Аутор Тема: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!  (Прочитано 2647 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« послато: октобар 09, 2014, 14:19:32 поподне »
У овој теми можете поставити ваше приче на тему Квалификације за Светско првенство 2014...

« Последња измена: октобар 09, 2014, 16:38:19 поподне Normal »

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #1 послато: октобар 10, 2014, 00:18:30 пре подне »
УВОД
И да, почело је! Империја Онлајн светско првенство 2014 !!(звони телефон) МОЛИМ? ШТА КАЖЕТЕ? аха..УУУПС ! Није почело светско него квалификације, а таман сам се понадао да имам о чему да пишем.. (опет звони) МОЛИМ ? ШТА КАЖЕТЕ ? аха..ПА СУПЕР! Није баш светско ал такође важно такмичење под називом ''Квалификације за светско првенство 2014'' је званично отворено! Играчи из свих страна света(137 земаља тачније) су скупљали потребну количину знања(неки и дијаманата) за ово, са једним заједничким циљем.... Да представљају своју нацију на Светском првенству 2014!(наглашавам важност такмичења) Е па сад..Да видимо,како је код нас?? Нека нова имена се појављују,различита него она од прошле године,играча из прошлогодишње репрезентације нема ни у првих 100 (осим stons13 -8. на рангу и  Ivanisevic-a 47. позиција).Да ли је то зато што не играју в6 ил' из неких других разлога не знамо.Но добро,него да се ми...(опет звони телефон)..МОЛИМ? ШТА КАЖЕТЕ? аха.. добро..Ништа ,морам да идем, управо сам сазнао да је први талас завршен и да су номади забележили само 2 победе од могућих 22844 па да идем да испитам то.. Поздрав!  :)
« Последња измена: октобар 10, 2014, 09:55:25 пре подне SrpskiVitez007 »
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #2 послато: октобар 10, 2014, 10:25:37 пре подне »
1.ТАЛАС

Први талас је прошао! Што би се рекло ''прво па мушко'' или можда женско?Ове године је први напад на империјанска царства скривена и разбацана по глобалној мапи послала нећака од теткине стрине са очеве стране главно командујећег у штабу номада ,лепа и убитачна Aсгарда!Питате се зашто је баш она послала напад?Исто сам се и ја питао,па сам,као што сам раније рекао отишао да испитам ситуацију.Непосредно после напада  сам се ушуњао главни номадски штаб и има шта да видим! Главно командујући у штабу номада (зваћемо га Мирко) грди Асгарду!

Мирко: (Шета се нервозно по соби) Па лепо!Баш лепо.Од многих сам очекивао ово али од тебе не!
Асгарда: Нисам ја крива.Могла сам да поведем само 1000 копљаника са оним златницима које сте ми дали.
Мирко: Шта? Са 50 000 златника си повела 1000 копљаника?Па ту имаш за 50 0000 копљаника!
Асгарда: Па јесте..Али..
Мирко: Шта? Шта ? Где си потрошила све паре?
Асгарда: Па..Успут сам срела једну крчму где се игра рулет.Одиграм ја тако 30 000 на бр.27...
Мирко: Иииии?
Асгарда: И занимљиво, лоптица се заустави на 27!
Мирко: Па где су ти онда паре !?
Асгарда: Па..Подаље оданде улични коцкар играо оно кад сакрије лоптицу па остали погађају где је..Опкладим се ја у све паре да ћу погодити.
Мирко: Па црно дете, где ћеш ту,они варају,никад се не погоди,зар те мајка ништа не научи?
Асгарда: Па је рекла да је у средини,лупила,и погодим,била у средини.
Мирко: Па где су ти бре паре онда  ?
Асгарда: Па дала сестри све.
Мирко: А ко ти је сестра?
Асгарда: МимиОРО (МимиПГ) ..
Мирко: Добро, реци јој да она пошаље напад.
Асгарда: Добро..

НАСТАВАК У ДРУГОМ ТАЛАСУ..

