ИО II: Доба Освајања > Свет HR/RS 4(R124) [x2]

Zlatni ekvivalent

<< < (2/5) > >>

Crvena.Zvezda:
Неш, могу ја само једно питање за тебе... Зашто ти је крива игрица што ти ниси знао правила игре? Лепо ти пише како се рачуна златни еквивалент и како се рачунају бодови, лепо дигитрон у руке, + - * /, и добићеш одговор на своје питање...
Мислим да не треба да дижеш халабуку око овога, јер ако ништа друго, не би победио ни да ти се поставио како си ти мислио да хоће... :)

Crvena.Zvezda:
Дакле ево ти само малог упутства, ако ти нпр. 10 лаких мачеваоца код Номада кошта 1090 дрва и 330 гвожђа, из формуле за бодове која гласи:
 1 нето економски бод =1000 злата / 2000 дрва / 400 гвожђа / 1000 камена. Нето економски бодови регрутовања војске се обрачунавају према истој формули али помножено са 2.

Дакле, ти си потрошио 1090 дрва, из формуле то је одприлике 0,6 бодова, и потрошио си 330 гвожђа, што је из формуле око 0,75 бодова, дакле закључак је, да ако регрутујеш 10 мачева добићеш око 1,35 нето економских бодова, е сад, пошто за војску иде *2 за бодове, дакле добићеш око 3 бода...

Ел јасније како се рачуна?  afro

Crvena.Zvezda:
А ново правило гласи: Ако је златни еквивалент јединица у нападу мањи од 5% златног еквивалента нето економских бодова браниоца, премијум опције неће бити закључане под нападом, или ти, биће могуће радити све на инстант...  afro

Steve_Nash:
Druze evo ti pravilo koje pise u igri http://prntscr.com/2878kx pise ti "drasticna" razlika a ne  konkretno ekvivalent 5%.Takodje kao sto sam rekao da sam video da pomera vojsku na minut do napada ja bi povukao napad.Posedujem vojsku koja bi bila dovoljna da ga dobijem ...Zelim odgovor na moje pitanje ne zelim nikakve  rasprave.

Crvena.Zvezda:
Не расправљам се, само покушавам да ти помогнем, написао сам ти горе како се рачунају бодови и шта је потребно да би израчунао то што тражиш... Нико није у обавези да за тебе рачуна, узми дигитрон и рачунај... Математика је врло проста у овом случају :)

И само да додам да је златни еквивалент Претварање у златну монетарну јединицу остале три врсте сировина - дрво, гвожђе и камен према следећој једначини: 1 злато = 2 дрва = 0,4 гвожђа = 1 камен.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију