Аутор Тема: 17-ти круг конкурса - приче о Империји Онлајн  (Прочитано 1359 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
17-ти круг конкурса - приче о Империји Онлајн
« послато: октобар 15, 2013, 12:02:49 поподне »
У овој теми сви писци нам могу испричати своје приче...

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator

Ван мреже nikola20001

  • Редов
  • *
  • Поруке: 10
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Епска битка свих времена
« Одговор #1 послато: октобар 17, 2013, 21:19:26 поподне »
Вече пред епску битку

Било је хладно вече. шпијуни су нам обавестили да је са друге стране планине 1000000 јединица са којима се боримо сутра . Био сам забринут. Поставио сам 100 паладина за стражу у овом логору. Непријатељ је покушао са 200 катарфакта да се бори пре времена, али није успео јер чим су војници упали у територију били су опкољени и нестали су без трага. Након тога сам отишао у свој шатор  и смишљао тактику за сутрашњи велики дан , али сам усред плана заспао.

Коначна Епска битка 1. део

Из сна ме је тргнуо рог непријатељских војника који су наилазили. Узео сам рог и Оружје , узјахао коња и почео да будим војнике.
успео сам да избудим војнике , али нису били баш спремни јер су били успавани.
Када су почеле да лете њихове стреле наредио сам : Стрелцима , требушетима и балистама да пуцају из све снаге , а да Паладини , Фаланге и Гардисти буду под штитовима и да чекају знак.
Знак се чуо и кренули смо у напад . Борба се одвијала . одјеци мачева и копља су се чули са свих страна , а бљескање крви и откидање тела умрлих војника још даље. Покушавао сам да смислим нову тактику али то ми није успевало јер размишљање је потискивало падање силних војника.


Коначна Епска битка 2. део

Битка је текла , али изненада стрела катарфакт стрелца ми је закачила руку. Пао сам , а коњ је побегао и  један непријатељски мачевалац је кренуо да ме убије. Изненада нека стрела из даљине је погодила тог мачеваоца у главу , а затим се чуо још један рог . То је био мој савезник. Један његов војник ми је пришао и довео ми је мог коња . тада сам га узјахао и отишао до најближег шатора да зашијем рану. После 10 минута чуо се јак топот . То сам био ја са мојим коњем  . За мојим коњем је ишла фениксова ватра , а и сам коњ је био под фениксовом ватром , а није му било ништа. Текла је битка , појачања са обе стране и на крају је било 100 000 000 војника према  90 000 000 војника . Имали смо предност и зато смо брзо упадали и убијали . Након неколико сати ликвидирали смо и непријатељске генерале и њиховог последњег војника у исто време . Поље је било пуно крви и лешева . Уз огромне губитке смо победили. Након доласка у град нас седморица смо добили награду ,,Николаос`` односно народни победник 
« Последња измена: октобар 23, 2013, 13:10:59 поподне Martina »

Ван мреже Mozambi

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 122
  • Углед: +7/-4
    • Погледај профил
Одг: 17-ти круг конкурса - приче о Империји Онлајн
« Одговор #2 послато: октобар 20, 2013, 12:48:05 поподне »
Била је то још једна тиха ноћ,хладни ровови и зидови усамљено гледају према прохладној ноћи,док се унутар зидина одржава фестивал,у току дана десила се пљачка па се сада сви труде да забораве то што пре како би наставили нормално да живе и припреме се за предстојеће окршаје.Око логорске ватре седе људи који су цео дан радили на фарми,мало даље у крчми јаке дрвосече причају о сутрашњим радовима и плановима,јер је господар наредио да се производља дрвета повећа за бар десет посто.Али шта се крије иза свог тог мира..немиран ум цара који не тако безбрижно гледа своје поданике.На његове руке,које су се предржавале за балкон,пала је кап кише.Одједном доводе му шпијуна ког су заробили,али шпијун је био толико рањен да је умро пре него сто је ишта рекао цару.Ипак непријатељ напада.Процењују да непријатељској војсци треба око двадесет минута до удара.Цар наређује да копљаници стану у формацију док ће коњаници бити иза њих али не у великом броју.Цар шаље више од седамдесет посто коњаника у шетњу те ће их опозвати за бој када буде време за то.Стрелци стрпљиво чекају на зидинама тврђаве...Хладни ветар постаде језив,хладноћа улази под кости,за десетак минута удара непријатељ те цар враћа са пута већи број коњаника који стижу тек пар секунди испред непријатеља,игра надмудривања,изненађења..Цар се сетио да мобилише још пар хиљада копљаника који ће бити главни фактор изненађења.Још двадесет секунди до удара коњица стиже за десетак секунди те ће мобилизовани бити копљаници,ако се план и тактичка замисао спроведе до краја непријатељ нема ни најмање шансе за победу.наравно да је тако и било,погинуло је доста пешадије али морал непријатеља се сломио и разбежали су се у оближње шуме.Цар задовољним погледом испраћа још један подвиг којим је стекао огромну част код осталих војсковођа који му шаљу дарове и тиме указују част његовој маленкости.Наставила је киша да пада све јаче,чује се како удара у хладне штитове,уморни од битке одлазе на починак ти изузетни ратници док ипак на стражи остају највернији људи моћног цара...без страха од смрти попут Викинга од којих вуку корене,надају се да ће стићи у Валхалу,једва чекајући следећу битку...у којој ће доказати своју верност и оданост царству и самом краљу.

Ван мреже AleXXX.

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 281
  • Углед: +105/-14
    • Погледај профил
Одг: 17-ти круг конкурса - приче о Империји Онлајн
« Одговор #3 послато: октобар 23, 2013, 12:55:31 поподне »
Брз рат и победа

Свануо је један обичан дан у империји у свету 85. Као по обичају љути.ујо и јуркоо су увек у игри и осмишљају како да доскоче плутону ;D Али све се захуктава увече када савез РОМАНИА11 напада нашег бившег савезника који је у другом савезу и уништава му део војске. Он нам је био много драг играч јер док је био код нас у савезу учинио је много за савез и ми смо му захвални! Тада почиње права лудница. Наш савез раскида федерацију, нападамо пар играча, порушимо их начисто и похватамо војску. У поноћ је објављен рат и ујутру је већ пола РОМЕНИА11 савеза побегло на одмор модул, али друга половина је остала нама на нож. Разбили смо румунског најјачег играча у преко 50 напада а остали су били скроз порушени, попаљени и војска им уништена. За нека 3 сата наш савез је имао 30 000 војних бодова против њих, али ту се нисмо зауставили. Слали смо нон-стоп нападе, пљачкали, рушили да запамте како је то кад нападну нашег играча  :D До поноћи смо имали преко 70 000 војних бодова када сам ја отишао са налога. Ујутру када сам ушао надао сам се да рат још траје, али није. Румуни су се разбежали на одмре а ми смо рат добили са 90 329 према 0.
Ово је доказ да треба помоћи свим вашим играчима, нема везе да ли су са вама у савезу или не! Не треба да ћутите и да пустите да вас нападају, јер да смо ми ћутали наставили би да нападају насег друга и бившег савезника!  :)
« Последња измена: октобар 23, 2013, 15:11:04 поподне AleXXX. »
mala_truba
It is warlike sense and long experience.

Ван мреже GRIFIN1

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 236
  • Углед: +225/-88
    • Погледај профил
Одг: 17-ти круг конкурса - приче о Империји Онлајн
« Одговор #4 послато: октобар 25, 2013, 06:30:20 пре подне »
шта значи вођа?
- то ти је човек који се цени али не због титуле или што је направио савез..цениш га због људскости, храбрости, поштења. Он ти је неко ко држи реч. Неко коме можеш да верујеш 1000000% ;)
зашто му веровати?
-Способан је да заштити, помогне, послуша вапај. До њега допире глас сваког члана ( ма колико ситан бодовно био). Искрен је са свима-човек од речи :D
како влада?
-Трибун је његов округли сто. Нема крадом, нема тајно. Све што треба решава се јавно. Он није деспот, апсолутиста, монах..он је твој саборац, пријатељ, чувар. :)
Постоји ли стварно такав неко?
...нађох га једном..борих се крај њега..још увек памтимо његова дела. Медаље сњим освојисмо разне, поносни на њих сви смо били. А он..никад споменуо своје заслуге није, никада рекао ,,ЈА сам тај..да није МЕНЕ..'' Питаш ме како се зове? Не нема потребе да се изговори име. Он је посебан..владар без мане..Једном га нађох, борих се крај њега :)
« Последња измена: октобар 25, 2013, 06:32:33 пре подне GRIFIN1 »

