асгарда: Па дала сестри све.
Мирко: А ко ти је сестра?
Асгарда: МимиОРО (МимиПГ) ..
Мирко: Добро, реци јој да она пошаље напад.
Асгарда: Добро..

НАСТАВАК У ДРУГОМ ТАЛАСУ..

СТАТИСТИКЕ

Победа: 2
Пораза: 2842

Српских топ 10:
1.   killerubica   
2.   donnapole   
3.   AsGaci      
4.   isaa96   
5.   .Grunf.          
6.   jocky-zeus   
7.   PrviVitez          
8.   capedunum   
9.   rasha.beach   
10.   Lezileb          

SrpskiVitez007:
2. ТАЛАСПрође други талас..Неочекиван исход  :o 17 000 победа је остварила МимиОро. И око преко 5000 пораза.Што се тиче учинка наших,сви из топ 30 су се одбранили од ње,даље нисам гледао.Играчи иванишевић,мија79 и стонс13 су они који већ имају искуство са светских првенстава а који би могли и ове године да се нађу тамо.Један занимљив податак је да играч кодица,тренутно 271. на рангу има највећу част! Чак 418 части је сакупио овај играч након сад већ три таласа.Што се тиче мирка,главног у номадском штабу,он и није тако задовољан са 5000 пораза,видећете и зашто.

Мирко:Ајао,па како бре 5000 пораза са онолким парама које ти је сестра дала?
МимиОро: Којим парама?
Мирко:За војску..
МимиОро: Ааа,тим парама,па потрошила.
Мирко: Како,где,зашто??
МимиОро: Па знате ли ви колко данас кошта липосукција и ботокс?
Мирко: Па ниси ваљда све паре спискала на то?
МимиОро: Јесам,а што се ви буните када ми је биланс 17:5 ?
Мирко: Одиграо сам да ћеш имати 2000 или мање пораза,квота 2.45.
МимиОро: Лепа квота.
Мирко: Била је...

iko-iko:
Освануо је још један сунчан октобарски дан у Имперграду. Град као и сваки други, лепо уређен, са великим тргом на коме су се редовно организовале забаве, са прелепом царском палатом у којој је са својом породицом живео добар и омиљен цар Срећко. Изнад палате и самог града, уздизала се велика и прелепа тврђава коју је још давно почео да прави Срећков отац а коју и сам цар Срећко са својим поданицима, из гдине у годину надограђује да би била што већа и јача и да ако затреба одбрани становништва Имперграда и свога цара Срећка од напада свих оних који им завиде на тако лепом и срећном животу.

Тог јутра, цар Срећко је изашао на терасу своје прелепе палате али на његовом увек веселом лицу могла је да се примети забринутост. Јутрос су га пробудили његови шпијуни који су му јавили да се ка граду креће огромна војска злих и дивљих номада који су кренули да сруше град, побију становништво и опљачкају царски трезор.

Шта учинити када времена нема пуно? Како спасити град и становнике? Те су мисли мориле доброг цара Срећка... До сада је увек имао успеха да одбрани град од тих злих номада, али никада до сада таква сила није претила његовом граду и царству... Напдача је скоро дупло више и били су спремни и пуни морала да униште град....

Времена није било на претек. Морало се одмах одлучити. Зато је цар Срећко сазвао своје гувернере и генерале и издао наредбу. ПОД ХИТНО ПОВЕЋАТИ НИВО ТВРЂАВЕ као задњу одбрану града и становништва. Генерали су се сложили али гувернери су се побунили јер нису имали довољно ресурса за подизање тврђаве... А није било ни довољно времена да се произведу...

После кратког размишљања, цар Срећко је нашао решење. Из трезора царства је изнео ратни плен добијен из претходних борби али пошто и то није било довољно из свог приватног трезора је извадио 10 прелепих светлуцавих дијаманата и код путујућих трговаца за те дијаманте купио ресурсе потребне за изградњу новог нивоа тврђаве.

Сво становништво Имперграда се одазвало на позив свога цара и почело са изградњом.

Стојећи на својој тераси, одакле је имао одличан поглед на радове који су се изводили, цар је само на тренутак одахнуо. Стићи ће... Тврђава ће бити готова на време да заустави те зле номаде...

Али то није било довољно. Морао је да унајми још стрелаца који ће бранити град. А то је могао да уради само ако узме и последње дијаманте из свог трезора.... Али, очувати царство је било на првом месту и цар Срећко је још једном завукао руку у свој трезор и узео последње дијаманте који су му остали од покојног оца и све их заложио да би унајмио довољно искусних стрелаца који ће одбранити град.

На хоризонту се појавио велики облак прашине, баш у моменту када је тврђава била готова. Становништво се брзо склонило у тврђаву са царском породицом а сам цар је са својом војском стао храбро на бедеме тврђаве. Били су спремни....

Била је то крвава битка. Битка у којој је настрадао велики број храбрих царевих стрелаца али и још много већи број номада.  У тој битки и сам цар Срећко је био лакше рањен док се борио са својим војницима у првим редовима. Била је то битка у којој је победу однела сложност и поверење војске у свог цара Срећка. Номади су и овај пут поражени....

Док је ноћ полако падала на измучене становнике Имперграда, цар Срећко је са своје терасе гледао у даљину. Прошао је још један дан. Али шта нас чека сутра јер номади неће одустати. Вратиће се они у још већем броју и поново покушати да униште град.

Из размишљања га је тргла нежна рука његове царице спуштена на његову уморну главу. Лаган пољубац у образ и мио царицин осмех били су довољни да прену из мисли уморног цара. Уз своје поданике и своју породицу, не плашимо се никога. Нека дођу – опет ће мо бити спремни за њих. Јер ми имамо оно што они немају – разлог за кога се боримо.

Узео је царицу за руку и повео је на заслужени починак...

Није знао да иза његових леђа, у даљини, једна друга још већа војска креће се према граду...

Још једна битка је на помолу....

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију