Аутор Тема: Zlatni ekvivalent  (Прочитано 2192 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Steve_Nash

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Zlatni ekvivalent
« послато: децембар 02, 2013, 16:33:23 поподне »
Napadao sam igraca MIR5 u glavnu provinciju. Spijuniran je na 5min do napada, na 3minuta, na 40 sekundi do udara  i vojska je bila rasporedjena po provincijama da bi na  10 sec do udara vojska odjednom stvorila u glavnoj provinciji.A put izmedju dve provincije bi trebalo da bude 5min kad nije rat...Igrac mi je u dometu u x2.
Dobijam sledeci odgovor od Martine
Следећа промена је уведена у игри: ако је разлика између вредности/златном еквиваленту војске нападача и златном еквиваленту нето економских бодова браниоца драстична, премијум додаци ће бити доступни браниоцу под нападом.
Ovo pravilo je krajnje nejasno sta znaci to "drasticno" kad mi je igrac u x2
I onda sam dobio navodno objasnjenje koje mi i dalje nije jasno 5% zlatnog ekvivalenta:

Martinin odgovor :
Што се тиче ''драстичне разлике'':

Појашњење:

Ако је златни еквивалент јединица у нападу мањи од 5% златног еквивалента нето економских бодова браниоца, премијум опције неће бити закључане под нападом.

Што се тиче премијума:

Још једно појашњење:

премијум опције не подразумевају само отварање ковчега из Храма већ све опције које нису доступне под нападом, имајте то у виду.

Zamolio bih nekog da izracuna zlatni ekvivalent? Jer koliko vidim ni onaj ko je zaduzen za to nije u stanju da to uradi Забрањено је цитирање приватних преписки!

Izbrisan je izvestaj
« Последња измена: децембар 02, 2013, 17:43:46 поподне Steve_Nash »

Ван мреже _am_diavolo_

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 186
  • Углед: +7/-0
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #1 послато: децембар 02, 2013, 16:45:26 поподне »
desava se i meni kad sam pod napadom igraca koji je skoro duplo jaci od mene ja mogu da pomeram vojsku i rese na trenutno prebacivanje....a bitku bi izgubio i da je na vreme prebacio vojsku

Ван мреже _am_diavolo_

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 186
  • Углед: +7/-0
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #2 послато: децембар 02, 2013, 16:46:51 поподне »
ako si mnogo jaci od njega,a predpostavljam da jesi duplo jaci onda je to moguce..to su izgleda neke nove stvari koje su uveli

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #3 послато: децембар 02, 2013, 17:03:56 поподне »
Погледајте следећу вест и појашњења:

http://forum.imperiaonline.org/rs/index.php?topic=1412.msg19706#new

Златни еквивалент:

Представљају тренутну снагу играча.

Они се обрачунавају према врсти и количини утрошених сировина, дајући 1 нето економски бод =1000 злата / 2000 дрва / 400 гвожђа / 1000 камена. Нето економски бодови регрутовања војске се обрачунавају према истој формули али помножено са 2.


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Steve_Nash

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #4 послато: децембар 02, 2013, 17:07:05 поподне »
Druze nisam ekonomski duplo jaci od njega u puta 2 mi je (sto si mogao i gore da procitas) da sam znao da moze da ce se postaviti na ovakav nacin ja bi poslao svu moju vojsku ili ga cak nebi ni napadao..Zamolio bih da mi neko odgovori na gore postavljeno pitanje.

Ван мреже Crvena.Zvezda

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 332
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #5 послато: децембар 02, 2013, 17:11:02 поподне »
Неш, могу ја само једно питање за тебе... Зашто ти је крива игрица што ти ниси знао правила игре? Лепо ти пише како се рачуна златни еквивалент и како се рачунају бодови, лепо дигитрон у руке, + - * /, и добићеш одговор на своје питање...
Мислим да не треба да дижеш халабуку око овога, јер ако ништа друго, не би победио ни да ти се поставио како си ти мислио да хоће... :)
Who mess with the best die like all the rest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=iJxZKJP65Rg

Ван мреже Crvena.Zvezda

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 332
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #6 послато: децембар 02, 2013, 17:15:34 поподне »
Дакле ево ти само малог упутства, ако ти нпр. 10 лаких мачеваоца код Номада кошта 1090 дрва и 330 гвожђа, из формуле за бодове која гласи:
 1 нето економски бод =1000 злата / 2000 дрва / 400 гвожђа / 1000 камена. Нето економски бодови регрутовања војске се обрачунавају према истој формули али помножено са 2.

Дакле, ти си потрошио 1090 дрва, из формуле то је одприлике 0,6 бодова, и потрошио си 330 гвожђа, што је из формуле око 0,75 бодова, дакле закључак је, да ако регрутујеш 10 мачева добићеш око 1,35 нето економских бодова, е сад, пошто за војску иде *2 за бодове, дакле добићеш око 3 бода...

Ел јасније како се рачуна?  afro

« Последња измена: децембар 02, 2013, 17:17:09 поподне Crvena.Zvezda »
Who mess with the best die like all the rest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=iJxZKJP65Rg

Ван мреже Crvena.Zvezda

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 332
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #7 послато: децембар 02, 2013, 17:18:21 поподне »
А ново правило гласи: Ако је златни еквивалент јединица у нападу мањи од 5% златног еквивалента нето економских бодова браниоца, премијум опције неће бити закључане под нападом, или ти, биће могуће радити све на инстант...  afro
Who mess with the best die like all the rest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=iJxZKJP65Rg

Ван мреже Steve_Nash

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #8 послато: децембар 02, 2013, 17:21:44 поподне »
Druze evo ti pravilo koje pise u igri http://prntscr.com/2878kx pise ti "drasticna" razlika a ne  konkretno ekvivalent 5%.Takodje kao sto sam rekao da sam video da pomera vojsku na minut do napada ja bi povukao napad.Posedujem vojsku koja bi bila dovoljna da ga dobijem ...Zelim odgovor na moje pitanje ne zelim nikakve  rasprave.

Ван мреже Crvena.Zvezda

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 332
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #9 послато: децембар 02, 2013, 17:25:28 поподне »
Не расправљам се, само покушавам да ти помогнем, написао сам ти горе како се рачунају бодови и шта је потребно да би израчунао то што тражиш... Нико није у обавези да за тебе рачуна, узми дигитрон и рачунај... Математика је врло проста у овом случају :)

И само да додам да је златни еквивалент Претварање у златну монетарну јединицу остале три врсте сировина - дрво, гвожђе и камен према следећој једначини: 1 злато = 2 дрва = 0,4 гвожђа = 1 камен.
« Последња измена: децембар 02, 2013, 17:27:00 поподне Crvena.Zvezda »
Who mess with the best die like all the rest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=iJxZKJP65Rg

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #10 послато: децембар 02, 2013, 17:29:22 поподне »
Druze evo ti pravilo koje pise u igri http://prntscr.com/2878kx pise ti "drasticna" razlika a ne  konkretno ekvivalent 5%.Takodje kao sto sam rekao da sam video da pomera vojsku na minut do napada ja bi povukao napad.Posedujem vojsku koja bi bila dovoljna da ga dobijem ...Zelim odgovor na moje pitanje ne zelim nikakve  rasprave.

Конкретно објашњење Вашег случаја:

Послали сте следећу војску:
Гардисти (ЗЕ на 1 је 408) - 105 125
Елитни стрелци (ЗЕ на 1 је 408) - 172 465
Овнови (ЗЕ на 1 је 6800) - 965

После тога се сумирају како би се добио Златни еквивалент (ЗЕ) целокупне војске:

(105125*408)+(172465*408)+(965*6800)=119818720

Како би се исти златни еквивалент претворио у бодове дели се са 1000:

119818720/1000=119818 бодова

После тога водите рачуна да ли су ти бодови испод 10% од нето економске вредности браниоца.  У случају да је бранилац имао више од 2М бодова, то јест 10% су 200 000 бодова и ако је напад испод ове нето економске вредности играч ће имати могућност коришћења премијум опција у које спада и тренутно премештање војске.
« Последња измена: децембар 03, 2013, 11:27:40 пре подне Martina »


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Steve_Nash

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #11 послато: децембар 02, 2013, 17:32:52 поподне »
Druze ja  kazem, da ja ne znam to da izracunam dacu ti sve sto treba da ga izracunas i da mi kazes razlog sto je on mogao trenutno da pomeri vojsku.Ja ne poznajem nikog ko je u stanju da izracuna taj zlatni ekvivalent.. Unapred Hvala :)

Ван мреже Steve_Nash

  • Редов
  • *
  • Поруке: 7
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #12 послато: децембар 02, 2013, 17:46:17 поподне »
Martina hvala na odgovoru :) Sad mi je dosta jasnije al bih takodje voleo da se to konkretno napise u obavestenjima jer ovako vise od pola ljudi na eri ne razume o cemu se radi...

Ван мреже Crvena.Zvezda

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 332
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #13 послато: децембар 02, 2013, 17:50:43 поподне »
Обавештења су већ избачена Неш и не могу се мењати... Коме год није јасно а да чујеш, усмери га на ову тему на форуму где има све таксативно наведено + конкретан пример :)
А то правило је веома паметно ако мене питаш из простог разлога што док није било уведено било која шуша је могла да те смара са 400 војника и да ти закључа налог док овако нећеш имати тих проблема... :)
« Последња измена: децембар 02, 2013, 17:51:55 поподне Crvena.Zvezda »
Who mess with the best die like all the rest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=iJxZKJP65Rg

Ван мреже IOSS

  • Редов
  • *
  • Поруке: 2
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: Zlatni ekvivalent
« Одговор #14 послато: децембар 02, 2013, 17:52:03 поподне »
Pravilo  je da pre slanja napada treba uzeti digitron u ruke i pola sata racunati zlatni ekvivalent pa tek onda poslati napad ...
Sto je cisto gubljenje vremena i naravno  to sve pokazuje da je pravilo potpuno besmisleno  !
A  pravilo :Следећа промена је уведена у игри: ако је разлика између вредности/златном еквиваленту војске нападача и златном еквиваленту нето економских бодова браниоца драстична, премијум додаци ће бити доступни браниоцу под нападом.  Da nije smesno bilo bi zalosno- drasticna razlika  :)
Takodje je ocigledno da pravila igre menja neko ko nije dovoljno upucen u igru