Ван мреже dekii

  • Редов
  • *
  • Поруке: 1
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Odg:Velika Bitka
« Одговор #5 послато: октобар 25, 2013, 21:03:13 поподне »
Osvanulo je divno nedeljno jutro.Prezivljeli vojnici su se odmarali od sinocne bitke protiv velikog neprijatelja od koga su pretrpljeli strasan poraz.Elitni strelci koji su tek bili mobilisani i poredani na utvrdu, posmatrali su zelene sumarke iz kojih se culo kako sjekire drvosjeca udaraju od stabla  koja su padala kao  vojnici u sinocnom boju.Car je snizio porez jer se narod poceo buniti i odlaziti iz carstva.Naredio je i da radnici rade bolje i brze da se za nekoliko dana moze ponovo naci na bojnom polju pored svojih vjernih vojnika.Prosla su dva duga ali mirna dana,za to mirno vrijeme car je povratio svoju snagu i mobilisao nekoliko desetnia hiljada vojnika.Prolazila je duga i hladna noc koju je pratio slabi povjetarac.Car se probudio jer je cuo udaranje kopita od tvrdu zemlju.Ustao je iz kreveta i vidio je da njegovi gardisti vec bude ostalu vojsku.Uzeo je svoj oklop,stit,mac i spustio se do bojnog polja.Njegovi spijuni su rekli da neprijateljskim trupama netreba mnogo vremena da dodju  do utvrde,pa je odma izdao naredjenje da njgovi konjanici stanu ispred falangi i teskih kopljanika.Kucnuo je cas, neprijatelj koji je dosao bez strelaca je napravio veliku pogresku, jer je naredio svojim konjanicima da se sudare sa malobrojnim paladinima iza kojih je bilo mnogo kopljanika i falangi.Katafrakti i teski konjanici nisu bili ni 10 metara od paladina koji su se poceli povlaciti.Konji katafrakata i teskih konjanika bili su u punom trku i nisu se mogli zaustaviti.Falange su postavili svoja koplja i katafrakti su se poceli nabijati na vrhove krvavih kopalja.Potpuno demoralisani nomadski konjanici su poceli bjezati ali neki od njih nisu mogli pobjeci od strela koje su ispaljivali strelci sa utvrde.Carevi vojnici su se ostatak noci u zidinama dvorca radovali velicanstvenoj pobjedi nad velikim neprijateljem.

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
Одг: Odg:Velika Bitka
« Одговор #6 послато: октобар 28, 2013, 16:48:57 поподне »
Osvanulo je divno nedeljno jutro.Prezivljeli vojnici su se odmarali od sinocne bitke protiv velikog neprijatelja od koga su pretrpljeli strasan poraz.Elitni strelci koji su tek bili mobilisani i poredani na utvrdu, posmatrali su zelene sumarke iz kojih se culo kako sjekire drvosjeca udaraju od stabla  koja su padala kao  vojnici u sinocnom boju.Car je snizio porez jer se narod poceo buniti i odlaziti iz carstva.Naredio je i da radnici rade bolje i brze da se za nekoliko dana moze ponovo naci na bojnom polju pored svojih vjernih vojnika.Prosla su dva duga ali mirna dana,za to mirno vrijeme car je povratio svoju snagu i mobilisao nekoliko desetnia hiljada vojnika.Prolazila je duga i hladna noc koju je pratio slabi povjetarac.Car se probudio jer je cuo udaranje kopita od tvrdu zemlju.Ustao je iz kreveta i vidio je da njegovi gardisti vec bude ostalu vojsku.Uzeo je svoj oklop,stit,mac i spustio se do bojnog polja.Njegovi spijuni su rekli da neprijateljskim trupama netreba mnogo vremena da dodju  do utvrde,pa je odma izdao naredjenje da njgovi konjanici stanu ispred falangi i teskih kopljanika.Kucnuo je cas, neprijatelj koji je dosao bez strelaca je napravio veliku pogresku, jer je naredio svojim konjanicima da se sudare sa malobrojnim paladinima iza kojih je bilo mnogo kopljanika i falangi.Katafrakti i teski konjanici nisu bili ni 10 metara od paladina koji su se poceli povlaciti.Konji katafrakata i teskih konjanika bili su u punom trku i nisu se mogli zaustaviti.Falange su postavili svoja koplja i katafrakti su se poceli nabijati na vrhove krvavih kopalja.Potpuno demoralisani nomadski konjanici su poceli bjezati ali neki od njih nisu mogli pobjeci od strela koje su ispaljivali strelci sa utvrde.Carevi vojnici su se ostatak noci u zidinama dvorca radovali velicanstvenoj pobjedi nad velikim neprijateljem.

dekii   напиши свој рад на ћирилици или се исти неће узети у разматрање приликом одлучивања о победницима конкурса.  ;)

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator