Аутор Тема: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina  (Прочитано 1117 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #30 послато: април 06, 2014, 13:17:57 поподне »
svako ima pravo na svoje misljene :) sta je tribun konkretno to sam sad zapazio

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #31 послато: април 06, 2014, 13:20:12 поподне »
svako ima pravo na svoje misljene :) sta je tribun konkretno to sam sad zapazio

Војни трибун (лат. Tribunus militum) је назив официра у римској војсци који су истовремено били и званичници римске државе. Трибуни у професионалној војсци нису имали прецизно одређене дужности. Извршавали су оне задатке које би им издао легат. Сматра се да је њихов „чин“ био еквивалентан чину пуковника у савременим војскама.

http://sr.wikipedia.org/wiki/Tribunus_militum


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #32 послато: април 06, 2014, 13:21:38 поподне »
za sta si ga iskoristila?hvala na iscrpnom odgovoru

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #33 послато: април 06, 2014, 13:22:52 поподне »
Нема на чему. Поздрављам Вас сада, ипак је недеља дан за одмор.

Пријатан дан!  :)


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #34 послато: април 06, 2014, 13:23:57 поподне »
meni je svaki dan odmor :)

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #35 послато: април 06, 2014, 13:27:32 поподне »
Извињавам се нисам одговорила на последње питање. За шта сам га искористила:

Трибун (лат. Tribunus) је био назив за неколико различитих магистрата и војних функционера у Римској републици и Римском царству. Тај су назив у најстарије доба римске историје највероватније носили представници „триба“ (лат. tribus) на које су се римски грађани делили у војне сврхе и приликом гласања у скупштинама.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D0%B1%D1%83%D0%BD

На енглеском је Tribune превод на српски Трибун.


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #36 послато: април 06, 2014, 13:30:16 поподне »
Објашњење:

Народни трибуни


Према аналистичкој предаји, један од најважнијих догађаја током борбе патриција и плебејаца било је стварање народних трибуна (лат. Tribuni plebis). Према тој традицији, пошто су били исцрпљени војном службом, лошим економским условима и тешкоћама узрокованим строгим законом о дугу, плебејци су се 494. године п. н. е. колективно издвојили на Свето Брдо (лат. Mons Sacer), удаљено око пет километара од Рима. Тамо су подигли логор и изабрали сопствене магистрате који ће их штитити у будућности. Пошто је држави претио нов напад непријатеља, сенат је био присиљен да плебејцима призна право да бирају сопствене магистрате ― народне трибуне.

У почетку је било само два народна трибуна, али је њихов број 471. године п. н. е. повећан на пет, а 457. године п. н. е. на десет. Они нису имали никаквих спољних обележја своје власти (лат. Insignia), као конзули, али су сматрани неповредивима (лат. Sacrosancti): онај ко би их физички повредио могао је бити некажњено убијен. Имали су право да се у име сваког грађанина мешају у рад конзула и свих других магистрата осим цензора и диктатора (лат. Ius intercessionis), али је њихова власт престајала на око једну миљу од померија (= унутрашње границе града Рима). Имали су право да сазивају трибутску скупштину (лат. Comitia tributa), познату и под називом плебејски скуп (лат. Concilium plebis), и да јој подносе законске предлоге (лат. Ius agendi cum plebe), али и право да сазивају сенат и њиме председавају (лат. Ius agendi cum patribus). Трибуни су пред скупштином наступали и као тужиоци против других магистрата који су злоупотребили своју власт, вршећи тако у име других право право провокације на народ. Такође су могли ставити вето на одлуку другог трибуна (вето значи „забрањујем“). Два су плебејска едила служила као помоћници трибуна у градским пословима. Премда су били сматрани заштитницима народа, људи који су били бирани на положај трибуна неретко су потицали из аристократских породица и углавном су били наклоњени очувању статуса quo. Ипак, млади амбициозни аристократи могли су тај положај користити да би постали познати и популарни тако што су се супротстављали нобилитету преузимајући на себе борбу за „народне интересе“.

Научници се данас не слажу у погледу аутентичности аналистичког приказа прве сецесије плебејаца и стварања народног трибуната. Предаја представља ову сецесију као прву од три, при чему друге два ставља у 449. и 287. године п. н. е. Друга је сецесија свакако фиктивна. Многи научници и прву сматрају каснијом инвенцијом аналиста, а само трећу прихватају као историјску. Мада традиција прву сецесију представља у терминима који наликују на услове касније аграрне кризе из доба браће Тиберија и Гаја Гракха, с обзиром на строгост дужничког закона у раном Риму и на несташице хране које извори стављају у 492. и 488. годину п. н. е. (информација која је вероватно била сачувана у савременим религијским записима), социјални и економски немири могли су допринети оснивању народног трибуната. Међутим, градски и цивилни карактер овог положаја тако лепо допуњује ванградску и војну природу конзулата да је можда првобитно било замишљено да те две магистратуре функционишу у међусобној сарадњи, како би се задовољиле потребе државе, а не да буду супротстављене једна другој.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D0%B1%D1%83%D0%BD#.D0.9D.D0.B0.D1.80.D0.BE.D0.B4.D0.BD.D0.B8_.D1.82.D1.80.D0.B8.D0.B1.D1.83.D0.BD.D0.B8


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #37 послато: април 06, 2014, 13:32:41 поподне »
sve je to ok i ja to ne osporavam ja te samo pitam za sta si je ti iskoristila?to me zanima,ne prevod sa engleskog na srpski.to nikako da mi odgovoris.iskoristila si rec vojnog znacenja(sama si rekla) ja to nisam rekao za nesto sto nema veze sa vojskom.u pitanju su javne poruke koliko ja vidim.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #38 послато: април 06, 2014, 13:37:42 поподне »
Народни трибуни немају војна значења. Прочитајте детаљно објашњење које сам поставила.
Искористила сам назив за место где се окупљају чланови савеза и разговарају о својим војним тактикама.


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #39 послато: април 06, 2014, 13:40:08 поподне »
nema razloga da se ljutis ja sam te samo pitao ti si rekla lazem li i pise li tamo narodni tribun ili tribun :) uzivaj jbt lep je dan setaj izadji pij kafu kad vec mozes ja da mogu izasao bi ne bi se zamlacivao ovde sa kojekakvim glupostima nego mi je dosadno.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #40 послато: април 06, 2014, 13:43:30 поподне »
Не пише ни војни трибун.  :)

Поздрав, одох да пијем кафу.  8)


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже doncuzone

  • Редов
  • *
  • Поруке: 33
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #41 послато: април 06, 2014, 13:48:13 поподне »
pise tribun i ti sad nagadjaj koji je :) popij jedan za mene kraci espreso ispod pola

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #42 послато: април 06, 2014, 14:01:05 поподне »
nema razloga da se ljutis ja sam te samo pitao ti si rekla lazem li i pise li tamo narodni tribun ili tribun :) uzivaj jbt lep je dan setaj izadji pij kafu kad vec mozes ja da mogu izasao bi ne bi se zamlacivao ovde sa kojekakvim glupostima nego mi je dosadno.
Uz duzno postovanje ...samo bih zeleo da napomenem da ste otisli daleko od teme i presli na polje lingvistike,,,ne bih da osporavam nečije poznavanje ili nepoznavanje iste ali ovo nicemu ne vodi,,,,ako je dotičnom doncuzone ili bolje reci " lektor" vec dosadno i zeli da se pokaze i dokaze u polju lingvistike ,,,onda se obratio na pogresnu adresu,,,ovde dolaze ljudi koji vole ovu igru i postavljaju pitanja vezana za igru i trude se da pomugnu jedni drugima i odgovore na pitanja

Ван мреже TUTUBAN

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 63
  • Углед: +25/-5
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #43 послато: април 06, 2014, 14:34:58 поподне »
Kao  dugogodisnji clan foruma,  smatram da odredjeni revolt igraca ne bi trebao da dopusta ovakvo ponasanje na forumu. Misljenja sam da smo objasnjenje za novonastale izmene dobili koliko u toku dana kada je problem primecen. V6 verziju igram od pocetka i mislim da smo se susreli sa svim mogucim bagovima koje smo resavali i sami a i uz pomoc naseg administratora.Koliko mogu da primetim, na forumu su se ukljucili mnogi stariji i jako iskusni igraci koji najdobronamernije daju  neke odgoovore igracima,  a za uzvrat dobiju jako neprimerene komentare. Za sta apsolutno nema potrebe,  ovde smo da pomognemo jedni drugima koliko god mozemo...nema razloga za vredjanjem, omalovazavanjem ili slicnim.. :)

Ван мреже Cole5

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: greska u carskoj porodici - svi potomci imaju 0 godina
« Одговор #44 послато: април 07, 2014, 09:29:11 пре подне »
ovde se debelo udaljilo od teme
potomci drugog naslednog reda ( citaj unuci ) imaju danima nula godina.
daj vec jednom pogledajte i sredite te bagove sa godinama u carskoj porodici. ako vam se napise za bag u prvom naslednom redu, pa mogli ste pogledati da li takav bag postoji i u drugim naslednim redovima
nadam se da ce te sada otkoloniti ove bagove i da to necete ciniti brzinom puza :( :( :( :( :( :( :( :( :(