СТАТИСТИКЕ

Победа: 2
Пораза: 2842

Српских топ 10:
1.   killerubica   
2.   donnapole   
3.   AsGaci      
4.   isaa96   
5.   .Grunf.          
6.   jocky-zeus   
7.   PrviVitez          
8.   capedunum   
9.   rasha.beach   
10.   Lezileb          
« Последња измена: октобар 10, 2014, 10:32:27 пре подне SrpskiVitez007 »
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #3 послато: октобар 11, 2014, 19:52:44 поподне »
2. ТАЛАС
Прође други талас..Неочекиван исход  :o 17 000 победа је остварила МимиОро. И око преко 5000 пораза.Што се тиче учинка наших,сви из топ 30 су се одбранили од ње,даље нисам гледао.Играчи иванишевић,мија79 и стонс13 су они који већ имају искуство са светских првенстава а који би могли и ове године да се нађу тамо.Један занимљив податак је да играч кодица,тренутно 271. на рангу има највећу част! Чак 418 части је сакупио овај играч након сад већ три таласа.Што се тиче мирка,главног у номадском штабу,он и није тако задовољан са 5000 пораза,видећете и зашто.

Мирко:Ајао,па како бре 5000 пораза са онолким парама које ти је сестра дала?
МимиОро: Којим парама?
Мирко:За војску..
МимиОро: Ааа,тим парама,па потрошила.
Мирко: Како,где,зашто??
МимиОро: Па знате ли ви колко данас кошта липосукција и ботокс?
Мирко: Па ниси ваљда све паре спискала на то?
МимиОро: Јесам,а што се ви буните када ми је биланс 17:5 ?
Мирко: Одиграо сам да ћеш имати 2000 или мање пораза,квота 2.45.
МимиОро: Лепа квота.
Мирко: Била је...
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже iko-iko

  • Редов
  • *
  • Поруке: 6
  • Углед: +2/-0
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #4 послато: октобар 13, 2014, 14:13:09 поподне »
Освануо је још један сунчан октобарски дан у Имперграду. Град као и сваки други, лепо уређен, са великим тргом на коме су се редовно организовале забаве, са прелепом царском палатом у којој је са својом породицом живео добар и омиљен цар Срећко. Изнад палате и самог града, уздизала се велика и прелепа тврђава коју је још давно почео да прави Срећков отац а коју и сам цар Срећко са својим поданицима, из гдине у годину надограђује да би била што већа и јача и да ако затреба одбрани становништва Имперграда и свога цара Срећка од напада свих оних који им завиде на тако лепом и срећном животу.

Тог јутра, цар Срећко је изашао на терасу своје прелепе палате али на његовом увек веселом лицу могла је да се примети забринутост. Јутрос су га пробудили његови шпијуни који су му јавили да се ка граду креће огромна војска злих и дивљих номада који су кренули да сруше град, побију становништво и опљачкају царски трезор.

Шта учинити када времена нема пуно? Како спасити град и становнике? Те су мисли мориле доброг цара Срећка... До сада је увек имао успеха да одбрани град од тих злих номада, али никада до сада таква сила није претила његовом граду и царству... Напдача је скоро дупло више и били су спремни и пуни морала да униште град....

Времена није било на претек. Морало се одмах одлучити. Зато је цар Срећко сазвао своје гувернере и генерале и издао наредбу. ПОД ХИТНО ПОВЕЋАТИ НИВО ТВРЂАВЕ као задњу одбрану града и становништва. Генерали су се сложили али гувернери су се побунили јер нису имали довољно ресурса за подизање тврђаве... А није било ни довољно времена да се произведу...

После кратког размишљања, цар Срећко је нашао решење. Из трезора царства је изнео ратни плен добијен из претходних борби али пошто и то није било довољно из свог приватног трезора је извадио 10 прелепих светлуцавих дијаманата и код путујућих трговаца за те дијаманте купио ресурсе потребне за изградњу новог нивоа тврђаве.

Сво становништво Имперграда се одазвало на позив свога цара и почело са изградњом.

Стојећи на својој тераси, одакле је имао одличан поглед на радове који су се изводили, цар је само на тренутак одахнуо. Стићи ће... Тврђава ће бити готова на време да заустави те зле номаде...

Али то није било довољно. Морао је да унајми још стрелаца који ће бранити град. А то је могао да уради само ако узме и последње дијаманте из свог трезора.... Али, очувати царство је било на првом месту и цар Срећко је још једном завукао руку у свој трезор и узео последње дијаманте који су му остали од покојног оца и све их заложио да би унајмио довољно искусних стрелаца који ће одбранити град.

На хоризонту се појавио велики облак прашине, баш у моменту када је тврђава била готова. Становништво се брзо склонило у тврђаву са царском породицом а сам цар је са својом војском стао храбро на бедеме тврђаве. Били су спремни....

Била је то крвава битка. Битка у којој је настрадао велики број храбрих царевих стрелаца али и још много већи број номада.  У тој битки и сам цар Срећко је био лакше рањен док се борио са својим војницима у првим редовима. Била је то битка у којој је победу однела сложност и поверење војске у свог цара Срећка. Номади су и овај пут поражени....

Док је ноћ полако падала на измучене становнике Имперграда, цар Срећко је са своје терасе гледао у даљину. Прошао је још један дан. Али шта нас чека сутра јер номади неће одустати. Вратиће се они у још већем броју и поново покушати да униште град.

Из размишљања га је тргла нежна рука његове царице спуштена на његову уморну главу. Лаган пољубац у образ и мио царицин осмех били су довољни да прену из мисли уморног цара. Уз своје поданике и своју породицу, не плашимо се никога. Нека дођу – опет ће мо бити спремни за њих. Јер ми имамо оно што они немају – разлог за кога се боримо.

Узео је царицу за руку и повео је на заслужени починак...

Није знао да иза његових леђа, у даљини, једна друга још већа војска креће се према граду...

Још једна битка је на помолу....
« Последња измена: октобар 14, 2014, 00:01:33 пре подне iko-iko »

Ван мреже Dixi

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 74
  • Углед: +6/-1
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #5 послато: октобар 13, 2014, 14:59:48 поподне »
Наиме, ове године администрација из врховног штаба Империје Онлајн у Софији је решила да укине традицију задњих година, отпустила је све репортере. Из добро обавештених извора наши добро познати репортери су упознати да је разлог томе намера да се смањи број запослених у "јавном сектору" Империје Онлајн. Поставља се сумња да је, српској јавности познати премијер Вучко, умешао прсте и у политику наше игре па је из тог разлога формиран синдикат репортера под називом НСРИО - Независни синдикат репортера Империје Онлајн.

Прво саопштење НСРИО преносимо у целости :
"Господо из врховног штаба. Док ви седите и мозгате о томе како да на начин прикривен бизарним објашњењима и разлозима увидете у Србији цензуру на слободу говора и новинарског извештавања ми вам можемо гарантовати да ћемо ми, насупрот чињеници да ста нам дали отказ без отказног рока и адекватног разлога, и даље извештавати како о квалификацијама које су у току тако и о току самог првенства. Исто тако обавештавамо вас да ћемо у јавности изнети све пикантерије везане за приватни живот ваших Великана, нарочито оних царева који живе живот плејбоја а овамо на Империји се понашају као прави Великани. Нећемо прећутати ниједну њихову аферу са многобројним старлетама које су увели у ове квалификације под именом Гувернерки и Генералки. Такође нећемо поштедети ни ваше Царице - које су узгред речено више царице сплавова по Београду, Софији, Амстердаму и дискотека по осталим светским престоницама.  Будите сигурни да ћемо на ваше мере узвратити још јачом мером, ударићемо вас тамо где вас највише боли, у приватност.

Објавићемо имена свих собарица у вашим палатама, које ноћу "чувају династијске Великане", одржавају морал у редовима ваших такмичара и греју ваше генерале у хладним ноћима пред нападе Номада. Екипа српских репортера ће крајње објективно и уз поштовање новинарске етике извештавати српску и светску јавност о свим стварима везаним за овај турнир без обзира на ваш нови систем извештавања који је у складу са савременом технологијом. Нема тог видеа који може да замени слово на папиру, траг који се неће изгубити међу милионима бескорисних снимака на том фамозном "Јутјубу". Да сте довели незнамо какве телевизијске звезде да вам воде тај ваш лајв шоу, џабе вам је,,,

Ми смо ту и увек ћемо бити..."

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #6 послато: октобар 14, 2014, 15:46:03 поподне »
Мало статистике

Не знам да ли сте чули на лајв стриму али наша земља је званично друга по победама у одбрани са око 420 победа! Једино су дијабразилци испред нас,браво орлови! Први је идаље килерубица и ако овако настави највероватније ће завршити на тој позицији,али сачекаћемо,тек је прошао 7 талас   :D Други је прошлогодишњи репрезентативац стонс13 а од 3. па до 30. места и на више разлика између такмичара је веома мала тако да може бити свашта до краја. Борба за топ 30 ће бити веома велика с'обзиром на то да је преко 400 играча још увек не поражена.

ПОЈАЧАВАЧИ

Што се тиче појачавача за сада је осми талас појачало 16 играча из топ 300. Из топ 30 3 њих,кбалканика,дејанцом по 20% и сосињо 8%.

ВОЈСКА(топ 30)

Тренутно први по војним бодовима у квалификацијама је Жићкоо96 са 961 војним бодом. Највише напада има стонс13 (55 комада) ,а имамо и једно закуцавање,наиме такмичарка -Ива- је доживела пораз у нападу али не верујем да ју је то много омело пошто је 16. на рангу. Килерубица има најмање изгубљених војника, око 770,уз 29 000 убијених ,а 'најчаснија' је мало пре поменута -Ива- са 363 части. За крај војног извештаја сам оставио најбоље а то је да је наш играч савке79 освојио медаљу за битку дана против Ива_Нине !  :)

Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #7 послато: октобар 16, 2014, 14:25:40 поподне »
У току је први пресек у вези радова на конкурсу. Ускоро ће бити објављена имена победника у досадашњем току конкурса.  ;)

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator

Ван мреже SrbHristov

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 319
  • Углед: +11/-4
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #8 послато: октобар 17, 2014, 00:39:54 пре подне »
ДУРЛАНАЦ НА ЈУБЕ ТУБЕ У ТОКУ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА СП ИО 2014.

Значи октобар, бате, a оно знаш које време! Упекла звездара к`о да је пе-шеснаести август. Значи опуштено, значи решим да обучем ону пумину мајчицу, значи мало да пока`ем бицепсе, трицепсе, на то девојчице ложе се, па да набијем мајчицу у ону моју нову најке белу тренерку и да прошетам ову моју мускулатуру. Не да сам се скоцкао, ма врх сам изгледао! Па бате, много сам вежбао у задње време; недеље су прошле, недеље и недеље у паклу теретане; мишићи су се повећали, повећавали, како да се не повећају кад ударим мало амино киселине, па опет повећавам тежину, кајгана – 10 јаја, па онда млеко, значи литре и литре млека дневно, значи плазма, значи пилећина, значи кромпир, значи то је цео фазон... и наравно стероиди, стероиди су закон, значи прво маса, јер маса је мама. Али теретана, мора 3 пута дневно у теретану, па онда гурам контејнере до Нишаве, па онда једем к`о луд, ако ме кева кући изненади са ништа, јбг онда се вратим да гурам контејнере са празан стомак...И тада знам да сам спреман, тада знам да сам много јак, да сам много најјачи....

Него где сам оно стао? А да, кренуо сам мало да испатролирам по крају, мало педерај кроз моју улицу, да ширим мало лепезе да се виде, да видим да ли је све под контролом. Неки ортаци ми машу из бембаре, ал` бате, у колица не мож` се виде мишићи, то само кад их прошеташ.

И ево га Марли на ћошку код школе... Марли? Ма то је Педа, сви мисле да га зовемо Марли, јер продаје клинцима ганџу, а зовемо га Марли зато што му ћале лимар.

Марли: « `Де си, бре, Срб? Еси ми добар? Чујем постао си звезда на ЈуТјубу :D »

Дурланац: « Леле, бате, са` ћу ти испричам шта ми се десило пре неки дан. Слушај ме добро! Зове мене Мартина, знаш она царица са Империје, и ка`е: «`Оћеш да даш интерјву за Империју? Биће ливе пренос преко јубе тубе!» «`Оћу што па да нећу!» Рек`о: « Маки, дај питања да се спремим.» А Мартина: « Ево питања, да знаш, разговараћеш на енглеском преко скајпа, са Митком и са Вики! Ау, бате, сечку ми направила, па `де знам енглески...Ал` кад поменула Вики, одма` сам упалио јубе тубе да в`им која је та мачкица. Ау, бате, одма` сам изаш`о да гурам контејнере да се о`ладим мало. Па бате, знаш како изгледа Вики: Значи оно врх, мислим разумеш! И пошаљем Мартини поруку, рек`о: «Може, Маки!» А Мартина пита имам ли веб камеру. Леле бате, само ме цима, па `де да нађем камеру сад. Ал` мени ми мисли раде брзо к`о муња, јбг још и имам бубљицу поред ноздрве, где ћу тако у ливе пренос, још Вики да ме види, рек`о: «Неам, поломио сам је!» Мартина ће каже: «ОК, нема везе, него какав ти је енглески?» Рек`о: «Ћу се снађем!» Па бате, да ви`ш каква је Вики, има и шветски да научим. И позовем оног штребера Зокија, знаш оног што смо га звали Зоки Жена, и он ми све лепо написао, ја му рек`о шта да пише и он превео, онако лепо, слово по слово на нашу ћирилицу да умем да прочитам. И онда сам се завалио са телефон у руку, а гледам јубе тубе пренос, мало даље од компиша, тако ми рекли, као да не буду технички проблеми. И ја онако гледам издалека и скајп преко телефон, преко оно ... оно бе, како се бе зове оно???....»

Марли: «WiFi?»

Дурланац: « Е то ВиФи! А бе, немо` ме исправљаш, је л ти јасно? Него слушај....И тако тресем ногу, бије ме нервоза како ћу прочитам што ми Зоки Жена написао. Ал` кад сам видео Вики, леле бате, знаш како је изгледала? Онако кратка коса, па као шатирана, па се нашминкала онако мачкасто, па мајчица на брателе, па црне чарапице, па штиклица, па мини сукња, а оно само севају батаци. Као бонбоница, права лепотица! Права Викторија Бекам! И одједном изађе моја сличка на екран. Ја се збуни`! А гледам, гледа ме Вики кроз цвике, ал` не знам да ле ме гледа горе или доле. Ал` лепо јој стоје, нема шта! А ноге само премешта, видим свиђам јој се. Па бате, морала да се намонтира кад сазнала да ја идем у етар. И почне Митко Енглез, онај водитељ да ме најављује, прича нешто на енглески, ја се заборавио да не знам енглески. Пита Митко, ја мало читам, мало гледам, очи нисам мог`о да одвојим од Вики, испале ми очи к`о жаби испод точка од камион. А одговори...а јбг научио сам и ја мало одговоре, јуче нисам гурао контејнере. И тако, читам, причам, не знам ни шта причам, ал` ви`м онај Митко клима с главу, значи добро је.»

Марли: «Па шта те питао? Нешто за Империју?»

Дурланац: «Да бе, за ове квалификације за Светцко првенство у Империју. Па знаш оно што сам био вођа прошле године на Светцко, па зато ме Мартина звала, зато ме цимала као оно моја искуства, као оно шта мислим о овим квалфикацијама и тако, разумеш? Па погледај јбт јубе тубе, откуцаш Империја онлајн чанел и под број 9, ма ће нађеш, ти си паметан!»

Марли: «Значи сад си постао звезда?! Видео сам те јуче клинцима дајеш аутограме! Може један аутограм?»

Дурланац: « Може бе, рођени, како не може!»

И видим Марли извади једно папирче и оловку из ону педерску торбицу и написа нешто и даде ми и каже: «Изволи аутограм!»

Кад сам погледао, оно пише МАРЛИ, мрак ми пао на очи, значи полудео сам у секунду.  >:( >:( >:(
Па мени ли ће Марли даје аутограм, ау кол`ко сам изнервирао! Кад сам га ува`тио с десну руку за врат, а са левицу закуцао на клупицу... Нисам `тео са десну да га ударам, од моје се деснице и ја плашим. Леле још кад сам видео да сам исфлекао тренерку од његову крв.... Па мислим се мени ли ће ми се један Марли проваљује, морао сам пи*** (БИП!) да му надујем... И тако сам га још једном погледао онако оштро и отиш`о сам си кући да сачекам следећи Номадски талас.
« Последња измена: октобар 17, 2014, 00:42:44 пре подне SrbHristov »

Ван мреже mitres111

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 53
  • Углед: +6/-0
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #9 послато: октобар 18, 2014, 21:12:51 поподне »
Био је то прелеп дан.Дан који је обасјао империјанско царство.Било је то негде иза седам гора и седам мора,на неком прелепом,другачијем свету од овог нашег.Било је то царство које је наизглед изгледало нормално.Међутим,ако се загледате видећете да нешто није уреду.Али шта то?Не знам ни ја сам,али морам да откријем.Храбро прилазим царству и на улазу срећем петорицу војника,ма да се човек на смрт препадне.Били су обучени до главе у црно војницко одело са зеленим капама.На лицу им се видјела нервоза.Показао сам им документа(пасош и остало) и рекао да сам дошао да погледам царство у име Српског тима Империје Онлајн.И тамо сам имао шта видети.Сви негде журе као да је смак света.Чак не гледају ни Партизан-Црвена Звезда.Упитах једног становника шта се догађа,али он као да ме нема,прође поред мене и оде до свог детета.Деца су била обучена у зимске јакне,са шалом и рукавицама.У самом центру села,чух један ужасан крик:Сви на своја места,они долазе.Ма ко долази?Ништа ми није било јасно.Биле су ми јасније чак и лекције из математике од овога :) Изненада,из малих кућица излетише стрелци.Појурише ка тврђави и кренуше на највисочије куле.Мачеваоци изађоше из биртије,да ли пијани или не?Углавном,изгледали су уморно.Један ме  упита шта се догађа,али ја му нисам знао одговорити.Изненада,са најбеће куле која је на висини 212м чуо се гласан звук:Сви на своја места номади долазе!Тада сам схватио да се ради о животу и смрти!Брзо ускочих у најближу рупу и покрих се лишћем од главе до пете.Наједном,са кула су одјекнули звуци стрела!

Битка је почела!!!


Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #10 послато: октобар 21, 2014, 11:11:30 пре подне »
И паффф,ГООООЛ,бомба Дринчићааа! Партизан води 1:0 !!! Тако је и за наше квалификанте који против Ива Нине воде са 1:0,остваривши преко  600 победа,а она, љута због пораза,успела је да измоли од номадског поглавара да јој да још једну шансу! Дана 21.10.2014 доћи ће до реванша између империјана и номадске војске коју предводи Ива Нина.Њена основна војска броји 9 000 војника с тим што ће на неке који су је људски одвалили у првој битци послати изненађење од 18 000,и то у 2 провинције!Биће тешко одбранити се од тога ал не сумњамо ми у наше момке.A да,кад смо већ код њих,ива нинин најљући противник килерубица је идаље убедљиво први и стално повећава ту предност тако да је готово неизбежно да че он бити вођа репрезентације Србије.Очекујте ускоро интервју са њим.  :)
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже _am_diavolo_

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 186
  • Углед: +7/-0
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #11 послато: октобар 22, 2014, 00:21:57 пре подне »
Седео сам на обали мора, загледан у пучину смишљао сам нови текст за Империју. Испијао сам ладно пивце, док ми је Бразилка у топлесу доносила гурманску пљескавицу са све, мислим на додатке, који се иначе не наплаћују, а не као у Београду, али нема везе. А што се тиче додатака, и Бразилка је имала све додатке, хе, хе. Села ми је у крило, пружила ми гурманску са осмехом који топи санте леда на Исланду. Таман да загризем ту пљеку и зазвони ми телефон. Изцимах се само тако, опет су ме пробудили кад је најзанимљивије. Па шта је сад толико битно, мајка му стара, остало ми је још два сата да одрадим смену и одох кући да заслужено одмарам.
Хало, Хало!
Ко је то!
Прекида нешто!
Жиле ти ли си?!
Окрени нулу братко, не разбирам те!
Репортери шта?!
Добили отказ!?
Хало, Хало!
Прекину се веза. Отказ? Па зашто, кад свој лебац поштено зарађујем, са ови десет прсти. Е па неће да може. Нећу више да пискарам, остављам оловку и лаћам се мача. Сад ће Муса да куса оно што се не једе. Који Муса? Све Мусе! Немам коња, па ћу да зајашем столицу. Ђиха, ђиха четри ноге... Припашем миша око деснице руке, у леву `ладно пиво зграбих, обрисах прашину са монитора, визира ми и истрчах на пространство Империе са бесом у оку и пивом у руци. Кад тамо нешто није како треба. Погледам лево, шарено. Погледам десно, шарено. Шта је ово хиљаду му пачића малих! В6 - рече један што је стајао поред. Какав бре Б6! Није Б него В ово је ћирилица. Ауууу , ово нисам очекив`о. Неће ме омести ове душманске провокације и манипулације. Са групом земљака, крећемо лагано кроз земљу квалификација. Циљ нам је познат, а и пут нам није стран. Ове године ОТИМАМО медаљу.
Живи били па видели!

Ван мреже iko-iko

  • Редов
  • *
  • Поруке: 6
  • Углед: +2/-0
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #12 послато: октобар 22, 2014, 01:48:48 пре подне »
Становници Имперграда су били срећни. Царство, вођено чврстом али правичном руком цара Срећка, је свакога дана све више и више напредовало. У царство је почело да долази све више и више становника јер је мудри цар много пажње полагао на здравље и срећу својих поданика. Уз царство су се припојиле и нове, околне провинције, јер су увидели да само заједно могу сви брже и боље да напредују.
Цар Срећко се није штедео у пословима који су водили бољем и лепшем животу његових поданика. Развијао је медицину да би становници били здравији, развијао је фарме да би сви становници имали довољно хране. Све већим прирастом становништва, развијао је и повећавао тврђаве које су чувале вишкове хране и  осталих ресурса. Такође тврђаве су биле ту и да би браниле становништво од напада пљачкаша и оних којима је срећан живот у Имперграду сметао.
Пошто је већ неколико пута успео да одбрани свој град и своје царство, цар Срећко је упоредо са развијањем економије развијао и војску јер је знао да ће се кад тад нека нова сила, са неким новим владаром жељним ратова и пљачки, појавити пред капијама његовог царства.
Своје тмурне мисли, није делио ни са ким, осим са својом царицом која је била љегова десна рука, његов једини прави ослонац у животу. Иако је се увек поајвљивао неки проблем, цар Срећко се трудио, да макар пред својим поданицима и пријатељима увек буде насмејан и срећан. Јер управљање царством, које је из дана у дан постајало све веће и веће, изискивало је све више и више врмена од цара, који је из дана у дан био и све старији и старији.
На срећу, царица му је подарила троје деце. Две прелепе ћерке и сина. Чим су деца порасла, цар Срећко их је поставио за гувернере провинција, да би се тамо развијали и показали достојним наследницима престола. У прво време, цар Срећко се бринуо, да ли ће његова деца успети да воде своје провинције на прави начин, али уз његову помоћ и савете, све троје је брзо напредовало и увећавало своје вештине. Једног дана, пред царем ће бити тешка одлука којем од своје деце ће предати царство после своје смрти.
Били су то заиста срећни дани....
А онда, једног дана, као и пре неколико година, немир се увукао у цареве груди. Њгови верни граничари, први чувари његовог царства су му донели лоше вести...
Номади долазе....
Била је то огромна војска, већа него икада, добро опремњена. Прашина коју су дизали номадски коњаници је прекрила сунце и тамни облак се полако надвијао над идиличан живот у Имперграду....
Где ће напасти? Када ће напасти? Са коликом војском долазе? Какав је састав војске? Била су то кључна питања која су морила цара Срећка. Питања, на која је морао што пре да добије одговор ако мисли да добро организује и постави одбрану свога царства.
Шпијуни су разаслани на све стране царства а највише њих у правцу одакле је војска номада напредовала.
Не губећи време, цар је сазвао своје генерале и гувернере, да се заједно организују и ураде основне припреме за одбрану, док од својих шпијуна не сазнају каква и колика то сила иде на њих. Знао је цар Срећко да су те информације кључне у будућој борби...
Народ је веровао своме цару. Одазвали су се сви, и мушкарци и жене. Сви су храбро иступили пред свога цара и показали му да није сам и да ће сви мачем бранити своју децу и то парче земље коју зову дом...
Магацини са оружјем су оворени. Подељени су мачеви, стреле, копља... Скупљени су сви јахачи из царства који су престављали ударну силу цареве војске... Сада је свима било јасно, зашто је њихов цар од њих тражио сталну вежбу. Зашто је стално унапређивао оружје и спремао свој народ за рат...
И нису се плашили. Знали су да су увежбани и што је најбитније, знали су да ће испред њих у борби стајати њихов цар... Њихов Срећко.... А они га неће напустити... до самога краја, ако буде потребно....

Крај другог дела трилогије
наставак следи
« Последња измена: октобар 22, 2014, 01:50:33 пре подне iko-iko »

Ван мреже mrzigolo

  • Редов
  • *
  • Поруке: 34
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #13 послато: октобар 22, 2014, 17:46:18 поподне »
Колико је инцидент на фудбалској утакмици између репрезентације Србије и Албаније озбиљно утицао на светску јавност сведоче и недавна дешавања у квалификацијама за овогодишње Светско првенство у свету Империје Онлајн. Наиме пре неколико дана догодио се несвакидашњи инцидент ...

Пре неколико дана један српски играч, који је желео да остане анониман, био је на свом налогу ишчекујући напад тих фамозних Номада који је предводио владар Крум. Док је наш играч загревао своје племиће испред двора, тачније Цара Милутина и Царицу Драгицу, Милутин му је рекао да погледа шта се дешава у царству. Наиме, изнад царства је летео ни мање ни више него ДРОН на којем се налазила застава жуте боје а на којој је било исписано "Krum rules!!! Krum is awesome" ( у преводу Крум влада, Крум разбија ). Испод натписа налазила се слика (printscreen) на којој се јасно видело да господин Крум на свом номадском налогу има преко 30 хиљада дијаманата. Након што су генерали овог нашег играча видели дрон који лети над царством, у Палати је завладала паника. Генерал Милан је константно понављао да Крум није Номад већ Румунски Дракула, док је Генерал Стеван јецао у сузама као дете од 5 година понављајући "Куку нама, побиће нас доста сада, а ко преживи готов је у другом таласу!"

У једном тренутку Дрон се спустио до самог прозора на задњем спрату Палате па га је престолонаследник Александар ухватио руком и спустио на земљу. У том тренутку у царство су нагрнули Бугарски играчи у квалификацијама и насрнули на Александра покушавајући да му отму Крумову заставу. До физичког обрачуна није дошло, захваљујући организаторима такмичења који су се умешали у инцидент и спречили даљи сукоб.

До краја недеље, пред арбитражном комисијом Империје Онлајн биће саслушани Крум, Милутин, Драгица и Александар на околности овог инцидента и тада ће бити донета одлука да ли ће неко бити санкционисан. Српску страну заступа Мартина док Крум заступа сам себе. Очекујемо праведну одлуку суда у Софији.

Ван мреже mitres111

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 53
  • Углед: +6/-0
    • Погледај профил
Одг: 12. круг конкурса - приче о Империји Онлајн!
« Одговор #14 послато: октобар 22, 2014, 20:00:32 поподне »
Ауууу!!!Какви нереди!Управо гледам утакмицу између наших орлова и Албанаца.Нервирам се,псујем,пијем али не помаже.Изнервирали ме Албанци жестоко.Но,одједном неко позвони на врата.Отворих али никога,само неки папир на прагу.Отворих га и прочитах садржај наглас:Албански генерал Асгарда спрема паклен план на ваше царство.Јооој!Брзо спремих ствари у кофер,и ухватих тролејбус 9 са Вождовца ;D Брзо до аутобуске да купим карте и да идем до Албанског царства да видим шта се спрема.Пут је био дуг,посебно због граница.Стихох око 5 ујутро и одмах се упутих ка главном штабу Албаније.Таман,да уђем кад искочи обезбеђенје.Срећом,није то било право обезбеђенје те сам их подмитио за 200 дијаманата.Уђох у штаб,кад нигде живе душе.Али,моје 6.чуло је чуло звуке из кафане.Тихим кораком стигох до кафане и провирих кад сам чуо гласове:

Асгарда:Шефе јутрос рано сам послао напад на Србе.Послао сам око 15к војске у обе провинције,има да их одерем бреее!

Шеф:Немој тако причати.Никад немој отписати Србе.Жилав су они народ.

Асгарда:Ма не бој се шефе.Него да те питам,касни ми плата за овај месец па би ли ми могао да ти нешто лове?

Шеф:Како те није срамота то да питаш,...

У том моменту угледаше мене и узвикнуше гласно:Српски шпијун је међу нама!
Е кад бих вам могао описати како сам се осећао у том тренутку.Ухватих маглу колико ме ноге носе.Кренуше одмах за мном.Међутим,не знају они да сам ја освојио маратон на Олимпијским играма,тако да је мене ухватити било као сложити Рубикову коцку за 1 минут.Али,имао сам друге мисли у глави.Албанска војска стиже за 3 сата у наше царство,тако да сам морао трчати колико ме ноге носе.Трчао сам и сам не знам колико,кад наједном угледах неку војску.Да,били су то они.Престигох их и стигох нешто прије у наше царство.Гласно питах Нормача где је селекторка Мартина.Он ми рече да је у својој соби.Улетих у собу,а ону врисну.Брзо сам јој објаснио шта се дешава и она узе грамофон и гласно обавести све да стану на своје положаје.А каква смо тек војска ми били.За три минуте сви су били на својим местима.
Требали сте само да видите лица Албанаца када су угледали страшне орлове... :)

Mitres111